Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1219

Co do polityki. 

Owszem że ta woja wydaje się dziwna. Ja myślałem, że jak ruscy wpadną to będzie jak w podstawówce, że jak ktoś poskarżył się starszemu bratu z gimnazjum i przyszedł z kolegami to już było pozamiatane 😂 

Nie rozumiem czemu tak jest? Kto wydał w Rosji decyzję o wojnie jak oni kompletnie nie są przygotowani do tego.  O ale tego raczej się nie dowiemy. 

Co do wejścia Ukrainy do UE to Niemcy jakby chcieli to i bez wojny mogliby to zrobić w trybie przyspieszonym. Dla całego zachodu a szczególnie dla Niemiec to łakomy kąsek. Wykupić majątek za pół darmo a Ukraińcy jako tania siła robocza. Tu wojna do tego nie była potrzebna. 

Starczy o polityce. 

Ktoś coś wie co u nas w portach się dzieje? Narazie cebot i matif ładnie na zielono (maj) to jak się utrzyma do piątku 320 euro to od poniedziałku trzeba się spodziewać jakiś wzrostów w skupach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Mecha napisał:

Jak historia pokazuje to nasz rząd ucieka za granicę to raz. 

Dwa... Dlaczego oceniacie kogoś za to co było. Wiadomo że historia zatacza koło, ale właśnie po tym co było skoro otrzymują od nas pomoc nie pomogliby nam również w walce ze wspólnym wrogiem? Dlaczego ktoś ma odpowiadać za to co robił jego dziadek. Ile Polaków kablowało w czasie wojny... Znam kilku Ukraińców a nie wszystkich i nie mnie oceniać.O tych co znam mogę powiedzieć że bradzo w porządku ludzie. O nas też się różnie mówi za granicą i o "polskich o......"

Oczywiste jest, że nie powinno się oceniać patrząc przez pryzmat historii. Ja rozumiem że była wojna, że na tej wojnie ludzie się wzajemnie zabijają bo podpuścili ich politycy ( obiecując wolna Ukrainę, również błędy polityków polskich np:zamykanie cerkwi, szkół ukraińskich) i powstała nienawiść. Ale torturowanie przed śmiercią dzieci, kobiet i osób starszych nie powinno mieć miejsca. Co oni zawinili? To nie byli wojskowi, który muszą się liczyć z tym, że jak przeciwnik złapie to jest pewna śmierć. To byli bezbronni cywile. Taka jest różnica. Oczywiście banderowcy zabili mnóstwo ukraincow, którzy nie chcieli brać w tym udziału. Dzisiaj politycy ukrainscy nie pozwalają aby ekshumować zwłoki zabitych i ich godnie pochować. A teraz jak zrobiło się niebezpiecznie to uciekają do Polski. Państwo Polskie zawsze chroniło swoich obywateli, ukraincow też. Myśleli, że pozbywając się polski osiągną coś. Niestety po wojnie wpadli pod protektorat Rosji. Zobaczcie jaka jest różnica poziomu życia w Polsce i na Ukrainie. A nam też nie bo łatwo w komunizmie. Ukraińcy nic nie zyskali (a potencjał kraju jest ogromny) i nie zyskają, bo nawet jak wejdą do UE to korporacje zachodnie wykupią wszystko a obywatele będą tania siła robocza. Tak, jak planowano to w Polsce kiedyś.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

UE udzieli pożyczek na odbudowę kraju. Zadłuża ich, a redukcja długu to będą ustępstwa w prawie czyli prywatyzacja inaczej mówiąc "wyprzedaż majątku narodowego". Już zaczęli od ziemi rolnej.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1827
2 godziny temu, pawlus224 napisał:

Nie chcę robić ot. ale oglądałem ostatnio filmik na YT , i czy nie wydaje wam się dziwna ta wojna ? Że coś tu nie gra ? Ruscy ośmieszają się na każdym kroku , żołnierze nie wiedzą gdzie są i po co przyjechali , wszystko jest "podane do wierzenia" za pomocą filmików i monitoringu który nie został zniszczony. 

 

Czy czasem nie jest tak , że Merkel dogadała się kiedyś z Putinem a ten teraz swoimi działaniami popchnął Ukrainę wprost w ręce Unii ? Wczoraj prezydent Ukrainy podpisał deklaracje czy tam jakiś dokument żeby Ukraina dołączyła do Unii w trybie przyspieszonym. Chyba IlUkraina to łakomy "kąsek" dla UE ? 

 

U nas w lubelskim ruchu że zbożem nie widać , pod koniec tygodnia paru woziło , a teraz chyba ludzie czekają na rozwój sytuacji , z drugiej strony nie widać również nawozu porozstawiane go koło domów jak kiedyś.

Ośmieszają się? Charków niedługo będzie cały zniszczony. Z Kijowem będzie tak samo, Ukraińcy dostali dużo sprzętu i tylko dlatego mogą się bronić ale tam kamień na kamieniu nie zostanie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ta wojna polega na przejęciu "majątku" przeciwnika z jak najmniejszymi stratami. Putin chciał obsadzić swój prorosyjski rząd i może by na tym się skończyło. Ale jak Putin zorientuje się ze ukraina pojdzie w ręce UE i USA/Izrael i nie będzie mógł tego odwrócić to po prostu zbombarduje wszystkie cele strategiczne(przemysłowe) i pozostawi Ukrainę taka jaka była w 16 wieku.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
30 minut temu, Marl napisał:

Ta wojna polega na przejęciu "majątku" przeciwnika z jak najmniejszymi stratami. Putin chciał obsadzić swój prorosyjski rząd i może by na tym się skończyło. Ale jak Putin zorientuje się ze ukraina pojdzie w ręce UE i USA/Izrael i nie będzie mógł tego odwrócić to po prostu zbombarduje wszystkie cele strategiczne(przemysłowe) i pozostawi Ukrainę taka jaka była w 16 wieku.

Dokładnie. Żeby jeszcze tylko grzyba nie zostawil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercik9894    32

Jak u was żyto?

Ja dzwoniłem do skupu to mówili, że pszenica cały czas drożeje, a żyto nie i jest po 1000brutto. WSE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Pszenica na cbot dochodzi do 1000  centów za buszel , raczej dzisiaj przebije. Przypomnę ze w listopadzie było coś max 850. Ja trzymam bo teraz ceny w skupach są śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121

Matif już 346x4,74 = 1640  jak wam oferują po 1200 to mowcie ze po 1300 odkupicie. na porcie na pewno dzisiaj będzie 1500+ jak to sie utrzyma.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
5 minut temu, casefarmer napisał:

Pszenica na cbot dochodzi do 1000  centów za buszel , raczej dzisiaj przebije. Przypomnę ze w listopadzie było coś max 850. Ja trzymam bo teraz ceny w skupach są śmieszne.

Ceny śmieszne zwazywszy ze zaraz wszystko jeszcze podrozeje . Paliwo pewnie bedzie z 8 _10 zl litr nawozy kosmos o reszcie nie wspominajaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Gdzie sprawdzacie ceny z giełdy?

Edytowano przez PanPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    92

ja dziś wiedziałem ludzi którzy wiezli do okolicznego skupu po 1250 brutto bo muszą za nawóz zapłacić czymś . ale wydaje mi się że te 1500 zł na luzie będzie już niedługo na skupach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix071    28
na mój region firma JARECKI dzisiaj płaci 1300 brutto za pszenicę paszową a 1050 za pszenżyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

kapka nadal 1400, na 1500 mówią że bedzie jeśli cena na giełdzie się utrzyma z dzień dwa, agrolok 1375 z podwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
22 minuty temu, mds212 napisał:

To idź sprzedaj na giełdzie najlepiej w Paryżu xDD

Ale zabłysnęłeś jak woda w klozecie xDxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj