Polecane posty

ThePerkins    945

Ja już jestem w połowie V pokosu, resztę koniec października to z traw 1-1,5 belki z ha, lucerny 5... Z 4 pokossu 2 bele z ha, lucerny 7-8...

Pięknie się czyta jak to kto ile doi, jak idealne stado nic się nie psuje nie choruje tylko leją i pompują mleko a narzekają że źle... a jak jest na prawdę to kto wie ... 

 

Zrobiłem swoją pełnoprocjówkę przepis dostałem i chciałbym sprawdzić czy faktycznie tyle białka ma?, gdzie to się robi ?. Bo jeśli ma to 5 stów do przodu bym był ...

Edytowano przez ThePerkins
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12253
ThePerkins napisał:

Ja już jestem w połowie V pokosu, resztę koniec października to z traw 1-1,5 belki z ha, lucerny 5... Z 4 pokossu 2 bele z ha, lucerny 7-8...

Pięknie się czyta jak to kto ile doi, jak idealne stado nic się nie psuje nie choruje tylko leją i pompują mleko a narzekają że źle... a jak jest na prawdę to kto wie ... 

 

Zrobiłem swoją pełnoprocjówkę przepis dostałem i chciałbym sprawdzić czy faktycznie tyle białka ma?, gdzie to się robi ?. Bo jeśli ma to 5 stów do przodu bym był ...

to że doją nie znaczy że ubytków nie ma ...


kampl napisał:

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

sama soja nie wystarczy... wydajność zaczyna się w zasuszeniu...

Rozwiń temat. Zaciekawiło mnie

taa może jeszcze w dwuch zdaniach... wiedza kosztuje i nie tylko $$$$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    588
1 godzinę temu, kampl napisał:

Rozwiń temat. Zaciekawiło mnie

W skrócie chodzi o to by krowę dobrze przygotować do laktacji w zasuszeniu a później zadbać o nią solidnie po wycieleniu by się solidnie rozdoiła i długo utrzymała mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
6 godzin temu, Bercik92 napisał:

miałem soję i sypałem pół na pół i nie widziałem różnicy. łąki dzierżawione głównie na "gębę" więc odsiew nie wchodzi w grę. https://twitter.com/MarcinTyc/status/1712841441305583986 lista firm które importowany zboże z ua ciekawe po co mlekovicie zboże...?🤔😏

Właśnie z dzierżaw na gębe będe zaczynał schodzić. Wole dopieścic pewne dzierżawy na papierze, swoje grunty i mieć 60ha zadbanych niż 90 byle czego.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

W skrócie chodzi o to by krowę dobrze przygotować do laktacji w zasuszeniu a później zadbać o nią solidnie po wycieleniu by się solidnie rozdoiła i długo utrzymała mleko.

No cóż. Odpowiedź na zasadzie: trzeba o krowę dbać, będzie dużo doic. 😃 Pytam bardziej o metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

500l to u mnie przez cały rok nie spadnie🤣

 

Myślisz że to taki rarytas?

Wszystko spadło w bardzo dużych ulewach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
12 minut temu, soltys48 napisał:

Myślisz że to taki rarytas?

Wszystko spadło w bardzo dużych ulewach 

Lepiej tak niż wcale. U mnie 100litrow to nie spadło od siewu kukurydzy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1896
27 minut temu, soltys48 napisał:

Myślisz że to taki rarytas?

Wszystko spadło w bardzo dużych ulewach 

Tylko teraz to pewnie będzie normą, albo tak albo susza. Kiedy to pojawił się niż i padało przez 2-3 dni spokojnego deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    349

Teraz to wogle dziwne te deszcze popada chwilę i zaraz ta chmura ginie albo tak szybko leci że mało co popada.Kiedys jak padało to cała noc i dzień a teraz to najdzie chmura i jak by z wiadra wylał to taki deszcz to dużego pożytku nie zrobi 

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    948

A jak u was buraki cukrowe w tym roku? U nas cukrownia Dobrzelin jest problem z wyslodkami podpisali umowę z biogazownia- podobno dwoma i chłopów mają w poważaniu.... Strzała mi przywiózł za 3200  i za bardzo nie ma towaru dla chłopaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    273
4 godziny temu, ThePerkins napisał:

Zrobiłem swoją pełnoprocjówkę przepis dostałem i chciałbym sprawdzić czy faktycznie tyle białka ma?, gdzie to się robi ?. Bo jeśli ma to 5 stów do przodu bym był ...

Zadzwoń do przedstawiciela firmy paszowej z której bierzesz jakieś dodatki to ci to zbada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
4 godziny temu, ChiquitaB napisał:

500l to u mnie przez cały rok nie spadnie🤣

Dzisiaj poszedl pierwszy kawałek qq pod kosę 8.7t/ha i 31%

Spora wilgotność, na mielenie idealnie. U mnie w okolicach 21-24% i nie wiem czy przy takiej niskiej wilgotności da rade zakisić się to ziarko? Wiem z własnego doświadczenia, że nawet 43% ładnie zakisło bo było w okazyjnej cenie do kupienia no ale więcej trzeba było dać bo sucha masa niska.

5 godzin temu, ThePerkins napisał:

Ja już jestem w połowie V pokosu, resztę koniec października to z traw 1-1,5 belki z ha, lucerny 5... Z 4 pokossu 2 bele z ha, lucerny 7-8...

Pięknie się czyta jak to kto ile doi, jak idealne stado nic się nie psuje nie choruje tylko leją i pompują mleko a narzekają że źle... a jak jest na prawdę to kto wie ... 

 

Zrobiłem swoją pełnoprocjówkę przepis dostałem i chciałbym sprawdzić czy faktycznie tyle białka ma?, gdzie to się robi ?. Bo jeśli ma to 5 stów do przodu bym był ...

Agrocentrum robi klientom za darmo, jak obcy to 50zł analiza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    775

U nas mamy 3 stawy to 2 juz wyschły a do 3 jest dopuszczana woda że studni ale to ch daje nawet o tej porze roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12253

słabych masz współpracowników... mi bez problemu doradca z biofed bada kilka razy do roku... tylko ja od nich sporo paszy biorę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1896
41 minut temu, slawek74 napisał:

słabych masz współpracowników... mi bez problemu doradca z biofed bada kilka razy do roku... tylko ja od nich sporo paszy biorę...

Zarabiają to robią tacy współpracownicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12253

zarabiają ale tak jak u mnie też widzę korzyści ze współpracy z nimi... efekty też są tak więc korzyści z obu stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
43 minuty temu, ThePerkins napisał:

Też do biofeedu wysyłałem ... 

Bo jest przedstawiciel handlowy i jest doradca. Przedstawiciel opowie jaki to ich towar jest oh i ah, o cenach tylko gada, jak najszybciej towar wypchnąć i do widzenia, odpowiedzialności brak. No a doradca jednak coś pomoże, doradzi, weźmie próbke do analizy w zamian za współprace biorąc ich towar. Jeden i drugi bierze kase za sprzedaż tonażowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny słomy w sezonie 2020? W jakich cenach jesteście w stanie sprzedać słomę w Waszych regionach Polski? Czy warto sprzedać słomę z pola? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Temat dotyczący cen słomy w roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273040-ceny-slomy-2019/
       
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj