Polecane posty

robertrolnik27    226

Mylisz się. Ja kupowałem te siatki z reklam już kilka lat temu i mam do dziś a połowę ceny tych nowych zielonych a na początku nawet taniej bo 1.5 zł za m2

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12280

mam i dwie białe tylko nowe jeszcze pod nimi nie odkrywałem....


ktoś tu na nie narzekał że za szczelne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    793

Miałem i potwierdzam, myszy mi sito pod nimi zrobily. Do tego wiatr pod nimi to jak pod folią,  większość odsprzedałem za te pieniądze co kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    590

Też miałem problem z myszami masakryczny. Pryzmę piachem obsypuje i obsypywałem i nie gniło dużo ale woda zaciekała i masakrycznie to się grzało. Sypię teraz na koniec po wierzchu ze 100 kg soli(wiem że niewskazane do mlecznych ale taka ilość raczej nie zrobi różnicy), okrywam bardzo grubą folią, przed obsypaniem na to resztki starej, piach i siatki i trochę opon by nie odfrunęły. U mnie bez siatek nawet po solidnym obsypaniu piachem, ziemią czarne ptaki robią rzeszoto. Do tego 9 kotów terrorystów z własnej hodowli. Mysz polnych i szczurów nie jedzą ale zabijają dla sportu. Pełnią dyżury przy pryźmie. Co najbardziej pomogło z tego wszystkiego trudno wskazać ale strat zero i nawet przy słabym wybieraniu kicha zimna przynajmniej do ciepłej wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
3 godziny temu, slawek74 napisał:

mam i dwie białe tylko nowe jeszcze pod nimi nie odkrywałem....

 

ktoś tu na nie narzekał że za szczelne....

 

 

3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Miałem i potwierdzam, myszy mi sito pod nimi zrobily. Do tego wiatr pod nimi to jak pod folią,  większość odsprzedałem za te pieniądze co kupiłem.

To chyba inne u mnie już 4-5 lat i problemów nie ma u mnie normalne dziurki są jak w tych zielonych mini są cięższe się to na + akurat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7496
5 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Mam siatki od 2011 i nie widzę wygodniejszego systemu. wcześniej pryzmy teraz silosy.

Zero ziemi i piachu tylko worki obciążeniowe i opony .

Co do trutki to bym się nie odważył przy paszowozie , jad kiełbasiany to mega trucizna...

Myślisz, że z trawą nie wciągasz żadnej pociętej myszy albo żaby? 😉 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    199

U  mnie kret raz byl w balocie :D krową to bym nie ryzykował ale byki zjadły :D po za tym to jad w warunkach beztlenowych się wytwarza chyba. Czyli tak jak w balocie owiniętym folia a jak do paszowwozu wrzucisz świeża to nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    889
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Myślisz, że z trawą nie wciągasz żadnej pociętej myszy albo żaby? 😉 

Kurła... U mnie kot się trafił 🤣 a dosłownie w zeszłym tygodniu kura 🤣

Ale to świeżo zakopane było w pryzmie kukurydzy przez jakiegoś zwierzaka. Dobrze, że tak na łyżkę trafiło że jedni jak i drugie było widać przy braniu z pryzmy 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    307

Kiedyś miałem w beli czaszkę, chyba lisa. 90 % pmru musiałem szuflować bo krowy nie jadły. A kuzyn kota zmielił w trakcie mieszania, wskoczył do uruchomionego paszowozu jak sypał kiszonkę z kuku.... Samobójca🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7496

U mnie w zeszłym roku lis od sąsiada znosił sobie kury do mnie w qq bo nie miał gdzie zakopać zmarznięte 😁 z 10szt wywaliłem. 

  • Haha 1
  • Confused 2
  • Sad 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
24 minuty temu, RusiL napisał:

Kiedyś miałem w beli czaszkę, chyba lisa. 90 % pmru musiałem szuflować bo krowy nie jadły. A kuzyn kota zmielił w trakcie mieszania, wskoczył do uruchomionego paszowozu jak sypał kiszonkę z kuku.... Samobójca🤷‍♂️

Może z myszami kuku była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    158

Kiedyś to ja zrobiłem sobie Sasiek z beli w stodole na zboże kurna jak zabierałem później te bele to może że 20 szczurów później z 4 bele do wywalenia 

Sianokiszonka 

A ja kiedys znalazłem spory kawałek słoniny w kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    55

Kości czy kawałki mięsa to przeważnie psy zakopują na potem bo lubią z zapaszkiem 😂. Jak ktoś chce to mam kilka kotów na zbyciu, tylko złapać trzeba samemu 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    402
1 godzinę temu, WitekRolnik napisał:

Mlekpol za listopad, ilość 5 422l

Tł. 4.13 Bi. 3.22

Cena 2.23 brutto RR  i od tego -2 gr na udział.

 

Bardzo dobra cena ja w Inter Milku miałem 1,85 i nawet jakbym przekroczył tak jak Ty 5tys to by mi doszło + 2grosze 

Edytowano przez MariuszDe
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3307

@MariuszDe Dzięki, no to fakt też się z tej ceny cieszę, u mnie za samo to, że udało się przekroczyć ten próg 5 tyś to jest już +10 gr, za grudzień z ceną powinno być delikatnie lepiej bo troszkę parametry mi poszły do góry. A tak wgl to teraz już między nami przy podobnej ilości zrobiła się dość znaczna różnica cenowa, i tak szczerze mówiąc to nie myślałeś zmienić mleczarni, bo jednak za tą samą pracę otrzymywać dużo mniej to krótko mówiąc jest trochę niesprawiedliwe ;)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    402
41 minut temu, WitekRolnik napisał:

@MariuszDe Dzięki, no to fakt też się z tej ceny cieszę, u mnie za samo to, że udało się przekroczyć ten próg 5 tyś to jest już +10 gr, za grudzień z ceną powinno być delikatnie lepiej bo troszkę parametry mi poszły do góry. A tak wgl to teraz już między nami przy podobnej ilości zrobiła się dość znaczna różnica cenowa, i tak szczerze mówiąc to nie myślałeś zmienić mleczarni, bo jednak za tą samą pracę otrzymywać dużo mniej to krótko mówiąc jest trochę niesprawiedliwe ;)

Mlekpol wogóle nie jeździ Mlekovita kilka wiosek dalej niby jeździ ale do takiej ilości nie będą przyjeżdżać reszta Łazorko Polmlek i Figand płacą podobnie a dla Włoszczowej też ilość zbyt mała.

Edytowano przez MariuszDe
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3307

@MariuszDe No to w takim razie nie za ciekawa sytuacja tam u Ciebie ;) A duża szkoda, że Mlekpol ani Mlekovita nie jest do ogarnięcia, bo jakby nie patrzeć na tej różnicy cenowej to w skali roku to już nie jest to mały pieniądz... miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości polepszy się sytuacja w Twoim regionie z dostępnością tych mleczarni :)

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    402
2 minuty temu, WitekRolnik napisał:

@MariuszDe No to w takim razie nie za ciekawa sytuacja tam u Ciebie ;) A duża szkoda, że Mlekpol ani Mlekovita nie jest do ogarnięcia, bo jakby nie patrzeć na tej różnicy cenowej to w skali roku to już nie jest to mały pieniądz... miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości polepszy się sytuacja w Twoim regionie z dostępnością tych mleczarni :)

Chyba akurat jeśli chodzi o Mlekpol to oni i tak nie chcą brać małych dostawców Ty jak już od dawna oddajesz to biorą ale nowych małych nie chca

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3307

@MariuszDe No to akurat z tym Mlekpolem to prawda, że małych za bardzo nie chcą brać, chyba, że idealnie pasuje na trasie to wezmą, ostatnio kierowca mówił, że na jednej z jego tras to 2 takich co mają 500-600L na odbiór niedawno doszło, ale to akurat z jednej wioski więc idealnie pasowało, bo przez tą wioskę Mlekpol jeździ więc no czasem trzeba być w tym odpowiednim miejscu i czasie. No my do Mlekpolu oddajemy od 2008r, więc już kawał czasu, kurcze jak ten czas szybko leci ;)

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj