odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    895

@rocco0987 czyli ma sie rozumieć że wniosku nie składasz i dopłat nie pobierasz?

 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja pytam o rok 2023 czy 2024


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Lukas210 napisał:

Wpłynęła płatność rolnosrodowiskowa w całości, ale reszta dopłat cisza a podobno wszystko miało być w jednym przelewie.

Wnioskowałeś dodatkowo o płatność w jakimś ekoschemacie?

Masz rolnictwo zrównoważone? Jaki powiat?

Edytowano przez KarolaKarotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
2 godziny temu, Fanuel napisał:

chyba, że zaczną te wymagania powszechnie wymuszać na konwencji, wtedy frajerstwem było by nie skorzystać z płatności, chyba, że rzeczywiście od 2028 nie będzie dopłat. 

jest jeszcze gorsza opcja że nie skupią jeżeli nie będą spełnione pewne warunki (te eko) i będziemy bez dopłat a warunki pozostaną -ja już z tytułu umowy na  QQ konsumpcyjnej mam "inwigilację " gospodarstwa nawet obliczają ślad węglowy (brzmi dziwnie ale tak jest)  bo tam mają jakieś certyfikaty które życzy sobie ich odbiorca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Bez ekoschematów ,mam pakiet2.1międzyplony  ozime  powiat Działdowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1570

U was tez tak agencja kontrolę trzepie? Podobno każdy ma być kontrolowany głównie jeżdżą patrzą okrywę zimowa czy nie jest zaorane i zostawione, przy okazji wszystko inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesnyfront    0
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Lukas210 napisał:

Bez ekoschematów ,mam pakiet2.1międzyplony  ozime  powiat Działdowski.

Mozna wiedzieć z jakiego dnia ma Pan decyzję

Edytowano przez Lesnyfront

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

różnica bez dopłat będzie taka, że ich już nie będzie ale różne bzdurne wymagania zostaną gdzieś powciskane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
1 godzinę temu, Ursusc385 napisał:

U was tez tak agencja kontrolę trzepie? Podobno każdy ma być kontrolowany głównie jeżdżą patrzą okrywę zimowa czy nie jest zaorane i zostawione, przy okazji wszystko inne

U nas cisza. Na polach po 30cm śniegu. NBR

4 minuty temu, szymekrolnik89 napisał:

całość?

Pi razy drzwi z 3/4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
1 godzinę temu, Ursusc385 napisał:

U was tez tak agencja kontrolę trzepie? Podobno każdy ma być kontrolowany głównie jeżdżą patrzą okrywę zimowa czy nie jest zaorane i zostawione, przy okazji wszystko inne

Co to znaczy wszystko inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Jest ponad milion rolników, może jakiś procent skontrolują maksymalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, geo2 napisał:

różnica bez dopłat będzie taka, że ich już nie będzie ale różne bzdurne wymagania zostaną gdzieś powciskane

już teraz jest zrobione , wcześniej jak się chciało coś więcej to się szło w rolnośrodowiskowe , a teraz nie dość że dopłaty obniżyli , to jeszcze rolnośrodowiskowe w dużej części wcisnęli jako warunkowość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
1 godzinę temu, Lukas210 napisał:

Bez ekoschematów ,mam pakiet2.1międzyplony  ozime  powiat Działdowski.

czyli się zgadza ... brak ekoschematów, i dostałeś całość rolnośrodowiskowych do których jest wydawana osobna decyzja i osobny przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
16 godzin temu, andrzej224 napisał:

Tu foty z okolic Krakowa z 28 grudnia, jak ktoś chce swoje okolice to trzeba sie wyszukiwarką pobawić

https://tiny.pl/cb9q4

Na podstawie tego mają kontrole robić ? jak tu nic nie widać , jeszcze zarys pól z odległości 500 metrów , jest dobry , ale jak się wezmie zbliży na 100 metrów to wszystka zaczyna się zamazywać , a przy bliższym powiększeniu , to jedna wielka plama . Jak by z tego mieli robić kontrole , to śmiech na sali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117
daron64 napisał:

1 godzinę temu, Ursusc385 napisał:

U was tez tak agencja kontrolę trzepie? Podobno każdy ma być kontrolowany głównie jeżdżą patrzą okrywę zimowa czy nie jest zaorane i zostawione, przy okazji wszystko inne

U nas cisza. Na polach po 30cm śniegu. NBR

4 minuty temu, szymekrolnik89 napisał:

całość?

Pi razy drzwi z 3/4. 

oki a o ekoschematy robiliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
5 minut temu, szymekrolnik89 napisał:

oki a o ekoschematy robiliście?

Tzn matula na siebie miała tylko bydło. To wczoraj przyszła ta kasa.

Ja mam pole na siebie, wszelkie rolnosrodowiskowe mi się pokończyły, tylko zwykłe dopłaty + ekoschematy. Normalnie samych gołych dopłat miałem co roku ~30tys. W tym roku pani, która robiła mi wniosek powiedziała, że podstawy wychodzi ~21tys (+ekoschematy, no ale to uj wie ile za to wyjdzie). Na początku wypłacania zaliczek dostałem przelew na 14tys. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2363
Ursusc385 napisał:

U was tez tak agencja kontrolę trzepie? Podobno każdy ma być kontrolowany głównie jeżdżą patrzą okrywę zimowa czy nie jest zaorane i zostawione, przy okazji wszystko inne

w mojej okolicy może z 10% gospodarstw spełnia normę okrywy, kogo bym nie spytał to on nic o tym nie wie albo ma wy..bane na to , znajomy 25 wrzesnia posial gorczyce żeby to spełnić, pech chcial ze w listopadzie dopiero zaczelo padac na tyle zeby powschodzilo ledwo puscilo jeden listek i mróz dopierdzielil i amba fatima bylo i ni ma


Miałem złożone ekoschematy na przykrycie obornika i bezorke , dwie dzialki złożyłem oświadczenie ze ribilem tak jak byc powinno, a o trzeciej na śmierć zapomniałem, żadnego pisma ani nic nie dostałem ciekawe co z tym zrobią? A punktów i tak wystarczy żeby cokolwiek dostać


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

U mnie w tym roku prawie całkowicie zakończy się zabawa w prowadzenie gospodarki.  Kurze to gotowego ziarna się kupi ... 

 

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1570
Napisano (edytowany)
57 minut temu, krilan06 napisał:

Co to znaczy wszystko inne?

Płyty obornikowe, gdzie jest obornik pryzmowany (mapki i zaznaczone miejsca 2 lata wstecz) szamba + atest szczelności..... odpady - folie siatki + papier za zdanie, mało tego baniaki po płynie dojarki też muszą być zdane do odpowiedniej firmy i wypisane zaświadczenie z numerem banki. Plan nawożenia, no i okrywa zimowa na polach to tak po krotce 

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj