superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2023

Polecane posty

Janeczko    67
5 godzin temu, daron64 napisał:

Miałem zima patrzeć za szlifierka na Aku, ale widać są tańsze opcje 😅

 

Screenshot_20231104-073843~2.png

Też miałem szukać a że kupiłem tawotnice Milwaukee to chyba i szlifierka będzie tego producenta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1808
17 godzin temu, jahooo napisał:

za mało używany  z butlą w pełnym zestawie - chyba warto, chińczyk z butlą nowy 2,5 koła, a jednak bester ti ciut lepsza marka - moim zdaniem

tam trafo 2 fazowe tzn na 400V pomiędzy 2 fazy jest podpięte i mostek 4 diodowy , niby dławik jest ale jak już na transformatorze sieciowym to 1603 wydaje się lepszym sprzętem pod względem elektrycznym 

Edytowano przez konteno
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

 

22 godziny temu, jahooo napisał:

za mało używany  z butlą w pełnym zestawie - chyba warto, chińczyk z butlą nowy 2,5 koła, a jednak bester ti ciut lepsza marka - moim zdaniem

bester nie jest zły na gospodarstwo, ale jak rozmawiałem z starym spawaczem  na kotłach w niemczech to mówił że najlepsze migomaty w dobrej cenie to OZAS opole, mało już tego, a jak ktoś sprzedaje to wymienia tylko na kemppi i fronius 

  • Like 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28788

Mam taki sam, @szymon09875 też taki kupił 

Dwa lata temu był najtańszy na dużą szpulkę, zasilanie 400V i podajnik czterorolkowy

Wyspawałem 70 kg drutu, na daną chwilę bez uwag. Dodam więcej: nie widzę sensu zmieniać go na droższy 

Edytowano przez bratrolnika
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3915
4 minuty temu, bratrolnika napisał:

Mam taki sam, @szymon09875 też taki kupił 

Dwa lata temu był najtańszy na dużą szpulkę, zasilanie 400V i podajnik czterorolkowy

Wyspawałem 70 kg drutu, na daną chwilę bez uwag. Dodam więcej: nie widzę sensu zmieniać go na droższy 

Ja też pytałem się Ciebie o opinie i dzięki bardzo bo jestem zadowolony.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28788

A możliwe. 

Zresztą, na gospodarkę to byle co wystarczy, coś co się urwie przyspawać, jak przyheftać, to po co markowe sprzęty, skoro byle chińczyk zrobi to samo 

Rozumiem gdyby ktoś chciał nim naparzać jakie konstrukcję hali, czy też przyczepy itp... 

Choć nie powiem, inwerterem za 800zł zrobiłem kilkanaście przyczep... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10028

Nadal chyba najtańszy. Aczkolwiek jeden z naszych klientów kupił większego 315 chyba, spawalem tym kiedyś a właściwie próbowałem spawać, posuw wariował, napięcie tak samo, albo palił odrazu albo strzelał i nie topił, od początku mieli z tym problemy. Ale ze to korporacja kilka tysięcy ha, no to nie wymieniają chłopakom tego bo przecież mają spawarkę i to nową to nie będą robić kosztów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28788
3 minuty temu, szymon09875 napisał:

tym kiedyś a właściwie próbowałem spawać, posuw wariował, napięcie tak samo, albo palił odrazu albo strzelał i nie topił

A nie podłączyli go na 230v??? Identycznie "działa" mój na 1 fazie

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10028

A może i fazy tam nie było, nie wiem. Odłączyłem i odstawiłem go a to co miałem spawać pospawalem stara besterka elektrodą 🤭 

A co do Twojego, może ta przejściówka w uja wali? Bo mój bez różnicy czy na  siłę czy na 220 spawa jednakowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1808
51 minut temu, igor10246 napisał:

 

bester nie jest zły na gospodarstwo, ale jak rozmawiałem z starym spawaczem  na kotłach w niemczech to mówił że najlepsze migomaty w dobrej cenie to OZAS opole, mało już tego, a jak ktoś sprzedaje to wymienia tylko na kemppi i fronius 

ja to kilka lat temu zyebałem bo tepa 401 mogłem w cenie złomu mieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28788
3 minuty temu, szymon09875 napisał:

A co do Twojego, może ta przejściówka w uja wali? Bo mój bez różnicy czy na  siłę czy na 220 spawa jednakowo.

Przez dwa lata użyłem jej raz, bo akurat nie było którejś fazy, a potrzebowałem pospawać 

Ja 99% spawania wykonuje w garażu, więc mi mobilność w stylu 230v nie potrzebna. 

1 minutę temu, szymon09875 napisał:

Dla mnie za dużo pokręteł 🤣 

Choć uczciwie mówiąc postawiłem na tego weldmana min dlatego że jest prosty w obsłudze, bałem się że jak będzie za dużo parametrów dot regulacji, to zanim się nauczę to mnie szlag prędzej trafi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10028

Dokładnie, w garażu też nie używam 220. Mam jakieś 80% podwórka w zasięgu siły, ale nie zawsze chce się przedłużacz ciągnąć a na 220 lżej 🤭

Edytowano przez szymon09875
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

Ja mam inwerter Weldman już kilka lat i jestem zadowolony.

Mi jest potrzebne coś mobilnego - a to kombajn podspawać, a to w ciągniku, nie wszystko można zdemontować i zanieść do garażu, poza tym mam trzy lokalizacje, więc wskazane, aby mieściło się to w bagażniku i dało samemu zapakować

Głownie migomatu potrzebuję do spawania blach 1-1,5. to elektrodą ciężko się spawa, zwłaszcza z trudnym podejściem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28788
23 minuty temu, jahooo napisał:

Ja mam inwerter Weldman już kilka lat i jestem zadowolony.

I mi została dedra inwerter MMA, ale to przez dwa lata chyba raz ją z półki ściągnąłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    793
szymon09875 napisał:

A co do Twojego, może ta przejściówka w uja wali? Bo mój bez różnicy czy na  siłę czy na 220 spawa jednakowo.

Ja na jednej fazie mogę pospawać nawet blachę 0,5mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10028

Na drucie 0.8 progi w aucie bez problemu idzie wspawac. Na 1 paliło. Rolki mam 0.8-1, a na 0.6 by pewnie już wogóle super było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    793
szymon09875 napisał:

Na drucie 0.8 progi w aucie bez problemu idzie wspawac. Na 1 paliło. Rolki mam 0.8-1, a na 0.6 by pewnie już wogóle super było.

besterem 1801 od zawsze spawam na 0.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813

Mogę się z Wami założyć o 45tys zł że pójdzie za te pieniądze.  Tylko piszemy notarialnie nasz zakład... I jadę go kupić🤭

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj