superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2024

Polecane posty

bratrolnika    28816

mam w opiece prawie cztery ha placu w kostce, i do tego ponad kilometr odwodnienia, dzienny ruch ok. 150-200 tirów, tu zawsze będzie coś nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2390
daron64 napisał:

Takie pytanie, bo się w ogóle nie orientuje w temacie - jakie trzeba mieć pieniądze, żeby myśleć w ogóle o szukaniu kosiarki dyskowej, żeby nie trzeba było od razu wkładać drugie tyle w remonty? Oczywiście pomijając kwestie tego jak się trafi. No i czy na 15ha słabych starych traw, gdzie jest bardzo nierówny teren - nierówny w sensie skosy i nierówny w sensie dolki- jest sens kupować stara dyskowa, czy lepiej nowa większą rotacyjna? Skosić muszę tylko pod doplaty, a sąsiad sprzątnie. Pytam, bo już mnie uj strzela jeździć 1.65. kręcisz się w kółko cały dzień, a roboty nic nie ubywa. Ciągnik do dyspozycji 80-90koni z przodem.

dycha będzie trochę mało, osobiście polecam lely, a odradzam felle


do case 3 m możesz śmiało brać


nowa wieksza rotacyjka to wcale nie mały koszt


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3072

Rotacyjna ma ta przewagę że łatwiej naprawić  za 6 tys kupisz 1.85 ale wtedy to musisz mieć lekka nogę. 2.1 chyba tylko parę firm robi 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2499
bratrolnika napisał:

9 godzin temu, wojtal24 napisał:

byłeś może na motobazarze w Łodzi oja pierwszy raz jakie tam cuda maja a czesci ze aż mnie zdziwiło

 

nie, ostatnio to nawet na jazdę motorem czasu nie mam...

8 godzin temu, Baks00 napisał:

Najprościej, założyć cały plac a potem odznaczyć korytko z  delikatnym luzem i wyciąć, obsypać nawet suchym betonem 

Jak ako nie będzie przystosowane do wagi pojazdów to żadne cuda nie pomogą 

mam w pracy najmocniejsze dostępne, ale jak ci tirem oberka tańczy na kostce, to nie ma siły, całe place kostki potrafi przesunąć, łącznie z krawężnikiem

albo jak ci tirem wzdłuż akodrenów jedzie, już nie raz się zdarzało że kratkę przednim kołem podbił i bak przebił, albo tylną oponę rozerwał

tu też rzadko zaglądasz


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28816

Nie, zaglądam tak jak zawsze, tyle że w pogodzie się nie udzielam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3672
2 minuty temu, bratrolnika napisał:

tyle że w pogodzie się nie udzielam 

...tak z ciekawowci....

Dlaczego?

46 minut temu, jacus napisał:

1.85 ale wtedy to musisz mieć lekka nogę

Uzasadnij?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28816
3 minuty temu, 12Pafnucy napisał:

.tak z ciekawowci....

Dlaczego?

Nie wiem jak to określić, wypaliłem się chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3672

Ale że tylko tam?

No dobra. Mniejsza.Chyba rozumiem trochę.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28816

Tamten temat jest inny niż wszystkie, musisz przyznać 

A w dodatku skoro nikt nie woła, to znaczy że i beze mnie dają sobie tam radę 😂😥

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3072
18 godzin temu, 12Pafnucy napisał:

...tak z ciekawowci....

Dlaczego?

Uzasadnij?

tam wszelkie czesci sa od kosiarki 165 a pewnie nawet 135 ,tylko czesc jest troche dluzsza.. 

duzy ciagnik ,duza predkosc, laka naturalna i to przepis na naprawe gwarancyjna - moja nowa juz mi naprawiali ,poprzednia tez.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3672

A moja śmiga.

Tylko powłoka mnie rozczarowała....wiem wiem...i tak wiesz lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3973
Napisano (edytowany)
Dnia 12.05.2024 o 12:32, andrzej612b napisał:

Czy taki wałek wom do kosiarki pz  zweegers  165 był by dobry?  

https://allegro.pl/oferta/walek-wom-460nm-610-900mm-sprzeglo-jednokierunkowe-13638452366

 

Będzie dobry. Mam coś podobnego tylko moja stoi razem z innymi klamotami i dojść do niej nie mogę. Wygląda podobnie. Oczywiście nie wiem jak długość ale jeżeli chodzi o system to jest taki sam.

Edytowano przez Krzysztof81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Ważne by wiedzieć ile ma mieć tych Nm bo na oko te sprzęgła jednokierunkowe są podobne. Szkoda że nie możesz sprawdzić co pisze na wałku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3072
6 godzin temu, 12Pafnucy napisał:

A moja śmiga.

Tylko powłoka mnie rozczarowała....wiem wiem...i tak wiesz lepiej...

a co ci pisalem ?? gdy kupilem nowego talex-a mialem jeszcze meduze z 89 r.. gdy patrzylem na lakier obydwu ..

koszenie a koszenie to roznica..ja na pniaku postawilem kosiarke na stojaca-tak jak przewoza..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2247

 no pewnie że różnica ,jeden się bierze za koszenie trawy ,a drugi za las 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227
Napisano (edytowany)

Ważne by wiedzieć ile ma mieć tych Nm bo na oko te sprzęgła jednokierunkowe są podobne. Szkoda że nie możesz sprawdzić co pisze na wałku. 

No i zamówiłem ten z linku https://allegro.pl/oferta/walek-wom-460nm-610-900mm-sprzeglo-jednokierunkowe-13638452366 

Pod koniec maja pewnie zacznę kosić trawy na sianokiszonkę no i zobaczymy jak sobie poradzi. 

Dziękuję wszystkim za porady, odezwę się w trakcie sianokosów i powiem Wam co  to warte 😃

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12246
daron64 napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/case-magnum-7250-CID757-IDZLL2j.html

 

Ja rozumiem, że mają opinie za***iste te ciągniki, ale kurcze ponad 200k, za prawie 30letni ciagnik. Ktos chyba myśli, że ma ursusa, albo Zetora 😅

a eiesz ile nowy tej mocy kosztuje 🤔🙋‍♂️


Firewall88899 napisał:

to tylko 100 tys więcej niż ludzie płacą za 30 letnie zetory 7745

👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4280
11 minut temu, slawek74 napisał:

a eiesz ile nowy tej mocy kosztuje 🤔🙋‍♂️

A skądże - nie mam internetu 🤷

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj