Polecane posty

STIG13    907

Ta cena to brutto za 14,5 białka, większość ma za coś obcięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9256

Rolnicy płacą więcej za paliwo, mimo powrotu kursu USD i ceny ropy do poziomu z 2021r, więcej za nawozy, więcej za gaz, za energię elektryczną, za podatek, za SOR - za to mają najniższe w Europie ceny skupu, czego to nie rozumiesz ?

Przecież rząd te pieniądze na Abramsy, na fregaty, na LNG , 800+, 15 i 15 emeryturę - skądś musi wziąść

  • Like 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
6 minut temu, jahooo napisał:

Przecież rząd te pieniądze na Abramsy, na fregaty, na LNG , 800+, 15 i 15 emeryturę - skądś musi wziąść

No i na potańcówki wiejskie 10 tys🤣

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Zamiast biadolić nad swym losem lepiej zacznijcie wspólnie handlować tym co wyprodukujecie , innej drogi nie ma . 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

polak współpracujący z innym polakiem hahaha

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
2 godziny temu, tracker napisał:

A rządzenie to nie jest bajka ... pomimo błędów, kaczory potrafią się przyznać do błędu, wycofać ze złych decyzji - jak z piątki

Nooooo fajnie. Trza było 8 lat i wojny za płotem aby stwierdzić że "rządzenie to nie bajka". A jak się pcha do rządzenia to się nie przejmuje odpowiedzialnością? Nie czuje się presji ? Nie przysięga że będzie się kierować "dobrem Rzeczypospolitej i jej obywateli"? 

Wycofali sie bo już nie mieli wyjścia. 

54 minuty temu, witejus napisał:

No i na potańcówki wiejskie 10 tys🤣

Słyszałem w radio tę piękną wieść.😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

dopłaty już wzrosly w dwóch terminach dla sprzedających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4071
1 godzinę temu, witejus napisał:

No i na potańcówki wiejskie 10 tys🤣

Zrobimy jeszcze pisiorom wiejską potańcówkę przed wyborami , i to bez wyciągania ręki po ich wyborczą dotację   !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335
32 minuty temu, peugeot napisał:

Zamiast biadolić nad swym losem lepiej zacznijcie wspólnie handlować tym co wyprodukujecie , innej drogi nie ma . 

Mam pszenicę do sprzedania po żniwach  sprzedam Ci po 1200 brutto i wystawię FV co Ty chcesz mi sprzedać? Zaproponuj biznes  bo jak wiesz rolnik to zboża, okopowe i zwierzaki. O ile chętnych na świnki nie brakuje to byka trudno komuś wepchnąć. Wczoraj w sklepie sieciówce szukałem kiełbaski na grilla, zacząłem standardowo czytać etykiete i procent mięsa od 51 do 71%. Jest chyba w biedrze jedna firma co ma 91% mięsa i przeważnie tą kupuję, reszta to padlina za 30zł/kg.

Kupić przecież bez kolczyka nie można bo kara, wszystko musi mieć oparcie w podatku dla Państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Michał88  miałem na myśli wspólną sprzedaż i zakup środków do produkcji , na początek może być grupa producentów rolnych . Dalej trzeba zjednoczyć te grupy tak aby były zdolne do samodzielnego handlu na giełdzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
5 minut temu, peugeot napisał:

Michał88  miałem na myśli wspólną sprzedaż i zakup środków do produkcji , na początek może być grupa producentów rolnych . Dalej trzeba zjednoczyć te grupy tak aby były zdolne do samodzielnego handlu na giełdzie . 

Jesteś całkowicie odklejony od polskiej rzeczywistości, grupy w polskim wydaniu to całkowita patologia,byłem członkiem takiej w latach 1997-2005, niektórzy członkowie do dziś nie mają kasy za dostarczony towar, a nieliczna grupa zrobiła interes życia na reszcie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
2 godziny temu, theta napisał:

 

 

To u nas spora spółdzielnia posiadająca dwa elewatory wczoraj za pszenice 600 netto oferowali to u was cena jeszcze lux jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, tracker napisał:

 ... pomimo błędów, kaczory potrafią się przyznać do błędu,

Wymień mi tylko trzy błędy, do których się przyznali. U nich przecież winny jest zawsze ktoś inny.

Edytowano przez jacek1296
  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
2 godziny temu, jahooo napisał:

Rolnicy płacą więcej za paliwo, mimo powrotu kursu USD i ceny ropy do poziomu z 2021r, więcej za nawozy, więcej za gaz, za energię elektryczną, za podatek, za SOR - za to mają najniższe w Europie ceny skupu, czego to nie rozumiesz ?

Przecież rząd te pieniądze na Abramsy, na fregaty, na LNG , 800+, 15 i 15 emeryturę - skądś musi wziąść

 

dokładnie!

Spójrz tylko na wykres!

image.png

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049
4 godziny temu, tracker napisał:

Co do obietnic ... to kto obiecał że nie podniesie wieku emerytalnego, kto jednego dnia zapewniał że bycie premierem to zaszczyt, a drugiego już był królem europy, kto miał obniżać podatki a je podnosił, kto wprowadził podatek belki, kto mówił że piniendzy nie ma i nie bendzie, że nie wie gdzie są zakopane, bo w Zakopanem nie, kto sprzedał około 1000 przedsiębiorstw z 1400 i doprowadził do takiej dziury budżetowej że ukradł pieniądze Polaków z OFE. 

Kilku podnieconych osobników klikających w swych smatrfonach w wątach na agrofoto, o końcu kaczorów ... dobre :D

ja mam laptopa 🤣

deficyt budzetowy-200 milardow zlotych ......... 

3 godziny temu, tracker napisał:

Okrągły stół miał na celu obronę interesów komunistów i się im to udało, a dzisiaj jakie środowiska popierają postkomunistów - partia TWN założona przez ludzi Jerzego Urbana, Gazeta Wyborcza zagarnięta przez Adama Michnika wywodzącego się z komunistycznej rodziny Szechterów .... jest taka seria książek "Resortowe dzieci" - Media, Służby, Politycy, Biznes.

a express wieczorny zagarniety przez komunistyczna rodzine kaczynskich ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg5    125
3 godziny temu, jahooo napisał:

Rolnicy płacą więcej za paliwo, mimo powrotu kursu USD i ceny ropy do poziomu z 2021r, więcej za nawozy, więcej za gaz, za energię elektryczną, za podatek, za SOR - za to mają najniższe w Europie ceny skupu, czego to nie rozumiesz ?

Przecież rząd te pieniądze na Abramsy, na fregaty, na LNG , 800+, 15 i 15 emeryturę - skądś musi wziąść

Dokładnie tak .

Dziś stojąc w kolejce przy ladzie z wędlinami ,pani która stał przede mną mówi tak trochę sama do siebie ,trochę do mnie ''człowiek tak patrzy na ceny parówek ,jedne 25 zł ,drugie ponad 30 zł za kg. Toć to szok ''. Odpowiedziałam jej ,że jeszcze większy szok będzie jak obecny nierząd 3 raz dorwie się do władzy i ziści owe swoje sztandarowe programy w postaci 800+ ,bezpłatnych  leków  dla dzieci i seniorów  itp . dobrodziejstwa dla ludu. Także dobrze się pani jeszcze poprzygląda ,bo za rok te parówki za 25 zł ,będą kosztować 30zł. 

  • Like 4

"Śpij NARODZIE zniewolony, taki jesteś wciąż zmęczony!
Śpij NARODZIE snem głupiego, gdy się obudzisz nie będzie niczego"
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

akurat sieci handlowe nie straciły ani na covidzie ani na efektach wojny na ukrainie. Za to zarobiły wielokrotnie więcej niż w normalnych czasach. Nie bronię tu rządu , bo ma wiele na sumieniu, ale dla niektórych to są złote czasy. Doją i rolnika i konsumenta na całego .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Elewar Proboszczewice k. Płocka

Pszenica k 830

Paszowa 770

Rzepak 1570

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg5    125
Napisano (edytowany)

Rocknrollni1 ,a kto stracił poza zwykłym Kowalskim ? Co może Orlen ,Azoty itp? Teraz inne podmioty robią biznes na zbożu i Ty nie widzisz powiązania z rządem ?

Edytowano przez Meg5

"Śpij NARODZIE zniewolony, taki jesteś wciąż zmęczony!
Śpij NARODZIE snem głupiego, gdy się obudzisz nie będzie niczego"
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36
Maches napisał:

Elewar Proboszczewice k. Płocka

Pszenica k 830

Paszowa 770

Rzepak 1570

dzwonilem dzis do skupow nikt nie bierze zawalone magazyny, moze w poniedzialek ale oczywiscie nowa cena oczywiscie taniej. zastanawiam sie czy wogole sprzedawac? mam gdzie sypac ze zniw a i kasy mi nie potrzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Dziś się dowiedziałem od skupującego że będzie brał pszenicę w żniwa tylko że maks po 500 zł za tonę 😢

  • Haha 1

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj