Polecane posty

krzychu121    3972

https://dobrapogoda24.pl/artykul/lambert-przyniesie-nawalnice-w-polsce-bedzie-mezoskalowa-burza-mcs-zywiol-spowoduje-ulewy-wichury-i-gradobicia

Zaczyna się strasznie ludzi ,,gargamedonem ''. Ojciec czy dziadek opowiadał że kiedyś takie burze były że jak złapały ich na łąkach i nie mieli gdzie się schronić to powietrza nie mogli złapać i nikt nie płakał a teraz byle jaka burza. Kilka  drzew się złamie i przewróci na samochód, zaleje komuś piwnicę bo wszystko wybetonowane i ,,gargamedon ''. A zazwyczaj nic z tych burz nie wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    340
31 minut temu, Andpol napisał:

Ja od nowego sezonu tylko grad i ogień bo szkoda kasy i nerwów.

No ja rzepak chyba zacznę podobnie. Pszenice jednak warto od tego deszczu nawalnego i wichury. Jak Ci wyłoży pszenice to chociaż parę groszy wezmiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    213

nie weźmiesz bo ja miałem z PZU tak ubezpieczone, przyjechał i mówi panie kłosy muszą leżeć w błocie a tu są jeszcze 10cm nad ziemią kombajn to zbierze i pojechał sobie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1556
1 godzinę temu, Badwolf napisał:

U mnie było to 4 procent ( na pierwszym terminie 2). Generali zaczęło liczyć przymrozki na kwiatach w taki sposób jak się liczy grad, tylko że potem to mnożą razy 0.35. do tego nie chcą liczyć na bocznych pędach strat. W pierwszym terminie mi nie policzyli bocznych galezi, dopiero za drugim razem policzyli. Przechodząc do sedna: żebyś teraz w generali złapał 8 procent za przymrozki, to musiałbyś mieć realnie 24 procent strat. Mi się też to nie podoba. Całe życie miałem w Concordia i teraz generali. Chyba czas na zmiany

u mnie liczyli na bocznych. Tak czas na zmiany bo obrośli w piórka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

A nawalny deszcz ? Przecież też zrobi dużo szkody przed zbiorem już. Kiedyś słyszałem że ubezpieczenie odzuca wniosek jak zobaczą że był desykowany lub ogólnie wjechane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    340
23 minuty temu, XTRO napisał:

u mnie liczyli na bocznych. Tak czas na zmiany bo obrośli w piórka 

No mi w drugim terminie też na bocznych policzyli. I ogólnie w drugim terminie było tak że mi policzyli 8 procent niezawiazanych strąków. I oni teraz mają taki przelicznik do przymrozków wiosennych podczas kwitnienia, że to co nalicza 8proc x 0.35 ( mnożą przez taki współczynnik) = 2.8%. Do tego doliczyli 1 % za popękane łodygi. Czyli dało mi to 4 % a realnie wyliczyli brak 8procent strąków. Bardzo źle to wygląda, pamiętam cztery lub 5 lat temu nie było tego przelicznika 0.35. jakby na starych warunkach liczyli to to miałbym 9 procent, tak mam 4 i ch*ja... Na przyszły rok rezygnuje z przymrozków wiosennych w rzepaku najprawdopodobniej. Jedynie co ratuje ta sytuacje to druga mała szkoda np 5 % za lekki grad. Wtedy to z przymrozków się sumuje z inną szkoda.

29 minut temu, Damianek20 napisał:

A nawalny deszcz ? Przecież też zrobi dużo szkody przed zbiorem już. Kiedyś słyszałem że ubezpieczenie odzuca wniosek jak zobaczą że był desykowany lub ogólnie wjechane. 

Nawalny deszcz jest w pakiecie z huraganem, więc to musisz rozpatrywać w kategorii dwóch przypadków. Ogólnie coraz gorzej z tym generali, też słyszę że kombinują żeby nie płacić. Póki Concordia miała te polisy, jakoś to było... Ja nie wiem czy nie przejdę na PZU, w tamtym roku z PZU u mnie na gradach lepiej dali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    122
6 godzin temu, XTRO napisał:

Byli dzisiaj z generali na odwołaniu z przymrozków w rzepaku, wtedy oszacowali na 2-5% a dzisiaj 1-2. Przenoszę wszystkie ubezpieczenia od tych bałwanów. Jak oni tak to ja tak. A sporo mam ubezpieczone u nich

Tylko gdzie? Bo nie w pezetu. Ja tylko na grad ubezpieczam, i na niski plon, bo jak miałem wysoki(np. 3t fasoli) to powiedzieli, że nikt w takich w okolicy nie zbiera, że od 2 t statę policzą. To po co brali składkę za 3t? Pasowało by się sądzić z nimi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158

dlatego ja od zeszłego roku  ubezpieczam przez brokera nie przez towarzystwo. Gośc ma ma zatrudnionego na stałe radce prawnego , współracuje z rzeczrznawcami sądowymi  i niema zmiłuj.  Odrazu wystepuje o odszkodowanie nie dają wali sprawe do sądu. U nas jest gość co ma 300 ha kukurydzy notorycznie kukurydza wyjebana przez dziki, koło łowieckie w kulki leciało, od 5 lat gość zakupi sobie drona i po zasiewie kukurydzy codzienie lata  i filmuje  jak mu ryją, po wschodach dzwoni do brokera ten przysyła  rzeczoznawce i sprawa do sądu idzie. Koło łowieckie przez 4 lata cwaniakował ( tyle trwał proces)  ale rok temu dostali prawomocny wyrok na 500 tys, to im rura zmiękła  w tym roku kolejne 400 tys.  a kolejne sprawy na wokandzie. Efekt odrazu odstrzały dzików się zwiekszyły

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Elplon Stabil PK 12.30  Mg 6%,SO3 12.5%,Ca 9%,W 80% Producent ICL Holandia Cena 2390 netto

Mial ktoś ten nawóz? I co to te w80% choć chyba tam im się błąd z % wkradl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
11 godzin temu, Badwolf napisał:

No mi w drugim terminie też na bocznych policzyli. I ogólnie w drugim terminie było tak że mi policzyli 8 procent niezawiazanych strąków. I oni teraz mają taki przelicznik do przymrozków wiosennych podczas kwitnienia, że to co nalicza 8proc x 0.35 ( mnożą przez taki współczynnik) = 2.8%. Do tego doliczyli 1 % za popękane łodygi. Czyli dało mi to 4 % a realnie wyliczyli brak 8procent strąków. Bardzo źle to wygląda, pamiętam cztery lub 5 lat temu nie było tego przelicznika 0.35. jakby na starych warunkach liczyli to to miałbym 9 procent, tak mam 4 i ch*ja... Na przyszły rok rezygnuje z przymrozków wiosennych w rzepaku najprawdopodobniej. Jedynie co ratuje ta sytuacje to druga mała szkoda np 5 % za lekki grad. Wtedy to z przymrozków się sumuje z inną szkoda.

Nawalny deszcz jest w pakiecie z huraganem, więc to musisz rozpatrywać w kategorii dwóch przypadków. Ogólnie coraz gorzej z tym generali, też słyszę że kombinują żeby nie płacić. Póki Concordia miała te polisy, jakoś to było... Ja nie wiem czy nie przejdę na PZU, w tamtym roku z PZU u mnie na gradach lepiej dali

Ja mam nawalny deszcz w pakiecie, póki co to nie korzystałem więc trudno powiedzieć jak płaci generali. Wiem tylko że za samochód  to fali mi gówno bo sprawca miał tam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2284

Skoro oni nas zalali banderowskim zbożem to my kupiliśmy ruskie nawozy, tak czy inaczej na dłuższą metę dobrze jedno i drugie działanie nie wróży 

Edytowano przez tommy66692
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26016
51 minut temu, theta napisał:

Jestem gotów wspierać naszego championa. Kupię auto rsm 32 po 850 brutto.

Apeluję do innych by również pomagali w tych trudnych chwilach, jako i champion pomógł nam w równie ciężkich czasach🤣

Słyszdli aferkę z akcjami Będzina? 1000% w górę bo mini reaktor budować będą. Ciekawe czy KNF się wykaże.

  • Like 5
  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3972
5 minut temu, Agrest napisał:

Jestem gotów wspierać naszego championa. Kupię auto rsm 32 po 850 brutto.

Apeluję do innych by również pomagali w tych trudnych chwilach, jako i champion pomógł nam w równie ciężkich czasach🤣

Słyszdli aferkę z akcjami Będzina? 1000% w górę bo mini reaktor budować będą. Ciekawe czy KNF się wykaże.

Też jestem gotów wesprzeć. Kupię auto saletry no niech stracę dam te 1100 brutto. I polifoski po 1500 brutto 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
2 godziny temu, Agrest napisał:

Jestem gotów wspierać naszego championa. Kupię auto rsm 32 po 850 brutto.

Apeluję do innych by również pomagali w tych trudnych chwilach, jako i champion pomógł nam w równie ciężkich czasach🤣

Słyszdli aferkę z akcjami Będzina? 1000% w górę bo mini reaktor budować będą. Ciekawe czy KNF się wykaże.

pewnie champion jeszcze nie otrzymał zapłaty za nawozy 'sprzedane' na UA, stanie na nogi jak tylko przelew dotrze

tymczasem mogę zakupić dwa auta saletry po 800 netto, uczciwa cena względem cen zbóż pod 'dopłaty' rządowe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26016

A to była wogóle opcja zapłaty?

Przecież już my zapłaciliśmy.

 

Dlaczego nikt z żadnej partii w kampanii nie poruszy tego tematu, jak państwowy koncern działał na szkodę już nie tylko rolnika ale i państwa polskiego?

Szachowanie cenami, rzucanie podwyżkami z kapelusza, wstrzymywanie dostępności, zrywanie kontraktów.

Przecież to szybką droga do utraty zaufania i partnerstwa. Tego nie odrobi się jedną obniżką cen i jakimś apelem o patriotyczne podejście do zakupów.

To samo PGG, nagle reklamy typu kup najlepszy i najdroższy węgiel już dziś. Nie idzie to chyba wczoraj obniżki zastosowali.

I co z tego? Wielu przepłaci a nie kupi dla zasady.

 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1000

Oddawałem dziś opakowania po śor i zapytałem o salmag to 1480zł bb Agroters

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, tommy66692 napisał:

Skoro oni nas zalali banderowskim zbożem to my kupiliśmy ruskie nawozy, tak czy inaczej na dłuższą metę dobrze jedno i drugie działanie nie wróży 

myślisz że psipadek🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3730
Andpol napisał:

Oddawałem dziś opakowania po śor i zapytałem o salmag to 1480zł bb Agroters

zejdź z tego Salmagu, najdroższy azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj