Polecane posty

marks50    3514

https://www.agrofoto.pl/fakty/polska-gotowa-przeniesc-kontrole-ukrainskich-produktow-z-granic-do-portow,135797.html

Tu cytacik z powyższego ; "Dmytrasewicz przypomniał także, że na początku wojny kontroli produktów rolnych na granicy z Polską prawie wcale nie przeprowadzano..."

To chyba najlepszy komentarz co to jest ukraiński tranzyt . Nikt niczego nie kontroluje i jak widać nadal im się marzy . Teraz przydało by się by potwierzili nasi cieńcy w uszach politycy czy to prawda co paplają ukraińcy o zniesieniu badań na granicy .

 

eb9vAbHMGKhJaC6g.jpg

Edytowano przez marks50
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

Nie muszą powtarzać i potwierdzać kto choć trochę używa mózgu to wie że kontrola była jedynie na papierku i ewentualnym otworzeniu włazów od oka i kamer. Pytałem ludzi to mało co było zwrotów na taką ilość jaka przyszła . 

Ale co niektórym januszom ekonomi i ukrom.pl nie przetlumaczysz tego 🤷

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271
14 minut temu, Damianek20 napisał:

Nie obchodzi mnie to jak rozpisujesz sobie plan , po prostu mnie to wali. Wspomniałeś że dzielisz się dopłatą ale nie odniosłeś się do ilości ton ( czynszu ) czaisz ?

Skoro więc się tak zaplułeś znaczy się że coś cię strasznie boli, może fakt że coraz więcej licytują się bambry podbijając cenę dzierżawy bo agencja trzyma ich za torby 🤭

Popatrz ciekawostka cena pszenicy w Rosji to 7-8 rubli czyli ok 300-350 zł tona i z czym kto chce konkurować ? 

Boli mnie, że Ty taki młody, a taki głupi. 
I już przestań liczyć, co kto, za co i dlaczego, bo gónwo Cię to gówniarzu obchodzić powinno. Skup się na tym, by milimetry na miarkach się zgadzały, bo Cię w koło okradają🤣

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

💪😝🤣 jest trafiłem z 10 🤓

Weź coś powiedz innego jeszcze bo ta miarka i nie 2 a 4 litry różnicy między zbiornikiem a samochodem a tu jeszcze ciekawostka żebyś miał co kminić to potrafił nawet zajumać 10 l . Ale masz rację co tam te 4 czy 10 l w porównaniu do tego co wydymał mnie rząd żeby wspomóc banderę, ale jestem w stanie przeboleć to dla samego faktu jak teraz z tego forum urki mają zamknięte mordki 🤣.

Swoją drogą Panowie jeżeli ruszy tranzyt to chyba będzie trzeba wy.... ze zbożem bo może być nie ciekawie. 

A dla takich jak Ty kolego Bezbarwny jak czynsz dojdzie do 3 ton i moją dopłatą to pewnie zlituje się nad tym biednymi co trzyma ich agencja za torebki i wydzierżawię bo po co się produkować jak dzierżawca z podkulonym ogonem przyniesie czynsz 💪

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5595
4 godziny temu, galan99 napisał:

Co mi wiadomo w obozach w czasie 2 wojny światowej chudzi bardziej przezywali .

Skąd ty takie idiotyzmy bierzesz🤣

4 godziny temu, Damianek20 napisał:

Bambry ratują się już obornikiem bo będą siać buraki na przyszły rok a kasy na nawóz brak to za słomę wymieniają się a jeden pole dał w dzierżawę nieformalne za obornik . 

A może po prostu policzyli że NPK w oborniku wychodzi taniej niż w nawozach? 

3 godziny temu, przybyslawice5211 napisał:

Te wojnę to specjalnie bedą ciągnąć jak najdłużej bo mają większe korzyści jak bez wojny   

Upaina to złodziejstwo korupcja i bandyterka. Na złodziejstwie kasy którą zachód bezmyślnie pompuje , powstają olbrzymie fortuny. Kradną wszyscy z Żeleńskim na czele. Najśmieszniejsze jest to że rząd który sam kradnie ma walczyć z korupcją😆

  • Like 5

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
12 minut temu, Ulman napisał:

Skąd ty takie idiotyzmy bierzesz🤣

A może po prostu policzyli że NPK w oborniku wychodzi taniej niż w nawozach? 

Upaina to złodziejstwo korupcja i bandyterka. Na złodziejstwie kasy którą zachód bezmyślnie pompuje , powstają olbrzymie fortuny. Kradną wszyscy z Żeleńskim na czele. Najśmieszniejsze jest to że rząd który sam kradnie ma walczyć z korupcją😆

Samym obornikiem nie zastąpisz npk i na odwrót . Sam daje sporo obornika i npk pod buraki żeby uzyskać dobry plon. Bardziej podejrzewam że oni poprusza na wiosnę trochę azotu albo dozyca albo i nie  npk i tak będą siac. Z Werbkowic typ na wapnie siał buraki zobaczymy efekt . Coraz więcej osób nie dało nic na rzepak poza wapnem i dużą część twierdzi że nie da nic na pszenice, zresztą widać że nie wożą tak nawozów jak jeszcze 2-3 lata wstecz 

Ciekawostką jest fakt jak gryn z agro pierdoły opowiadał jaka on ma próchnicę bo hoduje dżdżownice i leje rsm a mimo suszy jaka panowała w lubelskim " u mnie w gospodarstwie nie ma suszy " 

Wykupuje obornik i nawozi pola, chyba odcięli go pisowcy od koryta i dostępu do nowinek technologicznych z Puław 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7673
28 minut temu, Ulman napisał:

Skąd ty takie idiotyzmy bierzesz🤣

A może po prostu policzyli że NPK w oborniku wychodzi taniej niż w nawozach? 

Upaina to złodziejstwo korupcja i bandyterka. Na złodziejstwie kasy którą zachód bezmyślnie pompuje , powstają olbrzymie fortuny. Kradną wszyscy z Żeleńskim na czele. Najśmieszniejsze jest to że rząd który sam kradnie ma walczyć z korupcją😆

Dana osoba co jest tłusta jak wieprz , bez jedzenia i picia szybko starci siły jebnie o glebę wystarczy lepiej pognać spoci się jak świnia .

Sama masa zaje...e , siły nie ma leży i kwiczy .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    983
55 minut temu, Ulman napisał:

Skąd ty takie idiotyzmy bierzesz🤣

A może po prostu policzyli że NPK w oborniku wychodzi taniej niż w nawozach? 

Upaina to złodziejstwo korupcja i bandyterka. Na złodziejstwie kasy którą zachód bezmyślnie pompuje , powstają olbrzymie fortuny. Kradną wszyscy z Żeleńskim na czele. Najśmieszniejsze jest to że rząd który sam kradnie ma walczyć z korupcją😆

 To studnia bez dna ,Tylko stwarzają pozory  że niby biorą się za to żeby zachód nie odciął im pempowiny , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

💪😝🤣 jest trafiłem z 10 🤓

Weź coś powiedz innego jeszcze bo ta miarka i nie 2 a 4 litry różnicy między zbiornikiem a samochodem a tu jeszcze ciekawostka żebyś miał co kminić to potrafił nawet zajumać 10 l . Ale masz rację co tam te 4 czy 10 l w porównaniu do tego co wydymał mnie rząd żeby wspomóc banderę, ale jestem w stanie przeboleć to dla samego faktu jak teraz z tego forum urki mają zamknięte mordki 🤣.

Swoją drogą Panowie jeżeli ruszy tranzyt to chyba będzie trzeba wy.... ze zbożem bo może być nie ciekawie. 

A dla takich jak Ty kolego Bezbarwny jak czynsz dojdzie do 3 ton i moją dopłatą to pewnie zlituje się nad tym biednymi co trzyma ich agencja za torebki i wydzierżawię bo po co się produkować jak dzierżawca z podkulonym ogonem przyniesie czynsz 💪

 

Jeśli o mnie chodzi, może być i (słownie)  pięć ton. Mam to w nosie, bo od (słownie) czterech hektarów płacę połowę dopłat pobieranych za te (słownie) cztery hektary, co widać w głowie Ci się nie mieści, bo zrozumieć nie potrafisz. 
 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1173
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Bo spierd....li między rusztami?

Eee to było suche jak ich prochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    151

https://www.agrofoto.pl/fakty/polska-gotowa-przeniesc-kontrole-ukrainskich-produktow-z-granic-do-portow,135797.html

wiceminister polityki agrarnej i żywności Ukrainy Markijane Dmytrasewicz

"Dmytrasewicz przypomniał także, że na początku wojny kontroli produktów rolnych na granicy z Polską prawie wcale nie przeprowadzano, dzięki czemu w tym okresie udawało się eksportować z Ukrainy miesięcznie 800 tysięcy ton zboża. Tymczasem w sierpniu, gdy kontrole były prowadzone, granice polską przejechało już tylko 500 tys. ton ziarna."

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
5 godzin temu, miwigos napisał:

To było niesmaczne kolego

Delikatnie mówiąc....

Dostosowałem poprostu poziom odpowiedzi do cytowanego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
1 godzinę temu, bezbarwny napisał:

Jeśli o mnie chodzi, może być i (słownie)  pięć ton. Mam to w nosie, bo od (słownie) czterech hektarów płacę połowę dopłat pobieranych za te (słownie) cztery hektary, co widać w głowie Ci się nie mieści, bo zrozumieć nie potrafisz. 
 

Nie widziałem w odpowiedzi 5 ton jak zapytałem  więc nie wykrecaj już kota ogonem 🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5595
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Samym obornikiem nie zastąpisz npk i na odwrót .

Oczywiście że zastąpisz . To tylko kwestia przeliczenia składników i dawki.

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Dana osoba co jest tłusta jak wieprz , bez jedzenia i picia szybko starci siły jebnie o glebę wystarczy lepiej pognać spoci się jak świnia .

Sama masa zaje...e , siły nie ma leży i kwiczy .

Ty żyjesz w świecie schizofrenii i urojeń. Poczytaj o tłuszczu jako o zasobach energetycznych. Widziałeś żeby w afryce grubasy umierały z głodu🤣. Grubas najpierw wychudnie a dopiero później trafi go szlag. Chudy nie ma zapasów energii i zemrze jako pierwszy. Wiem ze to nie pasuje do twojej teorii że bambry pierwsi zbankrutują bo tak byś chciał , ale to tylko twoje urojenia i myslenie życzeniowe. 

  • Like 1
  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7673

Tak se tłumacz o grubasach jak by siedział tłusty wieprz i miał  włączone schładzanie to może by coś z tego było .

Pognać do roboty takiego wieprza pa da od razu i ginie . 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
46 minut temu, galan99 napisał:

Tak se tłumacz o grubasach jak by siedział tłusty wieprz i miał  włączone schładzanie to może by coś z tego było .

Pognać do roboty takiego wieprza pa da od razu i ginie . 

Ale dzisiaj kabaret😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9034
3 godziny temu, Ulman napisał:

Skąd ty takie idiotyzmy bierzesz🤣

A może po prostu policzyli że NPK w oborniku wychodzi taniej niż w nawozach? 

Upaina to złodziejstwo korupcja i bandyterka. Na złodziejstwie kasy którą zachód bezmyślnie pompuje , powstają olbrzymie fortuny. Kradną wszyscy z Żeleńskim na czele. Najśmieszniejsze jest to że rząd który sam kradnie ma walczyć z korupcją😆

Zaraz znajdą  Się wybawiciele UA i dostaniesz parę ruskich onuc.🙆‍♂️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Oczywiście że zastąpisz . To tylko kwestia przeliczenia składników i dawki.

Ty żyjesz w świecie schizofrenii i urojeń. Poczytaj o tłuszczu jako o zasobach energetycznych. Widziałeś żeby w afryce grubasy umierały z głodu🤣. Grubas najpierw wychudnie a dopiero później trafi go szlag. Chudy nie ma zapasów energii i zemrze jako pierwszy. Wiem ze to nie pasuje do twojej teorii że bambry pierwsi zbankrutują bo tak byś chciał , ale to tylko twoje urojenia i myslenie życzeniowe. 

Obornika by zbrakło jak byś go chciał zastąpić. U siebie daje ok 60 t obornika plus 300-350 Poli 6 i 200-250 soli to osiągam plon dopiero powyżej 70 netto z ha a co roku npk idzie pod zboża i zawsze obornik pod buraki i gnojowica. Mam taki kawałek koło domu to dam udało mi się osiągnąć 100 netto buraka ale za to cukier 14 tylko był więc nie koniecznie ilość idzie na jakość 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    851

Masz chyba przenawozone pole że ledwo 70t przebijasz.. wystarczyłoby z 200kg polifoski i 100kg soli, chybaze mówimy o 5-6klasie to się nie znam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552

Ty wiesz ile burak zabiera z pola , chyba nie skoro twierdzisz że 200 poli starczy i to pewnie bez obornika, bez obornika 80-100 idzie osiągnąć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5595
3 godziny temu, galan99 napisał:

Tak se tłumacz o grubasach jak by siedział tłusty wieprz i miał  włączone schładzanie to może by coś z tego było .

Pognać do roboty takiego wieprza pa da od razu i ginie . 

W twoich chorych urojeniach to pewnie tak jest.  Czemu jak pokazywali głód w afryce to zawsze chudzielców a nie grubasów co według ciebie mieli pierwsi zemrzeć?  Urojenia że bambry pierwsi zbankrutują są tylko w sferze twoich życzeń , ale nic takiego się nie stanie. To drobnicy rozpadną się maszyny i traktory i za kilka lat będą musieli korzystać z usług i ich sytuacja znowu się pogorszy. Moi sąsiedzi mający po 10ha   I klasy już zaczynają cienko śpiewać a za 5-10 lat będzie po nich.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847

,,- Dziś uwaga rolników, a także polityków, skupiona jest na zablokowaniu importu ukraińskich zbóż do Polski. Brakuje jednak szerszego spojrzenia na problem, który pozostanie z nami na lata. Ukraina będzie przede wszystkim konkurencją dla polskich zbóż w eksporcie do Europy Zachodniej, która jest naszym największym odbiorcą (to samo dotyczy mięsa drobiowego). Przetwórcy z Niemiec i Holandii już bezpośrednio zaopatrują się na Ukrainie (tranzyt przez Polskę coraz lepiej się rozwija), co oznacza ograniczenie popytu na zboża oraz rzepak z Polski. A przypomnę, że nasza roczna nadwyżka zbóż sięga już 9-10 mln ton. Jak się do tej konkurencji przygotować? To temat na oddzielną dyskusję, która powinna zostać jak najszybciej podjęta. I tutaj mój apel do polityków, aby po wyborach na poważne zajęli się tym tematem, bo dziś widzę tylko gaszenie pożarów – pisze na blogu Mirosław Marciniak.''

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
4 godziny temu, ws71 napisał:

,,- Dziś uwaga rolników, a także polityków, skupiona jest na zablokowaniu importu ukraińskich zbóż do Polski. Brakuje jednak szerszego spojrzenia na problem, który pozostanie z nami na lata. Ukraina będzie przede wszystkim konkurencją dla polskich zbóż w eksporcie do Europy Zachodniej, która jest naszym największym odbiorcą (to samo dotyczy mięsa drobiowego). Przetwórcy z Niemiec i Holandii już bezpośrednio zaopatrują się na Ukrainie (tranzyt przez Polskę coraz lepiej się rozwija), co oznacza ograniczenie popytu na zboża oraz rzepak z Polski. A przypomnę, że nasza roczna nadwyżka zbóż sięga już 9-10 mln ton. Jak się do tej konkurencji przygotować? To temat na oddzielną dyskusję, która powinna zostać jak najszybciej podjęta. I tutaj mój apel do polityków, aby po wyborach na poważne zajęli się tym tematem, bo dziś widzę tylko gaszenie pożarów – pisze na blogu Mirosław Marciniak.''

droga jest jedna ,powinień powstać fundusz roniczy np. parę procent ze sprzedarzy produktów rolnych +dowinansowanie państwa na wykóp udziałów  w firmach przetórczych i skupów płodów rolnych w taki prosty sposób rolnicy by mieli wpływ na politykę tych firm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271

Trzodziarze od lat płacą(mimo

woli) na fundusz promocji mięsa wieprzowego i prócz tego, że są skubani, nic na tym nie zyskują, a wręcz przeciwnie, zapaść sektora trzodowego trwa w najlepsze. 

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj