Gość

Polityka okiem rolnika 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Takeda    336
23 godziny temu, dsbh napisał:

Opozycja dążyła do zablokowania środków unijnych dla Polski. Skoro Tusku ma tak dobre kontakty z Brukselą, to dlaczego za jego kadencji ten tunel nie powstał ?

a powiedz mi co obecna władza ma wspólnego z powstaniem tego tunelu?

Dnia 28.05.2023 o 13:30, Roman176 napisał:

jedyni mieliśmy największe zapasy w eu 

już ty nie uprawiaj tej goebbelsowskiej propagandy, my mieliśmy największe zapełnienie magazynów, a nie zapasy

Dnia 28.05.2023 o 09:37, jacus napisał:

 zaden polski minister nigdy o polskich rolnikow nie dbal............

a legendarny Leon Kłonica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

czy przelom lat 70-80 byl najlepszy dla polskiego rolnictwa ?? nie pamietam zbytnio,za mlody jestem.

zreszta to troche trudno porownywac te czasy a dzisiejsze.. we wsi bylo 105 dostawcow mleka a dzisiaj nie ma zadnej krowy. w kazdym domu pare swin ..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
Napisano (edytowany)
Dnia 28.05.2023 o 17:16, Ulman napisał:

A co tak w sumie ten tunel daje?

może więcej niż przekop mierzei wiślanej, może mniej, na pewno nie dołożyliśmy się do niego, a 2mld do mierzei i owszem by ktoś mógł żaglówką popływać, z tunelu pewnie skorzysta więcej osób.

A gdybym był pisowską propagandą to bym napisał, że ten tunel jest żywotny dla interesów Polski, wzmacnia naszą suwerenność i zwiększa bezpieczeństwo ludności Wolina i Uznamu przed agresją niemiecką. Dodatkowo zwiększa się atrakcyjność turystyczna i gospodarcza regionu co dodatnio wpłynie na PKB Polski.

Może i bzdury ale takie tłumaczenie przekopu mierzei działało.

10 minut temu, jacus napisał:

czy przelom lat 70-80 byl najlepszy dla polskiego rolnictwa ?? nie pamietam zbytnio,za mlody jestem.

zreszta to troche trudno porownywac te czasy a dzisiejsze.. we wsi bylo 105 dostawcow mleka a dzisiaj nie ma zadnej krowy. w kazdym domu pare swin ..

u mnie na wiosce jak jeszcze zajmowałem się produkcją mleka, wpadało auto z przyczepą po towar i po objechaniu wsi zawracał na kolejny kurs bo się nie mieściło, dzisiaj jedzie auto bez przyczepy i po odebraniu towaru zapierdziela do kolejnych wiosek. 

A z Kłonicą to był żart, wtedy już chyba kredytowe prosperity Gierka się skończyło, ale gdzieś tam jeszcze w okolicach 75-77 z opowieści to było całkiem miło w stosunku do lat wcześniejszych

Edytowano przez Takeda
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
4 minuty temu, Takeda napisał:

może więcej niż przekop mierzei wiślanej, może mniej, na pewno nie dołożyliśmy się do niego, a 2mld do mierzei i owszem by ktoś mógł żaglówką popływać, z tunelu pewnie skorzysta więcej osób.

 

Staram się nie komentować rzeczy, które mnie bezpośrednio nie dotyczą, ale tutaj poleciałeś po bandzie, po porównujesz dwie inwestycje zupełnie innej klasy i przeznaczenia

Tak jakbyś krytykował, że miasto podciągnęło na pola elektrykę i wodociąg, bo ma w planach za kilka lat zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i tam staną domy, jak się wybuduje ulicę

Przekop MIerzei to w pewnym sensie planowanie przyszłościowe, a sens tej inwestycji można będzie ocenić za 30 czy 40 lat, jak uda się postawić do pionu miasto Elbląg, które w tej chwili chciałoby mieć własny port, ale wyremontowany za pieniądze z budżetu państwa, nie wykładając na to ani złotówki.

Wielu osobom w tym rejonie nie podoba się nie przekop, ale że to zrobił PiS i będa kładli kłody pod nogi. Jakby wróciło PO, to dłubnie jeszcze trzy razy koparka w porcie i będzie wielki sukces i rozwój regionu.

Niektórzy porównują ten przekop do BiełomorKanału - chyba słabo znają historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
2 minuty temu, jahooo napisał:

Staram się nie komentować rzeczy, które mnie bezpośrednio nie dotyczą, ale tutaj poleciałeś po bandzie, po porównujesz dwie inwestycje zupełnie innej klasy i przeznaczenia

moment gdzie niby poleciałem po bandzie? Czy przekop kosztował 2mld z budzetu państwa czy nie? ( a to jeszcze nie koniec) czyli z moich podatków, Czy tunel został wybudowany z kasy unijnej i budzetu Swinoujścia? był, to są fakty. W d*pie mam jak jakieś zapyziałe miasteczko sie rozwija jeśli nie jestem jego mieszkańcem, gdybym był to inna baja. 

nawet gdyby przekop robiło PO dla mnie to i tak poroniona inwestycja, te 2 mld wpompowane w Gdynie/Gdańsk/Szczecin czy nawet w Swinoujście w ciągu najbliższych 5 lat przyniosłoby więcej. A to nie tak, że Elbląg, chce mieć wyremontowany port za kasę z buzetu, tylko państwo chce sobie dorwać tereny od miasta za darmoszkę i tam robić dla kolejnych pociotków stanowiska i biznesy. Wszystko co państwowe jest niewydolne skorumpowane i marnotrawi ogromny kapitał, gdyby było inaczej to socjalizm kwitłby na całym świecie, a nie wegetował na Kubie czy w Korei połnocnej

13 minut temu, jahooo napisał:

Wielu osobom w tym rejonie nie podoba się nie przekop, ale że to zrobił PiS i będa kładli kłody pod nogi. Jakby wróciło PO, to dłubnie jeszcze trzy razy koparka w porcie i będzie wielki sukces i rozwój regionu.

czekaj a to nie PiS się chwali tunelem w Swinoujściu, to nie pis otwierał kilka razy te same autostrady budowane jeszcze przez platformersów? to nie pis chwalił się gazoportem gdzie początki inwestycji to też czasy PO?  Tu ci nie przeszkadza, a w drugą stronę i owszem?  I kto tu jeździ po bandzie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
2 minuty temu, Takeda napisał:

 

nawet gdyby przekop robiło PO dla mnie to i tak poroniona inwestycja, te 2 mld wpompowane w Gdynie/Gdańsk/Szczecin czy nawet w Swinoujście w ciągu najbliższych 5 lat przyniosłoby więcej. A to nie tak, że Elbląg, chce mieć wyremontowany port za kasę z buzetu, tylko państwo chce sobie dorwać tereny od miasta za darmoszkę i tam robić dla kolejnych pociotków stanowiska i biznesy. Wszystko co państwowe jest niewydolne skorumpowane i marnotrawi ogromny kapitał, gdyby było inaczej to socjalizm kwitłby na całym świecie, a nie wegetował na Kubie czy w Korei połnocnej

Każdy kraj ma "państwowe" - to nie forma posiadania jest winna, tylko brak egzekwowania prawa, które istnieje

Skoro nie chcą oddac państwu portu - czemu sami go nie wyremontują ??

Przekop kosztował z budżetu państwa kasę, bo Unia sponsoruje tylko to, co im wygodne, dzięki tunelowi więcej mieszkańców tamtych terenów będzie jeździć do Niemiec pracować codziennie, a przekop Mierzei niczego niemcom nie  daje, wprost przeciwnie, stanowi dla nich w pewnym stopniu zagrożenie.

I nie masz co marzyć, że te 2 miliardy dałoby się wpompowac w port w Gdańsku czy Gdyni - zaraz byłyby unijne protesty, obrońcy skorupiaków, ruchów morza albo inne g...., które by protestowało. Nasze porty nie mogą się rozwijać, koniec i kropka, tak postanowili Holendrzy, Duńczycy i Niemcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
19 minut temu, jahooo napisał:

jak uda się postawić do pionu miasto Elbląg, które w tej chwili chciałoby mieć własny port, ale wyremontowany za pieniądze z budżetu państwa, nie wykładając na to ani złotówki.

A miasto Elbląg to czyje jest? Może Okręgu Kaliningradzkiego?🤣 Co to kuźwa za podziały jakieś? Pieniądze Państwowe, pieniądze samorządowe, pieniądze miejskie. To wszystko i tak pieniądze podatnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
15 minut temu, jahooo napisał:

I nie masz co marzyć, że te 2 miliardy dałoby się wpompowac w port w Gdańsku czy Gdyni - zaraz byłyby unijne protesty, obrońcy skorupiaków, ruchów morza albo inne g...., które by protestowało. Nasze porty nie mogą się rozwijać, koniec i kropka, tak postanowili Holendrzy, Duńczycy i Niemcy

widzisz i tutaj jest zadanie dla władzy jakakolwiek by ona nie była, no ale na to trzeba mężów stanu a nie chłopców w krótkich portasach albo przerażonych krzykaczy jak Ziobro i jego partyja. 1,5 roku konfliktu na Ukrainie, a nasze władze nic z tego nie wytargowały, a to my mieliśmy w ręku narzędzia by tą wojnę zakończyc po pół roku i tą groźbą mogliśmy wiele wynegocjować od USA i jeszcze więcej przy ich poparciu od wielu krajów z UE czy samej UE, a tak jak zwykle polak przed szkodą i po szkodzie głupi.

Nie twierdzę, że PO by to lepiej wykorzystało, szczerze w to wątpię bo głupota która tam panuje jest równie porażająca jak ta w pisie, ale podejrzewam, że jednak Polska jako kraj by mniej dała od siebie, bo niestety, obecna władza nie kieruje się w najmniejszym stopniu rozsądkiem tylko słupkami poparcia i jak dorwie się do jakiejś decyzji to rozmach musi mieć dziejowy nawet jak to nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Roman176 napisał:

6 godzin temu, DTaras napisał:

Po pierwsze akumulator może się zajarać bo samochód elektryczny to wg Ciebie zło

to kup sobie bo ja nie ... n aqu to może być zabawka do dzieci rozładuje się i pod pachę .........   po za ty wuj przyjechał ostatnio a jest kier w merceu  sam powiedział ze przyszłość bd ale diesel ................... propo słyszałeś czego mazda dokonała silnik 3,3L diesel spalanie 4,2 

twoja wiedza bierze sie z kont artykułów sponsorowanych ?  czy masz elektrykami na co dzień odczynienia klepiesz ich itp 

 

6 godzin temu, DTaras napisał:

po to się buduje aby wyebanych z roboty górników było gdzie za najniższą krajową zatrudnić...

hmm ciekawe ale ppg podpisała na nowo umowę z szkołami umowa społeczna to społeczna ...... a gdyby tak mam tyle przerobione ze szybciej na pomostuwkę bym poszedł 

Po pierwsze samochód elektryczny to też hybrydowy. Po drugie śmignąłem dobie machem i jest fajny, zapierdyla ale zasięg mu wówczas spada. Udało mi się w nim zejść do 116 kilometrów z pełnego ładowania. Jak jedzie w mieście? Złoto. Klocki się prawie nie ścierają. Auto czysto elektryczne jest zatem dobre przy szybkim ładowaniu i jako dupowóz do miasta plus te 80 km poza. Jamci pozostaję póki co fan hybryd. Merc 450h bodaj to był no w każdym razie merc jak mu odpaliłem ładowanie aku plus jazdę po esce to wciągał koło 10 litrów ONa na stówę - zero opłacalności. Lepiej nabić aku w gniazdku w nocy i cieszyć się rekuperacją i wspomaganiem motoru a i na samym sztrumie prawie 50 km się udało... Jeno ta cena. Skodzina jest dosyć fajna ale kuźwa jak pamiętam 270 tys za Śkodę? Tyle że w trybie elektrycznym towarzyszący dźwięk do tych chyba 40 km/h prawie jak AMG... Mam okazję to se furknę... Zużycie paliwa natomiast... Liter dizla to jakoś 10 kWh. Zatem przy 100% sprawności motoru silnik taką energię odda. Niema czegoś takiego to dajmy na to doszli do 40% sprawności. 3,3 l razy 10 kWh razy 40% to będzie 13,2 kWh na 100 km. Standardowo potrzeba na to około 15-16 kWh przy aucie ważącym tonę i prędkości 100 km/h. Stawiam na to iż Mazda z tym silnikiem to plastikowa dwuosobówka. W kwestii zabawek zatem - wolisz taką niż pełnowymiarową luks maszynę?


jahooo napisał:

mieszkańców tamtych terenów będzie jeździć do Niemiec pracować codziennie

Jesteś na stówę przekonany co do tej tezy? Na mapę patrzyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
2 godziny temu, jahooo napisał:

Przekop kosztował z budżetu państwa kasę, bo Unia sponsoruje tylko to, co im wygodne, dzięki tunelowi więcej mieszkańców tamtych terenów będzie jeździć do Niemiec pracować codziennie, a przekop Mierzei niczego niemcom nie  daje, wprost przeciwnie, stanowi dla nich w pewnym stopniu zagrożenie.

Jeśli jest jak piszesz to ten tunel jest inwestycją antypolską. Po co maja tam jeździć i dorabiać tych złych niemców? Toż to za PISu wszyscy podobno wracają do naszej krainy dobrobytu a na szparagi już dawno przestaliśmy jeździć. Jeśli ten tunel miałby mieć przeznaczenie o którym piszesz to jest inwestycją służącą Niemcom i kasą wyrzuconą w błoto😂

Jakim zagrożeniem dla Niemiec jest przekop? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

promy w swinoujsciu beda dalej plywac -tylko rzadziej. chyba jako atrakcja turystyczna.

od upadku komunizmu ze swinoujscia wyjechalo ponad 10 tys mieszkancow.

poza sezonem turystycznym to jedynie sanatoria trzymaja jakis ruch , tak co 5 budynek jest czynny.

w sezonie polowa to niemcy, sa tez czesi i slowacy, 

predzej dzika zobaczysz niz auto z rejestracja ze wschodniej polski..

do elblaga zaden statek pelnomorski nie wplynie. bez wegla z rosji ten port umiera. 

to rownie bezsensowna inwestycja jak cpk..

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
1 godzinę temu, dsbh napisał:

Odpowiem potem na posty a teraz może ktoś mi wytłumaczy czego boi się opozycja odnośnie komisji ds. rosyjskich wpływów ?

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tusk-zignoruje-komisje-pis-zbierzemy-na-grzywny-w-kilka-godzin/90jlg41

Może się dowiemy ile Pawlak za gaz zapłacił i czy faktycznie więcej on Niemiec płaciliśmy.

A jak płaciliśmy więcej to co?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
4 godziny temu, DTaras napisał:

Po pierwsze samochód elektryczny to też hybrydowy. Po drugie śmignąłem dobie machem i jest fajny, zapierdyla ale zasięg mu wówczas spada. Udało mi się w nim zejść do 116 kilometrów z pełnego ładowania. Jak jedzie w mieście? Złoto. Klocki się prawie nie ścierają. Auto czysto elektryczne jest zatem dobre przy szybkim ładowaniu i jako dupowóz do miasta plus te 80 km poza. Jamci pozostaję póki co fan hybryd. Merc 450h bodaj to był no w każdym razie merc jak mu odpaliłem ładowanie aku plus jazdę po esce to wciągał koło 10 litrów ONa na stówę - zero opłacalności. Lepiej nabić aku w gniazdku w nocy i cieszyć się rekuperacją i wspomaganiem motoru a i na samym sztrumie prawie 50 km się udało... Jeno ta cena. Skodzina jest dosyć fajna ale kuźwa jak pamiętam 270 tys za Śkodę? Tyle że w trybie elektrycznym towarzyszący dźwięk do tych chyba 40 km/h prawie jak AMG... Mam okazję to se furknę... Zużycie paliwa natomiast... Liter dizla to jakoś 10 kWh. Zatem przy 100% sprawności motoru silnik taką energię odda. Niema czegoś takiego to dajmy na to doszli do 40% sprawności. 3,3 l razy 10 kWh razy 40% to będzie 13,2 kWh na 100 km. Standardowo potrzeba na to około 15-16 kWh przy aucie ważącym tonę i prędkości 100 km/h. Stawiam na to iż Mazda z tym silnikiem to plastikowa dwuosobówka. W kwestii zabawek zatem - wolisz taką niż pełnowymiarową luks maszynę?

 

Jesteś na stówę przekonany co do tej tezy? Na mapę patrzyłeś?

Mam tam wielu znajomych, co dojeżdżają do DE i ich wszelkie tunele cieszą, promy niestety to waskie gardło

5 godzin temu, Takeda napisał:

widzisz i tutaj jest zadanie dla władzy jakakolwiek by ona nie była, no ale na to trzeba mężów stanu a nie chłopców w krótkich portasach albo przerażonych krzykaczy jak Ziobro i jego partyja. 1,5 roku konfliktu na Ukrainie, a nasze władze nic z tego nie wytargowały, a to my mieliśmy w ręku narzędzia by tą wojnę zakończyc po pół roku i tą groźbą mogliśmy wiele wynegocjować od USA i jeszcze więcej przy ich poparciu od wielu krajów z UE czy samej UE, a tak jak zwykle polak przed szkodą i po szkodzie głupi.

Nie twierdzę, że PO by to lepiej wykorzystało, szczerze w to wątpię bo głupota która tam panuje jest równie porażająca jak ta w pisie, ale podejrzewam, że jednak Polska jako kraj by mniej dała od siebie, bo niestety, obecna władza nie kieruje się w najmniejszym stopniu rozsądkiem tylko słupkami poparcia i jak dorwie się do jakiejś decyzji to rozmach musi mieć dziejowy nawet jak to nie ma sensu

niestety, polityków mamy w zasadzie żadnych i wychodzi tak, jak widać

5 godzin temu, mirro napisał:

A miasto Elbląg to czyje jest? Może Okręgu Kaliningradzkiego?🤣 Co to kuźwa za podziały jakieś? Pieniądze Państwowe, pieniądze samorządowe, pieniądze miejskie. To wszystko i tak pieniądze podatnika.

bo jak się podzieli, to łatwiej naród poszczuć na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
jahooo napisał:

Mam tam wielu znajomych, co dojeżdżają do DE i ich wszelkie tunele cieszą, promy niestety to waskie gardło

Ale do raichu? Przeca Wolin niema jeszcze obwodnicy... A zresztą. Co to ma za znaczenie. Nawet gdyby całe Świnoujscie wyjeżdżało. Podejrzewam, że na myśli miałeś jadących do roboty do portu bo to ma jakiś sens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
6 godzin temu, Ulman napisał:

A jak płaciliśmy więcej to co?

A to znaczy, że Niemcy już wtedy mieli skuteczniejszą politykę zaopatrzenia w gaz. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Ja kompletnie nie rozumiem tego pisowskiego lamentu że mogliśmy płacić więcej jak Niemcy. A gdzie jest napisane że mamy płacić tyle samo?  Każdy kontrakt to oddzielne negocjacje z całą masą warunków dodatkowych i goła  cena  nic nie mówi. A jak my zamierzamy sprawdzić co jest w niemieckim kontrakcie? Oni nam go tak po prostu udostępnią?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049
9 godzin temu, DTaras napisał:

Ale do raichu? Przeca Wolin niema jeszcze obwodnicy... A zresztą. Co to ma za znaczenie. Nawet gdyby całe Świnoujscie wyjeżdżało. Podejrzewam, że na myśli miałeś jadących do roboty do portu bo to ma jakiś sens...

z uznamu tez wyjazd na lad niemiecki nie jest jakis ekstra. byle jaka droga i most.

prom to fajna rzecz- szczegolnie strefa wolnoclowa 😂.

ma ta wade ze  pare godzin to trwa. sam plynie 20 na godzine , do tego zaparkowanie aut tez dlugo trwa.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Są landówki i owszem. Narzekać jednak na prom by potem nawalić kilometrów do kołbaskowa? Ale fakt - patrzac w ten sposób to reklama pracy zarobkowej u sąsiada. Nawet państwo pomoże albo Pomorze..


dsbh napisał:

Odpowiem potem na posty a teraz może ktoś mi wytłumaczy czego boi się opozycja odnośnie komisji ds. rosyjskich wpływów ?

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tusk-zignoruje-komisje-pis-zbierzemy-na-grzywny-w-kilka-godzin/90jlg41

Może się dowiemy ile Pawlak za gaz zapłacił i czy faktycznie więcej on Niemiec płaciliśmy.

Może opozycja boi się iż wyjdą związki MOLa z ruskim oraz iż na całym obajtkowym biznesie jest wtopa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
13 godzin temu, dsbh napisał:

Odpowiem potem na posty a teraz może ktoś mi wytłumaczy czego boi się opozycja odnośnie komisji ds. rosyjskich wpływów ?

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tusk-zignoruje-komisje-pis-zbierzemy-na-grzywny-w-kilka-godzin/90jlg41

Może się dowiemy ile Pawlak za gaz zapłacił i czy faktycznie więcej on Niemiec płaciliśmy.

Ty chyba nie rozumiesz do końca co powołanie takiego tworu oznacza w rzeczywistości? Po co Ci teraz będzie władza wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza skoro może zebrać się grupka ludzi i powie, ze nie może ktoś pełnić obowiązków publicznych przez te 10 lat. A co jeśli ktoś się zbierze i powie, że przez 10 lat nie możesz być rolnikiem? Zostały otwarte bardzo niebezpieczne drzwi dla systemu.

Poza tym chyba tylko idiota myśli, że celem tej komisji jest wyjaśnienie czegokolwiek bo jeśli by tak było to należałoby powołać choćby pierwszego z brzegu mateuszka kłamczuszka i jego czasów kiedy kierował wbk i jaką role odgrywał w chęci przejęcia Tarnowa przez ruskich. To tylko jeden z przykładów. 

A tak w ogóle to kogo obstawiacie na przewodniczącego tej komisji? Moim kandydatem jest Kowalski Janusz 😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ten potworek prawny będzie tylko kabaretem. Maliniak podpisał ustawę i odesłał do trybunału kulinarnego. Teraz komisję powołają, przed wyborami będzie raport, a po wyborach, w przypadku wygranej pisuaru będzie dalsze grillowanie, a w przypadku przegranej odkrycie towarzyskie prezesa ogłosi "niekonstytucyjność" ustawy i komisję rozwiążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 godzinę temu, thor1984 napisał:

Moim kandydatem jest Kowalski Janusz

O ile nauczy się odróżniać żyto od pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4614
22 godziny temu, hubertuss napisał:

Co do silnika jak pisałem mazda nic nie pokazała. Ten silnik 3,3 robiony pod nową normę euro ma nie wielką moc i dlatego mało pali. Niemieckie dwulitrówki tyle wyciągają. Testy są robione na trasach np autocentrum taki pokazywało z zamulaniem 70 - 90. Więc takie są fakty a nie twoje bredzenie o finansach VW.

Top 20 najchętniej kupowane modele w 2022 roku: Toyota Corolla (21 371 szt.) Toyota Yaris (12 478 szt.) Kia Sportage (11 176 szt.) Dacia Duster (10 958 szt.) Skoda Octavia (10 893 szt.) Toyota RAV4 (10 580 szt.) Hyundai Tucson (9197 szt.) Hyundai i30 (9142 szt.) Toyota Yaris Cross (9033 szt.) Toyota C-HR (8018 szt.) Volkswagen T-Roc (7755 szt.) Skoda Fabia (7670 szt.) Kia Ceed (7177 szt.) Dacia Sandero (6049 szt.) Skoda Kamiq (5675 szt.) Skoda Superb (5403 szt.) Volvo XC60 (5365 szt.) Volkswagen Tiguan (4912 szt.) Kia XCeed (4442 szt.) Skoda Kodiaq (4365 szt.)

no takie fakty spadają ostro niemieckie fury 

18 godzin temu, DTaras napisał:

Po pierwsze samochód elektryczny to też hybrydowy.

oczywiście nie na trasy  waga razy 2 

18 godzin temu, DTaras napisał:

zapierdyla ale zasięg mu wówczas spada. Udało mi się w nim zejść do 116 kilometrów z pełnego ładowania. Jak jedzie w mieście? Złoto. Klocki się prawie nie ścierają. Auto czysto elektryczne jest zatem dobre przy szybkim ładowaniu i jako dupowóz do miasta plus te 80 km poza. Jamci pozostaję póki co fan hybryd. Merc 450h bodaj to był no w każdym razie merc jak mu odpaliłem ładowanie aku plus jazdę po esce to wciągał koło 10 litrów ONa na stówę - zero opłacalności. Lepiej nabić aku w gniazdku w nocy i cieszyć się rekuperacją i wspomaganiem motoru a i na samym sztrumie prawie 50 km się udało... Jeno ta cena. Skodzina jest dosyć fajna ale kuźwa jak pamiętam 270 tys za Śkodę? Tyle że w trybie elektrycznym towarzyszący dźwięk do tych chyba 40 km/h prawie jak AMG... Mam okazję to se furknę... Zużycie paliwa natomiast...

czyli tylko praca dom i po dzieci i co dalej ?

18 godzin temu, DTaras napisał:

Standardowo potrzeba na to około 15-16 kWh przy aucie ważącym tonę i prędkości 100 km/h. Stawiam na to iż Mazda z tym silnikiem to plastikowa dwuosobówka. W kwestii zabawek zatem - wolisz taką niż pełnowymiarową luks maszynę?

co to znaczy luks maszyna ? na pewno nie elektryk .. mazdą jechałem na testach tą 280km 4x4 bardzo fajnie i komfortowo po za tym stylistyka mi się podoba 

20 godzin temu, Takeda napisał:

już ty nie uprawiaj tej goebbelsowskiej propagandy, my mieliśmy największe zapełnienie magazynów, a nie zapasy

zwał jak zwał szczegółami się nie interesuje .......... co kraj to inne zapasy 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Przez tomek1974
      wojna na ukrainie dzień 330 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj