Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateusz1q    1894

ThePerkins insEminator nie insYminator chyba z 5 razy powtórzyłeś a zwracam uwagę nie że złośliwości tylko z dbałosci o nasz wizerunek 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Ja jestem inseminatorem od 6-7 lat jakoś mamy około 40 szt krów i jak najbardziej się opłaca. 

A jeszcze najlepszą opcją jest mieć aplikacje sol z modułem inseminator, bajka. 

Na początku musiałem się męczyć z tymi papierami a teraz inseminacja to przyjemność. 

Ogólnie polecam sol też bardzo pomaga. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    307

ja jak w shiuzie robiłem to 2 dni teorii i 3 wyjazdy do rzeźni i jakoś ta robota wychodzi. 

A moduł w soli to bajka😎

Edytowano przez RusiL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12281

też sol używam ...👍


ThePerkins napisał:

mchirz bo mam kontener i biorę od nich słomki.

kupiłeś czy dzierżawa? mi z nimi współpraca nie odpowiada byki nie pasowały i przedstawiciel straszny natręt 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8388
26 minut temu, robertrolnik27 napisał:

Ja jestem inseminatorem od 6-7 lat jakoś mamy około 40 szt krów i jak najbardziej się opłaca. 

A jeszcze najlepszą opcją jest mieć aplikacje sol z modułem inseminator, bajka. 

Na początku musiałem się męczyć z tymi papierami a teraz inseminacja to przyjemność. 

Ogólnie polecam sol też bardzo pomaga. 

Inseminatorowi tak. Dla hodowcy są lepsze programy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Elegancko 😎👌

Ja też robiłem kurs w shiuzie ale chyba od nich odejdę, kupię swój kontener i będę nie zależny zamówie nasienie gdzie chcę. Nie ma co się oszukiwać ale shiuz nie ma najlepszych byków. 

3 minuty temu, Qwazi napisał:

Inseminatorowi tak. Dla hodowcy są lepsze programy

Sol to nie jest program do inseminatorow to jest program do zarządzania stadem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8388
7 minut temu, robertrolnik27 napisał:

Elegancko 😎👌

Ja też robiłem kurs w shiuzie ale chyba od nich odejdę, kupię swój kontener i będę nie zależny zamówie nasienie gdzie chcę. Nie ma co się oszukiwać ale shiuz nie ma najlepszych byków. 

Sol to nie jest program do inseminatorow to jest program do zarządzania stadem 

W nim jest moduł dla inseminatora. On jest ok. Natomiast ten dla hodowcy, do zarządzania stadem dla mnie słaby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    590

Ja mam kontener w shuizie. W danym momencie zawsze można wybrać coś dla siebie za rozsądne pieniądze. Jałówki śliczne się rodzą a te kilka co na razie weszło do stada bardzo na plus. Trudno i tylko powiedzieć coś o ich żywotności bo to pierwiastki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8388

No i super. Najważniejsze, żeby się było zadowolonym. Dla mnie tam jest za skąpo 

7 minut temu, robertrolnik27 napisał:

Mi wystarcza. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
11 minut temu, Troker1979 napisał:

A minus to opłata za obsługę kontenera chyba że się dużo bierze to za darmo.

Ja miałem za darmo. 

 

12 minut temu, Qwazi napisał:

No i super. Najważniejsze, żeby się było zadowolonym. Dla mnie tam jest za skąpo 

 

Tak z ciekawości, czego tam Ci brakuje?

Wczoraj wieczorem 55 szt zrobiona w tym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    590

Jak skumulowały mi się zamówienia to ubiegły rok miałem gratis. A tak to coś koło 40 zł miesięcznie. Z jałówkami to mam do pokrycia rocznie ze 35 sztuk. Jak dobrze idzie to mniej niż 50 słomek potrzeba rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28
Qwazi napisał:

Inseminatorowi tak. Dla hodowcy są lepsze programy

to znaczy jakie? trochę przeglądałem programów i sol wydaje się ok (tyle że dla mnie płatny 275rocznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    947
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

też sol używam ...👍

 

kupiłeś czy dzierżawa? mi z nimi współpraca nie odpowiada byki nie pasowały i przedstawiciel straszny natręt 🤪

 

Dzierżawa, u mnie przedstawiciel spoko póki co. 

 

Tu mam 120zł/rok, na moje stado w zupełności wystarczy i to ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8388
1 godzinę temu, robertrolnik27 napisał:

Tak z ciekawości, czego tam Ci brakuje?

 

11 minut temu, strzymek napisał:

to znaczy jakie? trochę przeglądałem programów i sol wydaje się ok (tyle że dla mnie płatny 275rocznie)

Napiszcie, co widzicie w aplikacji,  przy konkretnej sztuce, to Wam napiszę precyzyjnie, bo już nie pamiętam szczegółowo, jak to w SOL wygląda. Najlepiej przy takiej, która jest zacielona. Jakie tam są informacje po kolei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7496

Dzisiaj w radiu zasłychnąłem, że 2% 2zł za litr, ale przy zakupie 12 litrów 🤣


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    199
3 godziny temu, ThePerkins napisał:

 

mchirz bo mam kontener i biorę od nich słomki.

U mnie póki robił stary inseminator było wszystko okej, miał wypadek a wiek już leciwy to i zdrowie słabe i nie robi.. Od tej pory skuteczność, nie będę już mówił ...

Też wolałbym więcej zapłacić a niech to łapie w końcu ale co z tego że płacę xD, więc trzeba będzie spróbować trudno, stado małe ciągnąć długo tego też nie mam zamiaru ale jeszcze trzeba więc i zacielenia muszą być ...

Z tego co mówili mi przez tel to jedziemy na jakąś oborę to handlarze zwożą i uczymy się tam ...

Wydaje mi się że w samej inseminacji to nie ma jakiejś filozofi . Opowiedz jak to robi. Nasienie przywozi w kontenerze ? Jak rozmraża? 

 

4 godziny temu, Troker1979 napisał:

no kuźwa w d*pie nie trzeba grzebać

Dokładnie.  A po za tym jak robiłem sam to często zapominałem poprostu zacielic :D a jak zadzwonię to on zapisuje i na pewno przyjezdza. W sezonie jak prace polowe i gdzieś w terenie jestem  mówię mu która sztuka przyjezdza, bada jak jest wszystko ok to zaciela i tyle. Mam nadzieję że Sławek zrozumie na czym polega to ''wygodniej,,. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2263
15 godzin temu, Bercik92 napisał:

Kiedyś nie było opon zimowych samochody miały na tył napęd bez absu i różnych wspomagan i jakoś ludzie jeździli..😏

4.42tł 3.56bi ilość 15-25tys 2.44brutto mlekpol 🙃

 Słowo   ,, jakoś '''to klucz .  Trzydzieści kilka lat temu ,to nie kupiłeś absolutnie zadnej opony ,drogi dziurawe ,paliwo na kartki   ,śniegiem zajeba.. ,części brak  ,samochody drgie , a każda ruina na siłę reanimowana i utrzymywana przy życiu  , ,jak jechałeś to jak z jajkiem ,żeby po drodze choć a się nie rozkaraczył ,samochody łaciate ,pokorodowane jak jaśnista ,chmura dymu bo żadne euro nie panowało nad sytuacją ,a co jakiś czas stoi rozkaraczony na drodze a właściciel z torbą ,,serwisową'' się grzebie w nim ..   W tym czasie byłem w niemczech ,i za głowę łapałem się ,z jaką prędkością zjeżdżali ze skrzyżowania ,by jak najwięcej przez to skrzyżowanie przejechało ,a w Polsce w tym czasie to tylko brum ,brum ,co by choć tego łyk paliwa za wiele nie spalił ,i co by coś się nie urwało .    To są dwie rzeczywistości 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12281
kizak napisał:

15 godzin temu, Bercik92 napisał:

Kiedyś nie było opon zimowych samochody miały na tył napęd bez absu i różnych wspomagan i jakoś ludzie jeździli..😏

4.42tł 3.56bi ilość 15-25tys 2.44brutto mlekpol 🙃

 Słowo   ,, jakoś '''to klucz .  Trzydzieści kilka lat temu ,to nie kupiłeś absolutnie zadnej opony ,drogi dziurawe ,paliwo na kartki   ,śniegiem zajeba.. ,części brak  ,samochody drgie , a każda ruina na siłę reanimowana i utrzymywana przy życiu  , ,jak jechałeś to jak z jajkiem ,żeby po drodze choć a się nie rozkaraczył ,samochody łaciate ,pokorodowane jak jaśnista ,chmura dymu bo żadne euro nie panowało nad sytuacją ,a co jakiś czas stoi rozkaraczony na drodze a właściciel z torbą ,,serwisową'' się grzebie w nim ..   W tym czasie byłem w niemczech ,i za głowę łapałem się ,z jaką prędkością zjeżdżali ze skrzyżowania ,by jak najwięcej przez to skrzyżowanie przejechało ,a w Polsce w tym czasie to tylko brum ,brum ,co by choć tego łyk paliwa za wiele nie spalił ,i co by coś się nie urwało .    To są dwie rzeczywistości 

Kaziu to już bardziej 40 a nie 30 lat temu 🤭😁


opony zimowe tak bardziej znowu zagościły po 2000 roku...


ale zazwyczaj wcześniej to zjeżdżało się wszystkie do ,,zera,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    402
33 minuty temu, Bercik92 napisał:

Nie przesadzaj. Chyba nie było aż tak źle..🫣😉

Było gorzej niż źle poczytaj sobie statystyki wypadków.Na początku lat 90 w Polsce było 5 mln aut osobowych pod koniec lat 90 już 10mln jeśli chodzi o wypadki to najgorszy był rok 97 w którym zginęło ponad 7300 osób a w roku 2022 mamy ponad 25 mln aut osobowych i 1800 osób zginęło na drogach czyli jest różnica.kiedys były 2 auta na wioskę i to jeszcze jakie stare maluchy duże fiaty a jak już był polonez to ojejku  a teraz 2 lub więcej w każdym domu.slabo pamiętam początki lat 90 ale nawet wracając do czasów przed wejściem do UE jak sobie przypomnę te nasze drogi...masakra a teraz wszędzie asfalt wioska z wioska połączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    43

mlekovita 2,22 brutto za listopad dodatek za ocenę  w tym premia jednorazowa za listopad 5gr, to po nowym roku może 2zł netto nie wyjść 

ilość nie całe 25tyś 

tłuszcz 4,2 

białko 3,25

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj