Polifoska 6

Polifoska 6
2 973,16 zł

Pulan

Pulan
1 772,66 zł

Saletrzak 27 standard

Saletrzak 27 standard
1 516,22 zł

ZAKsan

ZAKsan
1 886,58 zł

Polecane posty

miwigos    3528
1 godzinę temu, Tigon napisał:

Ma ktoś taką sytuacje jak ja że nie ma wykorzystanego limitu na dopłatę nawozową bo faktury mam z kwietnia ale wniosek już złożyłem to teraz mam składać drugi raz skoro ten termin zakupu wydłużyli?

Raczej wiekszość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

To co jak kupiłem saletrzak po 1800 brutto 4 kwietnia to nie dostanę dopłaty? Złodzieje

To musisz dołączyć do wniosku 170zl x ilość kupionych ton. Możesz w kopercie. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Chcą wydłużyć termin, ale to nie znaczy, że wydłużą. Ja mam jedną fakturę z 4 kwietnia, a drugą jakoś z końca kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120
4 godziny temu, Mateusz1q napisał:

To co jak kupiłem saletrzak po 1800 brutto 4 kwietnia to nie dostanę dopłaty? Złodzieje

A do czego chcesz dopłaty? Trzeba było kupić po 4000 to by może była dopłata.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
Przed chwilą, maniekc360 napisał:

A do czego chcesz dopłaty? Trzeba było kupić po 4000 to by może była dopłata.

po co placiles tyle placz i plac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
11 godzin temu, miwigos napisał:

Ktoś na kilkunastu czy  kilkudziesięciu  ha  nie będzie się w takie coś bawił , na kiku tysiącach tak , dziwne że Ty jesteś na takim forum , tacy przedsiębiorcy maja inne zaintersowania i obowiązki

 

Ciekawe jaką masz technike wsiewu bobowatych w kuku,najprościej rozsiewczem nawozów i uprawa , ale u ciebie srip-till , oprysk to chyba jakiś przedwschodowy , 

czy kilkanaście czy kilka tysięcy ha każdy jest człowiekiem i ma prawo do życia .To co mam jest moje -bez prezesowania cudowania kredytowania itd .Nigdzie nie jest udowodnione że duży wie więcej czy jest inteligentniejszy .Natomiast na pewno ma lepsze warunki zakupu i sprzedaży a przez to dochodowość .Tak włażą do d*py przedstawicielom żeby dostać bonusa ,gratisa czy wycieczkę (a jest tego sporo nawet kilkadziesiąt tysięcy potentaci kilkaset tyś) .Większość prezesów itd to zarozumiali  po części cwaniacy z pustą kabzą bo nic z wyjątkiem udziałów nie mają .To co jeden robi na 5 ha drugi na 500ha to kwestia skali  jeden traci kilka tyś ito boli inny kilkaset i to też go boli tak to już jest .A pisałem jak sieję na opryskiwaczu zamontowany pneumatyczny apv i  przewodami rozrzuca z góry przez dyfuzory .QQ  musi być gęsta aby pod spodem panował mikroklimat pozwalający na wschody .Wysiane za wcześnie puszczą kiełek i uschną bo słońce wysuszy wierzch gleby i dla tego sieję na dwa etapy dwa razy pierwsza dawka wysiana a drugą jak będą zapowiadać kolejne dni deszczowe a mogę wjechać nawet w sierpniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
4 godziny temu, pasio napisał:

Ale już  nie sieją?;)

Na niektórych sieją na innych zazielenienie wymusiło zmiany, akurat przez granicę, miedzę jest działka na której blisko 40 lat jest tylko kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Nie, sam sieję od 10 lat, na niektórych działkach które wydzierżawiałem dzierżawcy jeszcze wcześniej siali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Dziś w ARiMR były pustki byłem z fv za nawóz nawet nie pytałem kiedy  przygotować konto w banku  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pani 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
5 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

2187 Zł saletra , od tej kwoty  jest dopłata . Termin zakupu nawozu do dopłat ma być przydłużony do 31 czerwca .

Zakupu do 15 maja . Nie siej zametu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Cały czas coś zmieniają, wydłużają to celowa zagrywka   gra na czas do wyborów aby jak najwięcej obiecać a jak najmniej wypłacić , jak wygrają  to dalej będą drukować i kombinować  , a jak przepiepszą wybory to niech się  inni martwią.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Sól potasowa 60% 2370 brutto, fosforan amonu 2680 brutto z transportem dziś zamówione, polifoska w dobrej cenie nie do znalezienia a ta która jest około 3600 brutto na okolicznych składach, które w większości świecą pustkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28
1 minutę temu, przem napisał:

Sól potasowa 60% 2370 brutto, fosforan amonu 2680 brutto z transportem dziś zamówione, polifoska w dobrej cenie nie do znalezienia a ta która jest około 3600 brutto na okolicznych składach, które w większości świecą pustkami...

Gdzie po tyle  fosforan

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
12 godzin temu, krzychu121 napisał:

I ga tak jawnie wspiera Putina???  Podejrzewam że kupują ten nawóz po tysiąc zł

Wiaczesław Kantor ( rosjanin )  to własciciel blisko 20% akcji Grupy Azoty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    112
masa24 napisał:

5 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

2187 Zł saletra , od tej kwoty  jest dopłata . Termin zakupu nawozu do dopłat ma być przydłużony do 31 czerwca .

Zakupu do 15 maja . Nie siej zametu

Ale oficjalnej informacji o przedłużeniu zakupu nawozów póki co niema.Podobno wnioskowały o to lzby rolnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
11 godzin temu, miwigos napisał:

Przypomni ktoś te średnie ceny nawozów pod obecne dopłaty

Średnie ceny nawozów między 16 maja 2022 do 31 marca 2023
  • azotowe do 20% N – 2948,00 zł/t,
  • fosforan amonu 18% N 46% P2O5 – 2948,00 zł/t,
  • mocznik i inne od 38% N – 2653,60 zł/t,
  • nawozy wieloskładnikowe NPK – 2423,50 zł/t,
  • nawozy NPK z mikroelementami – 2743,40 zł/t,
  • RSM i inne 24-32% N – 1858,90 zł/t,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Pewnie już było ale zapytam jeszcze. Ten ruski mocznik beż inhibitora przejdzie do dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
10 godzin temu, przem napisał:

Sól potasowa 60% 2370 brutto, fosforan amonu 2680 brutto z transportem dziś zamówione, polifoska w dobrej cenie nie do znalezienia a ta która jest około 3600 brutto na okolicznych składach, które w większości świecą pustkami...

Nie pomyliła ci się ta cena trochę ? bo jeśli nie , to względem polifosek cena atrakcyjna , w przeliczeniu za 2520zł mamy NPK (9-30-23), Chyba że o jakiś inny ten fosforan ci chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13
39 minut temu, PawelWlkp napisał:

Pewnie już było ale zapytam jeszcze. Ten ruski mocznik beż inhibitora przejdzie do dopłat?

A czemu ma nie przejść? Tylko wiadomo, że stosować go możesz tylko dolistnie według przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj