Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Badwolf    330

Dzwonił do mnie okoliczny dystrybutor z propozycją 2700 netto za polifoske 7 w detalu (bigbag)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    200
Dnia 1.07.2023 o 21:24, tmk1974 napisał:

Gdyby nawet te bzdety o jakiś ukrytych podatkach były prawdziwe, to i tak zakasowuje je obniżenie pit do 12% i kwota wolna 30 tys

Kolego, piszesz że nowy system wproadzony przez PIS zakasowuje wszystko, a przy okazji pomijasz fakt że przy obniżce % pierwszego progu i wprowadzeniu kwoty wolnej, dołożyli podatek-składkę zdrowotną.  Zapytam ponownie - uzasadnij w jaki sposób nowego rozwiązanie zakasowuje wszystko.

Tłumaczę Ci, że system podatkowy tak nie powinien wyglądać, bo osoby które zarabiają bardzo mało i powinni płacić zero podatku, płacą go w postaci tego parapodatku, tj składki zdrowotnej.   Można przeliczać dla 6 tys, 10 tys czy innych kwot, ale to nie ma znaczenia. Przy 6 tys jest podobnie jak było z niższą kwotą wolną i starym progiem. Pewnie trochę lepiej. Gdyby nie wycofali się z bubla nazwanego Polskim ładem, to pewnie byłoby gorzej. 

Chodzi o pomijanie oczywistych faktów. Najlepiej wmówić nieświadomym obywatelom, że wprowadzono ogromne obniżki podatków (obniżka% progu) i podniesiono kwotę wolną, przy okazji zapominając o dojeniu po kryjomu z podniesionej składki zdrowotnej. 

Jak tego nie rozumiesz, to szkoda mojego czasu na dalsze tłumaczenia. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
29 minut temu, Badwolf napisał:

Dzwonił do mnie okoliczny dystrybutor z propozycją 2700 netto za polifoske 7 w detalu (bigbag)

Badanie rynku za ile można wcisnąć chłopu 7 bo 6 i 8 cenę nadal trzymają. Ja nie siałem na ozime NPK tylko dałem w kwietniu azot i powiem szczerze że nie miałem jeszcze nigdy tak ładnego zboża. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4685

Czy ładne to zobaczysz jak kombajn przejdzie. U mnie sąsiedzi też kiedyś nigdy PK nie dawali i potem na żniwa dziwili się, że u mnie takie grube bo u nich tylko N szło. Inna sprawa, że może w ziemi miałeś jakiś zasób PK to jeszcze na ten rok starczyło. Braku PK nie oszukasz.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Patrzę tylko na kłos i aż mnie przeraża  że roślina nie wytrzyma tak grubego kłosu który nadal przybywa bo warunki ma idealne.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    330
1 godzinę temu, Jurniczek napisał:

Badanie rynku za ile można wcisnąć chłopu 7 bo 6 i 8 cenę nadal trzymają. Ja nie siałem na ozime NPK tylko dałem w kwietniu azot i powiem szczerze że nie miałem jeszcze nigdy tak ładnego zboża. 

A rzepak siejesz też bez pk?

Ogólnie to ja na pszenice nie dam nic npk w tym roku, ale na rzepak to moim zdaniem coś trza sypnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
4 godziny temu, tmk1974 napisał:

Zgadza się. Dlatego pisałem o kwocie 120 tys. rocznie, czyli 10 tys. miesięcznie. Zdecydowana większość zarabia poniżej tej kwoty i ta zdecydowana większość ma niższe obciążenia podatkowe.

Skoro jesteś biegły w tym temacie, i w następnym poście porównujesz podatkowo lata 2020 i 2023 przy kwocie 100zł miesięcznie, to bądź tak łaskaw i porównaj te dwa lata z kwotą 6000zł. Ciekawi mnie ile płaciło się wtedy podatku razem ze składką zdrowotną, a ile teraz.  Wiesz - podawanie przykładu na 100 zł miesięcznie jest delikatnie mówiąc niewłaściwe, żeby nie nazwać tego próbą manipulacji. Ktoś pracuje za 100 zł miesięcznie?  Rozmawiajmy o realnych kwotach. Pozdrawiam

 

2 godziny temu, odrion napisał:

Kolego, piszesz że nowy system wproadzony przez PIS zakasowuje wszystko, a przy okazji pomijasz fakt że przy obniżce % pierwszego progu i wprowadzeniu kwoty wolnej, dołożyli podatek-składkę zdrowotną.  Zapytam ponownie - uzasadnij w jaki sposób nowego rozwiązanie zakasowuje wszystko.

Tłumaczę Ci, że system podatkowy tak nie powinien wyglądać, bo osoby które zarabiają bardzo mało i powinni płacić zero podatku, płacą go w postaci tego parapodatku, tj składki zdrowotnej.   Można przeliczać dla 6 tys, 10 tys czy innych kwot, ale to nie ma znaczenia. Przy 6 tys jest podobnie jak było z niższą kwotą wolną i starym progiem. Pewnie trochę lepiej. Gdyby nie wycofali się z bubla nazwanego Polskim ładem, to pewnie byłoby gorzej. 

Chodzi o pomijanie oczywistych faktów. Najlepiej wmówić nieświadomym obywatelom, że wprowadzono ogromne obniżki podatków (obniżka% progu) i podniesiono kwotę wolną, przy okazji zapominając o dojeniu po kryjomu z podniesionej składki zdrowotnej. 

Jak tego nie rozumiesz, to szkoda mojego czasu na dalsze tłumaczenia. 

Przy zarobkach do 10-12 tys miesięcznie zakasowuje i dlatego nie chcesz porównywać roku 2020 i 2023 przy zarobkach rzędu  6000 zł miesięcznie. Manipulujesz porównując zarobki 100zł miesięcznie.  Dobrze to rozumiesz ale próbujesz nieświadomym obywatelom wmówić, że wprowadzono podwyżki podatków.  Obciążenia są wyższe, ale dla osób zarabiających powyżej 12 tys. zł miesięcznie, a ta grupa stanowi  relatywnie niewielki procent w stosunku do pozostałych. Możesz to podważyć porównując 2020 rok i 2023 przy np. średniej pensji, ale oczywiście tego nie zrobisz, bo wiesz jaki jest wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2470
3 godziny temu, Badwolf napisał:

Dzwonił do mnie okoliczny dystrybutor z propozycją 2700 netto za polifoske 7 w detalu (bigbag)

Dziś byłem na składzie to u mnie ta 7 jest po 3000 brutto , ale z tego co na tym składzie pogadałem z właścicielem , to to jest wschodni nawóz tylko tutaj to rozsypują pod logo Police . RSM 26 1100 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    200
23 minuty temu, tmk1974 napisał:
5 godzin temu, tmk1974 napisał:

Zgadza się. Dlatego pisałem o kwocie 120 tys. rocznie, czyli 10 tys. miesięcznie. Zdecydowana większość zarabia poniżej tej kwoty i ta zdecydowana większość ma niższe obciążenia podatkowe.

Skoro jesteś biegły w tym temacie, i w następnym poście porównujesz podatkowo lata 2020 i 2023 przy kwocie 100zł miesięcznie, to bądź tak łaskaw i porównaj te dwa lata z kwotą 6000zł. Ciekawi mnie ile płaciło się wtedy podatku razem ze składką zdrowotną, a ile teraz.  Wiesz - podawanie przykładu na 100 zł miesięcznie jest delikatnie mówiąc niewłaściwe, żeby nie nazwać tego próbą manipulacji. Ktoś pracuje za 100 zł miesięcznie?  Rozmawiajmy o realnych kwotach. Pozdrawiam

 

2 godziny temu, odrion napisał:

Kolego, piszesz że nowy system wproadzony przez PIS zakasowuje wszystko, a przy okazji pomijasz fakt że przy obniżce % pierwszego progu i wprowadzeniu kwoty wolnej, dołożyli podatek-składkę zdrowotną.  Zapytam ponownie - uzasadnij w jaki sposób nowego rozwiązanie zakasowuje wszystko.

Tłumaczę Ci, że system podatkowy tak nie powinien wyglądać, bo osoby które zarabiają bardzo mało i powinni płacić zero podatku, płacą go w postaci tego parapodatku, tj składki zdrowotnej.   Można przeliczać dla 6 tys, 10 tys czy innych kwot, ale to nie ma znaczenia. Przy 6 tys jest podobnie jak było z niższą kwotą wolną i starym progiem. Pewnie trochę lepiej. Gdyby nie wycofali się z bubla nazwanego Polskim ładem, to pewnie byłoby gorzej. 

Chodzi o pomijanie oczywistych faktów. Najlepiej wmówić nieświadomym obywatelom, że wprowadzono ogromne obniżki podatków (obniżka% progu) i podniesiono kwotę wolną, przy okazji zapominając o dojeniu po kryjomu z podniesionej składki zdrowotnej. 

Jak tego nie rozumiesz, to szkoda mojego czasu na dalsze tłumaczenia. 

Przy zarobkach do 10-12 tys miesięcznie zakasowuje i dlatego nie chcesz porównywać roku 2020 i 2023 przy zarobkach rzędu  6000 zł miesięcznie. Manipulujesz porównując zarobki 100zł miesięcznie.  Dobrze to rozumiesz ale próbujesz nieświadomym obywatelom wmówić, że wprowadzono podwyżki podatków.  Obciążenia są wyższe, ale dla osób zarabiających powyżej 12 tys. zł miesięcznie, a ta grupa stanowi  relatywnie niewielki procent w stosunku do pozostałych. Możesz to podważyć porównując 2020 rok i 2023 przy np. średniej pensji, ale oczywiście tego nie zrobisz, bo wiesz jaki jest wynik.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Zacytuję fragment, żeby Ci to ułatwić. 

"Przy 6 tys jest podobnie jak było z niższą kwotą wolną i starym progiem. Pewnie trochę lepiej."

Wrzuciłem link do kalkulatora, żeby każdy sobie policzył. Jak ciężko Ci sprawdzić, to mogę Ci podać - >po zmianie przepisów jest 53 045 zł netto vs to co było wcześniej 51 821 zł, czyli osoba zarabiająca dostanie rocznie 1224 zł więcej.  Rzeczywiście ta zmiana zakasowuje wszystkie machlojki podatkowe, rżnięcie na paliwie, prądzie, nawozach itp. Nie wspominając, co próbowałem pokazać, ale dla Ciebie okazało się za trudne, że osoby z bardzo niskim wynagrodzeniem straciły na tej zmianie. Plus zamieszanie w podatkach gdzie nikt nie był w stanie policzyć co niesie za sobą polski ład. Na pewno zakasowuje też to co zabrali ludziom w ogromnej inflacji. 

Masa chciał wyliczenia dla 1000 zł, to mu podałem. Sam manipulujsze wychwalając PIS i wychwalając zmianę, która wprowadziła tylko bałagan i prawie nic nikomu nie dała. Czy z premedytacją zapomniałeś wspomnieć o podniesionej stawce zdrwotnej?   Nie wiem czy jesteś pisowskich trollem, który ma partyjne zadania do zrealizowania, czy jesteś tylko zaślepiony. Ale temat jest o nawozach więc przestawiam się na typ "bez odbioru" względem Ciebie.  Kto zechciał, to wyciągnał odpowiednie wnioski dla siebie z tej wymiany (o ile admin tego nie wytnie)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
1 godzinę temu, Badwolf napisał:

A rzepak siejesz też bez pk?

Ogólnie to ja na pszenice nie dam nic npk w tym roku, ale na rzepak to moim zdaniem coś trza sypnac

Z rzepaku zrezygnowałem w tym roku wiedząc że bez NPK straci się więcej jak zaoszczędzi. Pszenicy też zmniejszyłem z 15 do 2ha bo się obawiałem że ma za mały układ korzeniowy i sobie nie poradzi bez NPK. Zasiałem tylko pszenżyto nastawiając się na 3 maksymalnie 4t z ha ale widzę że zanosi się na drugie tyle o ile nie zniszczy go burza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    330
15 minut temu, Jurniczek napisał:

Z rzepaku zrezygnowałem w tym roku wiedząc że bez NPK straci się więcej jak zaoszczędzi. Pszenicy też zmniejszyłem z 15 do 2ha bo się obawiałem że ma za mały układ korzeniowy i sobie nie poradzi bez NPK. Zasiałem tylko pszenżyto nastawiając się na 3 maksymalnie 4t z ha ale widzę że zanosi się na drugie tyle o ile nie zniszczy go burza

No a ja na rzepak będę robił, bo mi tak wygodnie i się mi rodzi. Kiedyś z dna się dźwignąć musi

 

56 minut temu, mysza103 napisał:

Dziś byłem na składzie to u mnie ta 7 jest po 3000 brutto , ale z tego co na tym składzie pogadałem z właścicielem , to to jest wschodni nawóz tylko tutaj to rozsypują pod logo Police . RSM 26 1100 netto

No ja wiem o tym, że to wschodni import. Co z tego jak ja za ok 40 dni chce siać rzepak. A czy polifoski polskie stanieją? Żeby jeszcze agrochem wystawił nowy cennik to bym wiedział na czym stoje

Edytowano przez Badwolf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    21

To prawda że mają zwiększyć termin zakupu saletry z 31 marca do czerwca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Pewne info? Mam fakturę z 3 .04 na polifoskę po 4800 i nie wiem czy składać czy czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
5 godzin temu, odrion napisał:

Kolego, piszesz że nowy system wproadzony przez PIS zakasowuje wszystko, a przy okazji pomijasz fakt że przy obniżce % pierwszego progu i wprowadzeniu kwoty wolnej, dołożyli podatek-składkę zdrowotną.  Zapytam ponownie - uzasadnij w jaki sposób nowego rozwiązanie zakasowuje wszystko.

Tłumaczę Ci, że system podatkowy tak nie powinien wyglądać, bo osoby które zarabiają bardzo mało i powinni płacić zero podatku, płacą go w postaci tego parapodatku, tj składki zdrowotnej.   Można przeliczać dla 6 tys, 10 tys czy innych kwot, ale to nie ma znaczenia. Przy 6 tys jest podobnie jak było z niższą kwotą wolną i starym progiem. Pewnie trochę lepiej. Gdyby nie wycofali się z bubla nazwanego Polskim ładem, to pewnie byłoby gorzej. 

Chodzi o pomijanie oczywistych faktów. Najlepiej wmówić nieświadomym obywatelom, że wprowadzono ogromne obniżki podatków (obniżka% progu) i podniesiono kwotę wolną, przy okazji zapominając o dojeniu po kryjomu z podniesionej składki zdrowotnej. 

Jak tego nie rozumiesz, to szkoda mojego czasu na dalsze tłumaczenia. 

tylko ze mowisz ciagle to samo, obniżenie progu do 12 % oraz kwota wolna 30 000  wprowadziła więcej korzyści niż wprowadziła kosztu  9 % składka zdrowotna,  większe zyski niż straty a ty dalej brniesz w tą samą narrację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53

Znowu totalny syf w tym wątku... dyskutujcie sobie gdzieś indziej... zachodnia wlkp

Korn kali 1580

Super fosdar 3000

Saletrosan 1350

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1297
1 godzinę temu, seba836 napisał:

To prawda że mają zwiększyć termin zakupu saletry z 31 marca do czerwca ?

2187 Zł saletra , od tej kwoty  jest dopłata . Termin zakupu nawozu do dopłat ma być przydłużony do 31 czerwca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1844

To co jak kupiłem saletrzak po 1800 brutto 4 kwietnia to nie dostanę dopłaty? Złodzieje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    330
2 minuty temu, Mateusz1q napisał:

To co jak kupiłem saletrzak po 1800 brutto 4 kwietnia to nie dostanę dopłaty? Złodzieje

To jest dopłata do drogiego nawozu... Jak kupiłeś tani to nie dostaniesz😁 ja jestem ostatnia osobą która broni tu PiS, ale jakby tak zrobili jak mówisz to by dopiero były wałki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
Dnia 2.07.2023 o 14:00, witejus napisał:

U nas po 40 lat siali na tym samym polu i jest taka jak na świeżym stanowisku

Ale już  nie sieją?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
2 godziny temu, odrion napisał:

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Zacytuję fragment, żeby Ci to ułatwić. 

"Przy 6 tys jest podobnie jak było z niższą kwotą wolną i starym progiem. Pewnie trochę lepiej."

Wrzuciłem link do kalkulatora, żeby każdy sobie policzył. Jak ciężko Ci sprawdzić, to mogę Ci podać - >po zmianie przepisów jest 53 045 zł netto vs to co było wcześniej 51 821 zł, czyli osoba zarabiająca dostanie rocznie 1224 zł więcej.  Rzeczywiście ta zmiana zakasowuje wszystkie machlojki podatkowe, rżnięcie na paliwie, prądzie, nawozach itp. Nie wspominając, co próbowałem pokazać, ale dla Ciebie okazało się za trudne, że osoby z bardzo niskim wynagrodzeniem straciły na tej zmianie. Plus zamieszanie w podatkach gdzie nikt nie był w stanie policzyć co niesie za sobą polski ład. Na pewno zakasowuje też to co zabrali ludziom w ogromnej inflacji. 

Masa chciał wyliczenia dla 1000 zł, to mu podałem. Sam manipulujsze wychwalając PIS i wychwalając zmianę, która wprowadziła tylko bałagan i prawie nic nikomu nie dała. Czy z premedytacją zapomniałeś wspomnieć o podniesionej stawce zdrwotnej?   Nie wiem czy jesteś pisowskich trollem, który ma partyjne zadania do zrealizowania, czy jesteś tylko zaślepiony. Ale temat jest o nawozach więc przestawiam się na typ "bez odbioru" względem Ciebie.  Kto zechciał, to wyciągnał odpowiednie wnioski dla siebie z tej wymiany (o ile admin tego nie wytnie)

Dziękuję, że w końcu przyznałeś, że osoba średnio zarabiająca, przy nowych podatkach dostanie więcej o ponad 1200 zł. niż przy poprzednich przepisach, mimo wprowadzenia 9% składki zdrowotnej. Kto manipuluje - niech osądzą inni. Jeżeli fakty traktujesz jako wychwalanie PiS-u, to Twoja sprawa. Nie wiem, czy jesteś Platformerskim trolllem, który ma partyjne zadania do zrealizowania, czy jesteś zaślepiony, ale myślę, że te liczby trochę rozjaśniają sprawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1496

Ma ktoś taką sytuacje jak ja że nie ma wykorzystanego limitu na dopłatę nawozową bo faktury mam z kwietnia ale wniosek już złożyłem to teraz mam składać drugi raz skoro ten termin zakupu wydłużyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1297
44 minuty temu, Mateusz1q napisał:

To co jak kupiłem saletrzak po 1800 brutto 4 kwietnia to nie dostanę dopłaty? Złodzieje

Saletrzak 1970 zł cena referencyjna do dopłat , to wychodzi na to że dostaniesz 17 zł do metra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez lucekxxx
      This could be your lucky break, enter now!
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj