DRIPOL

Ceny trzody chlewnej 2024

Polecane posty

Navara1988    109
Dnia 13.01.2024 o 16:50, Ulanek napisał:

Navara1988 skąd takie info ? 

Dobry znajomy zajmuje się skupem w animexie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

W ciągu ostatnich 30 lat jeżeli dobrze kojarzę to podwyżki na przełomie grudnia, stycznia wystąpiły 3 razy. Pozostałe to zjazd do końca stycznia,stagnacja w lutym i początek marca to  czas nieśmiałych podwyżek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulanek    1

dziwna sprawa że jako importer mamy niższą cenę niż kraj z którego do nas jedzie. Druga rzecz że na giełdzie cena bez zmian od bardzo dawna a w tym czasie u nas cena zjechała o 2 zł prawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
11 godzin temu, PRZMAS19821982 napisał:

6,5+VAT....

5zeta locha+vat

Jakie województwo ?Powiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Nadal wychodzi 8.75 u Niemca a u nas było 8.7 czyli teoretycznie się cena zrównała ale znając naszych dobrodzieji  cena poleci kolejne 40gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
56 minut temu, Lukas210 napisał:

Nadal wychodzi 8.75 u Niemca a u nas było 8.7 czyli teoretycznie się cena zrównała ale znając naszych dobrodzieji  cena poleci kolejne 40gr.

Jak policzysz 2.1 x 4. 39 to daje 9.22 a u nas już w zeszłym tygodniu było 8.7 . 

Dziwny nasz kraj jesteśmy importerem a ceny u nas niższe niż z krajów UE 🤣śmiech przez 🥲 łzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulanek    1

niech obniżą. Towaru szybko braknie i potem będzie cena taka jak u niemca +50gr, bo taka powinna być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszmq    22

Animex 8,4... z wstawieniem warchlaka trzeba dać na wstrzymanie, stawki muszą spaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

W połowie grudnia obstawiałem że nie powinno spaść poniżej  6 zł waga żywa netto, obecnie możliwe wydaje się nawet 5,8 żywa netto, tak jak Rosjanie ciągną w dół cenę zbóż, tak Amerykanie dołują ceny wieprzowiny na poziomie 1,5$ kg żywca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
10 minut temu, Navara1988 napisał:

5 -5.5 netto takie będą ceny w lutym . 

To ktoś będzie trzymał świnie. Za 5 zł w dzisiejszych czasach ceny energii innych rzeczy. Tucz nie polega tylko na cenach zbóż że niskie .warchlaka kup za 400 a tucznika sprzedaj za 500 🥲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulanek    1
1 godzinę temu, Mateuszmq napisał:

Animex 8,4... z wstawieniem warchlaka trzeba dać na wstrzymanie, stawki muszą spaść.

tylko pytanie ile? przy obecnej cenie myśle że 350zł za 30kg dunczyka było by uczciwą ceną. A jak by tucznik bardziej poleciał, to proporcjonalnie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
16 minut temu, bandzior11 napisał:

To ktoś będzie trzymał świnie. Za 5 zł w dzisiejszych czasach ceny energii innych rzeczy. Tucz nie polega tylko na cenach zbóż że niskie .warchlaka kup za 400 a tucznika sprzedaj za 500 🥲

Okoliczną ferma koszt tuczu 180zl szt, zboże stanowi 25-30%dziennej dawki,warchlaki ciągną że swojej fermy coś ok 300zl szt(11 tys stan) w Polsce ok 100 tys szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136
30 minut temu, ws71 napisał:

Okoliczną ferma koszt tuczu 180zl szt, zboże stanowi 25-30%dziennej dawki,warchlaki ciągną że swojej fermy coś ok 300zl szt(11 tys stan) w Polsce ok 100 tys szt

Wymień co konkretnie składa się na tę żywienie oraz jakie przyrosty dobowe osiągają. Stawiam tezę że łzesz. Mam nadzieję że wyprowadzisz mnie z błędu🤣

Zanim odpowiesz to Ci zdradzę że u mnie zboże to 16,7%, kukurydza 65%. Czym karmią te Twoje ziomki że jest taniej? Sianem? Żygać mi się chce na te kocoboły bez pokrycia i przechwałki wszędobylskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
Navara1988 napisał:

5 -5.5 netto takie będą ceny w lutym . 

🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulanek    1

akurat teraz żywienie zbożem i kukurydzą należy do najtańszych. Soja jeszcze za droga jest, ale też powoli wraca do rzeczywistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj