superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2024

Polecane posty

daron64    4310
54 minuty temu, jahooo napisa艂:

To druga, czy ta, co ju偶 robi艂e艣 ?

Druga. Lekko si臋 poci艂a. Po orce do nocy nic, a rano pojecha艂em sko艅czy膰 poprzeczniaki i jak postawi艂em ci膮gnik to tak o wysz艂o.

42 minuty temu, mf362 napisa艂:

Dola膰 oleju i je藕dzi膰 sko艅czy膰 prac臋 w polu聽

Taki by艂 plan, pojecha艂em nawet nawozy rozdzia艂em, ale za mocno si臋 leje. W jednej pozycji to dos艂ownie ciurkiem leci.

Lec臋 po cz臋艣ci. A my艣la艂em, 偶e cho膰 raz normalnie wszystko p贸jdzie

IMG_20240412_135105700_copy_1632x918.jpg

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach
Janeczko    69

Somsiad zazdro艣ci :P ale znam to a autopsji mi te偶 ci膮gle co艣 wyskakuj臋聽

Udost臋pnij ten post

daron64    4310

Ja tak po prostu mam 馃し tak czy siak rozebrane, z艂o偶one, za艂o偶one - przejecha艂em te 2.5ha wymieszac, co rozsialem nawozy - nie cieknie. Ale i tak b臋d臋 musia艂 rozbiera膰, ale to ju偶 jak si臋 obrobie. Tak wygl膮da wieniec (czy tam bie偶nia, czy jak to tam si臋 fachowo nazywa). Satelity w super stanie, wewn膮trz 偶adnego wi臋kszego syfu nie by艂o, a tu z臋by zmasakrowane. Ciekawe czemu tak. Czy wieniec za艂o偶yli z jakiego starego co dorwali, czy wymieniali satelity - ale wtedy po ch*j takie g贸wno zostawia膰 馃

IMG_20240412_165932071_copy_1148x2040.jpg

IMG_20240412_165940857_copy_2040x1148.jpg

Udost臋pnij ten post

kizak    2263

聽O Miko艂aju ,czy 偶eby dosta膰 mam powiedzie膰 艂adny wierszyk ?O.o;)

• Haha 3

Udost臋pnij ten post

malaczarna    1752

Hej. Potrzebuje pastuch elektryczny dla byd艂a poleci kto艣 jaki艣 w przyst臋pnej cenie? Co艣 z allegro si臋 nada?

Udost臋pnij ten post

jacor73    1205
6 godzin temu, malaczarna napisa艂:

Hej. Potrzebuje pastuch elektryczny dla byd艂a poleci kto艣 jaki艣 w przyst臋pnej cenie? Co艣 z allegro si臋 nada?

Polski Atva 4, wg mnie cena przyst臋pna, a stosunek jako艣ci do ceny bardzo dobry. Mo偶e by膰 zasilany z sieci i z akumulatora, 6J ujarzmi niejedno bydl臋

• Like 1

Udost臋pnij ten post

jahooo    9351

Nie ma ktos opony 18,4x34 zdatnej do u偶ytku ? moja p臋k艂a z boku a trzeba jako艣 wiosn臋 obskoczy膰

Udost臋pnij ten post

Pomorzanin1222    117
daron64 napisa艂:

Jak si臋 nazywa taki typ z臋b贸w? Nadaje si臋 co艣 takiego w og贸le do czego艣?聽

Jak si臋 zachowuje crosskil w wilgotnej ziemi - widz臋, 偶e ma co艣 do czyszczenia mi臋dzy kolami chyba

https://www.olx.pl/d/oferta/agregat-uprawowy-lemken-3m-z-hydropakiem-CID757-IDYLVVR.html

Nie my艣la艂e艣 nad aktywnym agregatem na twoj膮 ziemi臋

Udost臋pnij ten post

daron64    4310

Nie mam kasy na nic m艂odszego, a z moim szcz臋艣ciem do maszyn chcia艂bym co艣 jak najprostszego z jak najmniejsz膮 ilo艣ci膮 elementow, kt贸re mog膮 si臋 sp***dolic. Do tego nigdy nie mia艂em z takim styczno艣ci to nawet nie by艂bym w stanie oceni膰 w jakiej to jest kondycji, jaki luz jest dopuszczalny itd itd. No i jak pra艂em teraz z wa艂em, to nawet na glinie nie藕le si臋 uprawia艂o i my艣l臋, 偶e agregat bierny z ci臋偶szym wa艂em by wystarczyl

Udost臋pnij ten post

jasiuhonda    65

Panowie chce kupic wiertarke do codziennego uzytku. Wiercenie w drewnie, stali jakas mocna bo te z marketu szybko wykanczam. co polecacie?

Udost臋pnij ten post

wlamaj1    190
1 godzin臋 temu, jasiuhonda napisa艂:

Panowie chce kupic wiertarke do codziennego uzytku. Wiercenie w drewnie, stali jakas mocna bo te z marketu szybko wykanczam. co polecacie?

Nie wiem w jak膮 p贸艂k臋 cenow膮 i jako艣ciow膮 celujesz ale je艣li nie chcesz wyda膰 du偶o to polecam to:

https://allegro.pl/oferta/wiertarko-mieszarka-850w-uchwyt-kluczykowy-walizka-w-zestawie-graphite-13413086460

Ja dokupi艂em do niej uchwyt 16 mm i takie wiert艂o w metalu daje rad臋 bez wi臋kszego problemu, wiert艂ami "choinkowymi" mo偶na du偶o wi臋ksze otwory wykonywa膰. Oczywi艣cie nie jest to sprz臋t profesjonalny i seryjnie du偶ym wiert艂em g艂臋bokich otwor贸w w metalu d艂ugo nie powiercisz - do takiego zastosowania to wiertarki Rebir (chyba, bo nie u偶ywa艂em, ale parametry maj膮 obiecuj膮ce)...

Wad膮 jest to 偶e nie ma lewych obrot贸w - przydaj膮 si臋 jak si臋 wiert艂o zakleszczy...

Edytowano przez wlamaj1

Udost臋pnij ten post

daron64    4310
9 godzin temu, jasiuhonda napisa艂:

聽te z marketu szybko wykanczam. co polecacie?

A z ciekawo艣ci - robisz co艣 konkretnego, czy takie og贸lnou偶ytkowe zastosowanie, jak to na gospodarce?

Ojciec ca艂e 偶ycie na gospodarce obskoczy艂 stara celma. Potem kiedy艣 brat przywi贸z艂 jakiego艣 b&d 700W, to bardzo bardzo s艂aba, do tego g艂贸wka samo zaciskowa by艂a pora偶k膮. Ale dzia艂a艂a spokojnie z 15lat. W sumie chyba dalej dzia艂a, musia艂bym zobaczyc, bo gdzie艣 tam le偶y na polce. Ja kupi艂em par臋 lat temu celme bodaj 1000W z jakimi艣 ma艂ymi groszami. Wiadomo, 偶e z celma to tam ma niewiele wsp贸lnego, ale przez sentyment wzi膮艂em. Tr膮ci strasznie chi艅szczyzna, ale r臋ce wyrywa. Ma gdzie艣 z 5-7lat i te偶 wszystko ni膮 robi艂em i dzia艂a bez problemu. Ale prawdziwa zmiana cywilizacyjna to by艂a, jak kupi艂em wkr臋tark臋 i wiertark臋 sto艂owa. Wkr臋tarka Parkinsona kupiona na jedn膮 robot臋, ma chyba 3 lata i dos艂ownie wszystko ni膮 robi艂em, poza betonem, bo nie mia艂a udaru. Celme wyci膮ga艂em z szafki tylko w艂a艣nie do betonu, albo co艣 grubszego w stali w terenie. Jak w warsztacie to na sto艂owej - k**wa, bajka. Zanim j膮 kupi艂em nie spodziewa艂em si臋, 偶e to taka za***ista sprawa - jakie to wygodne i jak to (przede wszystkim) lekko idzie w metalu. Nie trzeba si臋 zapiera膰, cisn膮膰 itd. Jak kto艣 wierci wi臋kszo艣膰 w stali, to nie wyobra偶am sobie teraz znowu wszystko r臋czn膮 robic. W tamtym roku wzi膮艂em to

https://allegro.pl/oferta/dcd999nt-dewalt-wkretarka-udarowa-xrp-126nm-tstak-14854737756

No i od tego zakupu celmy nie wyci膮gn膮艂em z szafki ani razu. Jak dla mnie mocna w choler臋, trzeba naprawd臋 mocno trzyma膰. G艂贸wka samo zaciskowa, ale nie ma nawet co jej por贸wnywa膰 do tej ze starego b&d, czy z Parkinsona - nie zdarzy艂o mi si臋, 偶eby wiert艂o si臋 zatrzyma艂o, a g艂贸wka obraca艂a. No bajka po prostu.聽

Tak偶e jak dla mnie - dobra akumulatorowa + sto艂owa i nic wi臋cej na gospodark臋 nie trzeba.聽

Udost臋pnij ten post

jasiuhonda    65

potrzebuje do gospodarstwa, ale dosc czesto dlubie w warsztacie i troche w drewnie. stolowa mam fajna sprawa ale czasami potrzebna zwykla. Chce kupic cos konkretnego zeby wytrzymalo jakis czas

Udost臋pnij ten post

daron64    4310

Wiem, 偶e to brzmi jak taki typowy post, gdzie kto艣 chwali to co sam ma, ale ja tam by艂bym za dobr膮 akumulatorowa. Dop贸ki nie mia艂em, to wydawa艂o mi si臋, 偶e - a ile ja tam wierce, a po co tyle kasy wydawa膰 itd, ale naprawd臋 odk膮d kupi艂em, to sieciowej nie uzywam w og贸le, dos艂ownie - nie u偶y艂em jej ani razu odk膮d mam akumulatorowa z udarem. Tylko kwestia baterii. Ja jak wierce to tam po par臋 otwor贸w ci膮giem max, to jest ok, ale nie wiem ile by wytrzyma艂a w ci膮g艂ym u偶yciu. Np w parkinsonie jak robi艂em jakie艣 pojedyncze otwory to ta bateria (2Ah) starcza艂a i starcza艂a, ale jak stan膮艂em i mia艂em kilka otwor贸w w stali, to jednak gin臋艂a w oczach. To samo jak jakie艣 drzewo szlifowa艂em tarczkami takimi z papieru 艣ciernego na rzep. To w zasadzie jak stan膮艂em Parkinsonem i dewaltem i robi艂em ci膮giem, to sz艂a bateria za bateria - zu偶y艂em jedna z dewalta, bra艂em druga, a pierwsza 艂adowa艂em, zu偶y艂em druga z dewalta, to bra艂em pierwsza z Parkinsona, zu偶y艂em pierwsza z Parkinsona, to bra艂em druga, a pierwsza 艂adowa艂em. Zu偶y艂em druga z Parkinsona, to bra艂em pierwsza z dewalta (5Ah), a 艂adowa艂em druga i tak w k贸艂ko. Tak偶e do takiej naprawd臋 ci膮g艂ej pracy, to potrzeba by by艂o my艣l臋 ze 4baterie napewno. Ale jak nie robi si臋 ci膮giem, to np 艣wie偶o na艂adowany DeWalt - najpierw by艂 w kluczu udarowym - zdejmowa艂em ko艂o z ci膮gnika, potem rozbiera艂em zwolnice, potem j膮 skr臋ca艂em, potem posz艂a bateria do wiertarki i tam frezem obrabialem 4otwory, to zesz艂a jedna kreska na te ca艂膮 robot臋. Wi臋c na takie zwyk艂e u偶ytkowanie 2 starczaj膮 w zupe艂no艣ci. Przynajmniej poza tym ci膮g艂ym szlifowaniem drzewa nie zdarzy艂a mi si臋 ani razu sytuacja, 偶ebym sta艂 z robota, bo nie by艂o energii.聽

Dobra, ko艅cz膮c ten przyd艂ugi post - po tych moich zakupach i przy takim zwyk艂ym u偶ytkowaniu, jestem zdecydowanie zdania, 偶e zamiast wydawa膰 du偶o kasy na dobr膮 sieciowa, wola艂bym wyda膰 du偶o kasy na dobr膮 akumulatorowa.

Nie mam monopolu na racj臋, ale przemysl co najwi臋cej robisz i jakie masz dok艂adnie wymagania i mo偶e aku te偶 jest dla Ciebie odpowiedni膮 opcja.

Edytowano przez daron64
  • Like 1

Udost臋pnij ten post

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

• Podobna zawarto艣膰

• Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w r贸偶nych cz臋艣ciach kraju i nie tylko w rozpocz臋tym 2024 roku.聽
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisa膰 30 ar贸w ziemi rolnej . Chc臋 na niej postawi膰 dom siedlisko. Brak mo偶liwo艣ci przekszta艂cenia dzia艂ki na budowlana . Wed艂ug gminy mo偶na zrobi膰 tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musia艂 bym zrobi膰 kurs rolnika aby mie膰 zrobi膰 siedlisko ?
    • Przez Heidi88
      No w艂a艣nie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, poniewa偶 rolnik znacznie r贸偶ni si臋 swoim stylem 偶ycia od innych, a 艣wi臋ta tu偶 tu偶

Wiadomo prezent musi by膰
      - praktyczny i w miar臋 u偶yteczny, ale i niebanalny, wyj膮tkowy i takie tam

ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi si臋 偶e ju偶 ma <_<

Og贸lnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadaj膮

To 29letni hodowca byd艂a kt贸rego ca艂kowicie poch艂ania praca w gospodarstwie, wi臋c czasu na spe艂nianie swoich zainteresowa艅 niewiele, czasem widz臋 jak ogl膮da tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna by膰 dla mnie jaka艣 wskaz贸wka :unsure:

Wi臋c podpowiedzcie mi co by艣cie chcieli dosta膰 od swojej kobiety, od razu zaznaczam 偶e mi艂y czas sp臋dzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy go艂a z kokard膮 na ciele odpada :blink:

Aa i takie w miar臋 realne do spe艂nienia, czyli nie pisa膰 o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzie艅 dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odno艣nie strony internetowej ze skupem produkt贸w rolnych. Zastanawiamy si臋 jakie cechy powinna mie膰 taka strona, jakie potrzeby s膮 potencjalnych odbiorc贸w, jak mo偶na tak膮 stron臋 ulepszy膰. Zapraszamy wi臋c do wype艂nienia anonimowej ankiety, nawet gdyby mia艂a to by膰 tylko odpowied藕 na pytania zamkni臋te. Dzi臋kujemy za po艣wi臋cony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzie艅 dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odno艣nie strony internetowej ze skupem produkt贸w rolnych. Zastanawiamy si臋 jakie cechy powinna mie膰 taka strona, jakie potrzeby s膮 potencjalnych odbiorc贸w, jak mo偶na tak膮 stron臋 ulepszy膰. Zapraszamy wi臋c do wype艂nienia anonimowej ankiety, nawet gdyby mia艂a to by膰 tylko odpowied藕 na pytania zamkni臋te. Dzi臋kujemy za po艣wi臋cony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
  • Utw贸rz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikacj臋
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj