odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
toooomaszewski    500
6 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Żadnych dopłat, robić swoje 2 krowy więcej i zysku więcej niż to uwiązanie młode rolniki

Co tam dwie, dziesięć od razu, i tak się obrządza, to godzina w te, czy w te bez różnicy...

32 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Ktoś w ogóle prowadzi ten rejest zabiegów?

Oczywiście. A później żale na af że na forum jak dałem zdjęcie to przez kontrole użytkowników przeszło, no a w arimr już nie..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
18 godzin temu, pedro2 napisał:

Na wiosnę co było w temacie? 90% mówili, że pyrdolą ekoschematy i strączki, a teraz wielkie zdziwienie...? 🤔 

I tu masz racje już w tamtym roku było wiadomo że tak będzie z dopłatami jak mówiłem znajomy że tak będzie z dopłatami to mówili że chrzanisz głupoty i teraz mają głupie  miny ale nie którzy  i tak tej jesieni sieją uprawy te same już któryś rok i obsiewają wszystko zbożami jak wspomniałem sąsiadowi że  od 2024 wchodzi płodozmian i trzy uprawy to on z tekstem jakoś to będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
19 godzin temu, daron64 napisał:

W tamtym roku skończył mi się ten program, to wyglądało tak, że jeśli działki ewidencyjne mi się stykały, to liczone były jako jedną całość, z której wyliczali się % i tyle zostawiało. Jeśli działki się nie stykały, to każda traktowana jako oddzielna i na każdej oddzielnie zostawiana powierzchnia niekoszona. 

Konkretnie u mnie były 3 "duże" działki;

- 4.5 ha -składające się z dwóch stykających się działek

- 1.4ha - jedna działka

- chyba ponad 5ha - chyba 4dzialki ewidencyjne.

Dla każdej "dużej" działki  liczona powierzchnia niekoszona, dla każej "dużej" dzialki ta powierzchnia zostawiana w innym miejscu - tzn na każdej działce wybrałem sobie dwa najgorsze placki, albo takie, żeby nie utrudniać sobie zbioru i w jednym roku była pierwsza, w drugim druga, w trzecim znowu pierwsza itd.

 

Co do kosztów, to jak ja wchodziłem w program, to zwrotu było 2000zl i tyle wziął botanik - po prostu krzyknął max jaki agencja dawała zwrot.

A jak row przedziela działki ? Działki mają inne nr ale można powiedzieć że się stykają. Rów taki że można spokojnie przeskoczyć albo przejść dobrym krokiem . 

Moje działki 2088 2087 2083 2084

Screenshot_2023-11-12-15-28-15-831_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

@mf362

 U siebie mam tylko jeden rów, który rozdziela mi działkę. Cała dzialka (1.4ha) jest pod jednym numerem ewidencyjnym. Lczyło się to jako jedna działka. Jak jest w przypadku różnych działek, to nie mam pojęcia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
7 godzin temu, jajanek1 napisał:

Grzesiu ja nie zrezygnuje bo nam tu na południu życie ratuje uprawa soi , a strączki mają cały zielony ład w dupi... a mianowicie można siać je bez ograniczeń % nie potrzebne zmianowanie i inne duperele , robią na dodatek dopłatę do strączkowych obecnie 824 zeta , soja np.  robi   zróznicowanie w ekoschematach  , nie wymaga nawożenia wcale , daje zarobić na hektarze do  5000 zł.  teraz to nawet gołebie nie grożne , bo chyba z 50 % w województwie będzie posiane  hahah  jeszcze pasuje wsięwkę ogarnąć  jako ekoschemat .

 

jak masz tych dopłat więcej a za nadużycia kary są nakładane w  % to  nad tym co zaznaczyć albo wpisać we wniosek trzeba się dobrze zastanowić , bo to że zasiejesz np grykę 30 września na międzyplon  i sobie zdjęcia zrobisz to może ci na AF przejdzie hahah   ale jak przyjadą na kontrol to się możesz zdziwić

Wszystko się zgadza Janek.

Nie robię nic ponad to co robiłem do tej pory w gospodarstwie. I uwierzysz czy nie śpię spokojnie .  Dziwne nazwałeś tych co idą w ekoschematy ,,oszołomy" a sam coś tam wsiewasz i zgłaszasz...🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
11 godzin temu, pedro2 napisał:

Szymek szkoda uwagi na niego. Pieniacz, na wiosnę się chwalił ile wszystkiego napakował ekoschematy, a teraz się śmieje, że ludzie powchodzili i nie będzie kasy. 

On widzę zmienny jak chorągiewka. Taki ignorant i prześmiewca wszystkiego i Wszystkich. Najpierw dosrywał mi że nie wszedłem w taki czy inny ekoschemat i parę rzeczy jeszcze mnie wkurza w tych nowych wytycznych a tak szybko sam zmienił front. Ot taki judasz pokrętny.

Edytowano przez Troker1979
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315

jak byście czytać umieli i rozumieli jeszcze co czytacie to byście głupot nie pisali

tam było napisane że sumienne wypełnienie wymogów ekoschematu nie jest opłacalne , natomiast na odpier**l jak najbardziej

jak kupisz nasion na poplon ozimy i go zasiejesz w sierpniu na dodatek siewnikiem to co ci z tych 500 zł zostanie ??? na dodatek bałagan na wiosnę , natomiast jak po głębszym spulchnieniu gleby  rozsiejesz rozsiewaczem 30 kg gryki np . i 20 kg jęczmienia jarego 20 września to za nasiona dasz 50 zł. i pole masz takie wiosną  jak by poplonu nie widziało a kasa taka sama na dodatek okrywa zaliczona  . Nie inaczej jest np. ze zróznicowana strukturą upraw , jak zasiejesz strączków pod talerzówkę albo takich co nie ma gdzie sprzedać to jaki to ma sens starać się o dopłatę do ekoschematu  ZSU ???  natomiast jak zasiejesz soje np.  i na niej zarobisz to ekoschemat sam wskoczy z urzędu

żadnego frontu nie zmieniłem , na każdym hektarze jest ekoschematów za 11 punktów , a jak się nic nie zmieni to za rok 16 w planie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Ja dostałem w tamtym tygodniu ale bardzo mało , może 70% ale bez ekoschematów , czyli 70% płatności podstawowej. U ojca cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
24 minuty temu, Michał88 napisał:

Ja dostałem w tamtym tygodniu ale bardzo mało , może 70% ale bez ekoschematów ,

Każdy tak dostaje, ja też.

7 godzin temu, jajanek1 napisał:

na każdym hektarze jest ekoschematów za 11 punktów , a jak się nic nie zmieni to za rok 16 w planie

Punktów to możesz mieć i 100, pytanie tylko ile kasy za to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

PSR weszły w końcu w piątek, zanosi się sporo mniej niż zeszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
3 godziny temu, Korbol napisał:

PSR weszły w końcu w piątek, zanosi się sporo mniej niż zeszłego roku

Znajomy dziś był w ARiMR,  bo dużo  mniej zaliczki dostał niż rok temu. Usłyszał tyle że dopłat nawet 50% mniej niektórzy będą mieli.🙆‍♂️a  reszta stawek z eko jeszcze wiele niewiadoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Jeżeli jest budżet na dopłaty już zatwierdzony, to nie widzę powodu do zmartwień. Np u mnie w okolicy ludzie nie wchodzili w ekoschematy. Ciekawe czy gdyby budżet na ekoschematy został nie wykorzystany, to by dorzucili coś ponad 100 zł za ten jeden punkt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Jest określona pula, która będzie podzielona na ilość hektarów które się kwalifikują. Te 100zł to były tylko wstępne szacunki. Ilość hektarów będzie im znana jak zliczą wypełnione obowiązki które trzeba było udokumentować (np. wymieszanie obornika minął czas do 7.11)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Panowie pytanie może trochę z innej beczki ale korzystał ktoś może z pożyczki pomocowej kowr linia POM2023? Mam kilka pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315
2 godziny temu, toooomaszewski napisał:

Jeżeli jest budżet na dopłaty już zatwierdzony, to nie widzę powodu do zmartwień. Np u mnie w okolicy ludzie nie wchodzili w ekoschematy. Ciekawe czy gdyby budżet na ekoschematy został nie wykorzystany, to by dorzucili coś ponad 100 zł za ten jeden punkt. 

każdy ekoschemat ma swoją pule i np. na międzyplon ozimy wyceniany  na  5 punktów może mieć 30 zł. za punkt , a zróznicowana struktura upraw wyceniana jest na 3 punkty ,  ale może się okazać że za punkt 150 zł. coś wspominali że mogą poprzenosić trochę grosza z jednej praktyki do drugiej jak mniej oblegana

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, jajanek1 napisał:

każdy ekoschemat ma swoją pule i np. na międzyplon ozimy wyceniany  na  5 punktów może mieć 30 zł. za punkt , a zróznicowana struktura upraw wyceniana jest na 3 punkty ,  ale może się okazać że za punkt 150 zł. coś wspominali że mogą poprzenosić trochę grosza z jednej praktyki do drugiej jak mniej oblegana

Tak na pewno nie będzie , bo jeśli by było za punkt 100 zł , i jeszcze pula nie była wykorzystana , to reszta funduszy przejdzie na inny schemat gdzie będzie brakować kasy . Takie 150 zł za punkt to jedynie gdy by na każdy schemat starczało tych pieniędzy które są przewidziane , to wówczas nadwyżki mogli by dołożyć w ramach schematów gdzie pieniędzy zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315

moim zdaniem za ekoschemat międzyplon ozimy  na dobrą flaszkę braknie

a za wymieszanie słomy z glebą na piwo hahhah

zróżnicowana najwyżej płatna , a te gnojki i gnojówki po 100 za punkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Dla mnie ekoschematowego   sceptyka było by to idealne rozwiązanie. I would be happy that You were right for once.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1663
1 godzinę temu, jajanek1 napisał:

moim zdaniem za ekoschemat międzyplon ozimy  na dobrą flaszkę braknie

a za wymieszanie słomy z glebą na piwo hahhah

zróżnicowana najwyżej płatna , a te gnojki i gnojówki po 100 za punkt

Zaszalalam sprężynowa poplon  gryka+owies lejkiem siane może wyjdzie na 0. Jak znowu będzie mokra wiosna to będę orać w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj