Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AGROTOM    32
45 minut temu, Proxima84 napisał:

Tylko że te droższe nasienie niekoniecznie jest lepsze. Jak za dużo w genetykę zajść to potem krowy na wkładki trzeba ustawiać i zastrzyki bo wogóle cyklu nie mają. 

Tu nie chodzi o markę ani technologię samochodu wybitnie wyczynowego tylko o umiejętność jego opanowania. Sam nie jestem najlepszym kierowcą ,ale im  szybciej to zrozumiemy tym lepiej dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209

Kiedyś nie było opon zimowych samochody miały na tył napęd bez absu i różnych wspomagan i jakoś ludzie jeździli..😏

4.42tł 3.56bi ilość 15-25tys 2.44brutto mlekpol 🙃

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8109

Po samym kursie wątpię, ale życzę jak najlepiej. Jednodniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGROTOM    32
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

Kiedyś nie było opon zimowych samochody miały na tył napęd bez absu i różnych wspomagan i jakoś ludzie jeździli..😏

4.42tł 3.56bi ilość 15-25tys 2.44brutto mlekpol 🙃

To nie  są moje wymarzone czasy , ale jak już przyszło w nich żyć to do kiedy da się to trzeba się przystosowywać.   Ps. W czasach gdy nie było opon zimowych   spora część  ludzi z tego forum pytała by się ile wioska kosztuje prz teraźniejszej produkcji , a teraz hektar to niezły wydatek przy cenie 2.44 za litr

 

Edytowano przez AGROTOM
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8109
32 minuty temu, Bercik92 napisał:

W shiuzu był 2 lub 3 dniowy 

Wiadomo ile można się na takim kursie nauczyć. 2 lata temu zapisałem się na tygodniowy, ale z przyczyn niezależnych ode mnie musiałem zrezygnować. I tak od tych dwóch lat nie mogę się zebrać, żeby to zrobić. Zawsze coś nie pasuje, bo ten kurs miał być wyjazdowy, a na krótszy nie chcę iść

Kiedyś takie kursy były szesciotygodniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209

Brat robił na początku 2020r. Z początku słabo mu szło i nie mógł zacielić ale z czasem nabrał wprawy. I teraz jest wygoda bo jedna osoba sama zacieli a kiedyś jak do byka się prowadziło to trzeba było iść we dwójkę i to albo krowa była dzika albo byk był ciapą....🫣😏

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
ThePerkins napisał:

Zapisałem się, w styczniu będzie. Zobaczymy czy będzie ze mnie insyminator xD 

do kogo sie zapisałeś? ja robiłem w konradzie ale napewno warto się przylożyć i zrobić kurs..


Qwazi napisał:

Po samym kursie wątpię, ale życzę jak najlepiej. Jednodniowy?

kurs u mnie trwał tydzień i nie wiem czy bez kursu bym się odważył...


Proxima84 napisał:

Przy 20-40 sztukach nie warto robić kursu. 

z takim podejściem to nie warto nic robić.... połoźyć się i narzekać robiłem mając 20+ krów...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

Ja sam próbuje się uczyć na krowach do odstrzału. Czasem idzie elegancko, znajdę szyjkę macicy i przecisnę kateter a czasem można powiedzieć że sam wpada. A czasem szyjkę ciężko wymacać albo ciężko przejść przez trzon macicy a czasem trafić trudno. Nie jest to takie łatwe. Na kurs nie ma czasu po nie ma komu bydła w opiece zostawić. Większe okienko w sezonie wypaśnym ale znowu innej roboty zawalenie. Ponoć teraz to taki kurs to d*pa. Uczą na manekinie krowy, który nie wierzga, nie rusza się. Nie ma już zajęć w ubojni, rzeźni. A krowy są różne, każda inna jeśli chodzi o wielkość, kształt układu rozrodczego. No i te grzebanie w d*pie niekoniecznie każdemu się spodoba.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8109
43 minuty temu, slawek74 napisał:

kurs u mnie trwał tydzień i nie wiem czy bez kursu bym się odważył...

A u mnie nie trwał wcale

 

13 minut temu, Troker1979 napisał:

Ja sam próbuje się uczyć na krowach do odstrzału. Czasem idzie elegancko, znajdę szyjkę macicy i przecisnę kateter a czasem można powiedzieć że sam wpada. A czasem szyjkę ciężko wymacać albo ciężko przejść przez trzon macicy a czasem trafić trudno. Nie jest to takie łatwe. Na kurs nie ma czasu po nie ma komu bydła w opiece zostawić. Większe okienko w sezonie wypaśnym ale znowu innej roboty zawalenie. Ponoć teraz to taki kurs to d*pa. Uczą na manekinie krowy, który nie wierzga, nie rusza się. Nie ma już zajęć w ubojni, rzeźni. A krowy są różne, każda inna jeśli chodzi o wielkość, kształt układu rozrodczego. No i te grzebanie w d*pie niekoniecznie każdemu się spodoba.

Pogadaj z jakim starym inseminatorem, to Ci pokaże parę tricków. Między innymi na to, żeby się krowa nie wierciła😉. Najlepiej żeby to był taki, co już kończy swoją działalność. Na pewno to pomoże w nauce😉. Powodzenia 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

U nas ciężko z inseminatorami dlatego warto samemu umieć. Jeden dostał fuchę w weterynarii, drugi odszedł na emeryturę i został tylko wet co kryje za karę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proxima84    22
1 godzinę temu, Soltys85 napisał:

Piątnica 3,22 brutto, z tego 10gr na udziały. Bialko~3,6 tłuszcz 4,4. Wesołych Swiat

Mleko w sklepie po tyle jest 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6785
45 minut temu, mate12345 napisał:

bez przesady, z piątnicy 2% około 4,3zł

ostatnio była promocja w stokrotce przy zakupie 2-óch drugie 50 % taniej czyli wychodziło po 3 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1604
2 godziny temu, Qwazi napisał:

A u mnie nie trwał wcale

 

Pogadaj z jakim starym inseminatorem, to Ci pokaże parę tricków. Między innymi na to, żeby się krowa nie wierciła😉. Najlepiej żeby to był taki, co już kończy swoją działalność. Na pewno to pomoże w nauce😉. Powodzenia 

No też uważam ze ten cały kurs to przerost formy nad treścią lepiej pogadać z kimś kto to robi I się na tym zna niech pokaże wytłumaczy co i jak lepszy będzie z tego pożytek niż ten kurs na odpieprz. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Ja byłem na tygodniowym,  ćwiczyliśmy na ubojni :d jak ktoś przeszedł kateterem szyjkę sztuki która nie jest w ruji to jak ma ruje tym bardziej sobie poradzi. No chyba że jest szyjka przyrośnięta do boku gdzieś czy coś i nie da się dobrze złapać. Teraz wet mi zaciela. I też jest dobrze :D nie wiem czy taniej czy drożej,  na pewno wygodniej 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    938

 

4 godziny temu, slawek74 napisał:

do kogo sie zapisałeś? ja robiłem w konradzie ale napewno warto się przylożyć i zrobić kurs..

 

mchirz bo mam kontener i biorę od nich słomki.

U mnie póki robił stary inseminator było wszystko okej, miał wypadek a wiek już leciwy to i zdrowie słabe i nie robi.. Od tej pory skuteczność, nie będę już mówił ...

Też wolałbym więcej zapłacić a niech to łapie w końcu ale co z tego że płacę xD, więc trzeba będzie spróbować trudno, stado małe ciągnąć długo tego też nie mam zamiaru ale jeszcze trzeba więc i zacielenia muszą być ...

Z tego co mówili mi przez tel to jedziemy na jakąś oborę to handlarze zwożą i uczymy się tam ...

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez lucekxxx
      This could be your lucky break, enter now!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj