Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
alfa    1219

Dupczenie swoich wyborców grubym kijem 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9345
8 godzin temu, ws71 napisał:

Nasze szczeście polegało raczej na tym że duża część Polski należała do Prus,Niemiec i to ten zabór ukształtował trochę inne postrzeganie rzeczywistości, bezwzględnie były tępione wszelkie łapówkarstwo

no chyba nie w zaborze  rosyjskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1973

ws71 napisał:

Według mnie bardziej po drodze nam z szarymi Rosjanami jak z Ukraińcami, na rosyjskiej wiosce mogłeś napruc sie do nieprzytomności jeszcze przenocowali, na ukraińskiej przez 5 lat nie było takiego co sie by na to odważył [to były lata 90-te i przełom wieków]

Zależy z kim piłeś. W latach '90 wszędzie mogłeś zostać zrobionym. W Polsce też. Nasza zachodnia granica to była wtedy brama na świat. Są miejsca gdzie "ruski" zostali na zawsze, trójkami. Taka zemsta za Katyń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1340
14 godzin temu, mirro napisał:

Sam dobrze wiesz że to desperacki krok rządu taki straszak na inne podmioty skupowe które zapowiadały wstrzymanie skupu .

Sprzedał Buzek i Tusk zakłady , sprzedał to nie są oni dla ciebie głąbami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5625

Nie rób z siebie pajaca. Taki jeden gówniany podmiot co może jest w stanie skupić 2% produkcji, ma być straszakiem na pozostałe 98%? 

To że sprzedali to bardzo dobrze bo jakby to państwowe zostało to by całe przetwórstwo juz 20 lat temu upadło


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1700
19 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Sam dobrze wiesz że to desperacki krok rządu taki straszak na inne podmioty skupowe które zapowiadały wstrzymanie skupu .

Sprzedał Buzek i Tusk zakłady , sprzedał to nie są oni dla ciebie głąbami ?

Ponad pół roku wszyscy trąbią, że będzie problem z malinami. Co te sk***ysyny zrobiły? Skup przez firmę bez powierzchni magazynowych. To nawet nie są jaja. Ale trafi się taki jeden z drugim i za wszystko i tak obwini tuska. Co za kretyni. Co jeszcze muszą odpier**lić, żeby jeden z drugim przejrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6511
49 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Sam dobrze wiesz że to desperacki krok rządu taki straszak na inne podmioty skupowe które zapowiadały wstrzymanie skupu .

W temacie o malinach opisałem jak to wygląda. Ale wstrzymanie skupu to nie groźba, tylko konieczność. Bo na ch*j komu towar do którego dołoży. Tylko że teraz pójdą upadłości za tym. A POZA TYM, TO MOŻNA KOGOŚ ZMUSIĆ ABY COŚ KUPOWAŁ?

49 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Sprzedał Buzek i Tusk zakłady , sprzedał to nie są oni dla ciebie głąbami ?

Nie ma znaczenia czy sprzedał, bo teraz i tak by się wyłożyły. Pewnie chcesz kolejny protestów jak w Rykach pod tytułem "oddajcie nasze pieniądze"?

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9345
10 minut temu, mirro napisał:

W temacie o malinach opisałem jak to wygląda. Ale wstrzymanie skupu to nie groźba, tylko konieczność. Bo na ch*j komu towar do którego dołoży. Tylko że teraz pójdą upadłości za tym. A POZA TYM, TO MOŻNA KOGOŚ ZMUSIĆ ABY COŚ KUPOWAŁ?

Nie ma znaczenia czy sprzedał, bo teraz i tak by się wyłożyły. Pewnie chcesz kolejny protestów jak w Rykach pod tytułem "oddajcie nasze pieniądze"?

Dziś w radiu trąbili, że inflacja będzie spadać znacząco bo "obniżą się ceny produktów rolnych" - czyli chłop za to zapłaci, żeby miasto nie wyszło na ulicę, tyle w temacie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1973
mirro napisał:

W temacie o malinach opisałem jak to wygląda. Ale wstrzymanie skupu to nie groźba, tylko konieczność. Bo na ch*j komu towar do którego dołoży. Tylko że teraz pójdą upadłości za tym. A POZA TYM, TO MOŻNA KOGOŚ ZMUSIĆ ABY COŚ KUPOWAŁ?

Yyyy. Gofry z fruzeliną z polskich malin trzeba zrobić w promocji nad morzem a w maku wprowadzić malinowego szaika.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5625
51 minut temu, jacek1296 napisał:

Ponad pół roku wszyscy trąbią, że będzie problem z malinami. Co te sk***ysyny zrobiły? Skup przez firmę bez powierzchni magazynowych. To nawet nie są jaja. Ale trafi się taki jeden z drugim i za wszystko i tak obwini tuska. Co za kretyni. Co jeszcze muszą odpier**lić, żeby jeden z drugim przejrzał.

Sekty nic nie przekona. Ostatnio nawet pisał że niskie ceny to zmowa przeciw pisowi bo jest rok wyborczy🤣

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1700
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Sekty nic nie przekona. Ostatnio nawet pisał że niskie ceny to zmowa przeciw pisowi bo jest rok wyborczy🤣

Czytałem. I takie coś ma prawo głosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1864
1 godzinę temu, DTaras napisał:

Poczynając od historii o WOT to on notorycznie rozczarowany jest. Jakby facet nie wiedział gdzie kończy się jego działka. Może orderu potrzebuje? Żeby nie było - nie twierdzę że łże. Twierdzę, że nie pora na lamenty.

Oglądałeś może jego zeszłoroczny wywiad?, już wtedy obstawiał że ta wojna dla Ukraińców dobrze się nie skończy[szczegolnie przy podejściu do rzeczywistości ich władz]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1322
3 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

Sam dobrze wiesz że to desperacki krok rządu taki straszak na inne podmioty skupowe które zapowiadały wstrzymanie skupu .

Sprzedał Buzek i Tusk zakłady , sprzedał to nie są oni dla ciebie głąbami ? Po co komu polska malina w Polsce jak mamy tania 

Weź ty się stuknij w ten swój pusty łeb i przestań głupoty pisać.   Kaczyński zapełnił te sprzedane zakłady ukraińską malina w 2019; 2022 i 2023  ot taki dobrobyt PiS owski dobrobyt.    Potrzebna komisja badania wpływów ukraińskich w Polsce 🤣🤣😎

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1286
2 godziny temu, jacek1296 napisał:

Ponad pół roku wszyscy trąbią, że będzie problem z malinami. Co te sk***ysyny zrobiły? Skup przez firmę bez powierzchni magazynowych. To nawet nie są jaja. Ale trafi się taki jeden z drugim i za wszystko i tak obwini tuska. Co za kretyni. Co jeszcze muszą odpier**lić, żeby jeden z drugim przejrzał.

Skoro pół roku trąbili, to dlaczego plantatorzy malin i truskawek nie dołączyli do protestu producentów zbóż i nie przedstawiali swoich postulatów? Dlaczego? Na chuy liczyli? W tym poyebowie wszyscy mądrzy, po szkodzie i tylko pyerdolyć jaki to rząd fatalny, jaki to by rząd nie był. 
Dach zerwie z nieubezpieczonej chałupy, łapy  po pieniądze publiczne wyciągnięte. Piwnicę i parter zaleje w domu wybudowanym na terenach zalewowych-rządzie pomóż. Pszenica posiana na 5 klasie uschnie-rządzie dej. Się nauczyli brać i do tego narzekając, czekają aż ktuś załatwi i się zrobi, samo. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1322
14 minut temu, bezbarwny napisał:

Skoro pół roku trąbili, to dlaczego plantatorzy malin i truskawek nie dołączyli do protestu producentów zbóż i nie przedstawiali swoich postulatów? Dlaczego? Na chuy liczyli? W tym poyebowie wszyscy mądrzy, po szkodzie i tylko pyerdolyć jaki to rząd fatalny, jaki to by rząd nie był. 
Dach zerwie z nieubezpieczonej chałupy, łapy  po pieniądze publiczne wyciągnięte. Piwnicę i parter zaleje w domu wybudowanym na terenach zalewowych-rządzie pomóż. Pszenica posiana na 5 klasie uschnie-rządzie dej. Się nauczyli brać i do tego narzekając, czekają aż ktuś załatwi i się zrobi, samo. 

To jest tylko 5 tys zasiłku celowego po pożarze, zerwaniu dachu zalaniu a za ra kasę praktycznie na nic nie starczy. Te wszystkie dopłaty można sobie w d*pę wsadzić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5625
18 minut temu, racyl napisał:

Weź ty się stuknij w ten swój pusty łeb i przestań głupoty pisać.   Kaczyński zapełnił te sprzedane zakłady ukraińską malina w 2019; 2022 i 2023  ot taki dobrobyt PiS owski dobrobyt.    Potrzebna komisja badania wpływów ukraińskich w Polsce 🤣🤣😎

PISowiec nie odróżnia dobrobytu od dobrodbytu🤣


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9345
14 minut temu, Ulman napisał:

PISowiec nie odróżnia dobrobytu od dobrodbytu🤣

daobraodbytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4742
12 godzin temu, nie napisał:

wesele dziennikarza z gw

Image

chorzy ludzie

Jego wesele to se powiesił co chciał. Pokaż lepiej ten kabaret z Częstochowy co to na nim wiec partyjny się odbywał i tańce.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1700
3 godziny temu, bezbarwny napisał:

Skoro pół roku trąbili, to dlaczego plantatorzy malin i truskawek nie dołączyli do protestu producentów zbóż i nie przedstawiali swoich postulatów? Dlaczego? Na chuy liczyli? W tym poyebowie wszyscy mądrzy, po szkodzie i tylko pyerdolyć jaki to rząd fatalny, jaki to by rząd nie był. 
Dach zerwie z nieubezpieczonej chałupy, łapy  po pieniądze publiczne wyciągnięte. Piwnicę i parter zaleje w domu wybudowanym na terenach zalewowych-rządzie pomóż. Pszenica posiana na 5 klasie uschnie-rządzie dej. Się nauczyli brać i do tego narzekając, czekają aż ktuś załatwi i się zrobi, samo. 

Następny "mądry inaczej". Rząd ma pilnować interesów i dbać o SWOICH obywateli, a nie lizać d*pę ukraińcom. Napiszę enty raz: można importować do Polski wszystko pod jednym warunkiem: MA BYĆ WYPRODUKOWANE NA ZASADACH WYMAGANYCH OD NAS. I to rząd ma tego dopilnować. A te wszystkie "dej" to zasługa pisuaru i ich wyznawców.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4681
Dnia 10.07.2023 o 00:57, Ulman napisał:

Moje przygotowania do żniw to wykonanie kilku telefonów. Kiedyś i ty do tego dojdziesz

chyba jak bd prowadził kombajn na telefon 

Dnia 10.07.2023 o 06:58, DTaras napisał:

a u nas już koszą - obydwa jesteście w plecy 🤪

świadczy o słabych ziemiach lub nijakiej ochronie ... ja idealnie trafiłem w ochronne pszenica jeszcze wyróżnia się na polach łan bardzo zielony i zdrowy od góry do dołu 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4681
Dnia 10.07.2023 o 10:26, hubertuss napisał:

Ale teraz stać ja by wynająć lub kupić po cenie rynkowej. Pycha kroczy przed upadkiem politycy pisu pokazują gdzie mają ludzi. I oczywiście udają biednych choć sa milionerami by zamydlić oczy ciemnocie.

ty lepiej sie szykuj na dobre alibi mam pytanie do ciebie po co tusk 2012 sprzedał 1/4 udziały strategicznych spółek polski oligarchom ruskim ? dzisaj odebrano je 

Wiaczesław Mosze Kantor poprzez spółki Norica Holding S.à.r.l. z siedzibą w Luksemburgu, Opansa Enterprises Limited i Rainbee Holdings Limited z siedzibami na Cyprze kontrolował łącznie 19,82 proc. akcji Grupy Azoty. Ich wartość przekracza pół miliarda złotych. 

Polski rząd zamroził aktywa rosyjskiego oligarchy. Ustanowiono tymczasowego zarządcę

Tym sojusznikiem jest Aleksander Kwaśniewski, który w 2012 r. miał lobbować na rzecz właściciela Acronu u premiera Tuska i polityków PO. Kwaśniewski tłumaczył, że Kantora zna i ceni, Acron zaś jest poważną międzynarodową firmą, a on nie lobbował, tylko się konsultował. Chciał kompetentnie odpowiedzieć na pytanie: „Jaki jest klimat inwestycyjny w Polsce, szczególnie wobec inwestorów z Rosji?”.

Tłumaczenie dość naiwne, bo jaki jest klimat dla rosyjskich inwestycji, wie każde dziecko, nie trzeba pytać premiera. Wystarczy przypomnieć próby przejęcia Rafinerii Gdańskiej przez rosyjski Lukoil za czasów rządów SLD. Ówczesny minister skarbu Wiesław Kaczmarek stracił stanowisko tylko dlatego, że wdał się z Rosjanami w rozmowy, a po ostateczną decyzję odesłał ich do premiera Millera. Kwaśniewski swe oświadczenie na temat zaangażowania po stronie Acronu zakończył obawą, „czy w przypadku Azotów nie powtórzy się casus PLL Lot, stoczni, hut stali czy innych branż polskiego przemysłu wystawionych na konkurencję światową i bezskutecznie poszukujących inwestora z zagranicy”. Jeśli to nie jest lobbing, to co nim jest?

 

dlatego tak platforma się boi lextuska ? 

5 minut temu, witejus napisał:

To jeszcze napisz o cenie pszenicy🥴

i dlatego mam nie inwestować musze ilością nadrobić ......... kombajn mam swój    a ceny poniżej opłacalności i co zrobię  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3081
18 godzin temu, Pafnucy12 napisał:

mamy, mamy... matko jakie oblężenie w niedzielę... przejeżdżałem jeno... nasze to znam... tak z oka.. jam swiata ciekawy... a Ty mie ło Polkach... łoj Ty musi już w podeszłym wieku, ze nawet opisać nie potrafisz tamtejszych Pań...

kobita to kobita-moze te czerniawe ladniejsze bo chudsze. zoltawe tez nie najgorsze ale bardziej ubrane, niemek nie jest wiele. 🤣

ty stary erosomanie chcesz zebym wstawil zdjecia z plazy nudystow ?? nie mam zreszta..

ja za same stringi-bez zawartosci- dostalem od samego jacentego miesiac urlopu..

17 godzin temu, Ulman napisał:

Jak zwiedzasz na własną ręke to na co ci biuro? Co ono zrobi takiego czego sam byś nie potrafił jeśli jesteś choćby średnio rozgarnięty?

Po cholerę robią nocleg na węgrzech? Polonezami jadą? Jesli ktoś nie potrafi zrobić 1000km za jednym podejściem to najwyraźniej jest jakims wioskowym niedzielnym kierowcą. Przez ostatnie kilka miesięcy 3 razy robiłem trasy po 1000km+ i nawet na myśl mi nie przyszło żeby to robic na raty. 2 lata temu z Toskanii 1,6tys km na raz, ale to już nie na moje zdrowie. 

a swistak siedzi i zawija w sreberka. ja palcem po mapie robie tysiace kilometrow dziennie.

 

16 godzin temu, DTaras napisał:

Raz wracałem przez Balaton... Ogólnie to mam bliżej przez Pragę i Woedeń ale szybciej jest przez Niemcy potem boczkiem boczkiem do Mariboru i tam spanie. Przy czym jazda w dzień przez Chorwację to nie w piątek ani w sobotę. Jeżeli kiedyś jeszcze zgłupieję autem jechać to do Zagrzebia i drzemka w motelu do północy i ogień aby w nocy tunele przeskoczyć. Zjechać na serpentyny. Ranek z widokiem z gór na Adriatyk... Zamiast do Medziugorje bym się chyba po Kornatach wolał powłóczyć.

 

Ale wiesz, że tam wojna była? Warto zobaczyć Plitwickie jeziora, wodospady Krk. Kobity są wysokie. Jako, że tam ciepło to i dość zabawowe z tym, że rozsądek bierze górę i z turystami się nie zadają. Szybko je słońce niszczy.

 

ja jestem z zona wiec nie wiem czy sie zadaja 🤣

wlasnie-onuca bajki pisze o wyjazdach..

ja bylem rano w medjogourie.

polowa to polacy, 

 wszedlem na gore , potem pod figure jezusa-ale chyba za malo jestem j**niety zeby rose scierac chusteczkami 🤣

5 godzin temu, DTaras napisał:

Yyyy. Gofry z fruzeliną z polskich malin trzeba zrobić w promocji nad morzem a w maku wprowadzić malinowego szaika.

taki gofr to kosztuje wiecej niz 0,5 ... w tamtym roku po 25-30 full wypas ze swiezymi malinami byly


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj