Polecane posty

krychu    156
Mario81 napisał:

Normalnie trafione w same sedno, jak przyszedł z 2022 roku i opowiedział jak to będzie wyglądać 😳

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
6 minut temu, poosa21 napisał:

Oby nasi rządzący nie wymyślili że odbiorą pszenicę z Ukrainy. 

na razie jest tam za duży bałagan i widmo głodu

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 minutę temu, poosa21 napisał:

Oby nasi rządzący nie wymyślili że odbiorą pszenicę z Ukrainy. 

I mnie to przez myśl przeszło , ale póki tam jest zadyma to raczej nikt tam nie myśli o handlu czy transporcie zbożem , ale pózniej , to kto wie . Tym bardziej że podawali że dzisiaj był ostrzelany jakiś port , nie wiem czy tam ładowali do tej pory zboża , ale odbudowa portu po wojnie to nie hop siup , i wówczas to zboże może iść w większych ilościach przez , albo do Polski

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
26 minut temu, jahooo napisał:

Banki Chin wstrzymują się z wystawianiem promes na zakup surowców z Rosji, w tym zboża

To co przytoczyłeś to były wypowiedzi ,,anonimowych źródeł dla Bloomberga'' a poniżej masz oficjalną wypowiedź chińskiego MSZ ,,Chińskie władze nie potępiły rosyjskiej agresji na Ukrainę i sprzeciwiają się nazywaniu jej „inwazją”. MSZ w Pekinie opowiedziało się również przeciwko sankcjom nakładanym przez Zachód na Rosję i oświadczyło, że Chiny utrzymują z Rosją normalną współpracę handlową.(PAP)''

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
50 minut temu, seba836 napisał:

tak jak kolega wyżej napisał wystarczy że tydzień się utrzyma na matifie na zielono i muszą skupy podnieść

Wszystkim się lampka zapali jak porty zaczną wymiatać towar z kraju.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
11 minut temu, ws71 napisał:

To co przytoczyłeś to były wypowiedzi ,,anonimowych źródeł dla Bloomberga'' a poniżej masz oficjalną wypowiedź chińskiego MSZ ,,Chińskie władze nie potępiły rosyjskiej agresji na Ukrainę i sprzeciwiają się nazywaniu jej „inwazją”. MSZ w Pekinie opowiedziało się również przeciwko sankcjom nakładanym przez Zachód na Rosję i oświadczyło, że Chiny utrzymują z Rosją normalną współpracę handlową.(PAP)''

 

Zobaczymy wkrótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
46 minut temu, strzechu napisał:

Chiny wiedziały o wojnie , co więcej myślę że dały na nią przyzwolenie - możliwe że nawet przekonały Putina do inwazji. Zapewniły Rosję o zbycie na gaz , zboże i inne surowce . Otwarcie twierdzą że winnym konfliktu jest USA i Zachód Europy . Myślę że jak zachód wkroczy do wojny otwarcie to ośmielą się zająć Tajwan i mamy IIIWŚ .

Żeby nie było, że chiny wykupią teraz rosyjską gospodarkę na wyprzedaży akcji 😅 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

powiem wam jedno nie da się czytać tych waszych wypocin. WOJNA jest okrutna mieszkam ok 30 km od granicy i powiem, że wcale nie cieszy mnie ze giełda ma takie straszne wzrosty kosztem biednych ludzi. wolałbym po 500zł pszenice sprzedawać niż patrzeć na uciekające przed wojną matki z dziećmi. Myśle ze każdy powinien przekazać troche pszenicy na pomoc tym ludziom i dwa razy zastanowić sie co pisze.

  • Like 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik9894    32

Z całym szacunkiem ale czy ktoś się cieszy z tego powodu? Nie.. nikt z nas nie ma no wpływu. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

I mnie to przez myśl przeszło , ale póki tam jest zadyma to raczej nikt tam nie myśli o handlu czy transporcie zbożem , ale pózniej , to kto wie . Tym bardziej że podawali że dzisiaj był ostrzelany jakiś port , nie wiem czy tam ładowali do tej pory zboża , ale odbudowa portu po wojnie to nie hop siup , i wówczas to zboże może iść w większych ilościach przez , albo do Polski

później jak Ukrainie uda się jakoś wygrać ten konflikt i nie wybuchnie 3 wojna światowa to na pewno przyspieszą negocjacje do wstąpienia do unii europejskiej.

wiadomo trochę to potrwa zanim się odbudują i ogarną ale w perspektywie 5, 10 lat będziemy mieli niezłą konkurencje na towary rolne za miedzą.

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Nawet jak Ukraina wygra to Rosja na wschodniej czesci ukrainy zostanie zostanie a tak do uni nie wejda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Wejscie UA do UE to bedzie prosty schemat:  wykup za niewielkie pieniądze przemysłu, ziemii i zakup rynku finansowego ( banki ). Potem wejdą kolejne koncerny i wezmą sie za surowce mineralne

 

33 minuty temu, wladirol napisał:

powiem wam jedno nie da się czytać tych waszych wypocin. WOJNA jest okrutna mieszkam ok 30 km od granicy i powiem, że wcale nie cieszy mnie ze giełda ma takie straszne wzrosty kosztem biednych ludzi. wolałbym po 500zł pszenice sprzedawać niż patrzeć na uciekające przed wojną matki z dziećmi. Myśle ze każdy powinien przekazać troche pszenicy na pomoc tym ludziom i dwa razy zastanowić sie co pisze.

My na wojne nie mamy wpływu. Polacy pomagają, ciekawe czy oni by nam w podobnej sytuacji pomogli??? Z historii wiemy, ze na nich liczyć nie można.

  • Like 9
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
1 godzinę temu, wladirol napisał:

powiem wam jedno nie da się czytać tych waszych wypocin. WOJNA jest okrutna mieszkam ok 30 km od granicy i powiem, że wcale nie cieszy mnie ze giełda ma takie straszne wzrosty kosztem biednych ludzi. wolałbym po 500zł pszenice sprzedawać niż patrzeć na uciekające przed wojną matki z dziećmi. Myśle ze każdy powinien przekazać troche pszenicy na pomoc tym ludziom i dwa razy zastanowić sie co pisze.

Skoro mieszkasz tak blisko i nie możesz na to patrzeć to rusz du pe na granice i zabierz na noc do siebie jakąś rodzinę, ja mieszkam 15km od przejścia i od dzisiaj zaczęliśmy tak robić 

46 minut temu, robercikj100 napisał:

później jak Ukrainie uda się jakoś wygrać ten konflikt i nie wybuchnie 3 wojna światowa to na pewno przyspieszą negocjacje do wstąpienia do unii europejskiej.

wiadomo trochę to potrwa zanim się odbudują i ogarną ale w perspektywie 5, 10 lat będziemy mieli niezłą konkurencje na towary rolne za miedzą.

Może skonczy się placenie po 100k/ha I będzie można w cywilizowany sposób wydzierżawić z miedzą kilkaset hektarow 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
8 godzin temu, Marl napisał:

Wejscie UA do UE to bedzie prosty schemat:  wykup za niewielkie pieniądze przemysłu, ziemii i zakup rynku finansowego ( banki ). Potem wejdą kolejne koncerny i wezmą sie za surowce mineralne

 

My na wojne nie mamy wpływu. Polacy pomagają, ciekawe czy oni by nam w podobnej sytuacji pomogli??? Z historii wiemy, ze na nich liczyć nie można.

Dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jak historia pokazuje to nasz rząd ucieka za granicę to raz. 

Dwa... Dlaczego oceniacie kogoś za to co było. Wiadomo że historia zatacza koło, ale właśnie po tym co było skoro otrzymują od nas pomoc nie pomogliby nam również w walce ze wspólnym wrogiem? Dlaczego ktoś ma odpowiadać za to co robił jego dziadek. Ile Polaków kablowało w czasie wojny... Znam kilku Ukraińców a nie wszystkich i nie mnie oceniać.O tych co znam mogę powiedzieć że bradzo w porządku ludzie. O nas też się różnie mówi za granicą i o "polskich o......"

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
songo    801
Marl napisał:

Wejscie UA do UE to bedzie prosty schemat:  wykup za niewielkie pieniądze przemysłu, ziemii i zakup rynku finansowego ( banki ). Potem wejdą kolejne koncerny i wezmą sie za surowce mineralne

 

33 minuty temu, wladirol napisał:

powiem wam jedno nie da się czytać tych waszych wypocin. WOJNA jest okrutna mieszkam ok 30 km od granicy i powiem, że wcale nie cieszy mnie ze giełda ma takie straszne wzrosty kosztem biednych ludzi. wolałbym po 500zł pszenice sprzedawać niż patrzeć na uciekające przed wojną matki z dziećmi. Myśle ze każdy powinien przekazać troche pszenicy na pomoc tym ludziom i dwa razy zastanowić sie co pisze.

My na wojne nie mamy wpływu. Polacy pomagają, ciekawe czy oni by nam w podobnej sytuacji pomogli??? Z historii wiemy, ze na nich liczyć nie można.

tylko weź pod uwagę że kolejni jesteśmy my i państwa bałtyckie :) nie chciałbym mieć granicy z Rosją w miejscu granicy z Ukrainą.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24

matif w górę - hurrra,

matif w dół - nie hurrra

a ceny w tych waszych skupach niższe niż w styczniu, że o listopadzie nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Nigdy wzrosty na giełdzie nie przekładają się wprost na wzrosty w skupie - wczoraj się urodziłeś, że tego nie wiesz ?

Na CBOT się dzieje - 952,80 USc/korzec

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie chcę robić ot. ale oglądałem ostatnio filmik na YT , i czy nie wydaje wam się dziwna ta wojna ? Że coś tu nie gra ? Ruscy ośmieszają się na każdym kroku , żołnierze nie wiedzą gdzie są i po co przyjechali , wszystko jest "podane do wierzenia" za pomocą filmików i monitoringu który nie został zniszczony. 

 

Czy czasem nie jest tak , że Merkel dogadała się kiedyś z Putinem a ten teraz swoimi działaniami popchnął Ukrainę wprost w ręce Unii ? Wczoraj prezydent Ukrainy podpisał deklaracje czy tam jakiś dokument żeby Ukraina dołączyła do Unii w trybie przyspieszonym. Chyba IlUkraina to łakomy "kąsek" dla UE ? 

 

U nas w lubelskim ruchu że zbożem nie widać , pod koniec tygodnia paru woziło , a teraz chyba ludzie czekają na rozwój sytuacji , z drugiej strony nie widać również nawozu porozstawiane go koło domów jak kiedyś.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1113

A u nas chleb z 3.20 zł zrobił się 3.50 potem 3.80 a teraz 4.50zł i zaraz to będzie wina chłopa bo chce nowy traktor  Ta wojna nie powinna mieć miejsca Kiedyś jak chłopaki z naszej wioski dostali lejte na zabawie w innej wiosce a ci co byli tam z naszej wioski nie przyznali się do nich Tak działa ta wojna Coś by nawet tak było to gdzie są bramkarze (unia NATO USA) ludzi mordują a reszta patrzy ? Powinni Putinowi wszystkie pałace z ziemią zrównać a na niego wyrok wydać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

Tak czy inaczej Ukraina na pewno wolałaby być w UE niż pod "opieką" Rosji. Pomimo wszelkich konsekwencji.

Jeśli zostanie przyjęta do UE to dla nas też nie koniecznie będzie tragedia,bo zaczną obowiązywać te same zasady dotyczące choćby śor . A zboże i tak wjeżdza do Polski czy unii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35
50 minut temu, mario666 napisał:

A u nas chleb z 3.20 zł zrobił się 3.50 potem 3.80 a teraz 4.50zł i zaraz to będzie wina chłopa bo chce nowy traktor  Ta wojna nie powinna mieć miejsca Kiedyś jak chłopaki z naszej wioski dostali lejte na zabawie w innej wiosce a ci co byli tam z naszej wioski nie przyznali się do nich Tak działa ta wojna Coś by nawet tak było to gdzie są bramkarze (unia NATO USA) ludzi mordują a reszta patrzy ? Powinni Putinowi wszystkie pałace z ziemią zrównać a na niego wyrok wydać 

Oczywiście, że tak powinno być, ale akceptujesz to, że Roja użyje w odpowiedzi broń jądrowa? A Polska na pewno będzie pierwszym celem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907
2 godziny temu, songo napisał:

tylko weź pod uwagę że kolejni jesteśmy my i państwa bałtyckie :) nie chciałbym mieć granicy z Rosją w miejscu granicy z Ukrainą.

jeżeli się potwierdzi że ukr piloci będą operować z polskich lotnisk to nie będziesz musiał bo granica wyjdzie na Odrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj