Polecane posty

Pigmei    1868

 Ceny  pszenicy na dziś bez zmian 14% 1270 netto.

W temacie o pogodzie i nie tylko  masz wszystko, także o pogodzie 🙂 z resztą  jest w Hyde Park a tam tak można 😛

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Obie giełdy szły równo,  a dziś cbot pokonał już historyczne notowania. W Paryżu jeszcze 10% brakuje. Spora rozbieżność 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jak gieldy spadaja to na skupach rownież w trybie narychmiastowym. A jak giełdy od kilku dni w gore to trzeba czekać na podwyżki. Chcą jak najwiewcej nachapać sie jeszcze po nizszych cenach pewnie

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kagitaar    97
2 minuty temu, andrzej1988 napisał:

jak gieldy spadaja to na skupach rownież w trybie narychmiastowym. A jak giełdy od kilku dni w gore to trzeba czekać na podwyżki. Chcą jak najwiewcej nachapać sie jeszcze po nizszych cenach pewnie

Proste lekarstwo - nie wozić im nic. Poczekamy tydzień, albo dwa i zobaczymy co się stanie. Raczej przez ten czas ruskie nie zbiorą swoich zabawek z piaskownicy to i nie powinna giełda znacząco spaść. Trzeba pamiętać że już dziś ceny w USA są wyższe niż w listopadzie gdzie u nas wtedy na podkarpaciu za konsumpcje płacono 1400 netto. Dziś jest to 1250 jak się nie myle. Wiec mają panowie jeszcze pole do popisu i na to musimy czekać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
1 minutę temu, kagitaar napisał:

Proste lekarstwo - nie wozić im nic. Poczekamy tydzień, albo dwa i zobaczymy co się stanie. Raczej przez ten czas ruskie nie zbiorą swoich zabawek z piaskownicy to i nie powinna giełda znacząco spaść. Trzeba pamiętać że już dziś ceny w USA są wyższe niż w listopadzie gdzie u nas wtedy na podkarpaciu za konsumpcje płacono 1400 netto. Dziś jest to 1250 jak się nie myle. Wiec mają panowie jeszcze pole do popisu i na to musimy czekać. 

Dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
6 godzin temu, hardkor113 napisał:

Nie gadaj ze towaru nie ma. Bo jest dużo ludzi pokosila przed deszczami. Ale płacić nie chcecie dzwoniłem kilka razy do was na Kliny to albo cena taka jak za pasze albo 20 zł więcej. Miałem z 60 ton przed deszczowej ale nikt nie byl zainteresowany.

 

Dla rolnika tak. Ale Kowaczyk to skup on ma inne ceny.

 

10 km od Klin masz Lubelle Młyn ktora daje taka sama cenę dla Skupu jak i dla rolnika. Jeśli jesteś pewny parametrow zawieś tam na dzien dziejszy placa 1200zl/t netto... lepiej niż my... nie widzę problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
8 minut temu, andrzej1988 napisał:

jak gieldy spadaja to na skupach rownież w trybie narychmiastowym. A jak giełdy od kilku dni w gore to trzeba czekać na podwyżki. Chcą jak najwiewcej nachapać sie jeszcze po nizszych cenach pewnie

Podwyżki u nas to za ok 2 tygodnie jak będzie cena na giełdzie utrzymana nie wcześniej i też stopniowo jakby co. 

Na razie po skupach ruch zerowy lub minimalny. 

Rotex 1160 -1200 brutto

A saletra 3 tys 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1971
4 minuty temu, kagitaar napisał:

Proste lekarstwo - nie wozić im nic. Poczekamy tydzień, albo dwa i zobaczymy co się stanie. Raczej przez ten czas ruskie nie zbiorą swoich zabawek z piaskownicy to i nie powinna giełda znacząco spaść. Trzeba pamiętać że już dziś ceny w USA są wyższe niż w listopadzie gdzie u nas wtedy na podkarpaciu za konsumpcje płacono 1400 netto. Dziś jest to 1250 jak się nie myle. Wiec mają panowie jeszcze pole do popisu i na to musimy czekać. 

Trzęsidupy sprzedały, są w stanie przez jakiś czas poczekać na spadki. :( Na początku będzie stara gadka: "wieź pan do Paryża", a później zobaczymy ile czasu cena na giełdzie będzie w stanie się utrzymać na wysokim poziomie.

 

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581
5 minut temu, Mateusz1q napisał:

@Agrest ile urosło przez tydzień na matif?

A co, odczytać danych nie umiesz?

Środa do środy na chwilę obecną 23euro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Raczej stawiał bym pytanie - jakie kontrakty popisali pośrednicy i w jakiej cenie. Albo będą blokować cenę na maksa - wtedy będzie ssanie z zagranicy, albo pójdą za giełdą

Myślę, że postrzeganie rzeczywistości w stylu: na rynku zboża tyle, że dla wszystkich starczy, może mieć zgubne skutki

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
3 minuty temu, JanKrzysztof napisał:

Trzęsidupy sprzedały, są w stanie przez jakiś czas poczekać na spadki. :( Na początku będzie stara gadka: "wieź pan do Paryża", a później zobaczymy ile czasu cena na giełdzie będzie w stanie się utrzymać na wysokim poziomie.

 

Przeciez jak skup podpisze kontrakt po obecnej cenie na giełdzie to tyle dostanie o ile się nie mylę. Więc już zarobili bo zboże kupili o średnio taniej 200 zł na tonie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Jeśli kupili - myślisz że każdy skup się obkupił, załadował kasę w zboże i czeka tylko na wysyłkę ? Wielu zapewne nie, licząc, że może cena jeszcze spadnie,  a ludzie masowo się rzucą do sprzedaży.

Skup też chce zarobić, przez jakiś czas płacili lepiej, niż wyglądała sytuacja na giełdzie, może nie wszyscy, ale spora część

Edytowano przez jahooo
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

O agri plus z Zamościa nie wspomnieć i o cenie netto 1060 zł 

A ten samochód ze zdjęcia to raczej nie stał ze zbożem bo jak wracałem z pracy to dalej stał w tym miejscu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1971
Przed chwilą, jahooo napisał:

Raczej stawiał bym pytanie - jakie kontrakty popisali pośrednicy i w jakiej cenie. Albo będą blokować cenę na maksa - wtedy będzie ssanie z zagranicy, albo pójdą za giełdą

Myślę, że postrzeganie rzeczywistości w stylu: na rynku zboża tyle, że dla wszystkich starczy, może mieć zgubne skutki

Jak dużo wywioozą, to spełnia się marzenia Wicherka o braku konsumpcji na przednówku...

@Damianek20, skup jest w takiej sytuacji jak rolnik, liczy się zachowanie na zaistniałą sytuację przetwórni ziarna- młynów i paszarni. Pośrednik ma takie pole manewru jak rolnik, może przetrzymywać albo sprzedać po wynegocjowanej cenie. Przetwórnie na pewno mają część ziarna w kontraktach- pytanie ile. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
1 minutę temu, jahooo napisał:

Jeśli kupili - myślisz że każdy skup się obkupił, załadował kasę w zboże i czeka tylko na wysyłkę ? Wielu zapewne nie, licząc, że może cena jeszcze spadnie,  a ludzie masowo się rzucą do sprzedaży.

Skup też chce zarobić, przez jakiś czas płacili lepiej, niż wyglądała sytuacja na giełdzie, może nie wszyscy, ale spora część

Podejrzewam że w ciemno nie kupowali po wyższej cenie i nie ryzykowali przepłacenia za towar tylko musieli mieć jakieś umowy. Bo przy dużych skupach to są miliony przy zakupie zboża 

2 minuty temu, JanKrzysztof napisał:

Jak dużo wywioozą, to spełnia się marzenia Wicherka o braku konsumpcji na przednówku...

@Damianek20, skup jest w takiej sytuacji jak rolnik, liczy się zachowanie na zaistniałą sytuację przetwórni ziarna- młynów i paszarni. Pośrednik ma takie pole manewru jak rolnik, może przetrzymywać albo sprzedać po wynegocjowanej cenie. Przetwórnie na pewno mają część ziarna w kontraktach- pytanie ile. 

Nie osmiele się zrównać podmiotu skupującego z rolnikiem. Podmiot zawsze będzie krok przed nami chyba że to jakiś malutki zjadacz chleba który więcej kradnie na wadze niż płaci za zboże 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Na giełdzie ostro w górę a u mnie na skupie ujebali kolejne 80 zł na tonie. A kij tam ja i tak nic nie sprzedałem a nawet jak bym chciał to nie mam jak przez najbliższe 2 miechy albo i więcej urlop od wszystkiego co związane z rolnictwem :/

Edytowano przez PanPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
3 minuty temu, PanPawel napisał:

Na giełdzie ostro w górę a u mnie na skupie ujebali kolejne 80 zł na tonie. A kij tam ja i tak nic nie sprzedałem a nawet jak bym chciał to nie mam jak przez najbliższe 2 miechy albo i więcej urlop od wszystkiego co związane z rolnictwem :/

A kolega chyba pchał coś gdzie nie powinien 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
6 godzin temu, lols123 napisał:

@hardkor113 U mnie to samo sam mam ponad 100ton przeddeszczowej pszenicy wujek też w okolicach 100ton i płacą jak za paszówkę.

Jeśli dalej Pan gwaracje jakości 76 gestosc 260 Opadanie 14.5 Wilgotność 12.5 białko 26 Gluten to daje Panu dzis 1200netto na gospodarstwie jak lubella. Ale w razie obniżek to bierze je Pan też na siebie i możemy handlować. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229
5 minut temu, Damianek20 napisał:

Podejrzewam że w ciemno nie kupowali po wyższej cenie i nie ryzykowali przepłacenia za towar tylko musieli mieć jakieś umowy. Bo przy dużych skupach to są miliony przy zakupie zboża 

Nie osmiele się zrównać podmiotu skupującego z rolnikiem. Podmiot zawsze będzie krok przed nami chyba że to jakiś malutki zjadacz chleba który więcej kradnie na wadze niż płaci za zboże 

Oni jadą na tym samym wózku co my, do wielu nawet zaczyna docierać, że warto byc uczciwym w tym biznesie i współpracować z  rolnikami, bo rynek się kurczy, strata jednego niezadowolonego rolnika to często kilkaset ton jak nie kilka tysięcy. O takich warto się bić. A i ci mniejsi to już często 100-200 ton. Przepływ informacji jest coraz lepszy - już oficjalnie mówi się o tym, że rolnicy pobudowali magazyny i oczekują od pośredników lepszych warunków płatności, mniejszych marż i uczciwych zasad. Jeszcze daleka droga, ale wiele firm jest blisko.

Sam tu zaglądasz - po co ? Pewnie też chciałbyś wiedzieć, czy idzie w górę czy w dół, jak wygląda giełda. Jeszcze kilka lat temu takie informacje miało tylko grono skupowe i trzymało dla siebie. A dziś proszę, możesz się dowiedzieć, że statki po zboże płyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

No statki płyną giełda w górę a ceny na skupach w dół to jest uczciwość tych skupów 👏

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Byc może to ostatni moment, żeby się tanio obkupić, oni tez wiedzą, że potrzebujesz pieniędzy na nawozy i wiosenne prace

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
6 minut temu, AniaYogi napisał:

Jeśli dalej Pan gwaracje jakości 76 gestosc 260 Opadanie 14.5 Wilgotność 12.5 białko 26 Gluten to daje Panu dzis 1200netto na gospodarstwie jak lubella. Ale w razie obniżek to bierze je Pan też na siebie i możemy handlować. 

A jeśli ja dam nawóz zrobię co tylko się da przyjdzie jakieś nieszczeście i zamiast 7 ton z hektara zbiorę 3 tony to wyrówna mi pani cenę tak żeby wyszedł dochód jak przy 7 tonach?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj