Polecane posty

hubertuss    4689

Bo im pompują do głów ,ze to Jarosław i pis dają w domyśle ze swoich. Tak jak z tym tunelem w Świnoujściu. Rząd dał 2 miliony z 960 reszta w większości ponad 700 UE i trochę samorząd. A Jarek pojechał na otwarcie i powiedział, ze to pis dał i pis wie jak pieniądze zdobywać. Tak się tumani ciemnotę. Teraz UE zatwierdziła pomoc dla 5 krajów graniczących z UA. Chyba 100 mln Euro. To pis na nawozy termin przedłużył bo będzie z czego. I powie ciemnocie, że to pis dał. I taki dureń jak tu będzie się rzucał czemu ja biorę.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496
29 minut temu, miwigos napisał:

A kto zużywa 110 l/ha , mało kto

Mi brakuję orka 25/Zbior 30/uprawa pod siew 15/siew 5/uprawa pozniwna15/nawożenie i opryski z15? 4/5 wjazdów jeszcze obornik. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2473
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Bo im pompują do głów ,ze to Jarosław i pis dają w domyśle ze swoich. Tak jak z tym tunelem w Świnoujściu. Rząd dał 2 miliony z 960 reszta w większości ponad 700 UE i trochę samorząd. A Jarek pojechał na otwarcie i powiedział, ze to pis dał i pis wie jak pieniądze zdobywać. Tak się tumani ciemnotę. Teraz UE zatwierdziła pomoc dla 5 krajów graniczących z UA. Chyba 100 mln Euro. To pis na nawozy termin przedłużył bo będzie z czego. I powie ciemnocie, że to pis dał. I taki dureń jak tu będzie się rzucał czemu ja biorę.

Ty to jednak jesteś chyba durny ? Tusk sam za swoich rządów coś koło 2010-2011 roku stwierdził że nie będą ten inwestycji dalej ciągnąć bo nie mają na to funduszy i odrzucili tą realizację , to co nie stać ich było dorzucić tych 2 mln ? ano nie , bo ich na nic nie było stać , sami cały czas gadali że piniendzy ni ma i nie będzie , na nic . Tak samo pieprzysz farmazony z tymi nawozami , UE da 100 mln euro , ale na 5 państw , to niech nawet na Polskę wyjdzie 150 mln zł , a na nawozowe potrzeba na pewno bite 3 mld zł, więc wez się nie ośmieszaj , bo na innych mówisz że im ktoś do głów coś pompuje , a ciebie jak się czyta to wydaje się że ktoś ci mózg wyprał do cna . Nie lubię Pisu , ale jak czytam takie farmazony to myślę że są od pisiorów durniejsi ludzie , nie obrażając oczywiście nikogo . Suma sumarum za PO też byś te podatki płacił , z tym że już byś ich nie odzyskał . Pis niedobry , ale gorszej partii od PO na pewno nie było.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4689

To nie temat o tym ale za po bym płacił dużo mniej podatków bo pis poukrywał podatki w różnych cenach dóbr i usług wprowadził dodatkowe podatki i opłaty które zostały przerzucone w powyższych dobrach i usługach. Poza tym ja nigdzie nie piszę, ze za po bym podatku nie płacił. Ja pisze, że jak się da to biorę z powrotem bo to moja kasa.

Po drugie na tunel w Świnoujściu rząd dał 2 mln zł tj ciut więcej jak 2 % reszta to UE i samorząd. Wiec co ma do tego Tusk. To Kaczor chciał się przykleić, że to pis na tunel dał. W domyśle wszystko. Nie wiem czy rząd Tuska było stać na te 2 mln ale może wtedy UE i samorząd na to pieniędzy by nie dała głupku. Bo mieli co innego w budżetach. Tak żebyś to pojął. Może i rząd Tuska miał by te 2 mln ale ponad 900 nie było komu dołożyć. A Kaczor się przykleił do tych ponad 900 że on dął.

No i po trzecie mieć 150 mln a nie mieć. Więc weź się nie ośmieszaj.

Podsumowując to nie ja pisze farmazony tylko ty jesteś głupi i nie rozumiesz co czytasz. Próbujesz dyskutować a nie masz argumentów. I dyskutujesz z tym czego ja nie napisałem.

PS teraz też pieniędzy nie ma. Za po mieli odwagę to powiedzieć a za pisu drukują i zadłużają kraj.

 

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    165
15 minut temu, mysza103 napisał:

Ty to jednak jesteś chyba durny ? Tusk sam za swoich rządów coś koło 2010-2011 roku stwierdził że nie będą ten inwestycji dalej ciągnąć bo nie mają na to funduszy i odrzucili tą realizację , to co nie stać ich było dorzucić tych 2 mln ? ano nie , bo ich na nic nie było stać , sami cały czas gadali że piniendzy ni ma i nie będzie , na nic . Tak samo pieprzysz farmazony z tymi nawozami , UE da 100 mln euro , ale na 5 państw , to niech nawet na Polskę wyjdzie 150 mln zł , a na nawozowe potrzeba na pewno bite 3 mld zł, więc wez się nie ośmieszaj , bo na innych mówisz że im ktoś do głów coś pompuje , a ciebie jak się czyta to wydaje się że ktoś ci mózg wyprał do cna . Nie lubię Pisu , ale jak czytam takie farmazony to myślę że są od pisiorów durniejsi ludzie , nie obrażając oczywiście nikogo . Suma sumarum za PO też byś te podatki płacił , z tym że już byś ich nie odzyskał . Pis niedobry , ale gorszej partii od PO na pewno nie było.

Nie warto, odkorbiony 🤣. Skoro sam nie ogrania, że swoim zachowaniem i 'łodbieraniem' co jego, bo łon podatki płaci i poli po 4k pod dopłaty kupuje- sam tą spirale nakręca. Ja już się nauczyłem, żeby z takimi osobami w dyskusję nie wchodzić. Niech żyją w swojej bańce, ale tutaj ten fakt mocno mnie urzekł. Od znienawidzonej partii specjalnie nawóz kupuje po zawyżonej cenie kilkukrotnie, żeby mu parę groszy rzucili, o ile w ogóle rzucą 🤣

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4689

Masz racje nie wchodź w dyskusje i ty i mysza bo obaj guzik macie do napisania tylko swoje żale wylewacie. Ja od znienawidzonej partii nawóz kupuje? Ty się dobrze czujesz? Rozumiesz słowa kilkukrotnie zawyżonej? Kupiłem prawie po 4 po ile teraz jest brutto? Serio kilka razy taniej? Gdzie? Robicie tu tylko śmietnik waszymi jak to nazwał mysza farmazonami.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ocean    1

czy dowodem zakupu nawozu może być WZ czy musi być faktura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496
2 godziny temu, miwigos napisał:

Nieekonomiczny jesteś

takie ziemie, nie bez powodu w pługu 12 letnim jeszcze oryginalne dłuta bo szybko nie pojedzie, troszkę wzniesienia, to co kawałek masło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

To nie temat o tym ale za po bym płacił dużo mniej podatków bo pis poukrywał podatki w różnych cenach dóbr i usług wprowadził dodatkowe podatki i opłaty które zostały przerzucone w powyższych dobrach i usługach. Poza tym ja nigdzie nie piszę, ze za po bym podatku nie płacił. Ja pisze, że jak się da to biorę z powrotem bo to moja kasa.

Po drugie na tunel w Świnoujściu rząd dał 2 mln zł tj ciut więcej jak 2 % reszta to UE i samorząd. Wiec co ma do tego Tusk. To Kaczor chciał się przykleić, że to pis na tunel dał. W domyśle wszystko. Nie wiem czy rząd Tuska było stać na te 2 mln ale może wtedy UE i samorząd na to pieniędzy by nie dała głupku. Bo mieli co innego w budżetach. Tak żebyś to pojął. Może i rząd Tuska miał by te 2 mln ale ponad 900 nie było komu dołożyć. A Kaczor się przykleił do tych ponad 900 że on dął.

No i po trzecie mieć 150 mln a nie mieć. Więc weź się nie ośmieszaj.

Podsumowując to nie ja pisze farmazony tylko ty jesteś głupi i nie rozumiesz co czytasz. Próbujesz dyskutować a nie masz argumentów. I dyskutujesz z tym czego ja nie napisałem.

PS teraz też pieniędzy nie ma. Za po mieli odwagę to powiedzieć a za pisu drukują i zadłużają kraj.

 

Dobra ale konkrety w czym te ukryte podatki płacisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4689

Choćby podatek bankowy. Droższe polisy droższe przelewy niższe oprocentowanie lokat. Podatek miał być nałożony na banki a te przerzuciły go na klienta i zarobiły jeszcze więcej niż rok przed nałożeniem. To nie temat o podatkach pisu. Bez trudu znajdziesz listę bodaj ponad 30 podatków i opłat które nałożył na nas pis.

Podnoszenie płacy minimalnej powoduje wzrost składki zus. Ta od 2015 roku wzrosłą o 100 %. Itd itd.

NO i najważniejszy podatek pisu. Inflacja Każdy 1 % inflacji to 1,7 mld do budżetu sam Soboń z pisu to chlapnął. Przykre jest jak mizerna jest wasza świadomość w jak otumanionym świecie żyjecie nie rozumiejąc jakie to podatki pisu płacicie. Dla tych nie świadomych przed wybuchem wojny mieliśmy ponad 10 % inflacji. W darmowe autostrady też pewnie wierzycie co?

Edytowano przez hubertuss
  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1363

Nikt nie kupuje bo narobili zapasów... po 4500 , ... bo miało być po 5000 , żeby nie było sam mam częściowo przepłacone po 2000


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2286
4 godziny temu, miwigos napisał:

Nieekonomiczny jesteś

A u ciebie na co ile idzie że tobie starcza?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542

Orka do 20 l 

uprawa i siew do 12

kombajn 25

talerzowanie 2 x 7 =14 , tu chyba mniej , skleroza

nawozy 4 x 0,6 =2,4

opryski 6 x 0,6 =3,6

razem 77, niech będzie 80, co kilka lat głębosz , więc 85 max

2 godziny temu, hubertuss napisał:

Choćby podatek bankowy. Droższe polisy droższe przelewy niższe oprocentowanie lokat. Podatek miał być nałożony na banki a te przerzuciły go na klienta i zarobiły jeszcze więcej niż rok przed nałożeniem. To nie temat o podatkach pisu. Bez trudu znajdziesz listę bodaj ponad 30 podatków i opłat które nałożył na nas pis.

Podnoszenie płacy minimalnej powoduje wzrost składki zus. Ta od 2015 roku wzrosłą o 100 %. Itd itd.

NO i najważniejszy podatek pisu. Inflacja Każdy 1 % inflacji to 1,7 mld do budżetu sam Soboń z pisu to chlapnął. Przykre jest jak mizerna jest wasza świadomość w jak otumanionym świecie żyjecie nie rozumiejąc jakie to podatki pisu płacicie. Dla tych nie świadomych przed wybuchem wojny mieliśmy ponad 10 % inflacji. W darmowe autostrady też pewnie wierzycie co?

Za tuska myślisz że by było inaczej

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
5 godzin temu, hubertuss napisał:

To nie temat o tym ale za po bym płacił dużo mniej podatków bo pis poukrywał podatki w różnych cenach dóbr i usług wprowadził dodatkowe podatki i opłaty które zostały przerzucone w powyższych dobrach i usługach. Poza tym ja nigdzie nie piszę, ze za po bym podatku nie płacił. Ja pisze, że jak się da to biorę z powrotem bo to moja kasa.

Po drugie na tunel w Świnoujściu rząd dał 2 mln zł tj ciut więcej jak 2 % reszta to UE i samorząd. Wiec co ma do tego Tusk. To Kaczor chciał się przykleić, że to pis na tunel dał. W domyśle wszystko. Nie wiem czy rząd Tuska było stać na te 2 mln ale może wtedy UE i samorząd na to pieniędzy by nie dała głupku. Bo mieli co innego w budżetach. Tak żebyś to pojął. Może i rząd Tuska miał by te 2 mln ale ponad 900 nie było komu dołożyć. A Kaczor się przykleił do tych ponad 900 że on dął.

No i po trzecie mieć 150 mln a nie mieć. Więc weź się nie ośmieszaj.

Podsumowując to nie ja pisze farmazony tylko ty jesteś głupi i nie rozumiesz co czytasz. Próbujesz dyskutować a nie masz argumentów. I dyskutujesz z tym czego ja nie napisałem.

PS teraz też pieniędzy nie ma. Za po mieli odwagę to powiedzieć a za pisu drukują i zadłużają kraj.

 

Nie nazywaj kogoś głupkiem, bo swoimi wywodami sam wyczerpujesz znamiona bycia nim.  W budowie tunelu nie chodzi o podział procentowy finansowania, ale o wolę polityczną. PO nie chciała, bo tunel zagraża interesom niemieckim, ale pewnie tego nie wiesz.  Co do podatków to już w ogóle nie masz żadnej wiedzy.  Gdyby nawet te bzdety o jakiś ukrytych podatkach były prawdziwe, to i tak zakasowuje je obniżenie pit do 12% i kwota wolna 30 tys.  A chwalenie PO, za to, że mieli odwagę powiedzieć ,że piniędzy nie ma i nie będzie, to  jest kretynizm. Piniędzy nie było, bo się nie umiało lub nie chciało ukrócić przekrętów. Ot cała filozofia. Lub fizjonomia, jak twierdzi Ferdek

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2271

A teraz odwróć wszystko o 360 stopni i wyjdzie ci lustrzane odbicie PiSu, serio widzicie jakąś różnicę między PoPiSem?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
24 minuty temu, tommy66692 napisał:

A teraz odwróć wszystko o 360 stopni i wyjdzie ci lustrzane odbicie PiSu, serio widzicie jakąś różnicę między PoPiSem?

Handlujesz nawozami ? Każdy rejon polski , ilosci calosamochodowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2271
Przed chwilą, masa24 napisał:

Handlujesz nawozami ? Każdy rejon polski , ilosci calosamochodowe ?

Tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

Ci co myślą że za PO będzie lepiej jak za PISu dla nas rolników to żyje w rzeczywistości alternatywnej. Nie jestem , nie byłem i nie będę za PISem ale nie PO. Oni nawet przed wyborami o rolnikach sobie nie przypomną bo dla nich to marginalny elektorat. Zawsze głosuje za PSL bo oni z nazwy tradycji muszą interesować się naszymi sprawami. Jak to robią to już inna sprawa ale zawsze przynajmniej nie mogą nas zlekceważyć bo dzięki nam istnieją. Co prawda ostatnio Konfederacja lepiej ogarnia rzeczywistość ale tu to może być dużo populizmu. Jest jeszcze Kołodziejczak ale jakoś się nie przebił i już nie zdobędzie zaufania raczej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
21 minut temu, tommy66692 napisał:

Tak 

 

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    165
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

A teraz odwróć wszystko o 360 stopni i wyjdzie ci lustrzane odbicie PiSu, serio widzicie jakąś różnicę między PoPiSem?

Oczywiście, że nie ma. Mnie bardziej śmieszy napinanie się tego Hubertusa na rządzących, a potem pisze że dobrał polifoski po 4k bo dopłaty 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez lucekxxx
      This could be your lucky break, enter now!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj