Polecane posty

radekz200    6978
14 godzin temu, pedro2 napisał:

Czareczek czemu tak się wszyscy na Ciebie uwzięli? Widziałem na FB agrotechnika pod beczką fligla też każą Ci Snickersa zjeść 🙆

a ta beczka to do mojej okolicy przyjechała 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2270
4 godziny temu, radekz200 napisał:

a ta beczka to do mojej okolicy przyjechała 😛

Kto wie może to do ciebie przyjechał ten zestaw. .. 🤭

Edytowano przez Bercik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    417
8 godzin temu, alfa napisał:

Ja tam nic do niego nie mam ale jak np @pedro2napisał o swojej  trawie to czareczek że nie prawda bo jak u niego tak nie było to i u nikogo tak nie może być . 

trawa zasiana w tym roku i 4 pokosy zebrane

10 godzin temu, niesamowity90 napisał:

Dajcie spokój, chłopu się powiodło, miał szczęście być w odpowiedniej mleczarni i ważył się pochwalić w necie i już jad zazdrości się wylewa...

przyzwyczajony jestem już do tego a wszystko się zaczeło odkąd zaczełęm budować oborę czyli od około trzech lat. przykre to ale prawdziwe. 

7 godzin temu, radekz200 napisał:

a ta beczka to do mojej okolicy przyjechała 😛

wiem gdzie ale po co pisać zresztą do znajomego

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7557
34 minuty temu, robert1226 napisał:

Tylko pokos pokosowi nie równy można było i pięć razy kosic tylko czy było co zbierać .

Zostaw, niech żyje w swoim świecie. Szkoda zaśmiecać. Zaraz powie, że też zazdrościsz i koniec tematu.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
2 godziny temu, czareczek85 napisał:

trawa zasiana w tym roku i 4 pokosy zebrane

przyzwyczajony jestem już do tego a wszystko się zaczeło odkąd zaczełęm budować oborę czyli od około trzech lat. przykre to ale prawdziwe. 

wiem gdzie ale po co pisać zresztą do znajomego

W tym roku i 4 pokosy? Dobre, lucerka siana w kwietniu dopiero 2 raz będe ciął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1225

Lucerna wolniej się rozwija za rok fakt będzie lepiej i to nie zawsze bo jak zimna wiosna to wolno rusza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    793

Ja siana koniec kwietnia to 3 raz będę ciał za jakiś tydzień. O płonie się nie wypowiadam bo cieszę się że zaczyna się zagęszczać i liczę na dobry plon na wiosne. Ten rok tragiczny dla siewów wiosennych a ze zboz nie mam to na sierpniowy nie ma co liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7557

Tylko, że tu mowa była o torfie gdzie wilgoci nie brakuje. Nawet w suszę z drenarki cieknie bo zdroje są. 

No i odpowiednia mieszanka. Niekoniecznie trwała, ale dla takiego plonu w suchym roku warto.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    950

Zebrałem resztę 4 pokosu to 4,5 beli z 3 ha xD, a deszcz no cóż. Do połowy września bez, ale byłem w Czyżewie to tam super wilgotno, łąki odbiły a różnica 30km ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    173

Ja tylko 2 zebrałem, a ten drugi to 1/3 pierwszego. 3 już chyba przestał rosnąć i nawet nie liczę że coś ukoszę  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1908

U mnie 100 litrów w sierpniu. 2 nie było ale 3 dobry a 4 będzie rekordowy co z tego jak dzierżawy po 4000 chyba jeszcze mleko za drogie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    405

U mnie 3 pokos to najlepszy od lat ale w lipcu spadło 190litrow a w sierpniu 92 ciężko było żniwa skonczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2263
19 minut temu, MariuszDe napisał:

U mnie 3 pokos to najlepszy od lat ale w lipcu spadło 190litrow a w sierpniu 92 ciężko było żniwa skonczyc

 nie wiem czy połowę tego mialem od wyjścia w pole 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1225

Ja pojutrze kosze ciekawe coś jeszcze urośnie czy już nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    502

Jeszcze się nie przeniosłeś a już pytasz o wypowiedzenie 😂😂😂. Zapytaj lepiej o cenę 👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    85

chyba niewielka różnica między inter-milkiem a Mlekowitą wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    405

Znajomy chciał się przenieść i dzwonił do nich i jemu powiedzieli że 6 msc a w intermilku ma 1msc i zrezygnował dlatego pytam czy wszędzie tak samo czy u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
7 godzin temu, MariuszDe napisał:

Pytanie do dostawców Mlekovity jaki macie okres wypowiedzenia w mleczarni?

Powinno być wszędzie tak samo, 6 miesięcy u Lydera

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj