Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DTaras    1951
Roman176 napisał:

oczywiście nie na trasy  waga razy2

Na łby się pozamieniałeś? Toyka RAV4 to 1900 kg a mach miał 2100... "czyli tylko praca dom i po dzieci i co dalej ? " Jazda na ładowarkach a w hybrydach leci spalina powyżej 6 - 8 dych. Aku się ładuje na hamowaniu chyba że odpalisz tryb ładowania ale to nie jest opłacalne. Czego nie rozumiesz? "co to znaczy luks maszyna ? na pewno nie elektryk .. mazdą jechałem na testach tą 280km 4x4 bardzo fajnie i komfortowo po za tym stylistyka mi się podoba " Człowieniu - wyliczyłem Ci wyżej z czego musiało się wziąć te 3,3 litra...


jacus napisał:

a dalej nic - ilu ludzi robi trasy po 300 i wiecej km codziennie . raz do roku na urlop mozna jechac czyms innym ..

Mało tego. Na urlop bierzesz sobie bilet na samolot a posiadając rzęcha w gazie na miasto stać Cię aby po wylądowaniu wziąć sobie wózek z wypożyczalni. Nowe auto przy takim podejściu to same bezsensowne koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5610
Napisano (edytowany)
6 minut temu, galan99 napisał:

Teraz jak wygląda .

 

348359124_950554182929217_2684529677527691005_n.jpg

348358409_1595809900829513_843066807186664150_n.jpg

348357864_145741941831204_715268776895924333_n.jpg

I dorabiasz Niemca żeby zamiast jak prawdziwy Polski PISowski patriota pracować u polskiego rolnika... W ten sposób to my nigdy nie dogonimy tych Niemców jak to nam I Sekretarz Jarosław obiecuje xD 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
Napisano (edytowany)

Może i dorabiam i zarabiam , Polski rolnik nie zapłaci . Prezes Jarosław nie pozwoli się dorobić w Polsce . Praktycznie to nikt nie pozwoli , kto by nie był .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

I dorabiasz Niemca

Niemies zastosował po prostu bardzo skuteczny środek odchwaszczający, Nazywa się on Galan i stosuje się w dawce, jeden Galan na hektar.🤣

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

i bardzo dobrze -niech za***prza przynajmniej o koncu swata nie mysli🤣

tomasz -truskawki po 6 zl ??prawda to ??

byki ponizej 10 zl ,swinie tanieja-sluszna linie ma nasza partia..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

i bardzo dobrze -niech za***prza przynajmniej o koncu swata nie mysli🤣

Przynajmniej za godziwe pieniądze za...przam a ty za marne grosze .

Truskawka zaraz będzie po 2,5 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, galan99 napisał:

Truskawka zaraz będzie po 2,5 zł .

to zostanie na krzaku.

cieszy cię to...?  skąd ten pis ci da za nic nie robienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
Napisano (edytowany)

Nikt nic nie musi dawać zarobię ale nie w Polsce .Jak tak dalej będzie to i z rodziną  wyjadę na stałe do Niemiec .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, jacus napisał:

i bardzo dobrze -niech za***prza przynajmniej o koncu swata nie mysli🤣

tomasz -truskawki po 6 zl ??prawda to ??

byki ponizej 10 zl ,swinie tanieja-sluszna linie ma nasza partia..

a weź Pan przestań... z taką linią...

Przed chwilą, galan99 napisał:

Nikt nic nie musi dawać zarobię ale nie w Polsce .

ale czemu cieszy cię że w Polsce zarabiać się nie da? to chore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to może czas najwyższy to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

To zmień jak dasz rady od roku 1990 nikt tego nie zmienił , tyle już lat trwają zmiany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

12€ dostajesz czy to strefa marzeń dla ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
Napisano (edytowany)

12 euro .

10 lub 11 godzin pracy . Może Euro po wyborach będzie 5 zł . Tona pszenicy dniówko .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile godzin

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, galan99 napisał:

To zmień jak dasz rady od roku 1990 nikt tego nie zmienił , tyle już lat trwają zmiany .

może nie dam rady sam, ale przynajmniej nie cieszy mnie że ktoś będzie miał cenę poniżej kosztów wytworzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
6 minut temu, galan99 napisał:

W Polsce nigdy nie dało się zarobić .

Sorry myślę że zawsze dało się zarobić ale trzeba trochę inwencji twórczej i się kręci .Natomiast prawdą jest że ktoś kto chce zarabiać dobrze bez wysiłku =to się w polsce bez układów nie da .budowałem autostradę, odśnieżałem markety ,konserwacja rowów usługi rolnicze - zawsze się ceniłem ale też zlecenia brałem na poważnie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trochę nie rozumiem waszego podejścia.Nie jestem fanem Galana ale krytykujecie gościa za to że pojechał do pracy.To lepiej żeby po zasiłek poszedł czy jak?Jak mu tam dobrze to niech robi.Ani nam nie da ani nie zabierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja nie krytykuję że zarabia.

nie podoba mi się że śmieje się z tych , którzy w kraju próbują coś robić i zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Aaaa,no chyba że taaa.No to jest nie właściwe.12€ u rolnika to jest OK.Z drugiej strony ja jak jadę tam na fuchę to za 12€ to nawet klucza do ręki bym nie wziął.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

a w polsce ile godzina pracy mechanika wychodzi ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
8 godzin temu, Roman176 napisał:

Top 20 najchętniej kupowane modele w 2022 roku: Toyota Corolla (21 371 szt.) Toyota Yaris (12 478 szt.) Kia Sportage (11 176 szt.) Dacia Duster (10 958 szt.) Skoda Octavia (10 893 szt.) Toyota RAV4 (10 580 szt.) Hyundai Tucson (9197 szt.) Hyundai i30 (9142 szt.) Toyota Yaris Cross (9033 szt.) Toyota C-HR (8018 szt.) Volkswagen T-Roc (7755 szt.) Skoda Fabia (7670 szt.) Kia Ceed (7177 szt.) Dacia Sandero (6049 szt.) Skoda Kamiq (5675 szt.) Skoda Superb (5403 szt.) Volvo XC60 (5365 szt.) Volkswagen Tiguan (4912 szt.) Kia XCeed (4442 szt.) Skoda Kodiaq (4365 szt.)

no takie fakty spadają ostro niemieckie fury 

 

Gdzie jest taka sprzedaż?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4614
5 godzin temu, DTaras napisał:

czyli tylko praca dom i po dzieci i co dalej ? " Jazda na ładowarkach a w hybrydach leci spalina powyżej 6 - 8 dych. Aku się ładuje na hamowaniu chyba że odpalisz tryb ładowania ale to nie jest opłacalne. Czego nie rozumiesz? "co to znaczy luks maszyna ? na pewno nie elektryk .. mazdą jechałem na testach tą 280km 4x4 bardzo fajnie i komfortowo po za tym stylistyka mi się podoba " Człowieniu - wyliczyłem Ci wyżej z czego musiało się wziąć te 3,3 litra...

ja sie ciulu do elektryka odnisłem co pisałeś wyraźnie masz zacytowane 

5 godzin temu, DTaras napisał:

Na łby się pozamieniałeś? Toyka RAV4 to 1900 kg a mach miał 2100.

a zwykły samochód bez hybrydy 500kg mniej  

2.5 Hybrid E-CVT HB, R4, 16V 2494 cm³ 197 KM 210 Nm CVT/przedni 8,3 s 185 km/h 5,1 l/100 km

Czytaj więcej: https://www.wyborkierowcow.pl/toyota-rav4-dane-techniczne/

2.0 D-4D TD, R4, 16V 1995 cm³ 143 KM 320 Nm M6/przedni 9,1 s 195 km/h 4,7 l/100 km

Czytaj więcej: https://www.wyborkierowcow.pl/toyota-rav4-dane-techniczne/

 

czy to warte ?

opinie 

1,0
Całokształt
 
Moja opinia na temat tego auta jest dość sprzeczna sama w sobie. To auto jest świetne prawie pod każdym względem, ale jest niestety tylko do miasta. Trasa czyli naturalne śridowisko tego samochodu, odpada. Powyżej 120 km/h auto staje się bardzo głośne, dające wrażenie dziwnej niestabilności i o zgrozo zaczyna sporo palić. Czyli wielki, komfortowy, wypasiony, bezpieczny suv staje się przy dużych, stałych prędkościach wyjącym, nerwowo zachowującym się trabantem. Trochę przesadziłem, ale po to, że denerwuje mnie fakt, że tak pozytywny dobrze rozreklamowany samochód jest ze względu na małą uniwersalność - wydmuszką. Acha i ten okropny tempomat - skrzynia cvt wyje jak dzika. Wiem, że się da zrobić tak, że auto z taką sjrzynią samo podczas korzystania z tempomatu zbija obroty.
 
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Rok produkcji 2022
Przebieg: 4 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
5,0
Całokształt
 
Specjalnie czekałem pełny rok, wszystkie pory roku, zanim wystawie opinię. Moje auto to RAV4 Selection napęd na 4 koła, 222 konie mechaniczne. Obecnie przejechałem 22 000 km. Polska Szczecin i okolice. Tryb jazdy to uogólniając 1/3 miasta, 1/3 transy podmiejskie i 1/3 trasy szybkiego ruchu. Ogólne wrażenia są jak najbardziej pozytywny. Auta najlepiej się sprawdza na miasto oraz trasy podmiejskie. Jeżeli dominujące mają być ekspresówki oraz autostrady to na pewno na rynku jest pełno aut, które lepiej się do tego nadają. 
 
Nie warto brać napędu na 4 koła jeśli się używa samochodu w warunkach miejskich. Siedzenia są nie wygodne - brak podparcia lędźwiowego sprawiło, że trasa 70km kończy się bólem pleców. Warto wziąć przednie czujniki parkowania. Silnik 218KM - ma bardzo zbliżoną dynamikę do słabszej jednostki więc nie warto dopłacać do hybrydy , zwłaszcza z tą beznadziejną skrzynią biegów bezstopniową. Generalnie...wielki niedosyt i trochę rozczarowanie. Ogólnie jest ok ale szału nie ma. Elektryczne otwieranie klapy trwa wieki - też zbędny gadżet.
 
 

 średnia 

OCENY TOYOTA RAV4 IV MPV D-4D 125 124KM 

 

4,42
średnia ocena z 27 ocen
4% lepiej od średniej w segmencie
78%
użytkowników kupiłoby ponownie
 
 
te same oznaczenie co volvo ma ten silnik czyżby to to samo ? 

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj