Polecane posty

Gość   
Gość

Właśnie superfosfat jest ok 

A reszta pk i npk słabiutka rozpuszczalność fosforu 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    283

Jak to jest z tą słaba rozpuszczalnością? Ten słabo rozpuszczalny fosfor nie rozpuści się na dany sezon, czy nigdy nie będzie przyswajalny dla rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Jeśli chodzi o tarnogran to na wiosenne zasiewy go nie daje bo faktycznie słabo się rozpuszcza ale na jesienne można śmiało dawać , robię tak już od kilku lat i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2292
Dnia 26.06.2023 o 18:40, Troker1979 napisał:

A kto komu kazał kupować po 4 -5 czy 6 tys? Za sraczkę teraz trzeba dopłacać? W tej branży zawsze jest było  i będzie ryzyko co kiedy gdzie sprzedać  czy kupić. Państwo żeby wypłacić Ci 1000 zł rekompensaty to najpierw musi Ci zabrać 2000 zł.

Coś chyba musiał dać w podsiewacz?? Mądry jesteś bo masz obornik w opór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3703
raven18 napisał:

Ogólnie z siarkopolu te nawozy są takie se 

tak samo jak i z Luveny


Peron napisał:

Superfosfat prosty jest spoko. 

prawdopodobnie drugi rok z rzędu pszenżyto u mnie to dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Gdyby ktoś potrzebował NPK to 6-20-30 w cenie 2860 zł netto lub 5-10-25 w cenie 2310 zł netto. Ceny z dostawą, oferty całosamochodowe. 

  • Thanks 1

Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Ktoś pisał wcześniej,  że Anwil od 1.07 w dół  , wie ktoś cos więcej?

Rozmawiałem kilka dni temu z dealerem, to mówi że kierowcy co przywożą nawozy, mówiąc jeszcze tak wypchanego nawozem Anwilu to nie widzieli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanek_113    16
16 godzin temu, Elvis1090 napisał:

Kupiłem tarnogran po 2100 zł/t , jak myślicie dobry ruch czy strzeliłem sobie w kolano?🙂

Kupiłem w tym roku pod jare... - dramat, pierwszy i ostatni raz.

Rzuciłem trochę w marcu pod borówki to nadal leży nie rozpuszczony, a tam gdzie mam kury chciałem rozpuścić w wodzi i podlać żeby nie wyżarły mi go to 3 dni w wiadrze stało i mogłem mieszać a i tak się nie rozpuściło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2468

Agrolok saletrosan 26 cena 1470 zł/t brutto, saletra 1670 zł/t brutto (przy zakupie 24t)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    976

Ja też zobaczę za ile rzepak pszenica b.się cenić u nas na wschodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

A pamiętacie jak mówili gdy ceny gazu spadały że musi być drogo bo droga siła robocza? A gaz nie jest jedynym składnikiem ceny nawozu. Aż tak ostatnio spadły pensje w Polsce?

Edytowano przez hubertuss
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    339

Nie spadną ceny do 1000 zł za saletre. Nie ma co liczyć na to. Ja obserwuje sytuację wieloskladnika. Jak się zdecyduje to może 1/3 azotu wezmę na przyszły rok w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozotek    75
17 godzin temu, Popier96 napisał:

Był tutaj ktoś kto miał badać niby tą Polifoskę 7, Ruszył temat czy odpuścił?

Przecież to normalny legalny towar Polskiej produkcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1089
58 minut temu, Badwolf napisał:

Nie spadną ceny do 1000 zł za saletre. Nie ma co liczyć na to. Ja obserwuje sytuację wieloskladnika. Jak się zdecyduje to może 1/3 azotu wezmę na przyszły rok w tej cenie

Ale wieloskładnik ma zupełnie inne podłoże cenowe. To się wydobywa w dużej mierze i to nie u nas. A azot się produkuje.

Dziś wszedł nowy cennik Azotów ale nic sie nie zmieniło. Jedynie w tym roku magazynowanie już nie jest tak korzystne.

Ja osobiście czekam gdzie co roku już miąłem kupione.

Na dziś RSM 1300 Saletra 1565 a mocznik 1540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    339
2 minuty temu, griga napisał:

Ale wieloskładnik ma zupełnie inne podłoże cenowe. To się wydobywa w dużej mierze i to nie u nas. A azot się produkuje.

Dziś wszedł nowy cennik Azotów ale nic sie nie zmieniło. Jedynie w tym roku magazynowanie już nie jest tak korzystne.

Ja osobiście czekam gdzie co roku już miąłem kupione.

Na dziś RSM 1300 Saletra 1565 a mocznik 1540

Ja wiem że wieloskladnik to co innego i są inne koszta... Chciałbym poprostu być takim optymistą co do azotu, jak niektórzy z tego forum

Jak wieloskadnik nie spadnie to w tym roku na oziminy tylko pod rzepak zastosuje pk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28
26 minut temu, griga napisał:

Ale wieloskładnik ma zupełnie inne podłoże cenowe. To się wydobywa w dużej mierze i to nie u nas. A azot się produkuje.

Dziś wszedł nowy cennik Azotów ale nic sie nie zmieniło. Jedynie w tym roku magazynowanie już nie jest tak korzystne.

Ja osobiście czekam gdzie co roku już miąłem kupione.

Na dziś RSM 1300 Saletra 1565 a mocznik 1540

Na stronie agrochemu jest stary cennik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
1 godzinę temu, griga napisał:

Ale wieloskładnik ma zupełnie inne podłoże cenowe. To się wydobywa w dużej mierze i to nie u nas. A azot się produkuje.

Dziś wszedł nowy cennik Azotów ale nic sie nie zmieniło. Jedynie w tym roku magazynowanie już nie jest tak korzystne.

Ja osobiście czekam gdzie co roku już miąłem kupione.

Na dziś RSM 1300 Saletra 1565 a mocznik 1540

Gdzie po tyle mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj