odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andpol    991

Mam zasiane bez orki pszenice i chcę oddać tę działkę bo to dzierżawa a nie wiem co i jak następca b.siał to co i jak zaznaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300

Czyli gnojowica z aplikatora nie przejdzie na zboża ozime, czy można rozlać ja po żniwach na ekoschemat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1855
1 godzinę temu, Andpol napisał:

Mam zasiane bez orki pszenice i chcę oddać tę działkę bo to dzierżawa a nie wiem co i jak następca b.siał to co i jak zaznaczyć?

Chodzi o pszenicę jarą?, w sumie to nie ma wiekszego znaczenia, bo w razie nastepny wykona orkę[2023 r] to Ty bedziesz w razie kontroli tłumaczył się przed Agencją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyack    12

Dzięki za informację. Mam kilka działek na których zaznaczyłem że jesienią będzie stosowany obornik a na których również rośnie kukurydza i się teraz tak zastanawiam czy nie zmienić że również wiosna był stosowany żeby nie bawić się w te zdjęcia jesienią a płatność była by taka sama. Nie będzie to zbyt podejrzane? 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Jak jest z dobrostanem tucznika? Kupuje prosiaki i chce przejść na dobrostan to te prosiaki muszą pochodzić z gospodarstwa w którym lochy są dobrostanowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    991
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Chodzi o pszenicę jarą?, w sumie to nie ma wiekszego znaczenia, bo w razie nastepny wykona orkę[2023 r] to Ty bedziesz w razie kontroli tłumaczył się przed Agencją

Ozimą mam zasianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1855

Czyli totalnie śliski temat, bo żeby zaliczyć ten ekoschemat trzeba wykonać ,,bezorkę po żniwach'' i do niedawna była interpretacja że siew w obecnym roku[nie wiem czy zmienilo sie coś w temacie siewu? w ostatnim czasie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrVVall    37

Teoretycznie może tylko od drugiego roku nie dostaniesz do niego UPP no i powinien wyglądać jak pole a nie chaszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
Dnia 12.06.2023 o 17:00, michalsoft napisał:

Witam jak to w końcu jest z oziminami  mogą być w bezorkowym ekoschemacie czy nie ? Bo już nawet pracownicy w agencji różne rzeczy mówią *

No właśnie na początku ozime niby miały się nie łapać a teraz we wniosku można zaznaczyć bo niby liczy się dany rok kalendarzowy ale żeby nie było,że jednak za oziminy nie wypłacą. Sam już się pogubiłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9

A ten plan nawozowy to trzeba dla wszystkich działek wykonać czy o co chodzi z tym zapisem w aplikacji eWniosek:
 

Cytat

Realizacja praktyki wymaga posiadania opracowanego planu nawożenia, który uwzględnia wszystkie grunty orne i TUZ w gospodarstwie niezależnie od posiadanego tytułu prawnego.

 

W rozporządzeniu nic o tym nie ma i się zastanawiam, jak mam wśród działek na wniosku jedną, której nie badałem i żadnych wyników do niej nie mam, to jak mam  ten plan opracować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
33 minuty temu, Maniaks napisał:

A ten plan nawozowy to trzeba dla wszystkich działek wykonać czy o co chodzi z tym zapisem w aplikacji eWniosek:
 

 

W rozporządzeniu nic o tym nie ma i się zastanawiam, jak mam wśród działek na wniosku jedną, której nie badałem i żadnych wyników do niej nie mam, to jak mam  ten plan opracować? 

Wszystkie działki i badania gleby musisz mieć (4lata aktualne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    162

Do kiedy badania trzeba zrobić?


Do tych miododajnych jest dopłata około 250 euro plus jeszcze podstawa dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    771

Mam pytanko. Muszę z rodziny wziasc dzierzawe, wuja już złożył o dopłaty na siebie. Czy zapisując teraz umowę dzierzawy dopłaty należą się na niego czy musi wycofać wniosek i ja musze złożyć? Na 31 maja on jest jeszcze właścicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten kto złoży ten dostanie. Nie ważne na kogo ta ziemia stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30

Czy przy ekoschemacie 'rośliny miododajne' trzeba prowadzić rejestr zabiegów agrotechnicznych?

Edytowano przez ciupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42
23 godziny temu, koyack napisał:

Dzięki za informację. Mam kilka działek na których zaznaczyłem że jesienią będzie stosowany obornik a na których również rośnie kukurydza i się teraz tak zastanawiam czy nie zmienić że również wiosna był stosowany żeby nie bawić się w te zdjęcia jesienią a płatność była by taka sama. Nie będzie to zbyt podejrzane? 😉 

jak Wy to zaznaczacie, że obornik wiosną lub jesienią stosujecie?? 

i jeszcze jedno pytanie: mam posianą kukurydzę gdzie wiosną stosowałem obornik i wymieszanie, po tej QQ pujdzie gnojowica z aplikatora i bedę siał jęczmień ozimy, czy można jakoś uwzglednic we wniosku oba te ekoschematy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    916

Jeśli dzisiaj zarejestrowałem byczka który się urodził 5 dni temu to mogę go dziś podać do dopłat? Czy pierw muszę go trzymać 30dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Nastąpiła jakaś zmiana i teraz ugorowanie jest od 10ha?

Chyba nastąpią wielkie podziały gospodarstw w Polsce i spadnie ich srednia wielkość :)

 

Mam ważne pytanie - zaznaczyłem ugór z uprawą minimalnie tyle ile potrzeba (0,6ha) na 2 działakch łącznie a na OŚWIADCZENIE O OBSZARACH I ELEMENTACH NIEPRODUKCYJNYCH W GOSPODARSTWIE wyskakuje mi jakas suma powierzchni chyba całej działki (prawie 6ha)  minus ten element nieprodukcyjny.

Tez tak macie?

Edytowano przez Cheesburger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8590
26 minut temu, Cheesburger napisał:

Nastąpiła jakaś zmiana i teraz ugorowanie jest od 10ha?

W  tym roku niema ugorowania, jest pseudougorowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
5 minut temu, witejus napisał:

W  tym roku niema ugorowania, jest pseudougorowanie

ale ogolnie w normie sie chyba zmieniło:

W przypadku, gdy grunty orne w gospodarstwie obejmują powierzchnię powyżej 10 ha, co najmniej 4% powierzchni tych gruntów przeznacza się na obszary lub obiekty nieprodukcyjne.

A w OŚWIADCZENIE O OBSZARACH I ELEMENTACH NIEPRODUKCYJNYCH W GOSPODARSTWIE wyswietlać sie powinna ilość ugoru z uprawa czy całośc działki?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    775
2 godziny temu, krzysiek277 napisał:

Jeśli dzisiaj zarejestrowałem byczka który się urodził 5 dni temu to mogę go dziś podać do dopłat? Czy pierw muszę go trzymać 30dni

Urodzone do 15 maja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2487
3 godziny temu, Cheesburger napisał:

Nastąpiła jakaś zmiana i teraz ugorowanie jest od 10ha?

Chyba nastąpią wielkie podziały gospodarstw w Polsce i spadnie ich srednia wielkość :)

 

Mam ważne pytanie - zaznaczyłem ugór z uprawą minimalnie tyle ile potrzeba (0,6ha) na 2 działakch łącznie a na OŚWIADCZENIE O OBSZARACH I ELEMENTACH NIEPRODUKCYJNYCH W GOSPODARSTWIE wyskakuje mi jakas suma powierzchni chyba całej działki (prawie 6ha)  minus ten element nieprodukcyjny.

Tez tak macie?

Niby jaka zmiana nastąpiła ? jak przecież od początku było mówione że ci co mają pow, 10 ha będą musieli ugorować 4% gruntów ornych ( poza małymi odchyleniami )od następnego roku , a w tym roku  jeszcze będzie odstępstwo i można będzie wpisać ugór z uprawą . Swoją drogą to co wy żeście do tej pory robili że nie poskładane jeszcze macie te wnioski ,?tak jak dzisiaj w agencji ludzie wciskają się w kolejkę żeby złożyć nawozówkę , ale przed okienkiem  uświadamiają sobie że nie mogą tej nawozówki złożyć bo obszarowych nie mają złożonych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    916

Złożyłem wniosek I teraz mam czas na dodanie zdjęć bydła na ściółce, I tu pytanie, bydła jest 40sztuk ale takich co na ekoschemat jest około 20sztuk, I jak zdjęcie mam robić wszystkich 40sztuk czy jak ? W wniosku nie pokazuje które bydło się zalicza a które nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj