odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Siedzacybyk    418

rezygnacja z doplat, gdy wszyscy je biora, to taki surrealizm😎 wymogi sa chore, ale kijem rzeki nie zawrocimy. znoszac doplaty pozbawia sie kija, choc wymogi i tak moga pozostac, pod groźba kary. mysle ,ze jesli zniosa doplaty, ale nie naloza ceł na importowane produkty rolne,rolnictwo padnie. ukraina nie ma doplat, ceny ich produktow sa smiesznie niskie, moga stosowac wszystkie śor, a my mamy to ograniczone i bedziemy mieli, ceny beda smiesznie niskie, ale doplat nie bedzie.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014

https://www.agrofoto.pl/articles/doplaty-prow-i-vat/ekoschematy-2024-rolnik-bez-tego-szkolenia-nie-dostanie-doplat-2501368

3 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

Myślisz że ktoś obniży ceny bo dopłat nie będzie ...zapomnij ,będzie to samo tylko bez dopłat i tyle ...wymagań tyz nikt nie zniesie bo nikt od nas niczego nie kupi .

Noe będzie to samo...bardzo dużo się zmieni. Ale pierw musi upadek zaliczyć wiele mniejszych gospodarstw, potem już poleci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    200
4 godziny temu, zmechanizowany napisał:

Ja to się zastanawiam czy nie zrezygnować z tych dopłat.

mam ok.12 ha ,dopłat z tego ok.20 tys. brałem, w tym roku ledwo 12000 jak do tej pory a reszta to nie wiadomo. Hoduję  ok. 40opasów ,to te 20 tys.to raptem 3 opasy. Ugoru mam zostawić 0,40 ha,to mampaszy dla ok.2 szt.opasów ,teraz w to miejsce muszę kupić paszę ,słomę ąlbo zmniejszyć hodowlę. No to jak zrezygnuję z dopłat to zbyt wiele nie stracę przy moim areale . 

Tak tylko dywaguję, chyba otworzę kolejne piwo🙃

Moim zdaniem lepiej opasy zlikwidować niż dopłaty , przecież z  tych opasów na czysto to masz mniej niż z dopłat oprócz gnoju 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1151
9 godzin temu, zmechanizowany napisał:

Ja to się zastanawiam czy nie zrezygnować z tych dopłat.

mam ok.12 ha ,dopłat z tego ok.20 tys. brałem, w tym roku ledwo 12000 jak do tej pory a reszta to nie wiadomo. Hoduję  ok. 40opasów ,to te 20 tys.to raptem 3 opasy. Ugoru mam zostawić 0,40 ha,to mampaszy dla ok.2 szt.opasów ,teraz w to miejsce muszę kupić paszę ,słomę ąlbo zmniejszyć hodowlę. No to jak zrezygnuję z dopłat to zbyt wiele nie stracę przy moim areale . 

Tak tylko dywaguję, chyba otworzę kolejne piwo🙃

To policz sobie ile na czysto masz z tych dwóch opasów, do 12 tys to tam raczej baaaardzo dużo brakuje

6 godzin temu, GRZES1545 napisał:

https://www.agrofoto.pl/articles/doplaty-prow-i-vat/ekoschematy-2024-rolnik-bez-tego-szkolenia-nie-dostanie-doplat-2501368

Noe będzie to samo...bardzo dużo się zmieni. Ale pierw musi upadek zaliczyć wiele mniejszych gospodarstw, potem już poleci. 

Kolejne szkolenie "na odwal się", tylko dla zwiększenia dochodu ODR'ów.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
6 godzin temu, Stach123 napisał:

Moim zdaniem lepiej opasy zlikwidować niż dopłaty , przecież z  tych opasów na czysto to masz mniej niż z dopłat oprócz gnoju 

Podobno zostaje tysiąc ewentualnie dwa na czysto . Roboty w uj ale satysfakcja że coś się robi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266
10 godzin temu, Siedzacybyk napisał:

rezygnacja z doplat, gdy wszyscy je biora, to taki surrealizm😎 wymogi sa chore, ale kijem rzeki nie zawrocimy. znoszac doplaty pozbawia sie kija, choc wymogi i tak moga pozostac, pod groźba kary. mysle ,ze jesli zniosa doplaty, ale nie naloza ceł na importowane produkty rolne,rolnictwo padnie. ukraina nie ma doplat, ceny ich produktow sa smiesznie niskie, moga stosowac wszystkie śor, a my mamy to ograniczone i bedziemy mieli, ceny beda smiesznie niskie, ale doplat nie bedzie.

Kiedyć ludzie nie wierzyli, że komuna może upaść - a  jednak upadła. Tak samo będzie z ta komuną z Brukseli.

Zrozum, że składając wniosek o dopłaty dobrowolnie zgadzasz się na  spełnianie wysokich wymagań.  Nie składając, musisz tylko spełniać wymogi ogólne.

Zastanawiam się, co by się zaczęło dziac w ARiMR, gdyby połowę rolników zrezygnowało ze składania wniosków o dopłaty. Tylko że to tak jak z tymi, co chodza po zasiłki socjalne do gminy - z pokolenia na pokolenie. Trudno im uwierzyć, że można życ bez zasiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

Wielu najbardziej boli ugór , w drugiej kolejności okrywa, reszta to pikuś , maja papiery pasować , te wszystkie szkolenia to tylko żeby zapłacić i dostac zaświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
1 godzinę temu, mf362 napisał:

Podobno zostaje tysiąc ewentualnie dwa na czysto . Roboty w uj ale satysfakcja że coś się robi 

czyli lubisz pracowac w sumie charytatywnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8541
Napisano (edytowany)

Dopłaty mają być do ha, nie tony.Poza tym znowu by była jazda bo ci co sprzedali bez faktury podniosą wrzask.

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Wprowadzą jakiś zapis o średniej z hektara. Tylko żeby nie wzięli z AF 🤭

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
Napisano (edytowany)

We wniosku o dapłaty już zaznaczyłeś czy kiszonkowa , czy ziarnowa, więc agencja widzi, 

Faktury niepotrzebne , większość co suszyła to ma kuku na magazynie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004
3 minuty temu, witejus napisał:

Dopłaty mają być do ha, nie tony.Poza tym znowu by była jazda bo ci co sprzedali bez faktury podniosą wrzask.

Do ha razy 7 t tak jak już było a z czasem nauczą tych co sprzedają lewiznę dodatkowo żeby dzierżawcy nie występowali o dopłatę muszą mieć fv .Mogę zapytać a co z tymi co mają leżeć suchą ? i kiedy to sprzedają? a było około 1,2 mil ha to daje 800 do 850 zł średnio   do ha .Wszyscy widzą że niby przy granicy ukraińskiej niska cena a tymczasem zachodnia granica jest zasypana ukraińską kukurydzą z niemieckimi fakturami a kołodziej tego nie widzi? Mnie co prawda nie boli cena ale inni też chcą żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
42 minuty temu, Cheesburger napisał:

czyli lubisz pracowac w sumie charytatywnie?

U mnie zwierząt nie ma od 2014.  Rolnik może operuje dużymi sumami ale już niewiele zostaje na czysto . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirosor    12
14 godzin temu, Zapracowany napisał:

Teraz się dopiero zacznie...

Screenshot_20240119_135735_YouTube.jpg

Obywatele Polski , codziennie wydychaja ok.  37 milonow kilogramow CO2. Jak to zamierzaja zredukowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3011
9 godzin temu, GRZES1545 napisał:

https://www.agrofoto.pl/articles/doplaty-prow-i-vat/ekoschematy-2024-rolnik-bez-tego-szkolenia-nie-dostanie-doplat-2501368

Noe będzie to samo...bardzo dużo się zmieni. Ale pierw musi upadek zaliczyć wiele mniejszych gospodarstw, potem już poleci. 

Co niby się zmieni ?...myślisz że kogoś obejdzie że ktoś upadnie .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014
Napisano (edytowany)
20 minut temu, mirosor napisał:

Obywatele Polski , codziennie wydychaja ok.  37 milonow kilogramow CO2. Jak to zamierzaja zredukowac?

Redukcja obywateli.🤷

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004
1 godzinę temu, mirosor napisał:

Obywatele Polski , codziennie wydychaja ok.  37 milonow kilogramow CO2. Jak to zamierzaja zredukowac?

Wynika z tego że Józek i Adolf już prawie sto lat temu walczyli z ociepleniem - i poskutkowało bo przecież nie Józek dał popalić wermachtowi tylko dziadek mróz - to działa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek120    10
16 godzin temu, miwigos napisał:

A jak mam rów szeroki do 4 metry i granica jest w środku , czyli moje max 2 m , to moge go zaliczyć

Właśnie jak to jest jak rów o szerokości 4 m jest jako miedza z sąsiadem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja napisał:

A co to za wymogi ..podać zgodnie z prawdą co posiane na polu 🤔

Cała reszta zostanie ..irz ,weterynaria itp....

Normy GEAC mocno podnoszą koszty produkcji i mają znaczący wpływ na plonowanie. Jak usiąść z długopisem (nie mylić z prezydentem) to z tych dopłat wielkiego szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004
27 minut temu, zmechanizowany napisał:

Normy GEAC mocno podnoszą koszty produkcji i mają znaczący wpływ na plonowanie. Jak usiąść z długopisem (nie mylić z prezydentem) to z tych dopłat wielkiego szału nie ma.

Normy GEAC mocno podnoszą koszty produkcji i POWINNY mieć znaczący wpływ na plonowanie. Jak usiąść z długopisem (nie mylić z prezydentem) to z tych dopłat wielkiego szału nie ma. 

Tego nie policzy nikt bo się nie da policzyć to częściowa fantazja taka moda taki szał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
1 godzinę temu, zmechanizowany napisał:

Normy GEAC mocno podnoszą koszty produkcji i mają znaczący wpływ na plonowanie. Jak usiąść z długopisem (nie mylić z prezydentem) to z tych dopłat wielkiego szału nie ma.

Wcześniej podpisywał , było zle , teraz nie podpisuje  też wam zle , jak tu takim dogodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
4 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Redukcja obywateli.🤷

O 37,5 milionów

7 minut temu, mysza103 napisał:

Wcześniej podpisywał , było zle , teraz nie podpisuje  też wam zle , jak tu takim dogodzić 

Zmienić wyrzucić wsadzić nowego bardziej posłusznego.

7 minut temu, mysza103 napisał:

Wcześniej podpisywał , było zle , teraz nie podpisuje  też wam zle , jak tu takim dogodzić 

Zmienić wyrzucić wsadzić nowego bardziej posłusznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
Napisano (edytowany)

Posłusznego obecnej władzy 

2 godziny temu, zmechanizowany napisał:

Normy GEAC mocno podnoszą koszty produkcji i mają znaczący wpływ na plonowanie. Jak usiąść z długopisem (nie mylić z prezydentem) to z tych dopłat wielkiego szału nie ma.

Co Ci podnosi , jedynie ugór , bo nic tam nie sprzątniesz

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj