Polecane posty

krzychu121    3952
1 godzinę temu, konradek88 napisał:

Nie mamy kukurydzy więc bazujemy wyslodkach i kiszonym gnieconym ziarnie kukurydzy 😉

100 ton planujemy zakupić na zimę i w rękaw wychodzi taniej ok 14.000 zł niż w balotach tylko nie praktykowałem tej formy przechowywania i nie wiem czy nie będzie większego odpadu dlatego zasięgami opinii

Nie lepiej zrobić w pryzmę. Ja nie dawno właśnie zrobiłem w jedną pryzmę 4 składy. Czyli 100 ton. Folia wyszła mnie 385 zł. Znajomemu dałem 250 zł za pomoc przy uformowaniu i przysypaniu piachem. Doliczając paliwo za ugniecenie i wożenie piachu wychodzi jakieś 800-900 zł za całość. Za rękaw myślę że biorą około 70-80 zł od tony. Czyli 7-8 tys za całość plus musisz te wysłodki wrzucić do młynka ciągnikiem. A też przy tym trochę roboty jest. Dla mnie bez sensu robota bo za koszt tego rękawu masz 1,5 samochodu wysłodek w grstisie a i tu i tu trzeba ręcznie trochę popracować przy wybieraniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Nie lepiej zrobić w pryzmę. Ja nie dawno właśnie zrobiłem w jedną pryzmę 4 składy. Czyli 100 ton. Folia wyszła mnie 385 zł. Znajomemu dałem 250 zł za pomoc przy uformowaniu i przysypaniu piachem. Doliczając paliwo za ugniecenie i wożenie piachu wychodzi jakieś 800-900 zł za całość. Za rękaw myślę że biorą około 70-80 zł od tony. Czyli 7-8 tys za całość plus musisz te wysłodki wrzucić do młynka ciągnikiem. A też przy tym trochę roboty jest. Dla mnie bez sensu robota bo za koszt tego rękawu masz 1,5 samochodu wysłodek w grstisie a i tu i tu trzeba ręcznie trochę popracować przy wybieraniu 

Może i masz rację z tą pryzma. Wysłodki normalnie ugniatałes jak kukurydzę??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Z jednej strony tak bo miałem jak wjechać a  drugiej strony przygniotlem tylko łyżką jak wjechałem na pryzmę. 3 rok z rzędu tak robię i się sprawdza. Niektórzy na okolicy jak mają dużo ludzi do pomocy to przydeptuja tylko nogami :) . Fakt że wtedy sypia 20-30 cm ziemi na to ale odpadu nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Nic nie przesadzam. Sam sypie 5-15 cm. Jaki to problem tyle nasypać wysypując łyżkę piachu w jednym miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    348

Na wysłodki to normalnie traktorem tylko nie po długości pryzmy jak tir zwali bo traktor łatwo przewrócić Tylko w poprzek trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Najlepiej to jeszcze nie przewalać jak wywali i kołami ugnieść w poprzek. Przykryć i ziemia i ganc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109
25 minut temu, krzychu121 napisał:

Z jednej strony tak bo miałem jak wjechać a  drugiej strony przygniotlem tylko łyżką jak wjechałem na pryzmę. 3 rok z rzędu tak robię i się sprawdza. Niektórzy na okolicy jak mają dużo ludzi do pomocy to przydeptuja tylko nogami :) . Fakt że wtedy sypia 20-30 cm ziemi na to ale odpadu nie ma. 

Jakich wymiarów brałeś folie na te 100 ton??? Chyba też zrobię tak jak mówisz w pryzmie zawsze taniej a roboty praktycznie tyle samo co przy rękawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Lepiej kupić za ,8 tys hektar kukurydzy 1,5m wysokości i 3-4 tony ziarna? Sianokiszonki mam wystarczająco a potrzebuje energii. Nic tańszego nie ma . 

 

Jak masz namiar na wysłodki po 2-3 tys to chętnie kupię 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    382

Ja na wysłodki nigdy nic nie sypie tylko jak przywiozą to się wyrównuje depta nogami leje woda około 3m3 na kupę ew. jakaś stara folia na górę na zimę i oprócz wyschniętej warstwy z 3cm od góry i po bokach nigdy nie było żadnych problemow

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    382
14 minut temu, ubogiwladek napisał:

Po ile u nas teraz będą nie wiesz jeszcze? :d

3400 zaczynają wozić z Krasnegostawu a Ropczyce ruszają od 23.09. a mnie zawsze właśnie  stamtąd przywozili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1618
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

Lepiej kupić za ,8 tys hektar kukurydzy 1,5m wysokości i 3-4 tony ziarna? Sianokiszonki mam wystarczająco a potrzebuje energii. Nic tańszego nie ma . 

 

Jak masz namiar na wysłodki po 2-3 tys to chętnie kupię 

Te sam co mi proponował po 4,5 tys mówi że po 20 09 będzie miał z dobrzenic chyba po 3,8 - 4 tys .

Zawsze na poczatku chcą dużo a później miękną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

W tamtym roku przez suszę w mojej okolicy ceny zaczęły się od 3900 by po 30-40 dniach sięgnąć 5500-5700. Cenę weryfikuję rynek. Jak np w rejonach Kruszwicy idzie bardzo mało wysłodek dla rolników to i cena na cukrowni jest dużo niższa. Tylko wtedy dochodzą koszty transportu. A np Glinojeck czy Malbork jest oblegany bo w tych rejonach susza dała się bardzo we znaki i pasza jest potrzebna to raz że cukrownię cenią dużo więcej za wysłodki to i pośrednicy też golą ile tylko mogą. Jakby można było wynająć sobie samochód i jechać na cukrownię to myślę że i w Glinojecku by się wyrobił ze wszystkim w 3 tys za skład. Ale że nie można kupić bezpośrednio to mamy co mamy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

U nas z Chełmża wychodzą ok 2200-2300 zależy jak transport ale myślę że cena pójdzie w gore. Dużo ludzi nie kopie nawet bo kombajn przyjezdza a tam wydajność na poziomie 20t z hektara i malutkie buraki. Liście zaj.... a burak maly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1618

W glinojecku zawsze są drogie bo tam cenę dyktuje Niemiec i wywożą do Niemca na biogazownie .

Do glinojeva mam ok40 km i wyslodki droższe niż z cukrowni które są o 100 km dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Jakbym miał dostęp do wysłodek po te 2,5 tys to nie sialbym wcale kukurydzy na moich piaskach. Wolałbym kupić z 12-14 samochodów wysłodek i mieć spokój 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109
16 godzin temu, krzychu121 napisał:

Ja wziąłem folie 8x32

Aha dzięki wielkie. U mnie z malborka ok 5 tys wyjdzie za jeden samochód. A dzwoniłem do drugiego gościa to zaśpiewał 6.500 tys odklejony ostro 

46 minut temu, krzychu121 napisał:

Jakbym miał dostęp do wysłodek po te 2,5 tys to nie sialbym wcale kukurydzy na moich piaskach. Wolałbym kupić z 12-14 samochodów wysłodek i mieć spokój 

Moim zdaniem z zeszłorocznego doświadczenia wysłodki lepsze niż kukurydza, krowy zdrowsze i mleka więcej niż po kukurydzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8566
3 minuty temu, konradek88 napisał:

A dzwoniłem do drugiego gościa to zaśpiewał 6.500 tys odklejony ostro 

6500 x 1000 rzeczywiście odklejony, tylko kto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Kukurydzą jest ok ale jak ma z 2,5 m wysokości i da chociaż te 8 ton ziarna. Wtedy jakość tej kiszonki jest ok i koszt w porównaniu do masy też przyzwoity. Ale tak jak w tym czy tamtym roku to dużo więcej wartości jest z transportu wysłodek niż z ha kukurydzy a i koszt mniejszy zakupić wysłodki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj