misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

migacz    318

Obstawiałbym myko, circo, i ratunek to florfenikol lub tetracykliny oczywiście w łączeniu z rapidexanem.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
5 godzin temu, Maciejj12441 napisał:

Witam forumowiczów, proszę o pomoc, czy wie ktoś co to za choroba, suchy nieproduktywny męczący kaszel zaczyna się u pojedynczych tuczników, w wadzę około 80 kg, z czasem przenosi na resztę stada,żadne antybiotyki nie pomagają, tuczniki słabo jedzą, słabo przyrastają, w najgorszych przypadkach występuje to co na filmach,z góry dziękuję za odpowiedzi.

Proponowałbym zacząć szczepić preparatem ma mycoplazmę prosięta na początek[ważne aby szczepionka była  2 dawkowa],leczenie tak dużych sztuk jest bardzo problematyczne[przeważnie występuje znaczne uszkodzenie płuc ] , także tylko szczepienie prosiąt

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ws71 napisał:

Proponowałbym zacząć szczepić preparatem ma mycoplazmę prosięta na początek[ważne aby szczepionka była  2 dawkowa],leczenie tak dużych sztuk jest bardzo problematyczne[przeważnie występuje znaczne uszkodzenie płuc ] , także tylko szczepienie prosiąt

Problem w tym że prosięta mam z zakupu, a sprzedający zawsze twierdzi że są szczepione,a nie wiem czy szczepienie prosiąt 20 kilowych, już u mnie ma sens ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44

Mała giełda 2.02 czyli 9.81zl za wbc a u nas 9.5 brawo 

 

Edytowano przez bandzior11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
6 godzin temu, Maciejj12441 napisał:

Problem w tym że prosięta mam z zakupu, a sprzedający zawsze twierdzi że są szczepione,a nie wiem czy szczepienie prosiąt 20 kilowych, już u mnie ma sens ?

Dopiero teraz udało mi się obejrzeć załączone filmiki, podobne zjawisko występuje u mnie [szczepione na cirko i myco własne prosiaki] też w podobnej wadze 60-80kg ,szwagier też ma cykl zamknięty[ok 1000 szt] i identyczne kłopoty, u nas wet stwierdził  że to jest zwyczajna świńska grypa i niewiele da się z tym zrobić[infekcja wirusowa] te mocno kaszlące bacznie obserwować przeważnie trwa do 7dni zdarzają się pojedyńcze przypadki że trzeba podać antybiotyk typu Schotapen,Floron[powikłania po grypie] reszta w ciągu tygodnia wraca bez żadnej interwencji  do zdrowia. Jeżeli takie wypadki zdarzają sie ze 2 razy w roku to nie czym się przejmować ,po prostu ryzyko zawodowe, jeżeli taka sytuacja zdarza się w każdym rzucie to bedzie prawdopodobnie problem z wentylacją, temperaturą na chlewni

@bandzior11 tylko jest jeden problem sprzedano 25% z wystawionych tuczników, czyli chcąc sprzedać 100szt kupujący kupiłby w tej cenie 25szt a z resztą to zrób co chcesz?, taki nieciekawe rozwiązanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44

To co będziemy cenę ustalać na cała Unię od sprzedanych 800 sztukach na wymyślonych aukcjach które sterują tzw wolnym rynkiem. To jak wolny rynek to po co sugerują się sprzedażą czy spędzali 100 czy 800 sztuk i od tego cenę ustalają. Czegoś jak brakuje na rynku to drożeje a z tucznikami jest jakoś nie tak brakuje u nas ale cena w dół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Kolego to miał być dowcip o tym wolnym rynku w unijnym wykonaniu a szczególnie niemieckim

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37
8 godzin temu, ws71 napisał:

Proponowałbym zacząć szczepić preparatem ma mycoplazmę prosięta na początek[ważne aby szczepionka była  2 dawkowa],leczenie tak dużych sztuk jest bardzo problematyczne[przeważnie występuje znaczne uszkodzenie płuc ] , także tylko szczepienie prosiąt

u mnie też jest ten problem ale warchlaki od 10kg do 30kg i jak słyszę że zaczyna któryś kaszleć do dostaje floron i dexashot i za 2 dni powtórka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4185
56 minut temu, ws71 napisał:

Dopiero teraz udało mi się obejrzeć załączone filmiki, podobne zjawisko występuje u mnie [szczepione na cirko i myco własne prosiaki] też w podobnej wadze 60-80kg ,szwagier też ma cykl zamknięty[ok 1000 szt] i identyczne kłopoty, u nas wet stwierdził  że to jest zwyczajna świńska grypa i niewiele da się z tym zrobić[infekcja wirusowa] te mocno kaszlące bacznie obserwować przeważnie trwa do 7dni zdarzają się pojedyńcze przypadki że trzeba podać antybiotyk typu Schotapen,Floron[powikłania po grypie] reszta w ciągu tygodnia wraca bez żadnej interwencji  do zdrowia. Jeżeli takie wypadki zdarzają sie ze 2 razy w roku to nie czym się przejmować ,po prostu ryzyko zawodowe, jeżeli taka sytuacja zdarza się w każdym rzucie to bedzie prawdopodobnie problem z wentylacją, temperaturą na chlewni

O ile to trwa 7-10 dni i są prawie wszystkie chore to jest grypa, ale jak to się powtarza cyklicznie i są zdechlaki które praktycznie są stale chore, to przyczyna jest inna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek0093    5

Pomorskie, od jutra minus 0.10 zł za klase E w porównaniu z tym tygodniem. 

Edytowano przez waldek0093

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2448

Banda złodziei. Ciekawe co będzie po nowym roku, podwyżki prądu, pewnie kolejne podwyżki koncentratów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
17 minut temu, waldek0093 napisał:

Pomorskie, od jutra minus 0.10 gr za klase E w porównaniu z tym tygodniem. 

To ile jak w dół ale chyba nie 0.10 gr tylko 10 gr lub 0.10 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44

No nasze zakłady umieją liczyć z 0.48 zł obniżki na giełdzie u nas zjechali już 1 zł nawet 1.5 zł. . Jaka cena u was za żywa i WBC

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4185

A gdzie energia elektryczna? koszty wet. tylko 16 zł.? chyba za świadectwo. Opłacalność przy 8,51zł/kg. żywej wagi, to jak komuś wychodzi że cena musiałaby być wyższa o 0,80zł. jak są 7 lub nieznacznie powyżej? cena koncentratu też sporo zaniżona. Jakby tak wszystko dokładnie policzyć to trzeba dołożyć pewnie ze 2 zł./kg tucznika. Połowę tych kosztów nikt nie liczy i dlatego wydaje mu się że nie dokłada.

 

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/trzoda-chlewna/28585-oplacalnosc-produkcji-tucznika-dopiero-od-stawki-8-51-zl-kg-za-wage-zywa

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44

Przecież nie mówiłem że teraz w górę zobaczym chodź dziś już nic nie można przewidzieć kupiłem 3 tygodnie temu paliwo 6.6 zł brutto ON teraz jak dzwoniłem żeby przywieść to powiedzieli żebym na stacji kupił bo w hurcie 8 zł 🤣

Edytowano przez bandzior11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
14 godzin temu, kopin napisał:

w czwartek  na stacji po 7,46 a dzisiaj 8,06

8.43 w hurcie dostawa na przyszły tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
22 godziny temu, DRIPOL napisał:

8.43 w hurcie dostawa na przyszły tydzień

To wariat Kołodziejczak miał racje ze paliwo PO 10 komuniści z pizu nam robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7610

Będzie pomoc dla polskich rolników produkujących trzodę chlewną. Otrzymają oni nawet 70 tys. zł. Jakie są warunki przyznania dotacji? Jakie są stawki? Sprawdź!

Karwasz mać nie lubicie PiS , ale dotacje każdy lubi .

 

Łącznie polscy hodowcy otrzymają 155 mln. euro. Najmniejsze gospodarstwa mogą liczyć na jednorazową pomoc w wysokości 2,4 tys. zł., a największe nawet na 70 tys. zł. 

Zaproponowane przez rząd stawki pomocy przedstawiają się następująco:

2400 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 10 sztuk i nie więcej niż 24 sztuk,

5000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 25 sztuk i nie więcej niż 49 sztuk,

10 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 50 sztuk i nie więcej niż 99 sztuk,

20 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 100 sztuk i nie więcej niż 199 sztuk,

30 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 200 sztuk i nie więcej niż 299 sztuk,

40 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 300 sztuk i nie więcej niż 399 sztuk,

50 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 400 sztuk i nie więcej niż 499 sztuk,

60 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 500 sztuk i nie więcej niż 599 sztuk,

70 000 zł – jeżeli rolnik lub jego małżonek zgłosił oznakowanie co najmniej 600 sztuk – zwierząt gatunku świnia (Sus scrofa) urodzonych w siedzibie stada posiadacza tych zwierząt w okresie od dnia 1 kwietnia 2021 r. do dnia 31 marca 2022 r.

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj