Polecane posty

ChiquitaB    768

Powiesiłem błyszczące tasiemki takie specjalne na ptaki co hałasują plus jakiś tam ptaszor co na szpaki był kupiony i święty spokój

20230928_123310.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
1 godzinę temu, Wojtek98 napisał:

Macie jakiś sposób na pozbycie się kruków z kopcy kukurydzy? 

Siatka najlepsza

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
4 godziny temu, Zenio23 napisał:

Wstyd to konie  kraść i z d*py spaść. Chciałbyś przez ostanie 6 miesięcy brać za mleko cenę 1,45-1,55?

Nie. Ale brałem z 1.7 do 1.8 netto  więc też bez szału. Teraz parametry mi idą w górę więc będzie lepiej. 

Skąd to pytanie, skoro stwierdziłem, że dostał słaba cenę? 1.45-1.55 to tragedia na obecne czasy. 

Edytowano przez Zibifarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7330
3 godziny temu, dantur96 napisał:

Zastrzelić kilka i na kiju powiesić 

Wiatrówka, jednego powiesić na kiju i po sprawie. Najprościej 

4 godziny temu, Wojtek98 napisał:

Macie jakiś sposób na pozbycie się kruków z kopcy kukurydzy? 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenio23    79
3 godziny temu, Zibifarmer napisał:

Nie. Ale brałem z 1.7 do 1.8 netto  więc też bez szału. Teraz parametry mi idą w górę więc będzie lepiej. 

Skąd to pytanie, skoro stwierdziłem, że dostał słaba cenę? 1.45-1.55 to tragedia na obecne czasy. 

Sugerujesz się ceną mleka przerzutowego a tyle ono kosztowało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    119
  • odtłuszczone mleko w proszku (OMP) zdrożało o 6,6% do 2558 dolarów/t
  • a pełnotłuste mleko w proszku (PMP) o 4,8% do 2931 dolarów/t.

właśnie czytam że październikowa giełda wystrzeliła z cenami mleka :)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
2 godziny temu, Zenio23 napisał:

Sugerujesz się ceną mleka przerzutowego a tyle ono kosztowało 

Jak było na rynku za dużo mleka to się go pozbywali nawet poniżej kosztów produkcji. To normalna sytuacja. 

Ale przerzut wyraźnie droższy od ceny dla rolnika to już nieco patologiczna sytuacja. Równie dobrze mogą nie przetwarzać tego mleka tylko puścić go dalej po te 2zl...

Edytowano przez Zibifarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
14 godzin temu, Jaro70 napisał:

Normalnie sypiesz jak krowy stoją na stanowiskach , czy jak ich nie ma, bo u mnie stoją nonstop. Dzięki.

Tak, taką łopatką z paszy z sano. Tylko otworzyć budynek żeby chwilę przeciąg był bo zaczną kaszleć chwilę  ale nic im nie będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
Dnia 5.10.2023 o 16:09, Zibifarmer napisał:

Nie. Ale brałem z 1.7 do 1.8 netto  więc też bez szału. Teraz parametry mi idą w górę więc będzie lepiej. 

Skąd to pytanie, skoro stwierdziłem, że dostał słaba cenę? 1.45-1.55 to tragedia na obecne czasy.

Tragedia to chyba mało powiedziane. Jaka to jest wogóle opłacalność trzymać te krowy przy takiej cenie. Nie lepiej postawić jakąś halę w niej byki i trzymać. Roboty mniej, bo tylko rzuci się żreć i praktycznie tyle, gorzej jak trzeba gnój wyrzucić albo coś w polu, bo więcej roboty. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
6 minut temu, slawek74 napisał:

z księżyca się urwałeś 🤔

Tak. Po prostu pytam się czy z tego coś zostaje fajnego przy takiej cenie i czy nie lepiej jest trzymać byki na większą skalę mając podobną ilość roboty a opłacalność tak samo ch*jową

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
20 minut temu, slawek74 napisał:

z krów na byki nie przestawia się w pięć minut...

No naprawdę nie wiedziałem. Jak się chce i się wszystko przemyśli, przeliczy to się zrobi. Kwestia tego czy to serio ma sens np. u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

To przypadkiem  nie luki luke w nowym wcieleniu? Choć był jeszcze jeden taki agent nie pamiętam nicka co żony szukał na wieś

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
9 minut temu, Troker1979 napisał:

To przypadkiem  nie luki luke w nowym wcieleniu? Choć był jeszcze jeden taki agent nie pamiętam nicka co żony szukał na wieś

Nie XD już teraz za debila mnie będziecie brać zamiast powiedzieć czemu tak nie itd. ale no dobra, jebie mnie to, róbcie co chcecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akardin    38
6 godzin temu, fuji napisał:

Nie XD już teraz za debila mnie będziecie brać zamiast powiedzieć czemu tak nie itd. ale no dobra, jebie mnie to, róbcie co chcecie

A czego chciałeś jak połowa na tym forum to "gospodarze" typu "o dwa palce ziemi...." 

I z byków można przeżyć spokojnie a mniej roboty. Wszystko zależy od człowieka i chęci do pracy . Prawda jest taka że w obecnych czasach trzeba patrzec również i na czas wolny by nie spędzać całych dni w oborze ale również i wyjechać gdzieś z rodziną ... 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228

to wyjeżdżaj... 🙋‍♂️ następny z księżyca..... stado się tworzy latami i jeden gorszy rok nie przekreśla wszystkiego jak ktoś nie potrafi go przetrwać to baj baj 🙋‍♂️ żegnam....

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

to wyjeżdżaj... 🙋‍♂️ następny z księżyca..... stado się tworzy latami i jeden gorszy rok nie przekreśla wszystkiego jak ktoś nie potrafi go przetrwać to baj baj 🙋‍♂️ żegnam....

"Stado się tworzy latami". Tak ale byki będziesz kupywał raczej jako cielaki. Jak masz warunki do kredytu to nawet kredyt możesz wsiąść tylko trza porządnie przemyśleć. Jakbyś przemyślał to kredyt za halę i te byki byś spłacił w rok. No ale jak kto chce się kłócić to niech się kłóci zamiast podyskutować, powiedzieć czemu pier**lę głupoty itd

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Jak Sławek piszę stado krów się buduje latami . Przyszedł słaby czas trudno , nie pierwszy nie ostatni . Cena zbóż też poleciała . Bydło rzeźne też spada . 

Wszystko powiązane . A z krów jak zejdzie się to raczej bezpowrotnie . Dlatego przejście na mięsne to nie takie proste , zwłaszcza jak.ma się porobione i dobre stado .

 

A jak Ty wyliczyłeś że halę w rok spłacisz ?? Gdzie to takie zyski 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fuji    24
17 minut temu, sebe1033 napisał:

Jak Sławek piszę stado krów się buduje latami . Przyszedł słaby czas trudno , nie pierwszy nie ostatni . Cena zbóż też poleciała . Bydło rzeźne też spada . 

Wszystko powiązane . A z krów jak zejdzie się to raczej bezpowrotnie . Dlatego przejście na mięsne to nie takie proste , zwłaszcza jak.ma się porobione i dobre stado .

 

A jak Ty wyliczyłeś że halę w rok spłacisz ?? Gdzie to takie zyski 

No a jak jest słaba opłacalność to na co trzymać te krowy nawet jeżeli ma się fajne stado? Nie wiem jak to wygląda u was ale ja sobie nie wyobrażam u siebie, żebym miał cenę mleka poniżej 2zł. 

 

Z tego co wiem to te hale są w miarę tanie, oczywiście mogę się mylić

Edytowano przez fuji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
sebe1033 napisał:

Jak Sławek piszę stado krów się buduje latami . Przyszedł słaby czas trudno , nie pierwszy nie ostatni . Cena zbóż też poleciała . Bydło rzeźne też spada . 

Wszystko powiązane . A z krów jak zejdzie się to raczej bezpowrotnie . Dlatego przejście na mięsne to nie takie proste , zwłaszcza jak.ma się porobione i dobre stado .

 

A jak Ty wyliczyłeś że halę w rok spłacisz ?? Gdzie to takie zyski 

chłopak chyba coś pobiera albo w innym wymiarze żyje 🤪


krzychu121 napisał:

Przerzut już kosztuje ponad 2 zł z tego co piszą. To by wyjaśniało czemu Giżycko cene podniosło. 

masz tą chłodnię do mleka jeszcze na sprzedaż? ile to litrów i jak szeroki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, fuji napisał:

"Stado się tworzy latami". Tak ale byki będziesz kupywał raczej jako cielaki. Jak masz warunki do kredytu to nawet kredyt możesz wsiąść tylko trza porządnie przemyśleć. Jakbyś przemyślał to kredyt za halę i te byki byś spłacił w rok. No ale jak kto chce się kłócić to niech się kłóci zamiast podyskutować, powiedzieć czemu pier**lę głupoty i

Byków się nie opłaca chować bo pożre tyle co krowa a zysku z niego mało. I do tego każdego cielaka trzeba kupować. A jeszcze im budować oborę w tych czasach. 🤔😳

Edytowano przez Luki99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj