Polecane posty

Badwolf    329
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Zależy ile sie fizycznie narobisz w tej pracy

Fizycznie się nie narobię ale trzeba stać większość czasu. Jedyna niedogodność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
2 godziny temu, Badwolf napisał:

Fizycznie się nie narobię ale trzeba stać większość czasu. Jedyna niedogodność 

Przepraszam, pisałeś wcześniej, że stosujesz delfan plus(długo?). Możesz dać jakąś opinie?

Co roku zmieniam firmy aminokwasów,bo jakoś mnie nie przekonuje działanie, albo cena( ostatnio aminosuper, protaminal).

Delfan wychodzi ekonomicznie( ma 24%, a jest niewiele droższy niż inne ok.10%). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    329
Napisano (edytowany)
38 minut temu, damian303 napisał:

Przepraszam, pisałeś wcześniej, że stosujesz delfan plus(długo?). Możesz dać jakąś opinie?

Co roku zmieniam firmy aminokwasów,bo jakoś mnie nie przekonuje działanie, albo cena( ostatnio aminosuper, protaminal).

Delfan wychodzi ekonomicznie( ma 24%, a jest niewiele droższy niż inne ok.10%). 

Dwa lata pod rząd stosowałem delfan w rzepaku. W tym roku został mi tylko na połowę areału. Ciężko mi powiedziec bo zawsze ten delfan szedł w mieszaninie oprysków. Podawałem go na lepszy start po zimie i było ok.  Czy to tylko ten środek tak zadziałał to ręki za to nie dam.   wujek stosuje go np jesienią jak mu się poparzy rzepak chlomazonem ( ja pryskam powschodowo) i tutaj bardziej widać poprawę, stosował też po przypaleniu rsm. A Ty jak stosujesz aminokwasy?

Edytowano przez Badwolf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
2 godziny temu, Badwolf napisał:

Dwa lata pod rząd stosowałem delfan w rzepaku. W tym roku został mi tylko na połowę areału. Ciężko mi powiedziec bo zawsze ten delfan szedł w mieszaninie oprysków. Podawałem go na lepszy start po zimie i było ok.  Czy to tylko ten środek tak zadziałał to ręki za to nie dam.   wujek stosuje go np jesienią jak mu się poparzy rzepak chlomazonem ( ja pryskam powschodowo) i tutaj bardziej widać poprawę, stosował też po przypaleniu rsm. A Ty jak stosujesz aminokwasy?

Rzeczywiście jak mi coś się zdarzyło przysmażyć, to widać lepsze działanie aminokwasu.

Zbóż nie uprawiam, a głównie owoce(w większości na przemysł) i warzywa. Dlatego też zależy od gatunku moje stosowanie.

Generalnie uważam, że aminokwasy są dobre, tak jak napisałeś na start( w początkowych fazach wegetacji). 1-2 opryski. Przy delfanie i jego stężeniu wolnych amino od 1-1,5 l.

Delfan jest bardzo ekonomiczny za 640 zł za 20 l masz 24 wolnych amino. Gdzie za standardowy aminokwas(8-12%), plus śladowe ilości npk musisz zapłacić od 500 zł w zwyz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

ta firma jest w Woli Żydowskiej, przy LHS GOŁUCHÓW. Jest tak terminal przeładunkowy zboza z UA. Firma potężna. wpisz w Google nazwę firmy, to sobie tam obejrzysz zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2274

Komagra mimo ze tyle nakradli to i tak jeszcze płaci w miarę według innych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

interesująca jest pozycja nr 100 , wpisać w Google pełna nazwę firmy i wyskoczy kto to, gdzie skupuje. kto z powiatu Pińczów (swietokrzyskie) to się domyśli jeśli był na strajku. Jakie są "zbierznosci nazwisk" z org@niz@torami strajku. Na publicznym forum nie mogę napisać więcej. @mysza103


https://www.facebook.com/share/r/i9VoWqCMaQJ9xU19/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek120    10

Jest i agrolok który wspierał sms-ami nas rolników przed strajkami ,normalnie szacun 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Komagra mimo ze tyle nakradli to i tak jeszcze płaci w miarę według innych. 

I reklamują swój olej że zrobiony z Polskiego rzepaku😂😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
4 godziny temu, Piotrek120 napisał:

Jest i agrolok który wspierał sms-ami nas rolników przed strajkami ,normalnie szacun 

dlatego napisali że wspierają w większości postulatów - nie we wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1131

Dlatego pamiętajcie o tej i innych firmach podczas zakupów środków/nawozów/ pasz do produkcji.


gdzie jest ta lista do pobrania ? może ktoś podesłać link ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1547

A pozycja nr 1 z listy to nie firma ukrainca? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9015
7 godzin temu, Piotrek120 napisał:

Jest i agrolok który wspierał sms-ami nas rolników przed strajkami ,normalnie szacun 

Nie odbierałem do dziś telefonu od nich. Ale jutro odbiorę i podziekuje za współpracę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1298
Tomek90 napisał:

Komagra mimo ze tyle nakradli to i tak jeszcze płaci w miarę według innych. 

Dokładnie, vittera robi sobie monopol i coraz gorzej płaci, komagra na nasz teren najlepiej a pamiętam jak kiedyś się nie opłacało do nich wieźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465
2 godziny temu, XTRO napisał:

A pozycja nr 1 z listy to nie firma ukrainca? 

Tak , właśnie pod tą firmą ostatnio protestowaliśmy 

 

10 godzin temu, Marl napisał:

interesująca jest pozycja nr 100 , wpisać w Google pełna nazwę firmy i wyskoczy kto to, gdzie skupuje. kto z powiatu Pińczów (swietokrzyskie) to się domyśli jeśli był na strajku. Jakie są "zbierznosci nazwisk" z org@niz@torami strajku. Na publicznym forum nie mogę napisać więcej. @mysza103

 

https://www.facebook.com/share/r/i9VoWqCMaQJ9xU19/

 

Gdzie tą listę całą można zobaczyć ? bo tu co wstawili to tylko pierwsza 50 kto tam jest na 100 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadv    2

Zapamiętam przy zakupie ŚOR i nawozów !!!! Sk...syny !!! Gdzie są służby ? Codziennie towar zostaje w kraju. Mamy olbrzymią górkę, do żniw nie ma szans na ogarnięcie tematu. Jeden wielki chaos ! Dwa miesiące rządzenia, 0 konkretów, Gdzie jest służba celna ? PODOBNO SŁUZBY DZIAŁAJĄ ( kołodziejczak ) !!! siostra zakonna przemyca miedź zamiast pomocy humanitarnej , to jest jeden WIELKI CYRK !!! Katastrofa !! Zaraz ktoś nie wytrzyma i zacznie się zadyma. Rozwiązań jest sporo. Począwszy od sprawdzania towaru po kontrole tego co jedzie ''  pseudo tranzytem " do portu, po rozwiązania systemowe - ustawy rozporządzenia.  Granica PL z niemcami !!! kolejna sprawa to BACK tego szajsu bo niemiec tego nie chce.- nie ma nad tym kontroli. Zakłady tłuszczowe, młyny itp. - nie ma tam kontroli - przypilnować !!!.A niech sobie to jedzie ale ani grama w PL. A te szumowiny i złodzieje z chemi..lu agr..ku i reszta powinny dostać od nas BANA !!! Nie wszystkie firmy robiły nas w konia !!! Do roboty !!!, na barykady!!! To nasza  jedyna szansa na uratowanie POLSKIEGO ROLNICTWA !!! 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

https://www.facebook.com/share/p/nwatqPDmuH5Kok5Z/ @mysza103. , skopiuj nr 100 w Google i już sporo się dowiesz :) a potem wlacz sobie relacje z protestu naszych rolnikow w Woli Żydowskiej.

Screenshot_20240216_090423_Facebook.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4658
16 godzin temu, nadv napisał:

Zapamiętam przy zakupie ŚOR i nawozów !!!! Sk...syny !!! Gdzie są służby ? Codziennie towar zostaje w kraju. Mamy olbrzymią górkę, do żniw nie ma szans na ogarnięcie tematu. Jeden wielki chaos ! Dwa miesiące rządzenia, 0 konkretów, Gdzie jest służba celna ? PODOBNO SŁUZBY DZIAŁAJĄ ( kołodziejczak ) !!! siostra zakonna przemyca miedź zamiast pomocy humanitarnej , to jest jeden WIELKI CYRK !!! Katastrofa !! Zaraz ktoś nie wytrzyma i zacznie się zadyma. Rozwiązań jest sporo. Począwszy od sprawdzania towaru po kontrole tego co jedzie ''  pseudo tranzytem " do portu, po rozwiązania systemowe - ustawy rozporządzenia.  Granica PL z niemcami !!! kolejna sprawa to BACK tego szajsu bo niemiec tego nie chce.- nie ma nad tym kontroli. Zakłady tłuszczowe, młyny itp. - nie ma tam kontroli - przypilnować !!!.A niech sobie to jedzie ale ani grama w PL. A te szumowiny i złodzieje z chemi..lu agr..ku i reszta powinny dostać od nas BANA !!! Nie wszystkie firmy robiły nas w konia !!! Do roboty !!!, na barykady!!! To nasza  jedyna szansa na uratowanie POLSKIEGO ROLNICTWA !!! 

A gdzie mają być. Trzeba było wczoraj debatę oglądać. Facet z inspekcji weterynaryjnej powiedział jasno i prosto. Jak np jest deklaracja, że zboże paszowe bada je inspekcja weterynaryjna. Jak jest spożywcze to nie wiem sanepid czy kto tam inny. Jak jest techniczne to nikt nie bada bo techniczne. Powinni znieść termin zboże techniczne skoro to odpad to nie powinno być możliwości wwiezienia do UE. Bo wszyscy którzy mają coś do ukrycia wiozą techniczne a potem walą to w spożywcę czy paszę. Wczoraj była mowa o pociągu nie pamiętam z czym co wjechał do PL jako techniczne a do Holandii zajechał jako spożywa.

Dnia 14.02.2024 o 09:43, Tomek90 napisał:

Komagra mimo ze tyle nakradli to i tak jeszcze płaci w miarę według innych. 

Wiesz ile teraz w Kosowie? Mam info, ze firma Kalinowski z Kornicy koło Łosic płaci 1645 netto z odbiorem z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1547

PMN Agro 1770

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj