Polecane posty

konio1011    100
krzysiek29 napisał:

9 godzin temu, jahooo napisał:

To jest tajemnica handlowa - jak stoją przy tym nabrzeżu, to albo ładują, albo wyładowują zboże/rzepak/śrutę

Często jest tak, że statek przypływa np do Gdyni, rozładowuje się i kurs do Gdańska na załadunek

Gość z wipasz mówił mi właśnie że w marcu polska ma wyeksportować około 100 tys ton pszenicy a żeby cena wróciła do poziomu 1250 netto to musieliby wywieźć około 700 tys ton co jest totalnie już nie realne. Więc on twierdzi że cena będzie tylko spadać albo na tym poziomie się już zatrzyma.

Powiedz mu ze bajki to w przedszkolu może opowiadać,) Dziś rano już proponują po 1250 na porcie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93
2 godziny temu, krzysiek29 napisał:

Gość z wipasz mówił mi właśnie że w marcu polska ma wyeksportować około 100 tys ton pszenicy a żeby cena wróciła do poziomu 1250 netto to musieliby wywieźć około 700 tys ton co jest totalnie już nie realne. Więc on twierdzi że cena będzie tylko spadać albo na tym poziomie się już zatrzyma.

Patrzac na dzisiejsze nocne notowania i kurs euro to juz dzis realne jest 1300 matif. Powinienes napisac nazwisko tego człowieka, by wszyscy go poznali, a on i inni jemu podobni nastepnym razem 2x sie dobrze zastanowili czy paplać co mu ślina na język przyniesie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Jedna sesja +2euro i już hurraoptymizm.  Złotówka w miarę mocna i na dziś 1240zł z kalkulatora nie wychodzi ale już o 1300 mowa.

Niech i tak będzie ale to  jeszcze 13 euro brakuje.

A cbot około 1% zyskuje co jeśli się przełoży na matif to duużo do tych 13 euro braknie 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki2000    12
1 godzinę temu, Mario81 napisał:

CzEJ-DAG Boniewo

Omijam szerokim łukiem:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozmawiali o cenie na ich zakładzie lub z odbiorem gospodarstwa PASZÓWKI to jak najbardziej może to być prawda, to że w porcie 12,5/6/250 kosztuje aktualnie 1240 - 1250 zł nie znaczy że taka cena będzie lokalnie, zakłady aktualnie obniżyły ceny na bieżące dostawy w granice 1100-1200


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
4 minuty temu, Agrest napisał:

Jedna sesja +2euro i już hurraoptymizm.  Złotówka w miarę mocna i na dziś 1240zł z kalkulatora nie wychodzi ale już o 1300 mowa.

Niech i tak będzie ale to  jeszcze 13 euro brakuje.

A cbot około 1% zyskuje co jeśli się przełoży na matif to duużo do tych 13 euro braknie 

1%? bo ja widzę ponad 3 

+2 euro? to bylo wczoraj, w piątek +6 euro

I tyle warte są te twoje posty. Ziobro


Zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93
4 minuty temu, Agrest napisał:

Jedna sesja +2euro i już hurraoptymizm.  Złotówka w miarę mocna i na dziś 1240zł z kalkulatora nie wychodzi ale już o 1300 mowa.

Niech i tak będzie ale to  jeszcze 13 euro brakuje.

A cbot około 1% zyskuje co jeśli się przełoży na matif to duużo do tych 13 euro braknie 

Chciałem wyjaśnić, ale kolega wyżej wyczerpał temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Moim skromnym zdaniem wipasz to najgorsze dziady, zawsze mają najniższą cenę.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
6 minut temu, Zdzinio napisał:

Moim skromnym zdaniem wipasz to najgorsze dziady, zawsze mają najniższą cenę.

Kiedyś licytację miałem z ich przedstawicielem jak pszenżyto w swojej okolicy ładowałem

23 minuty temu, Agrest napisał:

Jedna sesja +2euro i już hurraoptymizm.  Złotówka w miarę mocna i na dziś 1240zł z kalkulatora nie wychodzi ale już o 1300 mowa.

Niech i tak będzie ale to  jeszcze 13 euro brakuje.

A cbot około 1% zyskuje co jeśli się przełoży na matif to duużo do tych 13 euro braknie 

Lub pesymizm jak nie popada deszcz 😂. Nie pada na jara bo zasklepi a za miesiąc będzie jak mało deszczu susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24
59 minut temu, konio1011 napisał:

Powiedz mu ze bajki to w przedszkolu może opowiadać,) Dziś rano już proponują po 1250 na porcie

Właśnie w podobny sposób mu powiedziałem. Ale jeśli w porcie jest 1250 to w centrum będzie po 1100-1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625
51 minut temu, Mateusz1q napisał:

1%? bo ja widzę ponad 3 

+2 euro? to bylo wczoraj, w piątek +6 euro

I tyle warte są te twoje posty. Ziobro


Zdjęcie

Dzień pierwszy 815, aktualne 823 co stanowi 1%.

Strony ostatnio się im rypią i albo nie działają albo dziwne dane pokazują. Ostatnio też mieli przypał pokazując wzrost ponad 5% by za chwilę zaktualizować poniżej 1%

https://www.kaack-terminhandel.de/pl/cbot-pszenica.html

No dobra liczysz dwie ostatnie sesje bo nie pamiętasz że wcześniej spadło. Więc każdy kreuje co chce w zależności co chce pokazać.

Co do wartości postów - na prawdę nie masz powodu do dumy. Od czasu jak nazwałeś mnie trollem przyglądam się Tobie i ksywa Ziobro jak najbardziej ci pasuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24
11 minut temu, Mateusz19980916 napisał:

Przecież dziś  z rana SMS z good grains, że pszenica 1270-1280 to czemu Wy gadacie o 1250 ? 

Zadzwoń na golpasz, wipasz, agrocentrum i zobaczysz jakie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Pszenica paszowa 1080 netto kos 1150 netto . NAJLEPSZA BYŁA CENA .

2021-11-23

CENNIK SKUPU PSZENICY
obowiązuje od dnia 2021-11-23

Pszenica:  1 498,00 zł/t  brutto (Zamość, Skierbieszów, Tuczapy)
 
Kukurydza mokra:   674,10 zł/t brutto (Skierbieszów)
Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24
14 minut temu, galan99 napisał:

Pszenica paszowa 1080 netto kos 1150 netto .

Gdzie takie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Magazyn Zbożowy Skierbieszów, Zamość , Tuczępy   ta sama cena na dzisiejszy dzień .

Z 16 lutego - 2022 cena pszenicy .


2022-02-16

CENNIK SKUPU PSZENICY
obowiązuje od dnia 2022-02-16

Pszenica:  1 241,20 zł/t  brutto (Zamość, Skierbieszów, Tuczapy)
Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A jak tam Kozak z Janówka płaci aktualnie ? Zawsze miał dobrą cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

giełda 4 ojro w górę dziś do tej pory, putek też swoje w tym dołożył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Niech systematycznie po trochę idzie w górę niz dużo a pod wieczór korekta w dół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Dziś kolejny sms z cenami i  za pszenicę proponują 20 zł więcej jak wczoraj.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24
9 minut temu, gomez181 napisał:

1120netto pszenica cedorb kluczbork woj. Opolskie

Czyli 20 zł w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj