Polecane posty

alfa    1204
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Życia za niego nie przeżyjesz a może miał gotówkę i poszło wszystko bez krechy. Trzeba się cieszyć że są tacy goście. Dla tego co sprzedaje to lux klient bo kasę konkretną zapłaci a i dla okolicznych rolników też dobrze bo ile tych ha nakupi po takiej cenie ? Kupi 5-7 ha i spokój na kilka lat bo bank więcej krechy nie chce dać. Mi na wiosnę też gość proponował ziemię po 70 tys za ha. Twierdził że ludzie jeżdżą i się pytają czy nie sprzeda albo odda im w dzierzawe. Ale że ze mną dobrze żyje i przez miedzę mamy to najpierw mi zaproponował. Najpierw zapytałem czy to za całą działkę 2 ha a później  kulturalnie kazałem mu się popukac w głowę. I nikt chętny na te jego hektary się nie znalazł. 

No niestety kredytowal i to było kilkanascie ha łącznie . Chwalił się w grudniu dla kolegi swojego że 26 ma raty za tą ziemię na 15 lat  a w kwietniu jak żyć chlopy jak żyć nawozów nie dał zboże lipa kuku do kostki zielskiem zarosla .  Zaraz na chleb nie będzie trzeba protest organizować w mleczarni . Prawda kupi 5 7 czy 10 o bank już nie da . Ale są inni którzy tyle będą musieli zapłacić i zanim oni ponakupuja te 5 czy 7 to zejdzie.  A mi np nie uśmiecha się płacić po 150 . 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
16 minut temu, DanielFarmer napisał:

Jeszcze mleko za drogie....w niedalekiej w sumie okolicy poszło 2,5ha za 400k 🙈

To i tak mało , nie daleko poszło ponad 200k za ha, bo działka sąsiadującą. Normalnie wielkie oklaski dla takich bałwanów, "dam więcej bo dlaczego sąsiad lub inny ma wsiąść"

Edytowano przez adamowicz84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
1 godzinę temu, alfa napisał:

No niestety kredytowal i to było kilkanascie ha łącznie . Chwalił się w grudniu dla kolegi swojego że 26 ma raty za tą ziemię na 15 lat  a w kwietniu jak żyć chlopy jak żyć nawozów nie dał zboże lipa kuku do kostki zielskiem zarosla .  Zaraz na chleb nie będzie trzeba protest organizować w mleczarni . Prawda kupi 5 7 czy 10 o bank już nie da . Ale są inni którzy tyle będą musieli zapłacić i zanim oni ponakupuja te 5 czy 7 to zejdzie.  A mi np nie uśmiecha się płacić po 150 . 

Jak będę musieli ? Nikt im pistoletu nie przystawia do głowy. Nie ma przymusu że musi kupic a sprzedający może zarzyczyc sobie i 500 tys za ha. A dostanie tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić. Ja tam wam zazdroszczę. Jebn.al bym te krowy dawno jakby mi takie ceny ktoś za kupno ziemi oferował albo dzierżawy. Przecież to można leżeć do góry wentylem i nic nie robić 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
1 minutę temu, krzychu121 napisał:

Jak będę musieli ? Nikt im pistoletu nie przystawia do głowy. Nie ma przymusu że musi kupic a sprzedający może zarzyczyc sobie i 500 tys za ha. A dostanie tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić. Ja tam wam zazdroszczę. Jebn.al bym te krowy dawno jakby mi takie ceny ktoś za kupno ziemi oferował albo dzierżawy. Przecież to można leżeć do góry wentylem i nic nie robić 

Jak bym miał jeszcze z 2 ha to nawet bym chyba tak zrobił , niech płaci co miesiąc za jeden ha i prawie jak wyplata co miesiąc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1204

Pewnie duża część tak zrobi ale większość ma zobowiązania a te ceny u nas zrobiły się przez mleko po 3 zł i zaczęli głupiec od mniej więcej września 22 a teraz np gość wspominał rok temu że za rok będzie sprzedawać pytam się po ile mówi z 70 dasz będzie dobrze teraz z nim gadam a on że 70 ale z 1 z przodu bo po 150 już płacą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76

👍

Niektórych to powinno się na kolano i paskiem po gołym tyłku lać i patrzeć czy równo puchnie , aby szkodzą innym rolnikom 

Edytowano przez adamowicz84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
4 godziny temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Na roślinność się przeżucą 🤔 

Oto w tym wszystkim chodzi, pierwsze zagraniczne spółki wykupiły za zgodą kolaborantów przemysł rolny, na dogodnych warunkach dla siebie go prowadzą a teraz będą tłamsić ceny w skupie tak abyś sam zaprzestał produkcji przy czym unia cię zachęci a na końcu będą sprowadzać żywność z innych krajów czy kontynentów plus sztuczna żywność i będą trzymać bałwanów za mordę 

53 minuty temu, DanielFarmer napisał:

Jeszcze mleko za drogie....w niedalekiej w sumie okolicy poszło 2,5ha za 400k 🙈

Ten co kupił to mistrz liczenia, za te 400 tys to ile by kupił zboża gotowego 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Spłaci połowę za swojego życia, drugą połowę syn i w sam raz wnuczek będzie miał spłacone żeby sprzedać i przepieprzyć kasę.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Też dlatego dziwię się wam że tak przeżywacie że ktoś tyle kasy wydał na ziemię zamiast się cieszyć że możecie po tyle sprzedać. Nikt z was nie wie czy wasze dzieci będą chciały dalej po was gospodarzyć albo czy nie wymsla durnych przepisów że nie będzie się opłacało hodować zwierząt czy uprawiać roli i ta ziemia może być wtedy nic nie warta. Nie ma co się zawzinac i za wszelką cenę powiększać areał a jak jest taka możliwość to trzeba zmniejszyć i inwestować kasę w inna branże 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1842
20 minut temu, krzychu121 napisał:

Też dlatego dziwię się wam że tak przeżywacie że ktoś tyle kasy wydał na ziemię zamiast się cieszyć że możecie po tyle sprzedać. Nikt z was nie wie czy wasze dzieci będą chciały dalej po was gospodarzyć albo czy nie wymsla durnych przepisów że nie będzie się opłacało hodować zwierząt czy uprawiać roli i ta ziemia może być wtedy nic nie warta. Nie ma co się zawzinac i za wszelką cenę powiększać areał a jak jest taka możliwość to trzeba zmniejszyć i inwestować kasę w inna branże 

 

Ja nie przeżywam co ktoś robi z kasą. wk***ia mnie tylko póżniejsze stękanie, płacz i lament jak to ciężko 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
14 minut temu, Mateusz1q napisał:

 

Ja nie przeżywam co ktoś robi z kasą. wk***ia mnie tylko póżniejsze stękanie, płacz i lament jak to ciężko 

Prawda, jak brał to niech nie stęka , znam jednego, co mu się trafi okazja dzierżawy to bierze a później biadoli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
11 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Osm koło od lipca -10gr 

 

Damianek o jakich likwidacjach oni piszą jak dzierżawy po 4000 i dwa Fendty na gosp 30ha 

A pola u mnie w okolicy nagle zdrożały do 100 tys za ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295
9 godzin temu, alfa napisał:

Tak tylko że później przez właśnie takie chore stawki jest płacz i lament że mleko tanieje . I jak widzisz rozwój gosp z Stawkami za hektar+120 ? U nas mistrz zapłacił 150 za ha jak spłaci to mu lekko wyjdzie hektar 330 tys czyli średnie mieszkanie i teraz po obniżkach protesty próbował organizować . Dla mnie to są barany nie ludzie jeden drugiego w kłopoty wpędza 

Nie płaciłem po tyle to raz, a po drugie Nie mam czasu na protesty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4231
7 minut temu, Mistrz18 napisał:

Nie mam czasu na protesty.

Już niedługo będziesz miał czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7294
13 godzin temu, alfa napisał:

Tak tylko że później przez właśnie takie chore stawki jest płacz i lament że mleko tanieje . I jak widzisz rozwój gosp z Stawkami za hektar+120 ? U nas mistrz zapłacił 150 za ha jak spłaci to mu lekko wyjdzie hektar 330 tys czyli średnie mieszkanie i teraz po obniżkach protesty próbował organizować . Dla mnie to są barany nie ludzie jeden drugiego w kłopoty wpędza 

Alfa nie gadaj głupot. "Kto się nie rozwija ten się cofa" nie słyszałeś... 😜 

U nas poszaleli, już jeden drugiemu w dzierżawę włazi, zaoruje i sieje swoje bez zgody właściciela. 

Dobrze. Ostatnio hektar 4i5kl poszedł za 70k. I to po cichu. 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1204

@pedro2 broń Boże nie żałować niech i po 250 kupują i się ,,rozwijają '' 😉 . W twoich i Danielfarmer stronach też ostatnio po 130 poszło 2.5 ha bo rozmawiałem ze znajomym z tamtych stron to się śmiał z tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Powinien sprzedawać i się nie zastanawiać. Sprzedalby z 5 ha i dwie kawalerki w Białymstoku czy Olsztynie pod studentów by kupił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2023 o 13:59, adamowicz84 napisał:

Prawda, jak brał to niech nie stęka , znam jednego, co mu się trafi okazja dzierżawy to bierze a później biadoli. 

Najwięcej to tu stękają, sam kupowałem 2.5 hektara 6 klasę za 100  tys  hektar i nie żałuję  

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    346

I UJ w tym roku qq strzeli nadzieja Jeszcze była w tym froncie co tak nadawali deszcz a tu kilka kropel spadło.jeszcze pewno zaraz dolaza obniżkę za mleko 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
23 minuty temu, dantur96 napisał:

I UJ w tym roku qq strzeli nadzieja Jeszcze była w tym froncie co tak nadawali deszcz a tu kilka kropel spadło.jeszcze pewno zaraz dolaza obniżkę za mleko 😂

Możemy zbić sobie piątkę. U mnie identyczna sytuacja. Raz 25 kropel , teraz 15 spadło. A takie fronty miały przechodzić, tak miało lać,  takie ostrzeżenia były  i poszło w pisdu wszystko bokami. W tamtym roku pod koniec lipca kukurydzę belowali. W tym będzie to początek . 

Jeszcze niech mlekpol obniży ze 20-30 groszy i żyć nie umierać 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    497

@Mistrz18 czyli obniżka za lipiec jakaś będzie ? 

U mnie z deszczem to samo co u kolegów wyżej . Bez koszulki poczułem jak spadło na mnie 3 krople a zapowiadało się dobrze bo spokojny deszcz bez burz 😡😡😡

Edytowano przez greg1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Żebyśmy się nie zdziwili. Już miał być super cennik którego mieli nie zmieniać to sobie współczynniki powprowadzali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj