Skocz do zawartości

Ceny trzody chlewnej 2024


DRIPOL

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie

Pasowało by żeby ruszyła w górę giełda to by przestali ciągnąć w dół. 

Czytaliście ile w DE rolnik dostaje dopłaty za 40 ha otóż 17 000 euro a u nas my dostajemy tyle samo tylko bez 1 z przodu czyli 7000 euro . Od 20 lat wyrównują dopłaty a teraz te eko schematy to jeszcze mniej kasy. 

Dopłaty PL to 10 % wkładu w budżet gospodarstwa a 90 % musimy sami sobie wygospodarować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży tucznik (120-130kg)  w ciągu tygodnia urośnie około 7kg,  [7kg*7zł/kg=49zł ]. Paszy zje około 4 kg dziennie, czyli w ciągu tygodnia 4*7=28kg.

Pasza kosztuje 1,2zł/kg. Czyli koszt paszy 28*1,2=33,60. Czyli w ciągu tygodnia można zarobić trzymając dużego tucznika 49,0-33,6=15,4zł.

Obniżka o 10gr ceny zmniejszy zysk z całego tucznika o około 13zł. Czyli zostanie już tylko 2,4zł zysku, ale coś zostanie. Natomiast jak spadnie więcej, to znaczy że nie opłaca się trzymać, bo będzie się dopłacić do interesu w danym tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ulanek napisał:

Duży tucznik (120-130kg)  w ciągu tygodnia urośnie około 7kg,  [7kg*7zł/kg=49zł ]. Paszy zje około 4 kg dziennie, czyli w ciągu tygodnia 4*7=28kg.

Pasza kosztuje 1,2zł/kg. Czyli koszt paszy 28*1,2=33,60. Czyli w ciągu tygodnia można zarobić trzymając dużego tucznika 49,0-33,6=15,4zł.

Obniżka o 10gr ceny zmniejszy zysk z całego tucznika o około 13zł. Czyli zostanie już tylko 2,4zł zysku, ale coś zostanie. Natomiast jak spadnie więcej, to znaczy że nie opłaca się trzymać, bo będzie się dopłacić do interesu w danym tygodniu. 

Bardziej 4,5 kg paszy na dobę, chociaż tutaj zależy  z czego ta pasza była zrobiona, u mnie wychodzi 1.22 zł kg(pszenica, pszenżyto,kukurydza, jęczmień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą wystąpić drobne różnice. Może być że zje więcej, albo urośnie nie 7kg, a 8kg. Ale chodzi o rząd wielkości. Ogólnie zasada jest taka- że jak spadnie cena więcej niż 10 gr to nie opłaca się trzymać świni, lepiej sprzedać. Już nie mówiąc jak czasem walnie 40gr, to od razu kilka tygodni w plecy. Jak rośnie cena, to wiadomo że warto trzymać. 

 

Pytanie co się stanie w najbliższej przyszłości ? Jak obstawiacie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301691-ceny-bydla-2024/page/195/#comment-4549726
       
       
       
    • Przez DRIPOL
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. 
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontyunacja wątku z 2024
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941

    • Przez soltys48
      Zapraszam do dyskusji na temat cen bydła w 2025r

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v