Polecane posty

Stach123    199

jak unia miała gaz za grosze to się eksport rozwijał , niskie ceny gazu to przeszłość i unia albo samowystarczalna żywnościowo albo z eksportera na importera przeskok

chcecie żebyście dostawali dopłaty do nawozu  , narobili ton 10 z ha i potem 300 do tony dopłaty do eksportu  pszenicy ????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2037
4 minuty temu, ws71 napisał:

Jesienia napisałem ze zostało z ha pszenicy na czysto 1000 zł to wiekszosc mnie wysmiała że to wielkie nic, Na Ukrainie padaja sumy pow 100zł ha na czysto i  sa zadowoleni, teraz nasuwa sie pytanie czy  nam przypadkiem od dobrobytu sie w d...ch nie poprzewracało. kiedys podczas rozmowy na jakim spotkaniu była dyskusja na temat trzody chlewnej i opłacalnosci u nas wychodziło cos ok 30 zł na szt tucznika[ogólnie wszyscy narzekali ze to  jest totalnie niepłacalne], Amerykanin który był na tym spotkaniu stwierdził ze w jego przypadku jak jest na czysto ok 2$ na szt to jest bardzo zadowolony[ a miał 150 tys szt na rzut] takze rolnictwo na tym swiecie juz jest maksymalnie popierniczone i raczej lepiej nie bedzie

U nas przy takiej ilości to ponad 4 banie by zostało . 

Tylko znów kto może sobie pozwolić na taki wstaw 150 tys do tego trzeba mieć chlewnie magazyny itp. a polityka uni przecież pięknie mówi o jakości a nie o masowej produkcji 🙉🙈🤷🤣

Dlatego napisałem że rolnikom należy się szczypta pokory 

5 minut temu, Mądrala napisał:

Chyba przybędzie sporo sierot Kredyty brane pod opłacalność z 2022 roku będą zabójcze dla psychiki. 

Naiwnych nie ma co żałować pamiętaj , jedynie trzeba współczuć ich rodzinom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
6 minut temu, Damianek20 napisał:

U nas przy takiej ilości to ponad 4 banie by zostało . 

Tylko znów kto może sobie pozwolić na taki wstaw 150 tys do tego trzeba mieć chlewnie magazyny itp. a polityka uni przecież pięknie mówi o jakości a nie o masowej produkcji 🙉🙈🤷🤣

Dlatego napisałem że rolnikom należy się szczypta pokory 

Naiwnych nie ma co żałować pamiętaj , jedynie trzeba współczuć ich rodzinom 

Jesli nie daj Boże Amerykanie ogarna burdel na Ukrainie to europejskie rolnictwo moze wywiesić biała flagę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, marks50 napisał:

Kiedyś jak tworzono przepisy upraw GMO to wymyślano tereny buforowe w kilometrach . Pasy zadrzewień i inne ograniczenia ale i tak tego nie wprowadzono  Teraz torowiska koleii są dosłownie w polach . Tu nie ma pytań czy sie zapyliłotylko w jakim stopniu . inna sprawa że nie koniecznie ktoś poinformuje o wynikach badań by nie siać paniki .  ' Ogladał ktoś agropierdoły ? i ich kłamstwa . Podali że w Polsce zebraliśmy 9 mln !!!! ton kukurydzy ! i to z miliona hektarów :) to by oznaczało ze średnia wydajność z hektara to 9 ton z hektara :) sluszną linie ma nasza partia . W roku nie zaciekawym pogodowo z drogimi nawozami wyprodukowaliśmy  9 mln !!!! przecież wciskanie takiej propagandy to za komuny nie mieliśmy :) 

To podali za dużo czy za mało ? bo trochę nie rozumie , U nas ci co mieli kukurydzę to kosili od 12 do 15 ton , a trafiały się  jakieś wyjątki co zebrali pod 16 ton . Oczywiście mam nadzieję że o mokrej piszesz

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
31 minut temu, ws71 napisał:

Jesienia napisałem ze zostało z ha pszenicy na czysto 1000 zł to wiekszosc mnie wysmiała że to wielkie nic, Na Ukrainie padaja sumy pow 100zł ha na czysto i  sa zadowoleni, teraz nasuwa sie pytanie czy  nam przypadkiem od dobrobytu sie w d...ch nie poprzewracało. kiedys podczas rozmowy na jakim spotkaniu była dyskusja na temat trzody chlewnej i opłacalnosci u nas wychodziło cos ok 30 zł na szt tucznika[ogólnie wszyscy narzekali ze to  jest totalnie niepłacalne], Amerykanin który był na tym spotkaniu stwierdził ze w jego przypadku jak jest na czysto ok 2$ na szt to jest bardzo zadowolony[ a miał 150 tys szt na rzut] takze rolnictwo na tym swiecie juz jest maksymalnie popierniczone i raczej lepiej nie bedzie

Tylko taki Amerykanin sobie liczy że mu zostanie 2 dolary po opłaceniu pracownika, pełnej amortyzacji i wszystkich innych kosztach. U nas Januszowi wyjdzie i 200 zł gdzie chlewnia ma 40lat i wiecej. Tam jak po 10 latach inwestycja się nie zwróci to jest porażka, u nas jest zupełnie inny tok myślenia i ciężko jest to porównywać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Daro20 napisał:

Na jesieni miałem badany rzepak (liście) pod kątem GMO. 

U nas wszystko kontrolują, z UA jak jedzie to cacy jest.

6 godzin temu, Łukaszek napisał:

625 pasza

800 konsumpcja 

850 premium 

1640rzepak na banerze ZZZ Zamość.

Netto? 

6 godzin temu, mirro napisał:

Wreszcie ktoś to zauważył. Za to głównym postulatem jest wywalenie ze swoich półek produktów z krajów gdzie produkcja jest tańsza, w tym z Polski.:lol:

Zaraz będzie cyrk a chłopy będą mieli zdziwiony wyraz twarzy.

Czy u nas tańsza produkcja jak u nich?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Jesienia napisałem ze zostało z ha pszenicy na czysto 1000 zł to wiekszosc mnie wysmiała że to wielkie nic, Na Ukrainie padaja sumy pow 100zł ha na czysto i  sa zadowoleni, teraz nasuwa sie pytanie czy  nam przypadkiem od dobrobytu sie w d...ch nie poprzewracało. kiedys podczas rozmowy na jakim spotkaniu była dyskusja na temat trzody chlewnej i opłacalnosci u nas wychodziło cos ok 30 zł na szt tucznika[ogólnie wszyscy narzekali ze to  jest totalnie niepłacalne], Amerykanin który był na tym spotkaniu stwierdził ze w jego przypadku jak jest na czysto ok 2$ na szt to jest bardzo zadowolony[ a miał 150 tys szt na rzut] takze rolnictwo na tym swiecie juz jest maksymalnie popierniczone i raczej lepiej nie bedzie

To jak ja uprawiam 60 ha ornego pol na pol swoje i dzierzawa i dodatkowo chodze do roboty na etat gdzie zarobie min. 10 tys na miesiac to oni mysla ze ja za 300 zl z ha bede ziemie przewracal? Chyba trzeba powoli zamykac garaze i zyc spokonnie z etatu i wynajmu 2 mieszkan

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Łukaszek napisał:

A z jakiego powodu odbyła się ta kontrola i kto ją przeprowadził?

Wyrywkowo sprawdza Piorin. 

Ziemniaki na bakteriozę też bez przerwy badałyby  chociaż nie mam upraw nasiennych.

@GRZES1545

U nas wszystko kontrolują, z UA jak jedzie to cacy jest.

 

To samo powiedziałem pracownikom to nic nie skomentowały.

Edytowano przez Daro20
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Trochę pszenicy sprzedane na Jelonki ceny 840, 825, 815 netto. Gluten 25-26,6 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, mysza103 napisał:

To podali za dużo czy za mało ? bo trochę nie rozumie , U nas ci co mieli kukurydzę to kosili od 12 do 15 ton , a trafiały się  jakieś wyjątki co zebrali pod 16 ton . Oczywiście mam nadzieję że o mokrej piszesz

Podali średni plon liczonybez słomy i suchy materiał :) .W poprzednich latach średnia wydajność w Polsce ( nie mylić w gospodarstwie ) była 5,4 , chyba rekordowo raz była średnia w urodzajnym roku 6,7 tony z hektara a tu wyskakują z 9 tonami srednio w kraju przy nawozach po 3 koła za saletrę i soli p 4 tysiące .Nie realny wynik chyba ze otwarcie przyznaja ze przemycili z ukrainy z 2,5 mln ton kukurydzy i dopisali do wydajności rolnikom :)  . To naprawde ciekawy temat i dobrze by sie prokuratura sprawdziła kto taką manipulacje powiela ??? Bo to nie dozwolona spekulacja a manipulacjqa rynkiem . Z drugiej strony agropierdoły są niezniszczalne , juz wszystkich w TV wymienili , od pogodynek (ukraińca dali) po spikerów redaktorów ale agropierdoły w uznaniu za swoja manipulacje nadaja nadal jak radio Erewań :) 

a wiceminister lata po tirach i robi za celnika ,k**wa cyrk na kołach ---- ale przyznam że po tym cyrku na kołach ucichło na koleii , nie ma tyle przewozów . Nie wiem czy to kołodziejczak załatwił czy coś innego ale przewozów dużo mniej od wczoraj . 

Edytowano przez marks50
  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    241

bo w naszym kraju nie ma gospodarza i nie będzie te same ryje od pokoleń i co zmiana władzy to kilku nowych do ustawienia i szabrowania spółek państwowych kaczora pognali bo kradł i szabrował to teraz następny donald ze spółką do grabienia i tak w koło macieja ,nasz biznesik powoli sie zwija bo mają nas w d*pie, mieszczuchy idą do marketu napchać bebech promocjami i mają wyjebane ma być dużo i tanio ,słuchają tylko o jakichś dopłatach super traktorach tak więć co tym więśniakom brakuje ,a wiceminister lata po tirach i robi za celnika ,k**wa cyrk na kołach ,dobrobyt widziany oczami brukselskiego urzędasa ma być zielono cicho i posłusznie , żyć nie umierać k**wa jego mać

  • Like 8
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
2 godziny temu, Tigon napisał:

Tylko taki Amerykanin sobie liczy że mu zostanie 2 dolary po opłaceniu pracownika, pełnej amortyzacji i wszystkich innych kosztach. U nas Januszowi wyjdzie i 200 zł gdzie chlewnia ma 40lat i wiecej. Tam jak po 10 latach inwestycja się nie zwróci to jest porażka, u nas jest zupełnie inny tok myślenia i ciężko jest to porównywać.

Zasadnicza różnica u nas jesteś na swoim i jak czegoś nie odwalisz,to spokojnie jak do tej pory żyłeś przez pokolenia,USA jesteś przeważnie dzierżawcą od możnych tego świata, czyli musisz mieć cholernie dużo farta w życiu aby nie zbanczyc. Sam system amerykański w przypadku hodowli trzody chlewnej jest wynaturzeniem,kolega wrócił ze stażu tam był na dwóch farmach 50 tys loch i 150 tys loch, sąsiednia ferma tuczu liczyła 1,5 mln szt na stanie , laguny na gnojowicę o powierzchni 1 km 2, ciekawe że tam ekolodzy siedzą cicho, , jeśli zrobią porządek na Ukrainie to to samo będzie czekać Europę. Jedna z wyżej wymienionych ferm w czasie kowidu i po nim zrobiła kilkaset milionów dolarów długu, ostatnio przez 4 miesiące do każdego sprzedanego tucznika dokładał ok 20 centów, także tam nie jest tak różowo jak się wszystkim wydaje, aco najlepsze właścicielami tego interesu są chińskie koncerny. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

A moze lobby biznesowe czuje ze niedlugo straci ukrainę i rosjanie przejmą te ziemie i dlatego chcą wyciągnąć z tego ile się da naciskajac na bezclowy import.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Dla rolników najlepszy wariant

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
58 minut temu, brodziak81 napisał:

Trochę pszenicy sprzedane na Jelonki ceny 840, 825, 815 netto. Gluten 25-26,6 

O ja dzis próbki zawiozłem ciekawe co wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4088
8 godzin temu, Łukaszek napisał:

625 pasza

800 konsumpcja 

850 premium 

1640rzepak na banerze ZZZ Zamość.

Na konsumpcję jakie chcą parametry  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Nie powiem Ci bo tylko przelatywałem przez Zamość i na tablicy zrobiłem zdjęcie ceny.

2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Netto? 

Chyba tak bo to państwowa spółka .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    332

dziś sprzedałem ostatni samochód pszenicy i właśnie policzyłem że zostało mi 2200zl swojej roboty nie liczę i kredytów nie mam, ale patrząc na poprzednie lata to ochrona i nawozy to koszmarne koszty! Nie zazdroszczę rolnikom co mają 50+ ha obrut gotówką olbrzymi a zyski marne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Ja mam dokładkę w tym roku. Jeszcze nie sprzedałem, więc zastanawiam się ile finalnie wyjdzie na minus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

dziś sprzedałem ostatni samochód pszenicy i właśnie policzyłem że zostało mi 2200zl swojej roboty nie liczę i kredytów nie mam, ale patrząc na poprzednie lata to ochrona i nawozy to koszmarne koszty! Nie zazdroszczę rolnikom co mają 50+ ha obrut gotówką olbrzymi a zyski marne

2200 z hektara to nie ch*jowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105 napisał:

To jak ja uprawiam 60 ha ornego pol na pol swoje i dzierzawa i dodatkowo chodze do roboty na etat gdzie zarobie min. 10 tys na miesiac to oni mysla ze ja za 300 zl z ha bede ziemie przewracal? Chyba trzeba powoli zamykac garaze i zyc spokonnie z etatu i wynajmu 2 mieszkan

Z ciekawości - czym sie zajmujesz zawodowo? Pensja dobra, to chce Ci sie jeszcze ziemię przewracać?

  • Haha 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3495
Napisano (edytowany)

dzieje się dziś ,nawet wyszli na drogę wszyscy łotewscy rolnicy ,co do jednego , i tłumnie w pietnastu poszli protestować :) Nie wiedziałem też że Irlandczycy tacy agresywni ciągnikami do sklepów wjeżdżają . Itliani też z tyłu nie zostają . Cichutko siedzą tylko Olseny w Danii .

Edytowano przez marks50
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
2 godziny temu, marks50 napisał:

dzieje się dziś ,nawet wyszli na drogę wszyscy łotewscy rolnicy ,co do jednego , i tłumnie w pietnastu poszli protestować :) Nie wiedziałem też że Irlandczycy tacy agresywni ciągnikami do sklepów wjeżdżają . Itliani też z tyłu nie zostają . Cichutko siedzą tylko Olseny w Danii .

W Irlandii byly w ubiegly czwartek pokojowe manifestacje / przejazdy przez nie ktore miasta w celu wyrazenia poparcia dla kolegow z Europe. 

Rzad  przyznal dodatkowe 50 eur do hektara  dla rolnikow uprawiajacych ziemie. Wylaczone sa z tej pomocy teeny wypasu .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj