Polecane posty

hubertuss    4755
2 minuty temu, v11 napisał:

a pozwolił otworzyć klapy?

A co to a problem wystarczy by na chwilę się zatrzymał minuta dosłownie.

12Pafnucy    3778
3 minuty temu, hubertuss napisał:

No ok wszystkiego nie wysypali. Media różnie podają i napisałem co słyszałem.

Które podały że całkiem?

Cały czas konfabulujesz...

• Like 1

Pigmei    1872

Wystarczy spojrzeć prawdzie w oczy a nie nakręcać narrację że my rolnicy jesteśmy pro rosyjskimi wywrotowcami  😡🤮

• Haha 1

hubertuss    4755

Każdy ma swoją prawdę. My mamy swoją oni to widza inaczej.

12Pafnucy    3778
5 minut temu, hubertuss napisał:

mają krzyczeć kochamy Polaków?

Nie zaszkodziło by...

• Like 1
  • Haha 1

Pigmei    1872
5 minut temu, hubertuss napisał:

To poszukaj tam prawdy, większość to żale, przejawy zazdrości  i próba stygmatyzacji za próbę uchronienia własnej gospodarki, i dorobku pokoleń.

• Haha 1

GRZES1545    9115
Napisano (edytowany)
31 minut temu, Pigmei napisał:

Hmm, twoja wersja  różni się od relacji policji jak i filmików czy zdjęć 

"Trzy ciężarówki, których kierującymi byli obywatele Ukrainy, wjechały po odprawie na teren Polski. Uczestnicy protestu nie przepuścili dalej tego transportu i w pewnej chwili otworzyli naczepy, co spowodowało częściowe wysypanie się zboża na jezdnię. Kierujący zawrócili w kierunku Ukrainy" – relacjonowała w niedzielę Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Wieźli pszenicę. Fota z neta

Dorohusk. Protestujący rolnicy zatrzymali trzy ukraińskie ciężarówki i  wysypali zboże na jezdnię | Kurier Lubelski

Co on może wiedzieć jak na etacie siedzi i mieszka w mieście z daleka od granicy a tatuś ziemię obrabia. Szkoda twego czasu na gościa. Zapytaj czy był na proteście.

Edytowano przez GRZES1545
  • Haha 1

Pigmei    1872
Napisano (edytowany)

Ma kilkanaście hektarów z tego co pamiętam, ale nie chce zrozumieć że  nie jest dobrze i nas nie stać na bankructwo. Ja żyje tylko z gospodarstwa, szkoda ze on tak nie potrafi, ale brawa dla niego że i tak sobie radzi, lepiej że tam pracuje niz kradnie . 

Aby nie było ze jesteśmy  poza tematem, cena rzepaku z  czwartku 1800 netto, Pomorskie. Kolejne propozycje cenowe jakie otrzymałem były już bez cen rzepaku jakby nie byli zainteresowani tym zbożem. 

Edytowano przez Pigmei

hubertuss    4755
25 minut temu, Pigmei napisał:

To poszukaj tam prawdy, większość to żale, przejawy zazdrości  i próba stygmatyzacji za próbę uchronienia własnej gospodarki, i dorobku pokoleń.

Czy ty nie rozumiesz, że to ich prawda jaka by nie była to oni w to wierzą?

Pigmei    1872

A Ty po której stronie granicy stoisz?

Ich propaganda to nie jest prawda, nawet tak jej nie nazywaj

hubertuss    4755
25 minut temu, GRZES1545 napisał:

Co on może wiedzieć jak na etacie siedzi i mieszka w mieście z daleka od granicy a tatuś ziemię obrabia. Szkoda twego czasu na gościa. Zapytaj czy był na proteście.

Od granicy to pewnie mieszkam bliżej niż ty. Ale ja wiem takie trole z netu jak ty wiedzą wszystko lepiej gdzie mieszkam co robi mój ojciec. Patrz swojego tatusia moim się nie przejmuj bo on do gospodarki nigdy czasu nie miał. A ja w zasadzie sam robię od 15 roku życia. Nie upokarzaj się w ten sposób. Zapytaj lepiej czy ci co tu tak krzyczą za protestem byli. Bo jak Sławka ktoś zapytał to szybciutko umilkł.

25 minut temu, Pigmei napisał:

Ma kilkanaście hektarów z tego co pamiętam, ale nie chce zrozumieć że  nie jest dobrze i nas nie stać na bankructwo. Ja żyje tylko z gospodarstwa, szkoda ze on tak nie potrafi, ale brawa dla niego że i tak sobie radzi, lepiej że tam pracuje niz kradnie . 

Aby nie było ze jesteśmy  poza tematem, cena rzepaku z  czwartku 1800 netto, Pomorskie. Kolejne propozycje cenowe jakie otrzymałem były już bez cen rzepaku jakby nie byli zainteresowani tym zbożem. 

Wiem ,ze nie jest dobrze ale ten strajk uważam za nie tyle nie potrzebny co z nie realnymi postulatami. Tłumaczyłem już tyle razy. Mało tego uważam, że większość tu zbyt wiele sobie po tym obiecuje a te strajki już od 25 lat się odbywają i zawsze jest ciut lepiej na kilka lat a potem znowu.

1 minutę temu, Pigmei napisał:

A Ty po której stronie granicy stoisz?

Ich propaganda to nie jest prawda, nawet tak jej nie nazywaj

Dla ciebie i dla mnie to nie jest prawda a dla nich jest naprawdę nie rozumiesz. 

• Like 1

12Pafnucy    3778
45 minut temu, hubertuss napisał:

Prawda może być tylko jedna.

Punkt widzenia jedynie inny.

Kurna. Nie wiem ile ci płacą za to całodobowe pieprzenie bzdur, ale powinieneś żądać podwyżki...😆

Pigmei    1872
Napisano (edytowany)

Wmawiaj sobie co chcesz, nawet te "ich prawdy" które z faktyczną prawą niewiele maja wspólnego. Wiemy że to kłamstwa i są niezadowoleni z odbierania przesadnych przywilejów, ale niestety wszystko ma granice.

W myśl ich oczekiwań  czy tam żądań pomocy nie mam zamiaru pchać się w kłopoty finansowe. Co do pytania o  obecność na proteście to byłem, pokojowo rozpocząty, pokojowo zakończony i w pełnej kulturze. Lepiej spróbować zrobić cokolwiek niż się żalić w necie i płakać nad losem  dyktowanym przez kraj który nie jest moim ani  też nie jest w ujni.

ABLVV84tdG8W2RQcYE0a-gxV0CnQmFQeSKHpG2o0wbt42TaOWEk5TfVbSllcZiQmSE9ekk9xTFgUEUbBhe3mzUqwqVcgKaGxD0xFoquZ21gRxZQVdEZ9PZPrwX_j_iuee6A5Z80osc1rw2bFGp9WUgTrfNoTy-qJaan04nBYY4Z-WEwx0Zp7a4kABKHNw79sECXD_OcU_lxxC2DY5rgY2j0fqsk0SVLq_rPuuZ09w0-rgxfLSLMiHtyDGxxo_HJ3DMzngRMzf-_WsdmWVGp4Bxg1IUpbxxL9F7Se0mVWxqJPb1Ho3z3AIVd_gBNODgTi85xhFdc1gs5XX8n_RwhyXvxDN0bw3DTNUkCd9qcZPJ4xxvMenMjByeiZrGh8WMllxxnkAUJpEirF3PajpVXBuaKcNe22oRZjJA9wtFlSxK4Yc8Yrtnal4LKtVb5kBrQVhOI7zhkYjQ6uES0o2_cxkLu__udp9LPlmk9vJfMoQvUkwApspxpTQRi4PvTw1sxLvHoPR0PnjVVMnh6QXHXAPsJTaNhmY8NPubtBoIRlbpkq3J1LAZgZanvlJq2oskN_qbpXG0-jZvMNY3n_HlmoysbfmznL-SWF9Bfn77mdt_5huKG5aI0us674V71bEuK10KnR8j0iHEh3epVsc2SdRN4uwaBHr6aLKFotCcrSSqWDH984BPK-nTejxeefZSIXL0mrkkhxG6NDsi9xHt-2XLgaNZ2qBG9Kpox0Zh6PTvaBzYhAojeQM_-Pjq9d0ez4-DoH0__cNRHW5GDoodomjaXOfrXzMf0mcsUmITYMxJoOGtQf7d_YDbD35V1_W4IJQHe_YcJ5exfNVHovpuCwMBaH8FC23niDnObZlt_CtVVC_OTpHLOdQrAQwZJosorptpVcSlNFfvc9XLoLeBkOQyduX7L1shM=w1225-h919-s-no-gm?authuser=0

Edytowano przez Pigmei
  • Haha 1

1 godzinę temu, szeik812 napisał:

może powróćmy do cen rzepaku... jak tydzień się zaczyna w waszych słupach?

1615

hubertuss    4755

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla nas jest prawda taka dla innych inna. Nie widzisz co się dzieje w samej Polsce. Wyborcy pis tez mają swoją prawdę typu Smoleńsk i jeden kraj jeden naród. A tu inny naród i dziwne, ze ma inne interesy i odrazu, ze ci płacą. Za co. Za pisanie czegoś co powinien rozumieć każdy głupi.

Ja już tu kończę bo to o rzepaku bez odbioru.

Pigmei    1872
Napisano (edytowany)

A dajże teraz spokój z wewnętrzym podziałem jak i tak  tu unia nakazuje  co mamy robić, czy to zielony ład, czy nakaz  danej formy pomocy dla ukrainy. 

Cena rzepaku sprzed chwili, 1800 neto czyli  bez zmian. 

Edytowano przez Pigmei
  • Haha 1

Badwolf    341
2 godziny temu, hubertuss napisał:

Co do cen rzepaku niestety nie ma do czego wracać jest kicha na razie i nie widać by było bardzo lepiej. Rolnicy na granicy jakieś 3 tiry opróżnili i kazali jechać  z powrotem do UA. Nie wiem jakie zboże.

Co do utrzymania. To jest prawda kilkanaście czy nawet te 20 czy więcej trochę ha to musowo przynajmniej jeden etat. najlepiej dwa. A kobieta w pracy to nie znaczy dom zaniedbany. Wszystko da się ogarnąć. Oczywiście mówię o przypadku gdzie nie ma zwierząt.  Bez etatów to jest wegetacja na takich gosp. Jeśli jest tylko produkcja zbóż. Niby pieniądz jest ale jak się nei urodzi czy ceny nie ma to nic nie ma. A tak etat daje życie codzienne. A gospodarka pozwala zbierać na wymianę sprzętu samochodu remont domu czy zakup np mieszkania co tam kto myśli. I w sumie najwięcej takich rolników teraz znam. 

Dokładnie ja tak działam jak mówisz. Żyje się z etatów i jeszcze odkłada. Z gospodarki to był fundusz remontowy i kupno maszyn, czy pola. Mając taki start jaki miałem, brakło by mi życia żeby żyć godnie z gospodarki. 

• Like 1

PanPawel    307
6 godzin temu, Badwolf napisał:

Ja tu się wypowiem jako etatowiec i rolnik z produkcji roślinnej. Chętnie bym pojechał strajkować, z Wami. Tylko że strajki są w piątki a ja wtedy pracuje. Urlop to ja muszę na robotę brać i żeby w domu problemy rozwiazuwac, nie mogę sobie pozwolić brać urlop i jechać na strajki. Dopóki żywi mnie etat na zusie i tam jest mój główny przychód, będę pilnował pracy, która jest moim głównym przychodem i karmi moją rodzinę. Z roku na rok netto mam mniej zysku  z pola, a więcej z etatu

Kurla widzisz a ja właśnie rezygnuje z etatu na rzecz gospodarki 😱

hubertuss    4755

Źle topisz w tych czasach chyba, że etat słaby lub na gosp roboty zbyt dużo.

PanPawel    307

Etat dobry. Tylko za daleko 60km w jedną stronę. Za długo to trwa. Za mało czasu na rodzinę i życie.  Ciężko to pogodzić. Tyle że ja nie sieje tylko zbóż  tylko też różne nasienne rzeczy. 

• Like 2

Badwolf    341
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

Kurla widzisz a ja właśnie rezygnuje z etatu na rzecz gospodarki 😱

No właśnie zależy od sytuacji. Ja sieje tylko pszenice, rzepak, jęczmień zimowy, czasem qq. Mając te parę ha i chcąc siedzieć na gospodarce, kazałbym rodzinę na wegetację. Też bym chciał na gospodarce robić, jestem pasjonatem, dlatego dalej obracam ta ziemię. Pytanie; ile musiałbym mieć swoich ha żeby zarabiac 5500/6000 netto(za pracę na dwie zmiany, bez nadgodzin) ? 

Tomek90    2331

Nie da się określić ile, można spróbować zrobić wiełki ale raczej będą dosyć spore. 

miwigos    3587
38 minut temu, Badwolf napisał:

No właśnie zależy od sytuacji. Ja sieje tylko pszenice, rzepak, jęczmień zimowy, czasem qq. Mając te parę ha i chcąc siedzieć na gospodarce, kazałbym rodzinę na wegetację. Też bym chciał na gospodarce robić, jestem pasjonatem, dlatego dalej obracam ta ziemię. Pytanie; ile musiałbym mieć swoich ha żeby zarabiac 5500/6000 netto(za pracę na dwie zmiany, bez nadgodzin) ? 

Zależy ile sie fizycznie narobisz w tej pracy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj