misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

krilan06    2422

Ktoś coś wie o zwrocie akcyzy do paliwa rolniczego - jak będą liczyć odnośnie trzody chlewnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
10 godzin temu, krilan06 napisał:

Ktoś coś wie o zwrocie akcyzy do paliwa rolniczego - jak będą liczyć odnośnie trzody chlewnej?

Do jednej świni tylko ciekawe czy lochy bo napewno nie do tucznika sami nie wiedzą ile co i jak 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Ja słyszałem że do każdego sprzedanego tucznika ale pod warunkiem że był zawieziony do ubojni własnym transportem 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

nie,musiał być zaniesiony do ubojni na plecach,i niosący nie mógł być wyższy niż 160 bo świnie mają lęk wysokości;-)

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Tygodnik rolniczy mówi o 40litrow do sztuki dużej. Wyliczenie pewnie wydawać będzie ARiMR tak jak w przypadku bydła. Nie chcę zgadywać ale stan średni pewnie będzie brany pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

zamiast gówniane wyliczenia itd to zrobili by lepiej ze 3 zł do litra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Myślę że dla hodowców trzody to będą grosze co doloza. Aczkolwiek dobrze że dołożą hodowcy bo jednak trochę więcej paliwa potrzebuje. Jak mnie łapało przy hodowli bydła to był to jakiś fajny zwrot i się człowiek z tych paru złotych cieszył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Umowa handlowa , Ameryka i Unia .

Ameryka osłabia gospodarkę Unii .

To, co w Unii Europejskiej jest nie do pomyślenia, w Stanach Zjednoczonych odbywa się na porządku dziennym. Na środku pustyni Nevada, w niedalekiej odległości od Las Vegas znajduje się rodzinna farma Combs, w której trzoda chlewna tuczona jest resztkami jedzenia. W tym celu wykorzystuje się tony odpadów.

Tony resztek żywności produkowanej w Las Vegas wykorzystywane są także do skarmiania drobiu. Jak czytamy na stronie amerykańskiej firmy, uzyskała ona pozwolenie na karmienie zwierząt resztkami jedzenia od Departamentu Rolnictwa stanu Nevada na 25 tys. sztuk świń, tysiąc sztuk bydła, 500 kóz i owiec oraz tysiąc sztuk kurczaków

https://wiescirolnicze.pl/newsy/na-tej-farmie-tucza-swinie-resztkami-z-las-vegas/?fbclid=IwAR2xX7rCWM26YXQferoz4SSLaOs4ZQu1SKn2EgsmmIVTHn4FYNd8zsQ6UwI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Tak to wygląda

Edytowano przez Peron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj