Polecane posty

Tigon    1499

tak było, w dobie infalcji blisko 20% jak się sprzedało towar to zaraz się coś za to kupowało, gdyby człowiek wiedział że złoty będzie taki silny za rok to by trzymał w skarpecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
6 minut temu, GRZES1545 napisał:

za***ista kasa? za***ista to była też cena na środki do produkcji. Finalnie rarytasów ja nie odczułem, bo co zarobiłem więcej to potem w dużo drozsze maszyny czy nawozy trzeba było  wpakować.

to ja wole pszenice 1500 sprzedać i mocznik 4600 kupić niż teraz jak jest 

policz sobie i zobacz jak lepiej wychodzi

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9039
1 minutę temu, pawelek98 napisał:

to ja wole pszenice 1500 sprzedać i mocznik 4600 kupić niż teraz jak jest 

policz sobie i zobacz jak lepiej wychodzi

Ja nie przeliczam pszenicy tylko na nawozy, bo za to ziarno kupuje wszystko co mi potrzebne do gospodarstwa. 

I to co teraz jest to już jest lipa z cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
16 minut temu, marks50 napisał:

Frédéric Joliot Curie pisał: "Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero gdy dany kraj zauważy, że plony jego uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrał".

O nas się rozpisuja za granicą a my nawet nie kumamy ze znajdujemy sie na wojnie :) 

to chyba na razie Niemców się tyczy a następnie ukrainy ale tam wojna jest widzialna

a co ans sie tyczy mieliśmy najtańszy prąd w Europie, tanią siłę roboczą w miarę wykształconych ludzi mówię o rocznikach 70 i 80 ,  armię którą sami zniszczyliśmy

natomiast nie mieliśmy wizji rozwoju kraju w żadnej dziedzinie no może z wyjątkiem aborcji, in vitro pedofilii w kościele niszczenia ferm norek zakazu wydobywania węgla i wycinki drzew to są strategiczne cele Polski

no i najważniejsze instrukcje z ambasady naszego przyjaciela który jak zachce to użyje nas jako mięso armatnie i jeszcze będziemy się z tego cieszyć

mieliśmy wszystko tanią ropę, gaz, nawozy, rynek zbytu na towary, za dolary wszystko straciliśmy

taki durny z nas naród

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130

Widze ze i Wiesiek Gryn protestuje czyzby model gospodarstwa 2 tys hektarow nie lapal sie w ta transformacje o ktorej mowil miesiac temu:xd.Reforma agrarna dobija nawet takiego tuza wszechwiedzacego

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215
1 godzinę temu, misiek01 napisał:

wczoraj sprzedana po 770 paszówka ceny netto .konsumpcja po 850 netto . AWW wawrzyniak zbiersk koło kalisza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3514
Napisano (edytowany)

Frédéric Joliot Curie pisał: "Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero gdy dany kraj zauważy, że plony jego uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrał".

To się właśnie dzieje u nas a nie ukrainie tylko tego nie widzicie . To na ukrainie będą budować elektrownie atomowe , to ukraińskie rolnictwo przeżywa renesans odbudowy , kupują więcej ciagników niż kiedy kolwiek ,to ukraina jest teraz dozbrajana jak nigdy w historii . A Polska ? Rolnictwo rozkładaja , Firmy łapia zadyszkę a zamyknie firm jest najwieksze od transformacji . Rozbroiliśmy się dla ukrainy za obietnice niby nowego sprzętu którego nie widać na horyzoncie , ani F35 ani abramsów ani z korei armat .Nawet obecne kraby produkowane sa na potrzeby ukriny a nie na polski stan . To my właśnie jesteśmy krajem , jedynie jeszcze czekamy z tym by zrozumiec że właśnie przegrywamy a wojnę .

Z Grynem to jest tak jak pisałem wcześniej że jego tysiąc hektarów przy ukraińskich oligarchach to jest ogródek . Nie ma najniejszych szan na konkuręncje z oligrchmi . nawet jak małych zjedza i sie powieksza do 2,3 tys hektrów to tylko będą zadłużonymi rolnikami które przejmie oligarchia ukraińska . Tu niema minimalnej szansy na konkurencje . Niech by  nawet zostało tylko w Polsce 16 gospodarstw czyli po jednym w wojewie , wtedy hektarowo zblizyli sie do ukrainy to wtedy oligarchia zmówi sie by wykończyć tych 16 Polaków , tak działaja biznesy na zasadzie wykańczania konkurencji a potem przejąć to za grosze . To samo było w USA , praktycznie ziemia jest w posiadaniu banków przejęta za niespłacone kredyty a dopiero poddzierżawiana choć ostatnio następuje zmiana i od banków wykupuja na wlasność Bille gatesowe i staja się właścicielami . Czy komus przyszło do głowy że w Polsce rolnik bedzie miał ziemie w przyszłości ???? Będą następne Bile , Sorosy ,szwaby itp. które ta ziemię przejmą .

Edytowano przez marks50
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5
1 godzinę temu, Bartek933 napisał:

są kolejki? 

niema ale w zwszłym tygodniu ponoć były ale to tylko chwilowo

  • Thanks 1

zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215

Tylko pozazdrościć Po co u was strajkowac☺Okolice Zamościa 630 netto jak nie mniej

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5400
5 minut temu, misiek01 napisał:

niema ale w zwszłym tygodniu ponoć były ale to tylko chwilowo

a jak z rzetelnością badań bo różnie się słyszy? 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2298
26 minut temu, GRZES1545 napisał:

Ja nie przeliczam pszenicy tylko na nawozy, bo za to ziarno kupuje wszystko co mi potrzebne do gospodarstwa. 

I to co teraz jest to już jest lipa z cenami.

Grześ przy tych kosmicznych cenach dobrze się zarabiało tutaj niema co polemizować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9039
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Grześ przy tych kosmicznych cenach dobrze się zarabiało tutaj niema co polemizować. 

Wiadomo fajnie było chwilowo, ale na dłuższą metę takie ceny pewnie uderzyły by w nas wszystkich jeszcze bardziej, zobacz jak przez to wszystko wzrosły ceny wszystkiego. Teraz nasze produkty tanieją a reszta nie za bardzo, przyjdzie nam to oddać dwa razy pewnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3514
Napisano (edytowany)

Przynajmniej doszliście do jednej konkluzji że problemem nie sa koszty nawozów tylko niskie ceny produktów . Tak samo kazdy by mógłby odłogować , zazieleniać czy przyorywać słomę tylko musi być odpowiednia cena za resztę plonów . Jak dziś by pszenica była po 1500 to ja mogę i 10 % odłogować bow wiem ze na 90 % zarabię ale jak będa takie ceny przez otwartą ukraine to można dobrac dzierżaw na 150 % wielkości gospodarstwa to tylko powiększy sie straty . Dlatego ważne jest by bardziej się starać o większe ceny po przez zamknięcie granicy z uryna niż rozdrabniać sie w UE jak ma wygladać schemat bo to na dochodowość nic nie wniesie w ogólnym rozrachunku . Najśmieszniejsze że schematy wymyslono juz dwa lata temu i nikt nie protestował a raptem teraz UE twierdzi że o to protestuja rolnicy :) . Urszula olewajen miota sie z jakimś zawieszaniem schematów zamiast kategorycznie zmknąć granice . każdy wie że od pokoleń jej rodzina dorabiała sie na niewolniczej pracy zwiazaniej z jedwabiem to i ona chce zabłysnąć ja dzisiejsza tyranka znęcajaca się nad rolnikami w Europie . nami w unii rzadzi elita która dorabiała sie na niewolnictwie , wojnach i przekrętach - to to jest spirytus moven całej sprawy że sa to ludzie oderwani od realiów a zarzadzać umieja tylko dyktatem .A teraz odstapienie od schematów to jest tylko zmniejszenie batów na rok :) 

Edytowano przez marks50
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285
3 godziny temu, skywalker89 napisał:

Kolega chyba przyzwoicie wyszedl na burakach w ostatnich 2latach, ale jakby Ci zrobili 30-70%zanieczyszczeń i 14% cukru to myślę że wolałbyś coś innego.. 

Życzę powodzenia i zazdroszczę optymistycznego podejścia do tej uprawy bo mimo że uprawiam to już 15lat i mimo 2lat fajnych ostatnio to nie jestem huraoptymistą tej uprawy 

Gdzie oddawałeś buraki do  Werbkowic że Cię tak skrzywdzili zanieczyszczeniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2298
3 minuty temu, matek89121 napisał:

Gdzie oddawałeś buraki do  Werbkowic że Cię tak skrzywdzili zanieczyszczeniami ?

CO MA DO RZECZY CUKROWNIA?? Warunki w jakich kopał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5
26 minut temu, Bartek933 napisał:

a jak z rzetelnością badań bo różnie się słyszy? 

tego na sto procent niewiem , ale sąsiad był jeszcze w dwóch innych punktach i próba wyszła podobnie, na młynie chciał mu dac 820 netto

 


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285
2 minuty temu, Tomek90 napisał:

CO MA DO RZECZY CUKROWNIA?? Warunki w jakich kopał 

Nie Ciebie pytałem więc możesz się nie udzielać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5400
10 minut temu, misiek01 napisał:

, na młynie chciał mu dac 820 netto

na którym?

W Kraszewicach mi przeszły wszystkie próby ale nie skupują póki co 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
Dnia 6.02.2024 o 13:26, alandil napisał:

Przecież to oczywiste, że to lokata kapitału. Ziemia się nie zużywa, nie rdzewieje, nie psuje i nie traci na wartości z czasem (a często wręcz zyskuje).

Weźmy tira za 500k i 5ha ziemi.

Tir po 10 latach to już będzie kupa złomu nic nie warta. Ziemie pewnie sprzedaż dużo drożej niż kupiłeś. 

Ciężko mi pojąć, że ktoś może tego nie rozumieć.

Tir po 10 latach zarobi na 10 nowych tirów a ziemia po 10 latach zwróci się w 20%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1849
47 minut temu, Tomek90 napisał:

CO MA DO RZECZY CUKROWNIA?? Warunki w jakich kopał 

Na pierwszy miejscu faktycznie warunki pogodowo-terenowe, drugie operator,trzeci cukrownia , ostatnie były kopane w styczniu i poszły w 20%,na początku grudnia kopane poszły 10%(w tym przypadku operator dostał premię jeszcze od właściciela pola i obietnicę że znowu będzie kopać w następnym sezonie 120 ha) cukrownia Polski Cukier

31 minut temu, tofik420 napisał:

Tir po 10 latach zarobi na 10 nowych tirów a ziemia po 10 latach zwróci się w 20%. 

Czyli ogólnie rzecz biorąc to wszyscy Anglosasi są idiotami że od setek lat trzymają w łapkach 70% ziemii uprawnej w przypadku UK ,a w przypadku USA jeszcze więcej i to głównie biorą banki ,no ale co one mogą wiedzieć o inwestycjach i zwrocie kapitału, niektórzy polscy rolnicy to faktycznie byliby rekinami światowego  biznesu sądząc po wpisach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    284

Tir po 10 latach to kupa złomu. 5ha ziemi po 10 latach to dalej 5ha ziemi.

Jak masz nadmiar kapitału chcesz chronić go przed inflacja, np. kupując dobra materialne, które nie ulegają zniszczeniu z czasem (złoto, nieruchomości w typ ziemia). Nikt nie kupi tira w celach inwestycyjnych, aby chronić kapitał.

Dodatkowo ziemią jest zainteresowanych więcej osób, bo ma szersze zastosowanie. Nie koniecznie musi tam coś rosnąć. Można po przekształceniu na działkę postawić tam centrum handlowe, czy blok mieszkalny. Na terenach wiejskich można przykładowo otworzyć jakieś pole do paintballa(cele rozrywkowe). Dlatego właśnie tir się zwróci (o ile będziesz prowadzić dobrze firmę) w kilka lat, a ziemia przy uprawie popularnych roślin zwraca się całymi dekadami i nie powinno to nikogo dziwić. 

Poza tym cenę ziemi ustala rynek, nie czyjeś widzimisie. Jeśli nikt nie chce sprzedać w cenie w jakiej chcesz kupić, to zapewne znaczy, że ten towar jest więcej wart, niż ci się wydaje.

Jeśli uważasz, że ziemia jest ogromnie przeszacowana i rynek wycenił ją za drogo, to dlaczego nie sprzedasz tej co masz (po przecież ewidentnie zawyżonej cenie) i nie kupisz tira, który to jak sam piszesz, zwraca się w kilka lat?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1499

jak tam ceny? ładna czerwień oby jak najszybciej zjechało do 150 euro. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    853
1 godzinę temu, matek89121 napisał:

Gdzie oddawałeś buraki do  Werbkowic że Cię tak skrzywdzili zanieczyszczeniami ?

Mnie nie, ale widzę po forach że nie brakuje takich pokrzywdzonych. U mnie najlepszy wynik plonowy odkąd uprawiam, szkoda że 2 lata temu więcej nie miałem ale nie ma co narzekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1499

Tir to inwestycja a ziemia to lokum kapitału, tu nie ma co porównywać jedno do drugiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj