superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2024

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzysztof81    3972
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, rafto napisał:

Co  za kombajny dokładnie oglądasz i w jakich cenach  ?

Lexiona 420-430 ewentualnie Mege 208.  Ostatnio skłaniam się ku Medze. Lexiony w większości to dojechane trupy. Dziwi mnie to jak ludzie nie dbają o maszyny. Byłem u jednego ostatnio to od jesieni soja w zbiorniku, wszystko zarośnięte, w środku tchórz czy inny zrobił stołówke. Do drugiego dzwonie- wszystko ok, wsiadać i kosić, nie kosił kukurydzy- zajeżdżam w środku na sitach i podajniku ze 100kg kolb i ziarna kukurydzy🤦. Inny 100% sprawny- na miejscu na żywce obrywana połowa kabli od czujników, świateł itp.

A najlepsze jest że rolnicy nie mają pieniędzy a ogłoszenia znikają po 2-3 dniach, kombajny po ponad 200 tys idą jak świerze bułeczki.

Edytowano przez Krzysztof81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3705
18 minut temu, Krzysztof81 napisał:

 

A najlepsze jest że rol icy nie mają pieniędzy a ogłoszenia znikają po 2-3 d iach, kombajny po ponad 200 tys idą jak świerze bułeczki.

Już chyba wiesz dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3972

No nie wiem. Niby kryzys jest.

Ja kilka lat odkładałem kase i jak nazbierałem nie sądziłem że będzie taki problem coś znaleźć i że tak ludzie nie dbają o maszyny warte grubą kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3972

Oglądałem i za 260. Od tych za 200 różni się ceną i tym że ogłasza się rok czasu i wydał kupe kasy na ogłoszenia.

Kwestia cen to wogóle jakaś abstrakcja- jakiaś chińska matematyka. Ogłasza się za tyle, przez tel cena brutto do zapłaty. Jak zajedziesz do liczy  vat ch*j wie od czego. Przez telefon mówił pan inaczej, on, że się pomylił albo myślał że chodzi o inny kombajn. I tak ciągłe pierdolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2247

 Tak miałem i ja ,wieczorem o siedemnastej mówi mi w twarz ,bo obok stoję że mogę zapłacić przelewem ,a jak jadę z kasą i chcę resztę kasy przelać ,bo wyczerpałem limit wy

płaty na rękę ,to przez telefon gada że tylko i wyłącznie gotówka ,i tak przez to traktora u niego nie kupiłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1699

Kwota brutto w ogłoszeniu 200000brutto ( wtedy netto powinno być ok. 150000). Na miejscu 200000brutto, ale faktura na 40000+vat, reszta gótówka bez kwita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25960
2 godziny temu, Krzysztof81 napisał:

No nie wiem. Niby kryzys jest.

Ja kilka lat odkładałem kase i jak nazbierałem nie sądziłem że będzie taki problem coś znaleźć i że tak ludzie nie dbają o maszyny warte grubą kase.

Jak kilka lat odkładałeś to nadal masz na taki sam sprzęt na jaki kilka lat temu stać cię nie było🤷‍♂️

Niestety ale w tym przypadku kredyciarz jest na plus.

W 2020 kupić kombajn na kredyt za 500tys, a dziś 1-1,2mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9307
6 minut temu, jacek1296 napisał:

Kwota brutto w ogłoszeniu 200000brutto ( wtedy netto powinno być ok. 150000). Na miejscu 200000brutto, ale faktura na 40000+vat, reszta gótówka bez kwita.

kiedyś z kolegą wyciągnąłem dyktafon w takim przypadku i gościowi odtworzyłem nagranie, zaczął wyjeżdżać , że osoba prywatne itp - wtedy mu powiedziałem, że jestem klientem, a on prowadzi działalność, a jak będzie motał, to za 15 minut przyjedzie kolega ze skarbówki, więc niech się zdecyduje, ile chce za kombajn , i albo pisze fakturę na całość plus przelew, albo porozmawia ze skarbówką, a ci go przetrzepią, czy wszystkie podatki płaci

sprzętu na podwórku do sprzedania miał sporo, zapewne większość bez żadnego kwita i bez działalności albo na jakiś ryczałt

kombajnu w sumie kolega nie kupił, bo powiedział, że od złodzieja , który nie płaci legalnie podatków nie che sprzętu, który mógł być kradziony

sprzedawcę aż żona z synem musieli odciągać, bo piana mu się z ust toczyła, tylko czekałem, aż się rzuci z rękami, bo w aucie kamerka działała, byłoby ciekawie

zazwyczaj im większy buc i krętacz tym więcej ma za uszami

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3972

Wczoraj też z jednym rozmawiałem. W ogłoszeniu 200. Pytam czy brutto- tak brutto. Czyli płace 200 tyś? Odpowiada, że nie, 200 za maszyne i mu vat od faktury czyli jakaś faktura na 45-50 tys czyli vatu z 8-10 tys, jeszcze nie wie bo nie policzył. Handlarska matematyka.🤦.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3705
21 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Wczoraj też z jednym rozmawiałem. W ogłoszeniu 200. Pytam czy brutto- tak brutto. Czyli płace 200 tyś? Odpowiada, że nie, 200 za maszyne i mu vat od faktury czyli jakaś faktura na 45-50 tys czyli vatu z 8-10 tys, jeszcze nie wie bo nie policzył. Handlarska matematyka.🤦.

No to zgłaszasz ogłoszenie że nie prawdziwe dane. A jak by cię bardzo wkurzył to jeszcze zostaje skarbówka i policja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12245
jacek1296 napisał:

Z racji, że jestem vatowcem zawsze pytam o cenę netto.

to nic nie daaa 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    328
Dnia 4.04.2024 o 04:44, Krzysztof81 napisał:

To trzeba umieć liczyć, a nie T1 T2 T3, N1, N2, N3,  nawozów napierdolono za tysiące, podobnie innych zabiegów, czynsz za dzierżawe 2tys i lament że jest strata.🤦 Jedyne co to może to pochwalić się przed sąsiadami że ma dużo hektarów i na AF, że urosło mu 10 ton na V klasie.

Naoglądali się pewnie jutubowego "znafcy" - kuli. Nieważne jak drogie są nawozy, a jak tanie zboże, musi być w opór nayebane. A później płacz, że dołożył. 

Nie wiem czy coś od niego oglądaliście, ale koleś skupował nawozy ciężarówkami, w czasach pandemii gdzie były najdroższe. A potem lament, że się nie opłaca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3705
4 godziny temu, sladan napisał:

Naoglądali się pewnie jutubowego "znafcy" - kuli. Nieważne jak drogie są nawozy, a jak tanie zboże, musi być w opór nayebane. A później płacz, że dołożył. 

Nie wiem czy coś od niego oglądaliście, ale koleś skupował nawozy ciężarówkami, w czasach pandemii gdzie były najdroższe. A potem lament, że się nie opłaca 

A widziałeś jego wyliczenia opłacalności? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    794
GABBER85 napisał:

10 godzin temu, GABBER85 napisał:

był ktoś go oglądać? bo od pół roku sie pojawia

nie wiem co tu jest oglądać🤔 niby 140km ale jak się zje...ie to szukaj wiatru w polu, nie pójdziesz do sklepu i powiesz Panie daj mi uszczelkę czy zębatkę do tego i do tego tylko mierz i szukaj i o ile do iveco może by coś znalazł to czy do ziła znajdzie. Po za tym 140km a podnośnik z jumza to ile to podniesie tonę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
17 minut temu, 12Pafnucy napisał:

Najlepsze to oc....

Niby jak to ma zadziałać?😆

Tak jak sprzedają mini ciągniki z Japonii że nie potrzeba rejestracji a samo co.

Ale ogólnie to nie legalne🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28816

A to nie jest jakaś inna rzeźba?? Tamten wcześniejszy miał maskę od Claasa, a ten od NH, i malowanie też chyba inne było 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
14 minut temu, bratrolnika napisał:

A to nie jest jakaś inna rzeźba?? Tamten wcześniejszy miał maskę od Claasa, a ten od NH, i malowanie też chyba inne było 

Ten też był 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj