odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

jahooo    9268
Przed chwilą, Baczek914 napisał:

Witam w klubie ja dostałem dopłaty do nawozów a w finansach tego nie ma uwzględnione 

u mnie też nawozowej nie ma, a w ogólnych tylko z ubiegłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

I do mnie wypłynęła zaliczka na jedno gosp.... Całe 580 zł. Tutaj gdzie ma wpłynąć kilkaset x tyle cisza 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baczek914    10
32 minuty temu, Neveragain napisał:

I do mnie wypłynęła zaliczka na jedno gosp.... Całe 580 zł. Tutaj gdzie ma wpłynąć kilkaset x tyle cisza 🤣

Spokojnie może to tylko onw lub jakas inna płatność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    51
1 godzinę temu, jahooo napisał:

u mnie też nawozowej nie ma, a w ogólnych tylko z ubiegłego roku

Szukaj w finanse krajowe czy jakoś tak a nie płatności ue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9268
Przed chwilą, mr1997 napisał:

Szukaj w finanse krajowe czy jakoś tak a nie płatności ue

nie ma ani tu, ani tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
2 godziny temu, jahooo napisał:

u mnie też nawozowej nie ma, a w ogólnych tylko z ubiegłego roku

mam to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
4 godziny temu, szymon09875 napisał:

Co roku płacili. Matka ma kilkanaście sztuk bydła bez ziemi i co roku zaliczkę dostawala.

Same bydło, zero ziemii? Można tak? Bym cześć bydła na ojca kupował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
25 minut temu, Pitraszek napisał:

Można tak

Od dłuższego czasu ziemia na mnie (część własność, a część dzierżawa wieloletnią), a bydło na matule (żeby nie mnożyc kwitów itd) i bez problemu.

A co do dopłat do bydła, to matula dostawał jeden przelew, bez zaliczek (mała kwota)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Orientuje się ktoś jak to jest, zgłosiłem dobrostan tuczników w tym roku, wyszło że max mogę mieć 300sztuk na stanie, chciałbym przerobić stary budynek który nie był podany w dobrostanie ale wtedy powiedzmy przekrocze 300 szt, jak to ugryźć ? Czy po prostu ten budynek skoro nie jest podany to mogę sobie tam chować a jedynie w razie kontroli się wyjaśni że doszlo pomieszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9993
33 minuty temu, Pitraszek napisał:

Same bydło, zero ziemii? Można tak? Bym cześć bydła na ojca kupował

Tak samo bydło tylko. Ziemi ani ara, wszystkie działki na mnie są plus też bydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    671
5 godzin temu, szymon09875 napisał:

Co roku płacili. Matka ma kilkanaście sztuk bydła bez ziemi i co roku zaliczkę dostawala.

Wiem. Pytam bo znam przypadek ze gosc dostal wszystkie zaliczki teraz a do bydla brak. 

2 godziny temu, Baczek914 napisał:

Witam w klubie ja dostałem dopłaty do nawozów a w finansach tego nie ma uwzględnione 

Zobaczcie sobie tu:

https://srpp.minrol.gov.pl/index.php?act=report.

Znajomy o ktorym pisalem nawozowego nie ma w pue a tu jest. 

(Suszowego zeszloroczniego brak bo to nie deminimus bylo, i uj wie gdzie tego szukac)

1 godzinę temu, jahooo napisał:

nie ma ani tu, ani tu

JW.

20 minut temu, daron64 napisał:

Od dłuższego czasu ziemia na mnie (część własność, a część dzierżawa wieloletnią), a bydło na matule (żeby nie mnożyc kwitów itd) i bez problemu.

A co do dopłat do bydła, to matula dostawał jeden przelew, bez zaliczek (mała kwota)

Ile szt bydla?

Skladalem tesciowej na 1szt( mazowieckie to mozna od 1) i zastanawiam sie czy przyjdzie tak mala kwota bo niby od 200euro zaczynaja placic. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
21 minut temu, Celownik07 napisał:

Ile szt bydla

Krowy + młodzież ~ 10szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

U mnie w tym roku wyjątkowo gdzieś wyższa zaliczka niż w ubiegłych latach . Zazwyczaj płacili 15/25 procent od całości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
Dnia 31.10.2023 o 08:39, Łukaszek napisał:

No i 90% społeczeństwa będzie sponsorować z podatków autostrady  którymi jeździ 10 procent obywateli , podobnie jak z 500 plus jeden pracujący sąsiad utrzymuje dzieci drugiego lenia któremu się nie chce. 

 

Dnia 31.10.2023 o 08:41, toooomaszewski napisał:

Ale taki mundry somsiad Ci powie, ja to Ci się składołem na Twoje ciungniki z łuni 😅

Mi wystarczy, że się nie dokładał jak rzeczone dzieci były robione. 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

Czyli jak zostanie mi naliczona zaliczka to będzie to widnieć w zakładce „moje finanse”? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    111
15 minut temu, aneta2407 napisał:

Powiat Bolesławiec dolnośląskie,ktos dostał zaliczki ?

29 wpłyneła, pozdrawiam sąsiadkę

25% mniej niż rok temu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazach17    8
50 minut temu, aneta2407 napisał:

Powiat Bolesławiec dolnośląskie,ktos dostał zaliczki ?

Dzisiaj 70% bez ekoschematów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona37    0
14 minut temu, kazach17 napisał:

Dzisiaj 70% bez ekoschematów 

A czy miałeś na epue w finansach podana datę wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj