Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Niespokojny    20
2 godziny temu, slawek74 napisał:

tak hf obecnie około 10tys średnia i rośnie bo większość stada to pierwastki i druga laktacjia na zbiorniku 32litry i tendencjia w górę bo idą dalej wycielenia

 

przeważnie zacielane sexowanym nasieniem i po sexowanym tak więc indexy wysokie

 

 

i tu się możesz mocno mylić bo zbyt bogato żywione to też problem ...

 

32 litry na udój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12233

myśl logicznie 32 od każdej krowy dojonej ... 🤦‍♂️


dziennie


doić 32 na udój od wszystkich krów to by we wszystkich gazetach pisali 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

@konradek88 więc dobrze myślałem. Nie Wiesz nic jakie cechy przenosi byk którego Kupisz. Swojego możesz pewnie ocenić po matce, babce itd i bykach którymi były kryte ale swoim nie będziesz przecież krył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

Boże broń. Byki to trzeba dobierać do sztuki, nie kryć jednym całego stada. Jak się okaże felerny to całe pokolenie cofnie Ci rozwój stada.

Nie mam krów pod oceną więc ciekawi mnie co taki byk ma w karcie?

Raczej nie realne w większym stadzie upilnować doboru do każdej sztuki inny buhaj, chyba że na pamięć się tego nauczysz ale po co tym sobie głowe zaprzątać, u mnie zawsze lecimy masówką, jeden buhaj na dwa miesiące i zmiana, dobrze się to sprawdza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

ja mam tylko 25 krów i kilka dobrych byków do wyboru w kontenerze. No jak wyżej są topowe byki prawie bez wad w teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109
21 minut temu, Troker1979 napisał:

ja mam tylko 25 krów i kilka dobrych byków do wyboru w kontenerze. No jak wyżej są topowe byki prawie bez wad w teorii.

A z jakiej firmy nasiona bierzesz??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269
3 godziny temu, slawek74 napisał:

myśl logicznie 32 od każdej krowy dojonej ... 🤦‍♂️

 

dziennie

 

 

doić 32 na udój od wszystkich krów to by we wszystkich gazetach pisali 😁

 

Nie bądź taki skromny jak wydajność tak rośnie to niedlugo będą pisać😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Robisz dobór pod swoje sztuki i program pokaze ci który byk najlepiej pasuje pod dane sztuki i nim wtedy kryjesz. Nic w ciemno. Jak bierzesz nasieniem z katalogu to też wybierasz wybrane cechy a nie jak leci. Wtedy według cech bierzesz byka który najlepiej pasuje do danej sztuki. Bynajmniej ja tak robię.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2234

 Ja tam nie wiem ,u mnie najpierw wet i usg ,i mówi co np. z jajnikami ,torbielami ,czy wykształcone ,i wtedy podjąc decyzję czy hormon ,czy czekać ,czy na słońce ,czy jakiś ,,lek'' , czy po rui ,czy do żyda . Ustawka to też nie w ciemno .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12233
pawlak2507 napisał:

3 godziny temu, slawek74 napisał:

myśl logicznie 32 od każdej krowy dojonej ... 🤦‍♂️

 

dziennie

 

 

doić 32 na udój od wszystkich krów to by we wszystkich gazetach pisali 😁

 

Nie bądź taki skromny jak wydajność tak rośnie to niedlugo będą pisać😁

ja nie z ,,tych,, ... myślę by nawet w książce z federacji był tylko numer obory bez nazwiska...


kizak napisał:

 Ja tam nie wiem ,u mnie najpierw wet i usg ,i mówi co np. z jajnikami ,torbielami ,czy wykształcone ,i wtedy podjąc decyzję czy hormon ,czy czekać ,czy na słońce ,czy jakiś ,,lek'' , czy po rui ,czy do żyda . Ustawka to też nie w ciemno .

weta z usg mam co 1.5-2 miesiące i wtedy jest ocena sytuacji co i dlaczego....

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269

U mnie usg robi przed każdym zacieleniem krowy.

Ja też nie z tych co doją i są pod oceną tylko dla książki, dla mnie zootechnik może przyjeżdżać kiedy chce a znam ludzi co musi się zapowiadać na udój przynajmniej ze 3 dni wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Jałówki 16 miesięcy to już najlepszy czas do krycia jak najszybciej weterynarza z usg i ustawić, bo jak ma cysty to nie będzie miała rui, bo stoi z cyklem. Trzeba wtedy leczyć, mogą też mieć niedobór witaminy A i ciche ruje.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12233
pawlak2507 napisał:

U mnie usg robi przed każdym zacieleniem krowy.

Ja też nie z tych co doją i są pod oceną tylko dla książki, dla mnie zootechnik może przyjeżdżać kiedy chce a znam ludzi co musi się zapowiadać na udój przynajmniej ze 3 dni wcześniej

inseminacjię sam robię a wet od usg to tylko usg robi i ,,doradza,, i wybiera stada z którymi wspołpracuje 🤭 nie chce pracować tam gdzie nie ma postęmpu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    119

Wyobraźcie sobie że są ludzie w mojej okolicy którzy tak lubią szastać pieniędzmi, gość ostatnio na 30-40ha sobie kupił nowy kombajn Fendta 🤣.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    500

A to bogatemu zabroni.

Mlekpol 27 tyś l

Cena netto 1.92 zł. Na vacie 

Białko i tłuszcz zaczynają wracać 🙏🙏🙏🥲 

Edytowano przez greg1985
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

To naprawdę słabe parametry miałeś. Ale faktycznie teraz parametry ładne wychodza chociaż zaraz 7szt zasuszam. Ja też z mleka robie ale powtarzam pozniej jeszcze raz. Jak mam łapać niektóre glupie sztuki które biegają jak poj... to wolę z mleka

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj