Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kika6    30

Niestety prognozy po kolejnych obnizkach na lipiec są takie że niebawem wrócimy do ceny 1,30 -1,50 a wszystko inne zostanie na wysokim poziomie. W końcu rolnik nigdy nie był szanowany więc może robić za darmo 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85

Łowicz rozesłał nowy cennik od lipca z tego co się dowiedziałem 10 gr mniej. Ale niektórzy rolnicy nie zwalniają wczoraj byłem na ognisku i znajomy elektryk u jednego rolnika podłączał  dwa roboty udoiowe leli każdy po 800000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak będzie po 1,30-1,50 to będzie ciężko przetrwać a jeszcze do tego susza w połowie kraju  😬🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
1 godzinę temu, Kika6 napisał:

Niestety prognozy po kolejnych obnizkach na lipiec są takie że niebawem wrócimy do ceny 1,30 -1,50 a wszystko inne zostanie na wysokim poziomie. W końcu rolnik nigdy nie był szanowany więc może robić za darmo 

 

Próbują nas wydoic ile się da. Cena jak 20 lat temu. Niedługo lepiej będzie iść do pracy na cięcia, za minimalna krajowa... 

Co do wstawiania kolejnych robotów. Niektórym się udało i jeszcze mieli dobre ceny do czerwca, niektórzy od początku roku już klepią biedę i takich posunięć z pewnością nie zrobią. Chyba że chcą być zlicytowani.

 

Do tego dzięki wspaniałemu rządowi mamy najdroższy prąd w całej Unii. 

Napędzają koszty produkcji na potęgę. 

 

Screenshot_20230625_143835_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez Zibifarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

Nie dostales z fv ze "dzieki bla bla bla oszczedzasz 3tysiace zlotych" 

Rozmawialem z kolega to powiedzial ze nie znaja jeszcze ceny za czerwiec (osm garwolin) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
1 godzinę temu, arosaw100 napisał:

Łowicz rozesłał nowy cennik od lipca z tego co się dowiedziałem 10 gr mniej. Ale niektórzy rolnicy nie zwalniają wczoraj byłem na ognisku i znajomy elektryk u jednego rolnika podłączał  dwa roboty udoiowe leli każdy po 800000

Jak płaci Łowicz ?

Przecież ta cena za energię to jest czysta spekulacja do zarabiania kasy. Co tam się kur.a zmienia że dziś  cena energii wynosi 115 euro a jutro 75 euro? Koszty pracy te same, cena węgla w Polsce też się nie zmienia z dnia na dzień. UE wymyśliła sobie emisję i odpowiednie osoby i rządy handlują sobie nimi zarabiając miliardy. Mam nadzieję że ten patologiczny twór się rozleci w niedługim czasie bo to jest chore żeby szantazowano nasz kraj naszymi własnymi pieniędzmi. Do czego to doszlo żeby obce kraje mówiły nam co możemy w swoim kraju robić a jeśli się sprzeciwiamy to nakładają na nas sankcje lub nakładają różne ograniczenia 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
18 minut temu, oniak napisał:

Nie dostales z fv ze "dzieki bla bla bla oszczedzasz 3tysiace zlotych" 

Rozmawialem z kolega to powiedzial ze nie znaja jeszcze ceny za czerwiec (osm garwolin) 

To pismo powinno wyglądać tak. 

Dzięki naszej nieudolności, patologii i rozdawnictwu, dopalcamy Ci 3tys zł do prądu a i tak płacisz najwięcej w całej UE. 

 

Jak tam u was parametry mleka się trzymają? U mnie w rykach padły nagle na łeb, nie wiem czy przez temperatury czy co tam się dzieje. Muszę chyba zbadać w innym laboratorium żeby mieć pewność że wszystko się zgadza. 

Ile w tym Garwolinie do tej pory płacili? 

Byłem ostatnio w ich hurtownii, to masło ponad 7zl, serki czy tam jogurty małe po około 2zl. Ceny jakby obniżek nie było. Dla porównania, dodam że Ryki masło po 4zl sprzedają w ich firmowym sklepie. 

Edytowano przez Zibifarmer
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Napiszę niepopularną tutaj tezę iż w temp powyżej 20stopni krowy pobierają mniej paszy i piją więcej wody I spadek tłuszczu jest realny białka trochę mniej ale o jedną kreskę to standard na białku i do 3 na tłuszczu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    497

U mnie jedzą to samo mleka też tyle samo  a parametry spadły jak cholera 😁😁

Edytowano przez greg1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

To moim się poyebało bo z tłuszczu 4,2 wskoczyły na 4,5 no fakt białko o 0,1 spadło😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
1 godzinę temu, oniak napisał:

Nie dostales z fv ze "dzieki bla bla bla oszczedzasz 3tysiace zlotych" 

Rozmawialem z kolega to powiedzial ze nie znaja jeszcze ceny za czerwiec (osm garwolin) 

A to że za czerwiec jeszcze ceny nie ma to nic nadzwyczajnego bo sporo mleczarni podaje dopiero na sam koniec msc ja sam też nie wiem jeszcze za ile doiłem w czerwcu...dowiem się dopiero 30...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Jak płaci Łowicz ?

Przecież ta cena za energię to jest czysta spekulacja do zarabiania kasy. Co tam się kur.a zmienia że dziś  cena energii wynosi 115 euro a jutro 75 euro? Koszty pracy te same, cena węgla w Polsce też się nie zmienia z dnia na dzień. UE wymyśliła sobie emisję i odpowiednie osoby i rządy handlują sobie nimi zarabiając miliardy. Mam nadzieję że ten patologiczny twór się rozleci w niedługim czasie bo to jest chore żeby szantazowano nasz kraj naszymi własnymi pieniędzmi. Do czego to doszlo żeby obce kraje mówiły nam co możemy w swoim kraju robić a jeśli się sprzeciwiamy to nakładają na nas sankcje lub nakładają różne ograniczenia 

Ja dostałem za maila 2.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Jak płaci Łowicz ?

Przecież ta cena za energię to jest czysta spekulacja do zarabiania kasy. Co tam się kur.a zmienia że dziś  cena energii wynosi 115 euro a jutro 75 euro? Koszty pracy te same, cena węgla w Polsce też się nie zmienia z dnia na dzień. UE wymyśliła sobie emisję i odpowiednie osoby i rządy handlują sobie nimi zarabiając miliardy. Mam nadzieję że ten patologiczny twór się rozleci w niedługim czasie bo to jest chore żeby szantazowano nasz kraj naszymi własnymi pieniędzmi. Do czego to doszlo żeby obce kraje mówiły nam co możemy w swoim kraju robić a jeśli się sprzeciwiamy to nakładają na nas sankcje lub nakładają różne ograniczenia 

Sek w tym, że piswocy wyprzedali te emisje co2, już dawno i to o wiele taniej niż są warte obecne. Ale jak się nie ma kasy na socjal to tak się robi, a później psioczy na złą unie. 

56 minut temu, greg1985 napisał:

U mnie jedzą to samo mleka też tyle samo  a parametry spadły jak cholera 😁😁

U mnie też jedzą tyle samo. Parametry spadły do poziomu jakiego nigdy nie miałem.  Generalnie w upały to raczej normalne że parametry mogą trochę spaść. 

Edytowano przez Zibifarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1131
1 godzinę temu, Zibifarmer napisał:

Sek w tym, że piswocy wyprzedali te emisje co2, już dawno i to o wiele taniej niż są warte obecne. Ale jak się nie ma kasy na socjal to tak się robi, a później psioczy na złą unie. 

U mnie też jedzą tyle samo. Parametry spadły do poziomu jakiego nigdy nie miałem.  Generalnie w upały to raczej normalne że parametry mogą trochę spaść. 

Masz jakieś info kto sprzedał te emisję? 

Nie tak dawno gość mi tłumaczył, że to Tusk;D i tak się zastanawiam gdzie prawda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
45 minut temu, FarmerDyzio napisał:

Masz jakieś info kto sprzedał te emisję? 

Nie tak dawno gość mi tłumaczył, że to Tusk;D i tak się zastanawiam gdzie prawda 

Najlepiej na Tuska zrzucić. (nie żebym go popierał) Dramat. 

https://www.money.pl/gospodarka/narzekasz-na-ceny-pradu-zapytaj-co-rzad-robi-z-miliardami-z-emisji-co2-6689583202658976a.html

Za prąd płacimy więc coraz więcej. Z drugiej strony budżet świetnie zarabia na emisjach. W zeszłym roku handel nimi przyniósł 12,1 miliarda złotych. W tym miało być nieco ponad 10, ale rosnące ceny sprawiły ministrowi finansów piękną niespodziankę - budżet wzbogaci się nawet o 20 miliardów złotych.

Artykuł z 2021.

Malo tego oni nadal je sprzedają. 

Z taką polityka Możecie się spodziewać mocnych wzrostów cen prądu. Mleczarnie będą cierpieć. 

Zaślepiony lud będzie mówił, że to przez uniee i Niemcy. 

 

Screenshot_20230625_223125_com.android.chrome.jpg

 

 

W 2020/2021 sprzedali je za kilkadziesiąt miliardów. Nie wiem ile sprzedali wcześniej, ale obecnie są warte kilka razy tyle

Screenshot_20230625_224049_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez Zibifarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Tak środkiem prawdy to właśnie przez Niemcy i UE mamy co mamy. To oni wymyślili tą patologię żeby zarabiać kasę a że inne kraje potrafią albo i nie potrafią to już inna bajka. W eu nie chodzi o to żeby obywatelowi żyło się lepiej. Chodzi o ograniczenie mu wolności ale w taki sposób żeby się z tego cieszył i sam proponował żeby coraz bardziej mu tą smycz skracać. Ludzie wolą żeby ktoś za nich myślał i jednoczenie dawał im pieniądze za nic. Już to nie raz pisałem ale dozylismy takich czasów że mądry nie może powiedzieć co myśli żeby nie urazić durniów bo ci go zniszczą poprzez ,, niezależne '' sądy. A dureń może mówić co mu się podoba chociażby była to największa głupota ale mamy przecież,,wolność słowa ''. 

  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217

Nie to nie wina Unii, że PiS wyprzedał emisje żeby mieć na kiełbasę wyborczą. Za dużo TVP i szczucia na wszystkich.  Za unia ogólnie też nie jestem, ma dużo za uszami, ale PiS to przechodzi samego siebie... 

 

Jeszcze przypomnę, że sprzedać takie emisje czy cokolwiek innego można tylko raz, kosekwencje tego pozostaną z nami na pokolenia. 

 

Podsumowując. PiS sprzedaje emisje żeby mieć na rozdawnictwo i głosy przy urnie , następnie ludzie sami pokrywają koszty tych wyprzedaży w drogim prądzie czy też węglu i ogólnie podwyższonej inflacji z racji dużych kosztów produkcji. Największe podwyżki płacą firmy, żeby przeciętny wyborca za bardzo się nie zraził. Ostatecznie za wszystko i tak zapłaci przeciętny obywatel robiąc zakupy. A PiS z tego tytułu tylko zgarnie dodatkowe pieniądze do budżetu. Jak cos jest droższe, to będzie z tego więcej podatku VAT. 

Edytowano przez Zibifarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2220
10 godzin temu, MariuszDe napisał:

A to że za czerwiec jeszcze ceny nie ma to nic nadzwyczajnego bo sporo mleczarni podaje dopiero na sam koniec msc ja sam też nie wiem jeszcze za ile doiłem w czerwcu...dowiem się dopiero 30...

 że jeszcze urząd kontroli konkurenci nie wlazł na mleczarnię . Mlekpol i kilka mleczarni muszą podać na zaś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8089

Łowicz ponoć 1,8 za maj i tendencja w dół. Ktoś potwierdzi?

Edytowano przez Qwazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2220

 za cowida ile kasy poszło psu w d*pę ,co weterynarz nie miał roboty  ?Jak rozmawiałem z weterynarzem to mi powiedział ,że chyba by był głupcem gdyby nie wziął tych ,,darmowych'' pieniędzy ,przecież w przyszłości i tak i tak beknie spłacając je ,przecież na swoim grzbiecie konsekwencje społeczeństwo poniesie .

7 godzin temu, Zibifarmer napisał:

Nie to nie wina Unii, że PiS wyprzedał emisje żeby mieć na kiełbasę wyborczą. Za dużo TVP i szczucia na wszystkich.  Za unia ogólnie też nie jestem, ma dużo za uszami, ale PiS to przechodzi samego siebie... 

 

Jeszcze przypomnę, że sprzedać takie emisje czy cokolwiek innego można tylko raz, kosekwencje tego pozostaną z nami na pokolenia. 

 

Podsumowując. PiS sprzedaje emisje żeby mieć na rozdawnictwo i głosy przy urnie , następnie ludzie sami pokrywają koszty tych wyprzedaży w drogim prądzie czy też węglu i ogólnie podwyższonej inflacji z racji dużych kosztów produkcji. Największe podwyżki płacą firmy, żeby przeciętny wyborca za bardzo się nie zraził. Ostatecznie za wszystko i tak zapłaci przeciętny obywatel robiąc zakupy. A PiS z tego tytułu tylko zgarnie dodatkowe pieniądze do budżetu. Jak cos jest droższe, to będzie z tego więcej podatku VAT. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217

A no. To była darmowa kasa, ale wszystko na dług. Teraz spłacamy tego kosekwencje w inflacji i zawirowaniach. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12222
kizak napisał:

10 godzin temu, MariuszDe napisał:

A to że za czerwiec jeszcze ceny nie ma to nic nadzwyczajnego bo sporo mleczarni podaje dopiero na sam koniec msc ja sam też nie wiem jeszcze za ile doiłem w czerwcu...dowiem się dopiero 30...

 że jeszcze urząd kontroli konkurenci nie wlazł na mleczarnię . Mlekpol i kilka mleczarni muszą podać na zaś .

a co w tym złego? mając pieniądze w portfelu wiesz ile możesz wydać a nie prognozy ...

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10019
37 minut temu, slawek74 napisał:

a co w tym złego? mając pieniądze w portfelu wiesz ile możesz wydać a nie prognozy ...

Choćby to że robią 1 zł i nic im nie zrobisz 😲 

Trochę chore nie wiedzieć za ile się robi

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj