Polecane posty

Tomek90    2285
2 godziny temu, miwigos napisał:

Orka do 20 l 

uprawa i siew do 12

kombajn 25

talerzowanie 2 x 7 =14 , tu chyba mniej , skleroza

nawozy 4 x 0,6 =2,4

opryski 6 x 0,6 =3,6

razem 77, niech będzie 80, co kilka lat głębosz , więc 85 max

Za tuska myślisz że by było inaczej

Wapno, transport, prace przy gospodarstwie ciągnikiem, samochód (bo po części ciągnikiem chyba nie jedziesz) i wychodzi ze ponad limit 🙂

Edytowano przez Tomek90
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2270

No co ty jakby zatankował w niedzielę samochód to w poniedziałek przed południem już by był w skarbówce żeby uprzejmie donieść na samego siebie 😁 a do spoldzielczaka jeździ siotka w gumiakach na fakturę 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1297
21 godzin temu, hubertuss napisał:

Kupiłem jeszcze polifoski 15 maja myśląc, że może wydłużą. bardzo na tym nie wygram bo poli staniałą a kupowałem po coś koło 4 brutto. Ale przynajmniej nie stracę. No i mam jeszcze rsm z początku kwietnia. Ach te wybory.  Tylko siedzieć wnioski wypełniać bo rok wyborczy jest.

[AKTUALIZACJA 30.06.2023, godz. 19.30: Rząd podjął decyzję o wydłużeniu terminu zakupu do 15 maja 2023. Przeczytasz o tym TUTAJ]

Hubertus to jak kupiłem 5 maja to mogę składać wniosek ? z tym że salmag po 1950 zł a poli 6 po 4350 zł to do salmagu raczej nic nie dostanę ? 

Masz może tą tabelkę od jakiej kwoty jest dopłata .

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
10 godzin temu, Tomek90 napisał:

Wapno, transport, prace przy gospodarstwie ciągnikiem, samochód (bo po części ciągnikiem chyba nie jedziesz) i wychodzi ze ponad limit 🙂

Jednak nie wykorzystuje limitu , co znaczy prace przy gospodarstwie ( jedynie rozładunek i załadunek nawozu), inwentarza nie mama , kosz do śmieci mam traktorem wystawiać ,wyliczenie ogólne , bo większość raz talerzówka , przy bezorce mniej paliwa, to już z nawiązą na wapnowanie i to co pisałes zostaje

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4685
12 godzin temu, miwigos napisał:

Za tuska myślisz że by było inaczej

Co by było gdyby było to dla mnie nie argument.  Jest jak jest i to jest konkret. Bo jak to mówią gdyby babcia wąsy miała itd.

11 godzin temu, tmk1974 napisał:

Nie nazywaj kogoś głupkiem, bo swoimi wywodami sam wyczerpujesz znamiona bycia nim.  W budowie tunelu nie chodzi o podział procentowy finansowania, ale o wolę polityczną. PO nie chciała, bo tunel zagraża interesom niemieckim, ale pewnie tego nie wiesz.  Co do podatków to już w ogóle nie masz żadnej wiedzy.  Gdyby nawet te bzdety o jakiś ukrytych podatkach były prawdziwe, to i tak zakasowuje je obniżenie pit do 12% i kwota wolna 30 tys.  A chwalenie PO, za to, że mieli odwagę powiedzieć ,że piniędzy nie ma i nie będzie, to  jest kretynizm. Piniędzy nie było, bo się nie umiało lub nie chciało ukrócić przekrętów. Ot cała filozofia. Lub fizjonomia, jak twierdzi Ferdek

Kolejny się znalazł zaklinacz rzeczywistości. Chodziło o jedno. Kaczyński okłamał, że rząd dał forsę na tunel bo dali ledwie 2 %. A był to argument w dyskusji, ze ja nie popieram pisu i dopłaty chce brać. A no chce bo Kaczyński z partyjnych ani ze swoich nie daje jak was się tumani. To są konkrety a nie jakieś dyrdymały o interesach Niemieckich. Z tymi podatkami to se daruj bo widać eto cię przerasta i nic nie rozumiesz co się dzieje. A jeśli chodzi o przekręty na vat to za po były i za pisu były i będą. Bo vat to jest bardzo podatny na tego typu nadużycia. Brat komendanta granatnika się tym zajmował. I dziwnym trafem ostatnio jeden ze świadków w sprawie popełnił samobójstwo. 

51 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Hubertus to jak kupiłem 5 maja to mogę składać wniosek ? z tym że salmag po 1950 zł a poli 6 po 4350 zł to do salmagu raczej nic nie dostanę ? 

Masz może tą tabelkę od jakiej kwoty jest dopłata .

Nic więcej nie wiem ponad to co tam napisane. Nie mam tabeli. Nie wiem czy dostaniesz do salmagu mam zamiar się tym zając po niedzieli. Decyzje ogłosili w piątek wieczorem wczoraj bo dzisiaj nie sprawdzałem nawet na stronie armir nic nie ma.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    49
15 godzin temu, ocean napisał:

czy dowodem zakupu nawozu może być WZ czy musi być faktura?

W zeszłym roku mogła być, tylko musi być twoje nazwisko, adres i data.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1005
32 minuty temu, miwigos napisał:

Jednak nie wykorzystuje limitu , co znaczy prace przy gospodarstwie ( jedynie rozładunek i załadunek nawozu), inwentarza nie mama , kosz do śmieci mam traktorem wystawiać ,wyliczenie ogólne , bo większość raz talerzówka , przy bezorce mniej paliwa, to już z nawiązą na wapnowanie i to co pisałes zostaje

QQ ST

12 l uprawa

4l nawożenie 

7l siew

2l oprysk x3

25l koszenie 

10l transport 

5l magazynowanie i załadunek 

co kilka lat 40l głębosz czyli 10l / rok

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    330

A ja nie mam żywego inwentarza ( poza kurami) i mi mało. Po co drążyć ten temat chłopaki? Ja myślę że za Po, nie będzie lepiej. Za to jak kolejny raz wygra PiS, to nie wiem czy następne wybory będą uczciwe. Zmierzamy w stronę Białorusi, bardzo dobrze to widać po tej ustawie lex Tusk. Przed następnymi wyborami, zrobią ustawę że przeciwników zesłać do kolonii karnej? 😆... Zresztą nie ma co głosowac na PiS, bo jak oni rządzą to i tak wg bajek w TVP, za sznurki pociąga Tusk 🤣 kiedy ten Donald przestanie rządzić?

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1297

Ile trzeba kupić polifoski na 1ha dopłaty po przedłużeniu terminu ? stawka 2340 zł a nawóz jest po 3340 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4685

Prawda za po słodko nie było. Wiele Tuskowi można zarzucić ale tego co teraz się wyprawia nie było. Całą armia ludzi zamiast rządzić zajmuje się okłamywaniem ciemnoty. A potem Kaczyński dał na tunel Kaczyński dał na nawozy czy inne dopłaty. Darmowe autostrady a ciemnota siedzi papy po rozdziawiane i łyka jak pelikany. Zamiast kłamaniem zajęli by się rządzeniem. A potem dziwota skąd tyle zboża z UA się najechało skąd tyle wystawionych recept. Przecież państwo na to pozwala bo zajmują się sobą a nie rządzeniem. Lub dojeniem spółek.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
7 minut temu, Badwolf napisał:

A ja nie mam żywego inwentarza ( poza kurami) i mi mało. Po co drążyć ten temat chłopaki? Ja myślę że za Po, nie będzie lepiej. Za to jak kolejny raz wygra PiS, to nie wiem czy następne wybory będą uczciwe. Zmierzamy w stronę Białorusi, bardzo dobrze to widać po tej ustawie lex Tusk. Przed następnymi wyborami, zrobią ustawę że przeciwników zesłać do kolonii karnej? 😆... Zresztą nie ma co głosowac na PiS, bo jak oni rządzą to i tak wg bajek w TVP, za sznurki pociąga Tusk 🤣 kiedy ten Donald przestanie rządzić?

Przeciez to się krąży tylko PO i sris nigdy raczej nie będzie innej władzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4685
1 minutę temu, Mariusz2903 napisał:

Ile trzeba kupić polifoski na 1ha dopłaty po przedłużeniu terminu ? stawka 2340 zł a nawóz jest po 3340 zł .

Już chyba nie kupisz. Bo 15 maja minął. To co masz przedkładasz do wniosku i tyle. Nawet już fakturki w hurtowni nie załatwisz po tych co to paragoniku nie brali heheh. Bo miesiąc też minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To trzeba jechać i korektę robić w armir?

Ale sobie sami bałagan robią. Zmiana zasad podczas gry..bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12440
2 minuty temu, Pafnucy12 napisał:

To trzeba jechać i korektę robić w armir?

Ale sobie sami bałagan robią. Zmiana zasad podczas gry..bez sensu...

Obliczyli że jeszcze trochę poparcia potrzeba ,to trzeba dać daninę większej grupie osób to głosów przybędzie. Nic nie jest za darmo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Być może, ale miotają się jak by tam rządził ten co wcześniej wstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
30 minut temu, v11 napisał:

QQ ST

12 l uprawa

4l nawożenie 

7l siew

2l oprysk x3

25l koszenie 

10l transport 

5l magazynowanie i załadunek 

co kilka lat 40l głębosz czyli 10l / rok

 

 

I tak 10 lat kuku po sobie , nawet cię nie stac na potalerzowanie ścierniska na  jesieni, za 3 lata zmienisz płodozmian, jesli wiesz co to takiego , chyba że takie piaski  ze nic innego nie urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
10 minut temu, Badwolf napisał:

 Zresztą nie ma co głosowac na PiS, bo jak oni rządzą  

Jakbyś to powiedział pomiędzy emerytami i socjalami to rozerwały by cię na strzępy jak hieny. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496
18 minut temu, hubertuss napisał:

Prawda za po słodko nie było. Wiele Tuskowi można zarzucić ale tego co teraz się wyprawia nie było. Całą armia ludzi zamiast rządzić zajmuje się okłamywaniem ciemnoty. A potem Kaczyński dał na tunel Kaczyński dał na nawozy czy inne dopłaty. Darmowe autostrady a ciemnota siedzi papy po rozdziawiane i łyka jak pelikany. Zamiast kłamaniem zajęli by się rządzeniem. A potem dziwota skąd tyle zboża z UA się najechało skąd tyle wystawionych recept. Przecież państwo na to pozwala bo zajmują się sobą a nie rządzeniem. Lub dojeniem spółek.

Nie wierzę że za Tuska byłoby inaczej, być może te dopłaty wiedzielibyśmy jak świnia niebo. Moje zdanie jest takie że kogo byśmy nie wybrali i tak nic się nie zmieni, to co dziś jest na zachodzie u nas jest pokolenie później więc łatwo przewidzieć co czeka nasz kraj. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1297
11 minut temu, 6465 napisał:

Obliczyli że jeszcze trochę poparcia potrzeba ,to trzeba dać daninę większej grupie osób to głosów przybędzie. Nic nie jest za darmo.

Polifoski , Sól , NPK bezchlorkowe od 1 kwietnia do 15 maja ceny nie dużo niższe jak zimą to jakiś zwrot będzie bo do azotu co późno kupowali to 0 dopłaty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To po co to zamieszanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2285
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Jednak nie wykorzystuje limitu , co znaczy prace przy gospodarstwie ( jedynie rozładunek i załadunek nawozu), inwentarza nie mama , kosz do śmieci mam traktorem wystawiać ,wyliczenie ogólne , bo większość raz talerzówka , przy bezorce mniej paliwa, to już z nawiązą na wapnowanie i to co pisałes zostaje

Różne prace sa przy gospodarstwie, przy budowie jakiejś, coś wywieść, coś przywieść, rozładować i załadować nawozy np u ciebie (wada granuli 😅

Mi nie starcza, ale np jak codziennie mam dojazd do jednego bądź 2 gospodarstw, pola do 10km także w sumie tutaj schodzi. 

W sumie 7 aut to też sporo wypija 😅😅

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4685
34 minuty temu, Tigon napisał:

Nie wierzę że za Tuska byłoby inaczej, być może te dopłaty wiedzielibyśmy jak świnia niebo. Moje zdanie jest takie że kogo byśmy nie wybrali i tak nic się nie zmieni, to co dziś jest na zachodzie u nas jest pokolenie później więc łatwo przewidzieć co czeka nasz kraj. 

Kolejny gdybacz. A być może dopłaty były by jeszcze wyższe bo komisarzem był by kto inny niż nie udolny Wojciechowski który nie potrafił przejść eliminacji i dwukrotnie odpadał. A został komisarzem tylko dlatego, że inne stanowiska komisarzy były rozdzielone a pis uparł się tylko na Wojciechowskiego. A widać, że to fajtłapa. Co do tego, co jest na zachodzie to cóż. Pis w 2022 ściągnął 136 tys uchodźców do pracy w PL z czego większość to Islam to tu możesz mieć rację. Tylko po co to referendum.

35 minut temu, Tomek90 napisał:

Różne prace sa przy gospodarstwie, przy budowie jakiejś, coś wywieść, coś przywieść, rozładować i załadować nawozy np u ciebie (wada granuli 😅

Mi nie starcza, ale np jak codziennie mam dojazd do jednego bądź 2 gospodarstw, pola do 10km także w sumie tutaj schodzi. 

W sumie 7 aut to też sporo wypija 😅😅

To jest fakt u mnie bus tez trochę km robi na rzecz gospodarki. Nawet siano z łąki wozi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
47 minut temu, miwigos napisał:

I tak 10 lat kuku po sobie , nawet cię nie stac na potalerzowanie ścierniska na  jesieni, za 3 lata zmienisz płodozmian, jesli wiesz co to takiego , chyba że takie piaski  ze nic innego nie urośnie

U mnie znajomy posiał 12 rok kukurydze po sobie i rośnie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2285
17 minut temu, miwigos napisał:

Wiecej aut jak kierowców, każdy sam wozi powietrze

Tak jak z wszystkim. Ciągników ma być tyle, aby w żniwa nie było przeczepiania - proste 🕵️♂️🕵️♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez lucekxxx
      This could be your lucky break, enter now!
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj