Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    2624
11 godzin temu, kagitaar napisał:


Nie no jeśli faktycznie cena saletry miałaby być jeszcze wyższa po zniwach to z automatu zamiast rzepaku - idzie soja. 
Pszenica dostanie anemii i anoreksji do azotu a plon przy sprzyjających opadach bedzie adekwatny do kosztow. 

Zobaczymy jeszcze co pokaże giełda i czy utrzymaja sie ceny z dziś - bo jeśli tak to ceny w skupach powinny wrocic do cen z przelomu listopada a grudnia zeszłego roku. I obyśmy w przyszłym roku nie musieli sprzedać taniej niż w tym, bo to byłaby dla wielu tragedia

 

Dobrze powiedziane , bo większość (agrojutuberzy, rolniczy celebryci itp.) liczy koszty nawożenia zestawione z zyskiem przy dzisiejszych cenach , a nikt nie liczy zestawienia saletra amonowa -1000zl ->pszenica 1200zł tak jak było w ostatnim sezonie do zestawienia saletra 2900zl - pszenica "?".

Jakby nie patrzeć nie ma szans na powtórzenie takiej "opłacalności".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
2 minuty temu, pawlus224 napisał:

Dobrze powiedziane , bo większość (agrojutuberzy, rolniczy celebryci itp.) liczy koszty nawożenia zestawione z zyskiem przy dzisiejszych cenach , a nikt nie liczy zestawienia saletra amonowa -1000zl ->pszenica 1200zł tak jak było w ostatnim sezonie do zestawienia saletra 2900zl - pszenica "?".

Jakby nie patrzeć nie ma szans na powtórzenie takiej "opłacalności".

Przy cenie saletry 3000 (400 kg/ha) i polifoski (300 kg/ha) i przy plonie 6 t/ha i cenie 1200 to te 1000 zl min + doplaty powinno zostac

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24
4 minuty temu, pawelek98 napisał:

Przy cenie saletry 3000 (400 kg/ha) i polifoski (300 kg/ha) i przy plonie 6 t/ha i cenie 1200 to te 1000 zl min + doplaty powinno zostac

Pod warunkiem że nie przyjdzie susza i plon nie będzie 4 tony

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Agrolok z odbiorem z podwórka okolice włocławka konsumpcja 1250, paszówka 1165, pszenżyto1065, żyto 1010. Ceny netto. Porty sie ruszyły

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
24 minuty temu, krzysiek29 napisał:

Pod warunkiem że nie przyjdzie susza i plon nie będzie 4 tony

jak była pszenica po 650-700 przychodziła susza i była opłacalność?

to wszystko jest od dawna skalkulowane masz robić ale nie zbankrutować ,po drodze masz dać zarobić bankom, sprzedawcom maszyn nawozów chemii , różnorakim agencjom, zobaczcie jakie rzesze urzędników rolnictwo obsługuje i nic nie wnoszą do pkb

 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635
AniaYogi napisał:

Lubelskie Kowalczyk Zofiówka Garbów Kliny Łopiennik koło. BORZECHOWA i Krzczonow od dziś 1100 VAT 1180 RR pszenica paszowa

Co do cen w porcie potwierdzam1280 pelne parametry u nas na lubelszczynie nie ma takiej jakości. Ponadto można dostać i przy dużych paczkach 1300 ale czy to się opłaca jak Jelonki czy Kutno dają tyle samo a bliżej... 

Nie gadaj ze towaru nie ma. Bo jest dużo ludzi pokosila przed deszczami. Ale płacić nie chcecie dzwoniłem kilka razy do was na Kliny to albo cena taka jak za pasze albo 20 zł więcej. Miałem z 60 ton przed deszczowej ale nikt nie byl zainteresowany.


pawelol111 napisał:

AniaYogi napisał:

Lubelskie Kowalczyk Zofiówka Garbów Kliny Łopiennik koło. BORZECHOWA i Krzczonow od dziś 1100 VAT 1180 RR pszenica paszowa

Co do cen w porcie potwierdzam1280 pelne parametry u nas na lubelszczynie nie ma takiej jakości. Ponadto można dostać i przy dużych paczkach 1300 ale czy to się opłaca jak Jelonki czy Kutno dają tyle samo a bliżej... 

Jelonki 1150 netto

Dla rolnika tak. Ale Kowaczyk to skup on ma inne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
20 minut temu, Mario81 napisał:

Agrolok z odbiorem z podwórka okolice włocławka konsumpcja 1250, paszówka 1165, pszenżyto1065, żyto 1010. Ceny netto. Porty sie ruszyły

porty się ruszyły ponieważ statki na Może Czarne niechętnie chcą płynąć ponieważ koszty ubezpieczenia wzrosły, szansa dla naszych portów, 

a wycofywanie pieniędzy z giełd może przynieść wzrosty na rynku surowców

Edytowano przez pawelek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

@hardkor113 U mnie to samo sam mam ponad 100ton przeddeszczowej pszenicy wujek też w okolicach 100ton i płacą jak za paszówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to może paszówka za droga ? :D 🤯


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2002

TimePhoto_20220223_105331.jpg

Agria Zamość tylko 2 auta jadą po całości 1060

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635
DamianRolnikSkup napisał:

to może paszówka za droga ? :D 🤯

I po co te podsmiechujki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
1 godzinę temu, pawelek98 napisał:

Przy cenie saletry 3000 (400 kg/ha) i polifoski (300 kg/ha) i przy plonie 6 t/ha i cenie 1200 to te 1000 zl min + doplaty powinno zostac

pawelek98

tych dopłat kilkanaście lat temu wystarczyło na wszystkie koszty , obecnie paliwo i materiał siewny , za rok na paliwo braknie

za tego tysiąca obecnie 350 kg saletry . podniecanie się wzrostem surowców na giełdzie może spowodować po wzrostach to ,   że jak który ma duży bęben to może mu z tego tysiąca braknąć żeby się najadł na dniówkę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
21 minut temu, stach12 napisał:

pawelek98

tych dopłat kilkanaście lat temu wystarczyło na wszystkie koszty , obecnie paliwo i materiał siewny , za rok na paliwo braknie

za tego tysiąca obecnie 350 kg saletry . podniecanie się wzrostem surowców na giełdzie może spowodować po wzrostach to ,   że jak który ma duży bęben to może mu z tego tysiąca braknąć żeby się najadł na dniówkę

No i co z tego, niektorzy na 15 ha nowe ciagniki kupuja, czyli cos zostaje

Jak j...nie to wszystkim tak samo, moze ci co kredytow nie maja to wyjda z tego

Ogolnie masz racje, tyle ze jak tam ze cztery lata temu pisalem że wole stabilna pszenice po 700, rzepak 1400, przy cenie rsm 580 to tu na tym forum wiecznie bylo malo

Malo to macie duzo

Konsumpcja z dowozem bialystok 1180

A jeszcze jedno przeciez Pis da, wies wybrała to niech daja z własnej kieszeni

Świniarze bankrutuja, a kto powiedział  że zaraz to samo zbożowców dotyczyc nie bedzie

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

dzięki kredytowi  w zależności od warunków jego udzielania na dziś w większości przy obecnej inflacji / w zależności od tego co się kupije daje pewnie lekki zarobek

ale jak np. za granicą są w większosci kredyty ze stałym oprocentowaniem , albo zerowym to się towarzystwo zadłuża na potęge i ceny świrują

dzięki takim zabiegom na tych giełdach 270 E ziarno , problem w tym że dla takiego polskiego janusza to giełdowe 270 e na giełdzie znaczy tyle co 450 zł  tone  u niego wokół komina licząc to np . do poprzednich lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
22 minuty temu, pawelek98 napisał:

No i co z tego, niektorzy na 15 ha nowe ciagniki kupuja, czyli cos zostaje

Jak j...nie to wszystkim tak samo, moze ci co kredytow nie maja to wyjda z tego

Ogolnie masz racje, tyle ze jak tam ze cztery lata temu pisalem że wole stabilna pszenice po 700, rzepak 1400, przy cenie rsm 580 to tu na tym forum wiecznie bylo malo

Malo to macie duzo

Konsumpcja z dowozem bialystok 1180

A jeszcze jedno przeciez Pis da, wies wybrała to niech daja z własnej kieszeni

Świniarze bankrutuja, a kto powiedział  że zaraz to samo zbożowców dotyczyc nie bedzie

Zeby taki wpływ na ceny miało ludzkie gadanie jak piszesz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    608
23 minuty temu, pawelek98 napisał:

Świniarze bankrutuja, a kto powiedział  że zaraz to samo zbożowców dotyczyc nie bedzie

No patrz, a u mnie świniarz na 150ha  w tamtym roku przyprowadził nowego Lexiona 760 na gąsienicach, a teraz przywlókł Fendta 942 , trzeba będzie drogi i mosty w okolicy przebudowywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
1 godzinę temu, przybyslawice5211 napisał:

Ja też mam konsumpcje ale młyny wstrzymały skup a paskówka dziś dzwoniłem 1150 zł małopolska 

dzwoń dalej !!! to za konsumpcje będzie mniej jak za otręby 😀

ta cena netto ???????  bo za wysoka mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W agrobiznesie mowili że ceny w górę pójdą przez najazd Rosji na Ukrainę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

I co biedaczki cebulaczki mówiłem że będzie cena 1300 za 12,5bialka a to dopiero początek.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24
18 minut temu, sthil007 napisał:

I co biedaczki cebulaczki mówiłem że będzie cena 1300 za 12,5bialka a to dopiero początek.

Jak narazie jeszcze sporo brakuje do tej ceny :) także zaczekaj z fanfarami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj