Polecane posty

Bercik92    2210
1 godzinę temu, Krowiarka napisał:

Sprawdzcie pogodę długoterminową dla siebie na interii jestem w szoku i mam nadzieje, że się mylą, bo na cały wrzesień dla mnie nadają zero deszczu. 😕

Jeszcze sierpień się nie skończył a oni o wrześniu piszą 🤦‍♂️

1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Serio jesteś w szoku?? Mnie to nawet nie dziwi. Nie zdziwi mnie nawet to że później jesienią czy zima doyebie tyle deszczu ze wszystko pozalewa i wygnije. Równowaga w przyrodzie musi być i jak teraz jest deficyt wody to później będzie jej nadmiar. A nie tak dawno była taka sytuacja. Suszylo od wiosny do września. A potem jak zaczęło padać to praktycznie tydzień bez przerwy. Ludzie 3 pokos zbierali w lutym jak mróz ścisnął i cieli te starzycho aby potem tego nie zbierać z pierwszym pokosem 

Tak było w 2016 i 2017r 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696
6 godzin temu, krzychu121 napisał:

Jak nie będzie miał z czego to nie zapłaci. Jak wspomniałem wcześniej u mnie będzie fala likwidacji. 

Kredytu nabiorą i kupią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7328
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Serio jesteś w szoku?? Mnie to nawet nie dziwi. Nie zdziwi mnie nawet to że później jesienią czy zima doyebie tyle deszczu ze wszystko pozalewa i wygnije. Równowaga w przyrodzie musi być i jak teraz jest deficyt wody to później będzie jej nadmiar. A nie tak dawno była taka sytuacja. Suszylo od wiosny do września. A potem jak zaczęło padać to praktycznie tydzień bez przerwy. Ludzie 3 pokos zbierali w lutym jak mróz ścisnął i cieli te starzycho aby potem tego nie zbierać z pierwszym pokosem 

Jak będę kopał te swoje nędzne kartofelki to wtedy będzie dopieprzać. Tak ja na żniwa 😉

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
8 godzin temu, dantur96 napisał:

To głupota ludzka po tyle qq na pniu wystawić. Załóżmy że niech cena mokrej qq będzie po 60 zł chociaż po tyle raczej nie będzie to żeby naciol 13 t to wtedy miał by te 8 tys z hektara. A qq w mojej okolicy jak i pewnie w większości kraju nwm czy będzie 6 ton. Jedynie gdzieś po dołkach gdzie lepsza Ziemia może dobije do 10 t. Qq u mnie jest tak zestresowana że miejscami robi po 3/4 kolby więc z tego plonu nie będzie. Dla mnie w tym roku taka qq jest warta max 4 tys nie dość że mało masy to i słaba wartość 

 

Ta będziesz miał mokrą po 60, jak podobno kontraktują po 35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1614

Dlatego taki jeden z drugim glupio- mądry myśli że ,,głupi''  chodowca bydła odrazu poleci i kupi po bo on miał koszty drogi nawóz wysiał drogie nasiona kupił .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    348
23 minuty temu, Rolniik122 napisał:

Ta będziesz miał mokrą po 60, jak podobno kontraktują po 35.

Już podałem cenę mocna wygórowana wiem że takiej nie będzie cedrob chyba coś słyszałem że ponad 40 kontraktuje ale nwm czy prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
Przed chwilą, dantur96 napisał:

Już podałem cenę mocna wygórowana wiem że takiej nie będzie cedrob chyba coś słyszałem że ponad 40 kontraktuje ale nwm czy prawda

No dobra, niech będzie po te 40. Jak będzie pogoda jak w tamtym roku i ziarka będą miały po 33-35% wilgotności to za psi chu będą sprzedawać. Zobaczymy jaka cena będzie ostatecznie, ale jeżeli nie będzie jakoś super wow to calość areału przeznaczonego na ziarko pójdzie na zmielenie w rękaw i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Słucham telewizji i się śmieję zaczyna się wojna o elektorat wiejski. 😜 I stwierdzam, że nie ma na kogo głosować.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
Przed chwilą, Krowiarka napisał:

Słucham telewizji i się śmieję zaczyna się wojna o elektorat wiejski. 😜 I stwierdzam, że nie ma na kogo głosować.

I tak pójde i zrobie tak że mój głos będzie nie ważny. Nikt nie będzie mi podrabiał mojego wyboru, zagłosuje na wszystkich a co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    348
22 minuty temu, Rolniik122 napisał:

No dobra, niech będzie po te 40. Jak będzie pogoda jak w tamtym roku i ziarka będą miały po 33-35% wilgotności to za psi chu będą sprzedawać. Zobaczymy jaka cena będzie ostatecznie, ale jeżeli nie będzie jakoś super wow to calość areału przeznaczonego na ziarko pójdzie na zmielenie w rękaw i tyle.

No to masz z hektara 2400 przy 6 tonach bo więcej nie będzie to takie 4 tys jest dobra cena za hektar. Doliczyć jeszcze to tego usługę koszenia to robi się już około 6 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1614
27 minut temu, Krowiarka napisał:

Słucham telewizji i się śmieję zaczyna się wojna o elektorat wiejski. 😜 I stwierdzam, że nie ma na kogo głosować.

Na kogo to jest problem , ale za to wiem przeciw komu glosowac.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    535
5 godzin temu, Krowiarka napisał:

Sprawdzcie pogodę długoterminową dla siebie na interii jestem w szoku i mam nadzieje, że się mylą, bo na cały wrzesień dla mnie nadają zero deszczu. 😕

Na Twoim miejscu bardziej bym sie przejmował spowolnieniem w Chinach niż pogodą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1271
Dnia 20.08.2023 o 20:09, robert1226 napisał:

Dlatego taki jeden z drugim glupio- mądry myśli że ,,głupi''  chodowca bydła odrazu poleci i kupi po bo on miał koszty drogi nawóz wysiał drogie nasiona kupił .

I się wcale nie pomyli🤣

Jak za hektar 120 tyś zapłacić, to nie ma sprawy, ale jak za kukurydzę z tego hektara zapłacić, to koszty liczą….sprzedającemu. Meljonery🤣

  • Like 2

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
robert1226 napisał:

27 minut temu, Krowiarka napisał:

Słucham telewizji i się śmieję zaczyna się wojna o elektorat wiejski. 😜 I stwierdzam, że nie ma na kogo głosować.

Na kogo to jest problem , ale za to wiem przeciw komu glosowac.

właśnie o to chodzi że nie ma na kogo 🤦‍♂️ ale przeciw to długaaaaa lista.....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1497
Dnia 20.08.2023 o 22:35, grzesiu napisał:

Na Twoim miejscu bardziej bym sie przejmował spowolnieniem w Chinach niż pogodą.  

jeść i tak muszą, może i chiny spowalniają głównie siada budowlanka przez drogie materiały ale za to inne kraje Indie, Brazylia rosną, a do tego przecież toczą wojnę na cła z USA to gdzieś musi paść rykoszet.

U mnie już tylko hobbystycznie zostały krowy, mówię wam tak za***iście czułem się ostatni raz za dziecka.

Edytowano przez Tigon
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Te wszystkie ,,spowolnienia '' są tylko po to aby sterować rynkiem. Rozumiem że np spowalnia budowlanka więc sprzedaje się mniej pustaków, stali itd. Ale nie ma to przecież odzwierciedlenia w konsumpcji pożywiania. Rynek chiński spowalnia to Chińczycy zaczna mniej jeść i głodować? A jak przyśpieszy to zaczną kupować X3 tyle i wyrzucać do kosza ? Wiadomo że jak ktoś będzie miał mniej pieniądzy to zacznie szukać tańszego pożywienia ale nabiał cały czas jest jednym z najtańszych produktów. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1614

 

1 godzinę temu, bezbarwny napisał:

I się wcale nie pomyli🤣

Jak za hektar 120 tyś zapłacić, to nie ma sprawy, ale jak za kukurydzę z tego hektara zapłacić, to koszty liczą….sprzedającemu. Meljonery🤣

Łój chłopaku bezbarwny i bez czego jeszcze ? Zapłacić to trzeba mieć za co nie jak jeden z drugim ,,wołek zborzowy" krzyczy po 10 tys za ha , a kukurydza metr bez kolby ale on miał koszty to mu  je zwrócić , a jak na ziarno ukosi 2 tony to kto mu koszty zwróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1580

Na słomie też sobie w tym roku odbijali niską cene ziarna, czas myśleć o przeróbce obory na bezsciółkową

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    940

U mnie jest po 50 zł z pokosu za zwykłe po walcówce a na zaburzu po 100 już chyba krzyczą ( o ile dobrze słychać echo xD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2226

 Dziwne ,u nas z tydzień dobry po żniwach ,mało u kogo coś stoi ,a przecież u nas zawsze najpóżniej , Za to mało który odważył się tę twardą ,suchą ziemię zadrapać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    535
51 minut temu, krzychu121 napisał:

Te wszystkie ,,spowolnienia '' są tylko po to aby sterować rynkiem. Rozumiem że np spowalnia budowlanka więc sprzedaje się mniej pustaków, stali itd. Ale nie ma to przecież odzwierciedlenia w konsumpcji pożywiania. Rynek chiński spowalnia to Chińczycy zaczna mniej jeść i głodować? A jak przyśpieszy to zaczną kupować X3 tyle i wyrzucać do kosza ? Wiadomo że jak ktoś będzie miał mniej pieniądzy to zacznie szukać tańszego pożywienia ale nabiał cały czas jest jednym z najtańszych produktów. 

No i właśnie sam sobie odp na postawiona tezę. Zwalnia budowlanka ludzie tracą pracę a w tym dziale i dookoła niego potrzeba najwięcej rąk do pracy.  Ludzie zaczynają oszczędzać szukać tańszych substytutów, potrzeć na cenę itd taki łańcuch się wydłuża o kolejne ogniwa i zaczyna się kibel. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
2 minuty temu, grzesiu napisał:

No i właśnie sam sobie odp na postawiona tezę. Zwalnia budowlanka ludzie tracą pracę a w tym dziale i dookoła niego potrzeba najwięcej rąk do pracy.  Ludzie zaczynają oszczędzać szukać tańszych substytutów, potrzeć na cenę itd taki łańcuch się wydłuża o kolejne ogniwa i zaczyna się kibel. 

Ta budowlana branża to wielki balon pompowany na siłę. Puste lotniska, chodniki donikąd i mieszkań ciągle mało bo jeden ma 5 mało by wymieniać ludzkiej pazerności i ciągłego pseudorozwoju donikąd...

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1845
3 godziny temu, grzesiu napisał:

No i właśnie sam sobie odp na postawiona tezę. Zwalnia budowlanka ludzie tracą pracę a w tym dziale i dookoła niego potrzeba najwięcej rąk do pracy.  Ludzie zaczynają oszczędzać szukać tańszych substytutów, potrzeć na cenę itd taki łańcuch się wydłuża o kolejne ogniwa i zaczyna się kibel. 

Właśnie rzucili kredytem mieszkaniowym 2% 30mld na rynek mieszkaniowy i 10mld kredytem płynnościowym dla rolników. Podratowują gospodarke żeby sie krecila a reszta społeczeństwa bedzie dopłacać do tych kredytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj