Polecane posty

MariuszDe    377
1 godzinę temu, kampl napisał:

No ja piernicze. Jak chcą pracować za darmo to zapraszam do mnie. Chętnie bardzo

Chłopie przeważnie to są osoby już przed emerytura którzy nic innego w życiu nie robily ja nie raz słyszałem że nie zlikwiduje bo co ja będę robił jak ja tylko to robiłem nic innego nie umiem mam już z 50 parę czy 60lat itd... tu naprawdę nie chodzi o zarobek z kilku krówek tylko o to żeby się czymś zająć...

Edytowano przez MariuszDe
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
3 godziny temu, Karol6130 napisał:

Niektórzy mówią nawet i 90%

U mnie były same powtórki 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
kizak napisał:

 A ja myślałem ,że kilka parek było ,a tu zapałkę na cztery ,a pół litra na raz ;) [taki obiegowy żarcik]😐

jak się pokombinuje to i na kilka litrówek się uskrobie 🤪 w nałóg można by popaść 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Aaa :D u mnie robią zawsze z badaniem plus nasienie deponują w rogu macicy do którego owulacja jest i skuteczność  zadowalająca. Teraz już tylko jałówki sexem robimy lżej się zawsze cieli jak ma jaloweczke. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    577

Przy HF to chyba nie ma większego znaczenia czy byk czy jałówka. Lepiej, bezpieczniej dobrze dobrać byka(ojca).

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    577

Wydawało mi się kiedyś że z bykami krowa później się cieli ale chyba mi się tylko wydawało. W takim przypadku ciele było by większe. Rasowe HF o zmoro jeśli chodzi o byki to kręgosłupy, mały łep, długie szczególnie tylne kończyny. Co innego inne rasy. Ostatnio miałem byka LM. Miał być mały z papierów ale krowa ze trzy tygodnie przechodziła względem HF i z 70 kg miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105
1 godzinę temu, MariuszDe napisał:

Chłopie przeważnie to są osoby już przed emerytura którzy nic innego w życiu nie robily ja nie raz słyszałem że nie zlikwiduje bo co ja będę robił jak ja tylko to robiłem nic innego nie umiem mam już z 50 parę czy 60lat itd... tu naprawdę nie chodzi o zarobek z kilku krówek tylko o to żeby się czymś zająć...

No przecież wiem. A już dodam że w rolnictwie to o ile zarządzanie stadem i polem wymaga umiejętności to ogrom pracy jest często właśnie dla takich dziadków lub robota którą każdy głupi będzie umiał zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16
Akardin napisał:

Jak tam u Was z parametrami w mlekovicie ? U mnie strasznie spada wszystko a próby które robię w innym laboratorium wychodzą bardzo dobrze ..... Tak opierdalają w biały dzień .... 

Niestety jest to bardzo denerwujące że co miesiąc po kilka k przycinają na wypłacie w ten sposób. Człowiek by chciał rozwijać chodowle, ale jak widzę jak mnie traktują jako kontrahenta to się odechciewa wiązać z tym przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1844
4 minuty temu, Burn001 napisał:

Niestety jest to bardzo denerwujące że co miesiąc po kilka k przycinają na wypłacie w ten sposób. Człowiek by chciał rozwijać chodowle, ale jak widzę jak mnie traktują jako kontrahenta to się odechciewa wiązać z tym przyszłość.

Zawsze możesz iść do mleczarni gdzie na starcie będziesz miał -20gr ale lepsze parametry xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Uwierz mi że byłem w dużo gorszej mleczarni niż jestem obecnie, ale to nie jest argument. Wracając do tematu tł 4,17 bi 3,45 <20000 2,21 u lidera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Jest jeden skuteczny sposób żeby nie denerwować się parametrami w mlekovicie. Jak otwierasz kopertę z fakturą trzeba szybko zasłonić ręką sekcję z tłuszczem i białkiem i skupić się na cenie. Jest to jedyna skuteczna metoda. U mnie pomogło i mogę polecić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
8 godzin temu, Burn001 napisał:

Uwierz mi że byłem w dużo gorszej mleczarni niż jestem obecnie, ale to nie jest argument. Wracając do tematu tł 4,17 bi 3,45 <20000 2,21 u lidera

Brutto, netto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
10 godzin temu, Troker1979 napisał:

Wydawało mi się kiedyś że z bykami krowa później się cieli ale chyba mi się tylko wydawało. W takim przypadku ciele było by większe. Rasowe HF o zmoro jeśli chodzi o byki to kręgosłupy, mały łep, długie szczególnie tylne kończyny. Co innego inne rasy. Ostatnio miałem byka LM. Miał być mały z papierów ale krowa ze trzy tygodnie przechodziła względem HF i z 70 kg miał.

Dlatego ja już nie kryje lm mniejszych sztuk bo zawsze tak miałem że krowa przenosi z 2 tygodnie i porody do cięższych trzeba zaliczyć 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
13 godzin temu, slawek74 napisał:

byków nie zamierzam trzymać.... a koledzy dwa lata wstecz o tym szieleniu pisali a że miałem sztuki ustawiane po kilka na raz więc spóbowałem i się udawalo a to ,,110%,, to taki że tak powiem przykładowe że da się więcej niż jedno ciele ze słomki jałówki z tych prób będą teraz kryte akurat sam inseminuję i wiem że się da ....

Mi się ostatnio wycielily 3 jalowki , które pokryłem jedna słomka i dały 3 jaloszki. Ale to pierwszy przypadek,  a chyba że 3 razy tak próbowałem. Ale mialem już 2 razy że jedna krowa dała dwie jaloszki bliźniaczki,  a druga z tej słomki byczka. A dzielenie na pół to u mnie norma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
Pablo16 napisał:

10 godzin temu, Troker1979 napisał:

Wydawało mi się kiedyś że z bykami krowa później się cieli ale chyba mi się tylko wydawało. W takim przypadku ciele było by większe. Rasowe HF o zmoro jeśli chodzi o byki to kręgosłupy, mały łep, długie szczególnie tylne kończyny. Co innego inne rasy. Ostatnio miałem byka LM. Miał być mały z papierów ale krowa ze trzy tygodnie przechodziła względem HF i z 70 kg miał.

Dlatego ja już nie kryje lm mniejszych sztuk bo zawsze tak miałem że krowa przenosi z 2 tygodnie i porody do cięższych trzeba zaliczyć 

pierwszy lepszy z lm nie koniecznie będzie mały tu też trzeba dobierać by rodziły się małe cielaki... sam niedawno odbieraĺem poród od jałówki pokrytej lm (była to jej ostatnia szansa) i cielak był spory a zwłaszcza na jałówkę teraz zamówiłem lm z urodzeniem małe cielaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939

Sami zacielacie ?, u mnie od tej pory co insyminator się rozbił samochodem katastrofa z skutecznością i zastnawiam się czy kursu nie zrobić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225

ja sam pewnie blisko 10 lat wygoda i pieniądz w portfelu za koszt usługi można dołożyć do droższego nasienia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proxima84    22

Tylko że te droższe nasienie niekoniecznie jest lepsze. Jak za dużo w genetykę zajść to potem krowy na wkładki trzeba ustawiać i zastrzyki bo wogóle cyklu nie mają. 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
Proxima84 napisał:

Tylko że te droższe nasienie niekoniecznie jest lepsze. Jak za dużo w genetykę zajść to potem krowy na wkładki trzeba ustawiać i zastrzyki bo wogóle cyklu nie mają. 

bierz mniej... ☘️

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8115
13 minut temu, ThePerkins napisał:

Sami zacielacie ?, u mnie od tej pory co insyminator się rozbił samochodem katastrofa z skutecznością i zastnawiam się czy kursu nie zrobić... 

Proponowałbym na odwrót. Najpierw spróbuj się nauczyć zacielać, potem idź na kurs

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj