Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3525

Zależy jaka temperatura pszenicy jest

U nas bogaci rolnicy bo 80 % zbóż i rzepaku zostawiająw depozyt, 20 % tylko sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

1410 brutto pasza lubelskie aż korci sprzedać i chyba z przyczepe w przyszłym tygodniu wyciągnę


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

I płacą 10 zł od tony + 0,03% od wartości towaru miesięcznie

31 minut temu, miwigos napisał:

Zależy jaka temperatura pszenicy jest

U nas bogaci rolnicy bo 80 % zbóż i rzepaku zostawiająw depozyt, 20 % tylko sprzedaje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

wszyscy magazynujcie a potem lament że nie ma kupca / ukraińskiego nawieżli i  wina tuska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308
2 godziny temu, jarecki napisał:

wczoraj zakonczyłem zasyp silosu płasko dennego zbozem  kiedy jest sens go przedmuchać od dołu po jakim czasie ?

Od razu dobrze schłodzić.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3525
2 godziny temu, ws71 napisał:

I płacą 10 zł od tony + 0,03% od wartości towaru miesięcznie

 

8 zł za zboże ,rzepak darmowy depozyt, przyjeli około 9 tysięcy ton rzepaku, tysiąc leży na placu, za co te 0,03 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547
11 minut temu, miwigos napisał:

8 zł za zboże ,rzepak darmowy depozyt, przyjeli około 9 tysięcy ton rzepaku, tysiąc leży na placu, za co te 0,03 %

więcej ... mniej ... jak w inne sezony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
4 godziny temu, Damianek20 napisał:

Podobno Zosin 

Mieszkam trzy kilometry od Zosina, niestety, tam jest przejście dla osobówek i od niedawna małych dostawczaków i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że mogliby postawić jakieś magazyny na zboże czy coś takiego. Ale jak dalej będą rządzić ci odklejeni od rzeczywistości to może coś będą z tym kombinować. Te tranzyty ze wschodu, po jakimś czasie i pewnie na wschód, wydaje mi się, że już jakiś czas temu były planowane, bo po kij budowali obowodnicę miasta, które wymiera, młodzi stąd uciekają bo brak pracy, a oni wyskakują z taką inwestycją. W tym samym czasie w Augustowie, bodajże, ludzie protestowali, bo co jakiś czas ktoś ginął pod kołami tira i im obwodnicy nie budowali tylko tu nam niedaleko od przejścia. Ruch na niej taki, że śmiech na sali. Może już wtedy zachód chciał zrobić z Ukrainy kraj konsumentów 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

To coś mało wiesz jak tak blisko mieszkasz ludzi przesiedlają z miejscowości będą budować linie kolejowe .

Ruszów , Wierzbie , Barchaczów .

Tędy będą nowe Tory z Ukrainy . W Zamościu gdzie jest urząd pracy będzie dworzec kolejowy .

Będziemy jak za czasów komuny .

Bardzo was to śmieszy popytajcie ludzi co tam mieszkają to wam powiedzą a może ktoś jest z tych stron na forum to się wypowie .

Edytowano przez galan99
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Mylisz pojęcia , ludzi chcą przesiedlać z obrzeży Zamościa, bo tam mają budować jakaś kolej, a nie u nas. Zamość - Zosin, no cóż, może i coś jest podobnego w nazwie 😁,  😂

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

U was będą przeładowywać ,  magazyny postawią i was wy***ią bo Ukrainie trzeba  pomagać w rolnictwie . Jak pszenica i kuku .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834
5 godzin temu, jarecki napisał:

wczoraj zakonczyłem zasyp silosu płasko dennego zbozem  kiedy jest sens go przedmuchać od dołu po jakim czasie ?

Od razu nocami dmuchaj, sondę temperatury masz ?? Ja rzepak póki co schlodzilem do 20c, w pszenice od dzisiaj wkładam wentylator wyciągowy, bo żniwa zbożowe jutro będą zakończone.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3525

obecnie rosy nie ma u nas , mozna by kosić całą noc ,ale nie ma co , po żniwach wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, beata12596 napisał:

Mieszkam trzy kilometry od Zosina, niestety, tam jest przejście dla osobówek i od niedawna małych dostawczaków i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że mogliby postawić jakieś magazyny na zboże czy coś takiego. Ale jak dalej będą rządzić ci odklejeni od rzeczywistości to może coś będą z tym kombinować. Te tranzyty ze wschodu, po jakimś czasie i pewnie na wschód, wydaje mi się, że już jakiś czas temu były planowane, bo po kij budowali obowodnicę miasta, które wymiera, młodzi stąd uciekają bo brak pracy, a oni wyskakują z taką inwestycją. W tym samym czasie w Augustowie, bodajże, ludzie protestowali, bo co jakiś czas ktoś ginął pod kołami tira i im obwodnicy nie budowali tylko tu nam niedaleko od przejścia. Ruch na niej taki, że śmiech na sali. Może już wtedy zachód chciał zrobić z Ukrainy kraj konsumentów 🤔

Nie wiem co oni kombinują ale plany są konkretne żeby ciągnąć towar z Ukrainy. Zresztą nawet nie wyobrażasz sobie co idzie koleją z tamdad także ja wątpię w ta wielka wojnę jaka nam wmawiano. A to wszystko tylko pretekst żeby zamknąć ludziom gębę i ciągnąć z tamtad towary. 

Ciężko będzie gospodarzyć na wschodzie mając tak nierówne prawa względem orków 

  • Like 4
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hyperreal    2
13 godzin temu, KarolaKarotka napisał:

Pisałam o tym nie raz, że to są cyrografy a nie kontrakty, rolnik w zasadzie musi dostarczyć towar, bo kara dla niego nie ma limitu, a firmy mogą sobie nie odebrać jak im nie pasuje cena na kontrakcie względem rynku płacąc kilkanaście %,, ta tak legalnie, a nie legalnie czary-mary w parametrach na zbicie ceny, tak działa każda umowa w tym kraju, ciekawe czy coś z tym zrobią czy ucichnie jak zwykle ...

Po co podpisujecie te cyrografy? O ile nie kredytujecie w ten sposób produkcji, to nic Was nie zmusza. Po prostu podpisując taką umowę zakładacie się o niższe ceny w żniwa. Problem w tym, gdy w żniwa jest drożej niż w umowie - wtedy wszystkie plagi egipskie spadają na gospodarstwo. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedaje całości swojej produkcji przed żniwami, więc bajeczki o braku możliwości wywiązania się z umów powinny być od razu odrzucane. Sytuacja analogiczna jak przy kredytach frankowych i obecnie złotówkowych - biedny kredytobiorca brał na maksa i oczywiście nie wiedział, że frank albo WIBOR może wzrosnąć. Uważam, że jeśli tacy ludzie idą do sądu i nawet wygrywają, powinni mieć zakaz brania kredytów na 10 lat. Tak samo rolnicy, którzy nagle są zdziwieni, że muszą wywiązać się z umowy -zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez 10 lat.

Jestem ciekaw reakcji rolników, gdyby dzisiaj firmy skupowe powiedziały - nie kupimy od Was rzepaku po 4 tys. (takie ceny były na wiosnę), bo wojna i ceny spadły.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
1 godzinę temu, Desperado napisał:

Taaaaa jak w nocy rosa albo mgła to dmuchaj, się dobrze czujesz?      

jeżeli zboża jest cieplejsze od dmuchanego powietrza nawet jeżeli wilgotność powietrza jest 99% i tak to zboże osuszy bardziej. 

ja dmuchałem w nocy jak było 9c. trzeba pamiętać dmuchawa dodaje 3-4c bo musi sprężyć trochę powietrze. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
3 godziny temu, miwigos napisał:

8 zł za zboże ,rzepak darmowy depozyt, przyjeli około 9 tysięcy ton rzepaku, tysiąc leży na placu, za co te 0,03 %

Wdziałeś umowy czy tylko przyjęcie i gadka o 8zł , u nas na początku było 5 zł  ale sie zmyło jak przyszło do podpisania konkretnej umowy [ogólne koszty manipulacyjne te 0,03%]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    52
18 minut temu, suffeks napisał:

jeżeli zboża jest cieplejsze od dmuchanego powietrza nawet jeżeli wilgotność powietrza jest 99% i tak to zboże osuszy bardziej. 

ja dmuchałem w nocy jak było 9c. trzeba pamiętać dmuchawa dodaje 3-4c bo musi sprężyć trochę powietrze. 

Schłodzi a nie osuszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8983
52 minuty temu, hyperreal napisał:

Po co podpisujecie te cyrografy? O ile nie kredytujecie w ten sposób produkcji, to nic Was nie zmusza. Po prostu podpisując taką umowę zakładacie się o niższe ceny w żniwa. Problem w tym, gdy w żniwa jest drożej niż w umowie - wtedy wszystkie plagi egipskie spadają na gospodarstwo. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedaje całości swojej produkcji przed żniwami, więc bajeczki o braku możliwości wywiązania się z umów powinny być od razu odrzucane. Sytuacja analogiczna jak przy kredytach frankowych i obecnie złotówkowych - biedny kredytobiorca brał na maksa i oczywiście nie wiedział, że frank albo WIBOR może wzrosnąć. Uważam, że jeśli tacy ludzie idą do sądu i nawet wygrywają, powinni mieć zakaz brania kredytów na 10 lat. Tak samo rolnicy, którzy nagle są zdziwieni, że muszą wywiązać się z umowy -zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez 10 lat.

Jestem ciekaw reakcji rolników, gdyby dzisiaj firmy skupowe powiedziały - nie kupimy od Was rzepaku po 4 tys. (takie ceny były na wiosnę), bo wojna i ceny spadły.

Bo co? Raczej nie kupimy Bo mamy tańsze z Ukry jak już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
2 godziny temu, galan99 napisał:

To coś mało wiesz jak tak blisko mieszkasz ludzi przesiedlają z miejscowości będą budować linie kolejowe .

Ruszów , Wierzbie , Barchaczów .

Tędy będą nowe Tory z Ukrainy . W Zamościu gdzie jest urząd pracy będzie dworzec kolejowy .

Będziemy jak za czasów komuny .

Bardzo was to śmieszy popytajcie ludzi co tam mieszkają to wam powiedzą a może ktoś jest z tych stron na forum to się wypowie .

z tego co wiem to ma być tunel, wlot na  boisku na sikorskigo, wariant przez wierzbie ruszów podobno odpadł, kolej ma biec białowola rachodoszcze ale to nie jest pewne info na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
1 godzinę temu, thomek napisał:

Schłodzi a nie osuszy

czego wy rolnikis nie rozumiecie 

Jak masz zboże w silosie z pola 35c i dmuchasz do silosa w nocy 10c i jest nawet mgła... temperatura zboża grzeje to zimne powietrze jednocześnie spada wilgotność powietrza dmuchanego bo wzrasta jego temperatura i to pozwala na wysuszenia ziarna z kolejnych warstw 

Jak temperatura zboża i powietrza jest porównywalna i jest wilgotne powietrze to wtedy sie namoczy zboże 

są tabele w internecie odnośnie dmuchania silosów 

Jak nie znacie się to zamówcie ponowne uruchomenie dmuchawy 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj