Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu121    3952
52 minuty temu, KarolaKarotka napisał:

tak, niektórzy dostali taki front że wszystko na ziemi plackiem, i to nie od ciężaru ziarna, wbite w ziemię, to już lepiej mieć tą suszę wtedy

Od czego masz ubezpieczenie?? Ja wolę żeby padało i jakiś konkretny plon był lub tak lało żeby wyniszczyło i z ubezpieczenia kasa była. Po co ma być susza i nie mieć z tego kasy?? Nie ogarniam takiego myślenia. 

45 minut temu, Agrest napisał:

Geoinżynieria.

Osoby opisujące są dyskredytowane i ośmieszane, ale jest wiele ale...

Mam tę nieprzyjemność że zarówno aircysterna jak i awacs latają nade mną. Tankujące się boeingi widać na niebie. Czasem tankują F lub migi - nie rozróżniam ich ...

Fajny korytarz na radarach się układa...

Wokół lało,..

Może przypadek, może nie...

Niektórych do pewnych spraw nie przekonasz. Tak jak do srowida i całej plandemi. Wszystko było robione dla naszego doba oczywiście 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25867
15 minut temu, Ziel napisał:

Sa portale i fora z teoriami spiskowymi więc zapraszam wy***rdalać. Doucz sie o klimacie i zachodzących zmianach.

A dziękuję.

🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8551
18 minut temu, Ziel napisał:

Sa portale i fora z teoriami spiskowymi więc zapraszam wy***rdalać. Doucz sie o klimacie i zachodzących zmianach.

Młody gniewny?O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    510
4 godziny temu, Jurniczek napisał:

Ci co teraz sypali to zrobiły strzał w 10

No po .uju fest 😆  Od 15 maja spadło w sumie 16 l. deszczu, teraz yebie po 30°C.

1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

W tym roku najgorsze jest to że nie ma konkretnych frontów. Tylko takie pizdzi mizdzi. Tu popada 2 km dalej już nie. Za 5 km znowu popada itd. Zawsze jak przechodził front z północnego zachodu to praktycznie wszyscy deszczu dostali po równo i to cała Polska a teraz to nie wiadomo co to jest. Juz chmury są blisko i nagle się rozpogadza. Albo w połowie Polski od tak następuje koniec deszczu itd 

Słyszał Ty o konwekcji ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1006

a mnie tam deszcz specjalnie nie potrzebny -mam zaklepane kilkaset ha usług pójdzie sprawniej ,a mojej qq jeszcze specjalnie nie przypieka 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

Ktoś już tu chyba sprawdzał wiec prosze o porade w sprawie nawozu Polifoska 7-18-28. Czy to produkują zakłady nawozowe w Policach czy oni to importują? Z góry dziekuje. p.s  cena 2560 netto przy 12 tonach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Od czego masz ubezpieczenie?? Ja wolę żeby padało i jakiś konkretny plon był lub tak lało żeby wyniszczyło i z ubezpieczenia kasa była. Po co ma być susza i nie mieć z tego kasy?? Nie ogarniam takiego myślenia. 

Niektórych do pewnych spraw nie przekonasz. Tak jak do srowida i całej plandemi. Wszystko było robione dla naszego doba oczywiście 

jak ktoś pragnie klęski to rolnikiem dla mnie nie jest, potem się dziwicie ze miasto na rolasów bogoli patrzeć nie może jak takie bzdury piszecie, jak masz takie wspaniałe ubezpieczenia i Ci tylko kasa w głowie to rzuć zapałkę, po cholerę robisz nakłady, posiej pszenicę bez nawozów, bez ochrony, spal przed żniwami i licz kasę, miałeś kiedyś takie straty, albo dach ci kiedyś z budynków zabrało, myślisz że to taki fajny pieniążek z ubezpieczenia?

  • Like 5
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
3 godziny temu, KarolaKarotka napisał:

tak, niektórzy dostali taki front że wszystko na ziemi plackiem, i to nie od ciężaru ziarna, wbite w ziemię, to już lepiej mieć tą suszę wtedy

Ale nie w naszym rejonie, może komuś jęczmień ozimy , ale on ma taki urok, dla mnie to chwast

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952
12 minut temu, KarolaKarotka napisał:

jak ktoś pragnie klęski to rolnikiem dla mnie nie jest, potem się dziwicie ze miasto na rolasów bogoli patrzeć nie może jak takie bzdury piszecie, jak masz takie wspaniałe ubezpieczenia i Ci tylko kasa w głowie to rzuć zapałkę, po cholerę robisz nakłady, posiej pszenicę bez nawozów, bez ochrony, spal przed żniwami i licz kasę, miałeś kiedyś takie straty, albo dach ci kiedyś z budynków zabrało, myślisz że to taki fajny pieniążek z ubezpieczenia?

Dla mnie najważniejsze jest zapewnienie jak najlepszego bytu rodzinie i to czy pieniądze będę miał ze sprzedaży płodów czy z ubezpieczenia to dla mnie jeden .uj. Dobrym słowem rodziny czy zwierząt nie wykarmie. Dlatego dziwię się o co robisz tą aferę. Jak robię nakład na hektar kukurydzy w granicach 6 tys i na koniec zbieram może 1,5-2 tony ziarna plus 15-20 ton zielonki to sory ale nie lubię wyrzucać pieniędzy w błoto i wolę żeby przyszedł grad i zrównał tą kukurydzę z ziemią i dostać kasę z ubezpieczenia. Nakłady się chociaż zwrócą i będę mógł kupić pasze dla zwierząt. Rolnictwo jest jak każde inne przedsiębiorstwo. Albo przynosi zyski i funkcjonuje albo jesteś pod kreską i bankrutujesz. A co do twojego wywodu że pragnę klęski. Napisałem jasno albo niech pada i rośnie albo niech wyrówna z ziemią i po co się męczyć. A prawdziwy rolnik według mnie to taki który dba o ziemię bez żadnej chemii czy zwierzęta są żywione tylko naturalnymi paszami i nie liczy się zysk tylko satysfakcja z tego co masz. Ty czy ja czy 99% ludzi pracujących na roli to jesteśmy przedsiębiorcy bo robimy to dla kasy 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

I to normalne bo ludzie się wykosztowali w drogie nasiona, nawozy, chemię , paliwo, ogólnie życie jest bardzo drogie i jak ktoś ma zebrać 3 albo 4 tony pszenicy która nie wystarczy żeby pokryć koszta  to woli wziąć gotowa kasę bez pracy. Co mi z suszy i 3 ton. Z czego tu się cieszyć? Że rządzący wydy.ali nas na wszystkim co się dało i dodatkowo pogoda zredukowała plony ale najważniejsze ze cos się zbierze ? Wolę nie zbierać nic i dostać kasę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, miwigos napisał:

W tym sezonie wielu by chciało 90 % zniszczeń na polu

łeee tam..

50 minut temu, KarolaKarotka napisał:

jak ktoś pragnie klęski to rolnikiem dla mnie nie jest, potem się dziwicie ze miasto na rolasów bogoli patrzeć nie może jak takie bzdury piszecie, jak masz takie wspaniałe ubezpieczenia i Ci tylko kasa w głowie to rzuć zapałkę, po cholerę robisz nakłady, posiej pszenicę bez nawozów, bez ochrony, spal przed żniwami i licz kasę, miałeś kiedyś takie straty, albo dach ci kiedyś z budynków zabrało, myślisz że to taki fajny pieniążek z ubezpieczenia?

@Rolnik1973 co o tym myślisz? ...tak z ciekawości...

Edytowano przez Pafnucy12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9029
11 minut temu, miwigos napisał:

W tym sezonie wielu by chciało 90 % zniszczeń na polu

I co potem...chleb po 15zł? Rzepak mam ubezpieczony ale wolę coś nakosić niż liczyć na kataklizm, może jakoś ten rok wytrzymamy.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

może jakoś ten rok wytrzymamy.

no tylko tak patrząc w te i we w te.... to czy to warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, galan99 napisał:

Jakie tu słowa padają o panie

 jakie panie, które???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7672

W tym sezonie wielu by chciało 90 % zniszczeń na polu

Tak teraz ludzie chcą oby się kiedyś nie spełniło .

Tak nie można .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, galan99 napisał:

Tak teraz ludzie chcą oby się kiedyś nie spełniło .

ty i Rychu, to jeszcze nie wszyscy... ja wolę zebrać... bycki zjedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2279

A kim ty jesteś galan że kogoś umoralniasz?

Edytowano przez tommy66692
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Agrest napisał:

Geoinżynieria.

Osoby opisujące są dyskredytowane i ośmieszane, ale jest wiele ale...

Mam tę nieprzyjemność że zarówno aircysterna jak i awacs latają nade mną. Tankujące się boeingi widać na niebie. Czasem tankują F lub migi - nie rozróżniam ich ...

Fajny korytarz na radarach się układa...

Wokół lało,..

Może przypadek, może nie...

U mnie nie latają a też nie pada 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2279
Przed chwilą, galan99 napisał:

Czy ja powiedział żeby nie zbierać .

Coś nie zrozumiał .

Ty nie "mówił" ja nie "zrozumiał" tak czy inaczej Polska trudna język 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Agrest napisał:

Geoinżynieria.

Osoby opisujące są dyskredytowane i ośmieszane, ale jest wiele ale...

Mam tę nieprzyjemność że zarówno aircysterna jak i awacs latają nade mną. Tankujące się boeingi widać na niebie. Czasem tankują F lub migi - nie rozróżniam ich ...

Fajny korytarz na radarach się układa...

Wokół lało,..

Może przypadek, może nie...

tak czytam, czytam... i już się zastanawiać zacząłem czy tak może byc....a tu czytam kto napisał... i wszystko jasne... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9029
17 minut temu, Pafnucy12 napisał:

no tylko tak patrząc w te i we w te.... to czy to warto?

Ostatnio i ja czesto sobie to pytanie zadaję 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj