tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wicherek    4065
5 godzin temu, Mich9 napisał:

 

W tym roku rzepak siany bezorkowo dużo gorzej wygląda niż po orce, u nas sam obszarowiec mówił że w tym roku wszystko w uproszczonej wygląda słabo, wszystko ładnie jak jest woda.

A u nas ładniejszy rzepak  po  Strip Tilu bo ma dłuższy korzeń i więcej wody ze składnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jeszcze do siewu rzepaku dobre 1.5 miesiąca ale mam pytanie do Was. Jest taki temat ze mamy wyjazd rodzinny 16 ÷21  sierpnia i czy lepiej posiac rzepak przed wyjazdem czy po, jeśli po wyjeździe to rzepak byłby siany pewnie ok 25÷30 sierpnia ze względu na wcześniejsze przygotowanie pól (orka itp.) Województwo podkarpackie, odmiana liniowa. Wiem ze jest wiele czynników które wypływają na termin siewu ale co byście poradzili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jesli warunki bedą sprzyjające (czyli dobra wilgotnosc) to radzilbym zaorac i przeleciec raz agregatem przed wyjazdem a po powrocie drugi raz agregat plus siew . Natomiast jesli bedzie sucho to musisz od orki do siewu zachowac jak najkrotszy okres .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Ja w tamtym roku oralem dwa tygodnie przed siewem spadło w tedy około 50 l wody przez burze i rzepak potem i tak był taki se niż to co Orane i na drugi dzień siane. W tym też tak zrobię że noc zaorze a od rana uprawa i siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
14 minut temu, lolq1660 napisał:

a dużo do zasiania masz?

Mało 4ha ale nie dysponujemy nowym sprzętem, 60-tka, plug zwykly, brony, siewnik Amazone. Ziemie też nie sa jakieś lekkie w uprawie trochę trzeba się naszarpac żeby było ładnie przygotowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pawel213333 napisał:

Rzepak skoszony w piatek wilg 7.5 wydajnosc 3.440 z hektara. Woj lubuskie 

To ładnie posypał jak na ten rok gdzie masa rzepaku 1 tony nie przeskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264
5 godzin temu, loquito napisał:

Jeszcze do siewu rzepaku dobre 1.5 miesiąca ale mam pytanie do Was. Jest taki temat ze mamy wyjazd rodzinny 16 ÷21  sierpnia i czy lepiej posiac rzepak przed wyjazdem czy po, jeśli po wyjeździe to rzepak byłby siany pewnie ok 25÷30 sierpnia ze względu na wcześniejsze przygotowanie pól (orka itp.) Województwo podkarpackie, odmiana liniowa. Wiem ze jest wiele czynników które wypływają na termin siewu ale co byście poradzili ?

Siej przed wyjazdem 15 sierpnia, najwyżej będziesz hamować 2 razy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Rzepak dziś skoszony,wilgotnośc wg mojego miernika 6.5-6.8.na oko i zbiorniki max do 2.8-może3t z ha ale wątpie ,zobaczymy jutro na skupie ile dokładnie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja sieje zawsze 27 sierpnia i jest okej, 15 sierpnia siać to bym nigdy nie zaryzykowal, także jak wsiejesz 25 to będzie okej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

On posieje wcześniej i wygra przy tej suszy :13_upside_down:

 

Mam rzepaki siane 16-17 sierpnia i 23 sierpnia i co różnica kolosalna. Trafisz na trudne warunki i czym będziesz naganiał odpowiedni pokrój przed zima? Deszczownią i azotem? xD

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U mnie dzień róznicy na jednym polu zrobił ogromna róznicę we wschodach, wygladzie i ogólnym pokroju.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś zamówiłem rzepak Aleksander, czas się szykować do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Po ile jednostka? Też będę brać już któryś sezon, super odmiana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Jak ktoś wie jaką odmianę chce siać, a nie resztkami przebranymi które zostały na stanie to co widzisz w tym dziwnego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

On posieje wcześniej i wygra przy tej suszy :13_upside_down:

 

Mam rzepaki siane 16-17 sierpnia i 23 sierpnia i co różnica kolosalna. Trafisz na trudne warunki i czym będziesz naganiał odpowiedni pokrój przed zima? Deszczownią i azotem? xD

A co wygra bo jak nie popada to tak nic nie będzie z tego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Za pługiem od razu i co ma nie być? Jak nie pług to na głęboko kultywatorem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
6 godzin temu, solek01 napisał:

jaki region kraju?

Kuj-pom CRA.i było 2,8t z.ha,no ale trudno na ten rok nie jest źle,na wiosne wymiękł w paru dołkach,a zimą mróz go załatwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem że chcę tą odmianę, wiem ile potrzebuję więc wolę się zapisać na materiał już teraz bo w zeszłym roku był w sierpniu problem z materiałem siewnym i dostałem kilka dni przed siewem. Teraz wolę zamówić wcześniej i w żniwa mieć spokojną głowę i nie myśleć o tym. Czy pług wejdzie czy nie to już zależy od pogody, ale będzie jak co roku, ważne żeby płytko posiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj