odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dastan    620

Wziąłem się za wniosek z partyzanta, zaznaczyłem to ugorowanie i ekoschemat: wymieszanie słomy z glebą, bo nie wiem co tu więcej normalnego można wymyśleć. Na podsumowaniu pisze o niespełnienie jakieś tam praktyki zróżnicowania struktury upraw, o co tam chodzi?:

zrzut1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479
44 minuty temu, Dastan napisał:

Wziąłem się za wniosek z partyzanta, zaznaczyłem to ugorowanie i ekoschemat: wymieszanie słomy z glebą, bo nie wiem co tu więcej normalnego można wymyśleć. Na podsumowaniu pisze o niespełnienie jakieś tam praktyki zróżnicowania struktury upraw, o co tam chodzi?:

 

zrzut1.png

Chodzi o to że nie łapiesz się na ekoschemat ,, zróżnicowana struktura upraw '' wysyłasz jak jest i finito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76

Jeśli masz np 10 ha musisz mieć przynajmniej 12.5 pkt minimalnie wszystko powyżej dostajesz o ile przy kontroli będziesz miał wypełniony rejestr zabiegów agrotechnicznych według wzoru

Edytowano przez Grab12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8548

Jeśli zaznaczyłem uproszczona uprawa, bezoorkowa uprawa to w rejestrze zabiegów trzeba wpisywać ilość i rodzaj nawozów i dawkę i nazwę śor na ha czy wystarczy tylko ogólnie np wysiew nawozów czy oprysk herbicydem?

Ten druk do wpisywania zabiegów jest jeden do wszystkich schematów czy tylko do uproszczonej uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś już co z tą opcją ryczałtu dla gospodarstw do 5 hektarów ? Są szanse że wprowadzą to już w tym roku czy wątpliwe ?
Cały czas zwlekam ze złożeniem wniosku o dopłaty bo totalnie nie leżą mi te ekopieniadze
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

Wczoraj złożyłem wniosek na dopłaty, dziś telefon  z agencji że albo poprawiam albo kontrola i potrącenia 

Oswiadczenie do wymieszania obornika nie zanosi się do agencji tylko trzeba skanem wciągnąć do wniosku

To samo dotyczy ściółki, nie przyjmują oświadczeń w agencji tylko wszystko ma być robione w załączniku do wniosku 

Wczoraj wniosek wysłany o 17 a o 20 już pisało wniosek przyjęty, czyli sprawdzają chyba na bieżąco 

Na szczęście facetka była bardzo miła i zostawiła mi wniosek że jutro będzie poprawiony bo inaczej dała by do kontroli i d*pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja79    21

Ekoschemat "uproszczone systemy uprawy"przy rzepaku- czy jeśli zaznaczę to po zbiorze rzepaku i wymieszaniu resztek można później normalnie niszczyć samosiewy np. broną talerzową albo mulczującą przed uprawą pod następną roślinę (będzie najpierw jeszcze międzyplon ozimy). Nie wyobrażam sobie inaczej a różne opinie są, że nie można tego ruszać

Edytowano przez anja79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę siać po pszenicy zwyczajnej ozimej jako międzyplon ozimy pszenicę zwyczajną jarą  i słonecznik. Muszę wybrać jaki słonecznik (oleisty, pastewny,zwyczajny) czy wystarczy jak wprowadzę słowo słonecznik  w tych ekoschematach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

oświadczenie do wymieszania obornika do 2 tyg po wysłaniu wniosku czy do 25 lipca, jeśli wywoziłem obornik wiosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5400
2 godziny temu, krzysiek277 napisał:

Wczoraj złożyłem wniosek na dopłaty, dziś telefon  z agencji że albo poprawiam albo kontrola i potrącenia 

A mówiłeś coś ze można przez aplikację zrobić zdjęcie ściółki? Ogólnie to oświadczenie miało być dostarczone do agencji bodajże w ciągu miesiąca od złożenia wniosku.

Sam mam zaznaczoną ściółkę o nikt nie dzwonił. Rozmawiałem z pracownicą agencji i mają być zdjęcia bo rolnicy mają sami się kontrolować bo nie ma ludzi do pracy i kontroli 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

@Bartek933 Tak mówiłem

Jak chcesz to dodajesz fotki,tylko jak wybierasz ściółka to musisz dodać sztuki od 4-18msc, zdjęcie ściółki jest czas do 25 lipca, jak nie dodam do tego czasu to powiedziała że do wniosku przez skan mam dodać oświadczenie, 

Co do obornika, nie przyjmują w biurach żadnego oświadczenia, tylko masz wypełnić oawiadczenie do wymieszania obornika i dodajesz skan do wniosku, oni żadnych kartek nie odbierają, nawet powiedziała że jak zaniosę kartkę do biura arimr to nikt jej nie weźmie że to wszystko ma być dołączane do wniosku elektronicznie 

I ma być określony kierunek bydła i typ, zazwyczaj w typie jest postawiona - to musi  być zmienione na hodowlany 

A jaki masz status wniosku ? Bo ja w tamtym roku miałem przez 5miesiecy (Wysłany) a wczoraj złożyłem o 17 wniosek I o 20 był wniosek (przyjęty)

A i jeszcze jedno, jak masz bydło jedno na uwięzi a drugie na luzie, to musisz tam podać w wniosku które luzem które na łańcuchu

Edytowano przez krzysiek277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1831

U mnie od razu był przyjęty a wysłany wczoraj po 21. Pobrałem potwierdzenie jak i cały wniosek w pdf aby było do wglądu w każdej chwili bez potrzeby logowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5400

Obornik po żniwach więc będą zdjęcia.

We wniosku mam poprosi płatność do bydła, wszystkie sztuki. Plus zaznaczone że ściółka. Cześć na uwięzi cześć na luzie. 

Ciężko wymagać czegoś czego nie ma w systemów albo nie zauważyłem 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
1 godzinę temu, krzysiek277 napisał:

Co do obornika, nie przyjmują w biurach żadnego oświadczenia, tylko masz wypełnić oawiadczenie do wymieszania obornika i dodajesz skan do wniosku, oni żadnych kartek nie odbierają, nawet powiedziała że jak zaniosę kartkę do biura arimr to nikt jej nie weźmie że to wszystko ma być dołączane do wniosku elektronicznie 

Wnioski które wypełniałem wszystkie miały oświadczenie o wymieszaniu obornika, wszyscy zanieśli oświadczenia i nie było żadnego problemu z przyjeciem[zresztą samo rozporządzenie mówi o dostarczeniu oświadczenia do 14 dni od daty złożenia wniosku i nie wspomina w jakiej formie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

To nie wiem może zależy to od agencji, mi powiedziała że oni nie przyjmują oświadczeń w agencji tylko ma być dołączone do wniosku jako skan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

Widocznie tak, bo jak kolega wyżej mówi że u nich oświadczenia przyjmują i bez problemu, a tutaj powiedziała że nawet jeśli zaniosę kartkę di agencji to oni i tak jej nie zabiorą tylko mam dołączyć do wniosku 

I teraz mnie zastanawia jak to zrobić z obornikiem na jesień, czy wtedy będę mógł jeszcze dodawać załączniki do wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1006

Z czego robicie problemy nie rozumiem lepiej umuwić się z kimś z ODR JEST DARMO I TAM TO OGARNĄ I WYTŁUMACZĄ A W PRZYSZŁYM ROKU MOŻECIE SKNERAĆ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7330
11 godzin temu, krzysiek277 napisał:

Dodawał już ktoś zdjęcia do ekoschemat ściółka?

Tak. Kilka dni po złożeniu wniosku. Nikt nie dzwonił. A co do konkretnych sztuk to i tak kolczyka nie odczyta raczej bo od d*py strony na stanowiskach robiłem.

Oświadczenie do obornika musisz zeskanować i wysłać razem z wnioskiem. 

I w irz zmieniałem wszystko na mięsne i kierunek użytkowania mięsny 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj