superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2024

Polecane posty

Krzysztof81    4004

Tam siedzą fabrycznie z przeciążeniowym i jednokierunkowym jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4291

Takie pytanie, bo się w ogóle nie orientuje w temacie - jakie trzeba mieć pieniądze, żeby myśleć w ogóle o szukaniu kosiarki dyskowej, żeby nie trzeba było od razu wkładać drugie tyle w remonty? Oczywiście pomijając kwestie tego jak się trafi. No i czy na 15ha słabych starych traw, gdzie jest bardzo nierówny teren - nierówny w sensie skosy i nierówny w sensie dolki- jest sens kupować stara dyskowa, czy lepiej nowa większą rotacyjna? Skosić muszę tylko pod doplaty, a sąsiad sprzątnie. Pytam, bo już mnie uj strzela jeździć 1.65. kręcisz się w kółko cały dzień, a roboty nic nie ubywa. Ciągnik do dyspozycji 80-90koni z przodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227
26 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Tam siedzą fabrycznie z przeciążeniowym i jednokierunkowym jednocześnie.

Czyli co do niej dokupić? Może jakiś przykładowy link. Rok jeździłem z wałkiem od przewracarki  potinger ale przy rozruchu mocno zgrzyta czyli za słabe. A może ktoś ma oryginalny wałek od tej kosiarki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    167

Bębnowe są w ogóle szersze niż 2.10m? Nawet jak tak to ich masa będzie duuża. Ja mam 2.40 dyskową i wcale taka duża nie jest, teraz chciałoby się z 2.60. Jak teren bardzo nie równy to czasami nie skopiuje idealnie terenu ale to bębnowa duża też nie. Ceny to na olx patrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

Jak by ktoś chciał to mam czeszkę ztr 165 po przeglądzie bez osłony za 2000 46-200


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28826

Te korytka wytrzymają, tylko musisz je dookoła betonem oblać, z jednej i z drugiej strony opaska z mocnego betonu, z 20cm szeroka

Nie można ich do boków kostką obkładać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1401

ławę pod , to zrobie, ale i tak jak korytko jest H=15-20cm to trzeba 8cm na kostke zostawić....

I też mi chodzi że nie chcę dać tak drogiego- 4mb =2000zł (!) to wole wylać osadzić kątownik i krate Wema ...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28826

Nie, nie dociągaj kostki bezpośrednio do korytka, tylko po bokach lej beton. Jak ci kiedyś tir na podwórku zakręci to zepchnie kostkę i połamie te boczne ścianki 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9335

A nie lepiej dać takie i się nie bawić ?

Korytka Betonowe, Odwodnienia, Studzienki Ściekowe | Betoniarnia Kaczmarek

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1401
11 minut temu, jahooo napisał:

A nie lepiej dać takie i się nie bawić ?

niechce jeździć przez taki dół, myslałem o tym i dodatkowo na góre krate Wema ale popęka...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28826
13 minut temu, jahooo napisał:

A nie lepiej dać takie i się nie bawić ?

Korytka Betonowe, Odwodnienia, Studzienki Ściekowe | Betoniarnia Kaczmarek

Takie to na mały deszcz co najwyżej, jak ulewa konkretna to i tamte duże korytka do pół pełne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9335

widziałem takie 0,5m szerokości i szersze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    207

MOŻNA SAmemu zrobić zbrojone korytka, troche zabawy jest z tym

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2504
GABBER85 napisał:

Odwodnienie liniowe na podwórku ktos praktykował co kupić/zrobić żeby było trwałe? Bo te korytka po 400zł/m to słabe sie wydają

https://www.olx.pl/d/oferta/odwodnienie-liniowe-d400-21x21-CID628-IDH9IHu.html

ja pod osobowke kupiłem takie z obi czy Castoramy wyjolem rządek kostki i jest ok


bratrolnika napisał:

Nie, nie dociągaj kostki bezpośrednio do korytka, tylko po bokach lej beton. Jak ci kiedyś tir na podwórku zakręci to zepchnie kostkę i połamie te boczne ścianki 

byłeś może na motobazarze w Łodzi oja pierwszy raz jakie tam cuda maja a czesci ze aż mnie zdziwiło


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4471
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, jahooo napisał:

widziałem takie 0,5m szerokości i szersze

Te cieki na podwórku nie zdają rezultatu

Mocne korytka,w zależności od nacisku do wyboru w każdym sklepie z kostką.Kwestia ceny

3 godziny temu, bratrolnika napisał:

Nie, nie dociągaj kostki bezpośrednio do korytka, tylko po bokach lej beton. Jak ci kiedyś tir na podwórku zakręci to zepchnie kostkę i połamie te boczne ścianki 

Najprościej, założyć cały plac a potem odznaczyć korytko z  delikatnym luzem i wyciąć, obsypać nawet suchym betonem 

Jak ako nie będzie przystosowane do wagi pojazdów to żadne cuda nie pomogą 

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    797
rafal3939 napisał:

MOŻNA SAmemu zrobić zbrojone korytka, troche zabawy jest z tym

 

kto w dzisiejszych czasach bawi się w samodzielne robienie korytek z betonu czy jakich pustaków? teraz wszystko jest dostępne do kupienia i lepszej jakości tonie komuna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28826
9 godzin temu, wojtal24 napisał:

byłeś może na motobazarze w Łodzi oja pierwszy raz jakie tam cuda maja a czesci ze aż mnie zdziwiło

 

nie, ostatnio to nawet na jazdę motorem czasu nie mam...

8 godzin temu, Baks00 napisał:

Najprościej, założyć cały plac a potem odznaczyć korytko z  delikatnym luzem i wyciąć, obsypać nawet suchym betonem 

Jak ako nie będzie przystosowane do wagi pojazdów to żadne cuda nie pomogą 

mam w pracy najmocniejsze dostępne, ale jak ci tirem oberka tańczy na kostce, to nie ma siły, całe place kostki potrafi przesunąć, łącznie z krawężnikiem

albo jak ci tirem wzdłuż akodrenów jedzie, już nie raz się zdarzało że kratkę przednim kołem podbił i bak przebił, albo tylną oponę rozerwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4471
6 minut temu, bratrolnika napisał:

nie, ostatnio to nawet na jazdę motorem czasu nie mam...

mam w pracy najmocniejsze dostępne, ale jak ci tirem oberka tańczy na kostce, to nie ma siły, całe place kostki potrafi przesunąć, łącznie z krawężnikiem

albo jak ci tirem wzdłuż akodrenów jedzie, już nie raz się zdarzało że kratkę przednim kołem podbił i bak przebił, albo tylną oponę rozerwał

Robilismy parkingi,zajazdy,cpn i nigdy nie było że ako wstalo,

Przesunięcie krawężnika widziałem -kiepski opór lub kiepskiej jakosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28826
17 minut temu, Baks00 napisał:

i nigdy nie było że ako wstalo

u nas łamało boczne ścianki przy akodrenach, dopiero betonowa opaska dookoła zniwelowała ten problem

 

18 minut temu, Baks00 napisał:

Przesunięcie krawężnika widziałem -kiepski opór lub kiepskiej jakosci

jak chłopaki zaczęli kostki nasuwać, to na obszarze ok. 50m na końcu brakowało im półtorej kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4471

Nasuwanie nie ma sensu,mus zrobić konkretnie i przez konkretną ekipę 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż
       
      Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam
       
      ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<
       
      Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają
       
      To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:
       
      Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:
       
      Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj